Letná a Letná

Autor

Dnes zkusíme ještě rozvinout včerejší téma. Tvrdil jsem, že většina tohoto národa se nepřidává k vládnoucí či umělecké elitě v jejím svatém boji za euroatlantické zájmy a záchranu demokracie i kdyby se kvůli tomu mělo omezit volební právo. Většina národa si o směřování naší země už dávno nedělá iluze a lišíme se od sebe jen chvílí, kdy nám to došlo. 

Abych vyhověl bolševikobijci Scalloppovi dodávám, že je tu určitá část národa, které naopak naše euroatlantické směřování vyhovuje. Dílem proto, že jim to nese peníze, dílem proto, že se jich polečenská degradace zatím netýká a dílem proto, že chtějí být za každou cenu považováni za tu lepší část společnosti a samozřejmě jsou mezi nimi i ti, kteří tomu doopravdy věří a považují to za nejlepší možnou společnost.  Tento princim není nový, přečetěte si Otce Goriota - román více než sto let starý, ale stačí změnit jména  amohl by se odehrávat v dnešní Praze.  

Lidí v exekuci neubývá, ale přibývá. Ve Vidlákově má exekuci každý šestý občan, v mém bývalém domově v západních čechách  pak každý čtvrtý. Gheta se nezmenšují, ale rozšiřují.  Školství měřitelně klesá. Všechno je pořád dražší a přes proklamované zvýšení platů se patřičně pohnula i inflace. Přibývají nové poplatky za všechno možné, především pak za zelený a trvale udržitelný život. Zdravotní péče stojí víc, ale rok od roku je v nemocnicích míň sester, míň česky mluvících doktorů, míň lékáren, ale přibýva placených parkovišť. I v té Praze je značný rozdíl ve volebních preferencích mezi Malou stranou a Jižním městem. 

Bezpečnost ve světě jde do kytek. Náš spojenec v NATO nám klidně vyhrožuje uprchlíky, náš velký německý soused nám vyhrožuje za to, když je nepřijmeme, náš americký bratr chce naše prachy, ale jinak ho nezajímáme, Ruský medvěd sem posílá agenty snad po tisících a Čína nám potichu za zády zcela rozvrátila Karlovu univerzitu. 

Do toho nám tvrdili, že Babiš je vinný, ale nebyla to pravda. Tvrdili, že Nečas je vinný, Nagyová je vinna, Páleník a další jsou vinni, ale odešli bez trestu. Zeman je prý stařec nad hrobem, zcela senilní, zchátralý, ale nejsou schopni se mu postavit. 

Já nevím, ale jestli je tohle normální stav, kterým musíme platit za tu svobodu cestovat, tak mám pro elity bohužel špatnou zprávu. Průměrná pokladní z Kauflandu zas necestuje tak často a pokud jí někdo nabídne důchod  v šedesáti a bezpečné ulice pro její děcka, tak se bez Jadranu obejde a vystačí si s Mácháčem. 

Když v roce 89 demonstrovali na Letné, tak celá republika byla na jejich straně, Dneska, když tam demnostrují, tak se tam vejdou všichni a zbytek republiky je má víceméně na háku. A o to víc, že je má na háku i Babiš se Zemanem a nějak tam nechtějí poslat těžkooděnce, aby dělali policejní brutalitu. 

A já se vidlácky ptám... znáte někoho, nebo nějakou tu instituci, armádní jednotku, generála, maršála, plukovníka, státníhio zástupce, soudce nebo ministra, který by opravdu za euroatlantické hodnoty bojoval, kdyby ti Rusové doopravdy přišli? Znáte někoho, kdo by udělal to, co naši kluci za Druhé světové a nechal se naverbovat k Britům, Němcům, Američanům a šel dobrovolně bez velké výplaty bojovat za demokracii a svobodu? 

Znáte někoho, kdo se vzdal nadstandartního žoldu za zahraniční misi, že to dělá pro vlast a svobodu? Já ne. Ale znám několik těch, co se vrátili bez nohy nebo ruky a teď si stěžují, že se o ně armáda málo stará. 

Kdo z těch, co za pár dní budou demonstrovat na Letné, by byl ochoten doopravdy nezištně bojovat a položit svůj život za Halíka? Kdo z dnešních lepšolidí se ještě vyzná v tom, kdo reprezentuje USA? Je to Trump, Clintonová, nebo nějaý deep state? Nebo CIA? Poučili se už, nebo buou při příštím přenosu z americké volební noci zase tak vyděšení? 

Cynicky říkám za sebe... Doufám, že chyby našich západních spojenců vyhřeznou tam u nich dřív, než se přenesou k nám. Doufám, že si užijí důsledky migrace dřív, než se s nimi budeme muset vypořádávat u nás. Doufám, že se dožijí blackoutu ze zelené energie dřív  než vypnou Temelín i u nás. Doufám, že se poperou s Turky dřív  než se s nimi budeme muset prát my. A doufám, že je USA opustí ještě dřív, než opustí nás. A také doufám, že se Putin domluví nejdřív s nimi, než s námi. 

 

 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Není třeba komentáře.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tak se mi zdá, že ta deprese přichází z mnoha stran, nejen z tohoto Vidlákova článku.

Youtuber Bratříček byl na Facebooku bez vysvětlení důvodu zablokován. Myslím, že Admirál zde nedávno dával odkaz na jeho pozitivní překlad projevu Gréty v OSN.
Prsty v tom zablokování prý má Člověk v plísni... Okamura se v parlamentu oprávněně vztekal, že se ve státním rozpočtu najde tolik peněz na tyhle politické "neziskovky", zatímco Hnutí ANO pod tlakem hamáčků a pochemonů dělalo mrtváka.
odkaz na článek, který se toho týká:
Zrušený účet za video o Hrušínském a lynčování Xavera. Mluví se o pomstě Člověka v tísni. Následovala drsná slova, určená všem kazatelům dobra
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zruseny-ucet-za-video-o-H…

Zcela bolestně na mě před chvílí zapůsobilo povzdechnutí Terezy Spencerové na jejím fejzbůku:
Tereza Spencerova
5 hod ·
...tak si zase jednou večer při vínečku masochisticky čtu v "seriózních médiích" i na těch "sociálních sítích"... a fakt netuším, co chceme slavit v Listopadu za "triumf demokracie", když míra prolhanosti (v těch prvních i těch druhých) a nenávisti (v těch prvních i těch druhých) je už (aspoň pro mě) fakt neskousnutelná... co dál? ... nějaká dobrá rada?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Doba je těhotná hnusem
skončí to jako s Husem:
lid zahodí příbory
vypálí národní výbory
a všechna semeniště hříchu
křivákům vytrhne míchu
vykopne mozek z hlavy
zavede zdravé mravy
obnoví republiku rad
dotace půjdou srát.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Co je křivé to je drahé
co tě pálí to je vlahé
to co smrdí to má vůni
z televize pysky kuní
poučují co je krása
převalského vozí kasa.
Mince už má jednu stranu
noviny na harmasanu
otiskují vize hňupů
že rovnátka plná chrupů
pustí ven jen moudrá slova;
nový kovář ocel ková
na smrkové kovadlině
kdo mu radí, ten je svině.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Kdo platí tomu hrají a když bude platit Putin,tak tito bolševikobijci,budou stát frontu jako první.
Ono je to trochu jinak,dostaly prostor podrazy,lichva,okrádání,lhaní a to je cesta do pekla.
Tito podrazáci tady byly vždycky,ale že se dostanou do rozhodování státu,nikdo nečekal.
Proto říkám,Putin nás v tom nechá,co jsme chtěli,ať si užijeme do poslední kapky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je zajímavé sledovat, jak se dnešní bojovníci za svobodu, lidská práva a demokracii dostali do pozice členů UV KSČ před 1989. Menší část občanů ČR nás přesvědčuje o budování světlých zítřků, a větší část na to zhusta kašle. Jen jsou nazýváni místo paďoury Pepou Koblihou. Členové Charty 77 jsou v situaci komunistů před 1989. Hlásají svá moudra a nacházejí hluché uši. Jestli mají trochu mozku v hlavě, musí být pro ně děsivé sledovat, že znovu prožívají vývoj společnosti před 1989, ale tentokrát jsou na druhé straně tech vládnoucích, kteří postupně přichází o moc a důvěryhodnost ve společnosti.
Když vidím demonstraci Chvilek pro demokracii, shledávám zde znepokojivé množství podobností s prvomájovým průvodem před 1989. S tím rozdílem, že prvomájový průvod z toho vychází lépe.
A pokud je taková situace, směřuje současný režim ke svému konci. Klouže po šikmé ploše nezadržitelně k pádu. Jen netušíme, co přijde po něm, protože zde není v dohledu žádná alternativa.
Navíc nikoho nezajímáme. Pokud dnes mnozí protestují proti Zemanovi, říkám k tomu, že všem na tzv. Západě je úplně jedno, i kdyby nás skutečně dovlekl do Ruska a Číny. Všechny zajímáme jen jako zdroj peněz.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Souhlas jeno s drobným rozdílem, že si v 80-tých letech nepamatuji žádného zapáleného komunistu, který by nás přesvědčoval o jediné správné pravdě. Opravdu nevzpomínám si na jediného. Na škole jich pár bylo co už z různých důvodů byly v KSČ, ale ti se za to víceméně styděli a nikde s tím nemachrovali natož aby někoho přesvědčovali. Dnes bohužel pravdoláskařů je poměrně hodně i v mém okolí a jsou velmi zapálení pro svoji věc - tedy jen slovně.

Zatím bez slepic

gumák, neboli furťák, neboli voják z povolání a navíc cikán - pardon - Rom.
Ten pán jednou v čase určeném pro PŠM - pro neznalé politické školení mužstva, každé pondělí čtyřhodinová nalejvárna v PVS (politickovýchovné světnici) - pravil zapáleným hlasem, že by pro generálskou hvězdičku šel klidně nahý až na Sibiř.
Nu, každému, co jeho jest.
Neskončil dobře, nakonec jej pro značné množství průserů vyhodili z ČSLA.
Obrečel to.
I když na vyhazovy byl zvyklý, už předtím jej vyrazili z vojenské vysoké školy v SSSR (asi nebyl tak úplně blbý, anebo byl tak moc zapálený..., kdo ví...

Zatím bez slepic

Myslel jsem převážně mezi vrstevníky a sousedy (zjednodušeně), samozřejmě, že někteří (většinou bývalý vojáci) učitelé marxismu-leninusmu byli lehce či více šmrcnutý, ale ti to měli v popisu práce. Na vojně jsem na politické schůze nemusel, protože špagáti měli na rozdíl od vojclů svoje a to bylo vázané na členství v SSM a protože jsem na VŠ vystoupil (v roce 1983), tak jsem měl úlevy :-)
Vzdycky přišel kapitán Rubíň se slovy "Stavajte z té palandy a choďte na schůzu.... kurva do piče však on nieje v ZSM".

Zatím bez slepic

Mně se z nějakých důvodů, které už nejsou důležité, dařilo PŠM důsledně vyhýbat. Až holt jednou jsem se nevyhnul a zažil na vlastní kůži. Vyučující/přednášející se mj. zeptal otráveného mlčícího auditoria, jaká je Komunistická strana Československa. A vyvolal jednoho vojína, řidiče, odkudsi hodně z východu, který odvětil:
"Komunistická strana Československa je.... je....je tá najlepšia zo všetkých!".
A měl jsem utrum, musel jsem z místnosti rychle vyběhnout a o další pokračování přišel. Stalo se léta páně 1976. Nebo 1977?

Zatím bez slepic

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

a PŠM mi bylo ukradené, v roce 82.

Zatím bez slepic

netuším, v jaké armádě jste sloužil. U nás museli na PŠM naprosto všichni, výjimku měli ti, co měli CS (celodenní službu), anebo byli na služebce. Špagát, nešpagát, mazák, nemazák, svazák nesvazák.
Jinak my byli povedená rota, páč jsme měli být jakože elita (velitelská rota pro štáb divize) a když tam jeden řízek přišel otravovat se založením buňky SSM (mnozí členy SSM určitě v civilu byli), byl poslán naprosto všemi oslovenými do dámského nářadí k plození dětí a výroby rozkoše.

Zatím bez slepic

Už je to desítky let, tak jsem to trochu popletl, jednalo se o schůze SSM, byl jsem na letce jediný z Čech a slováci byli politicky bojácnější, tak byli komplet v SZM, tak tam ze zvyku naháněli všechny.
PŠM špagáti skutečně něměli, ale měli něco podobného ideologicky sofistikovanějšího, už nevím, jak se to jmenovalo, ale nebylo to společné s vojcly.
Jednou po opici jsme s kolegou ze Stakčína měli takovou otevřenější náladu, tak jsme se do mladého majora pustili, proč nám to vykládá, že tomu stejně nikdo nevěří a všichni to berou jen jako nutné zlo. Mladý iniciativní major vyhlásil přestávku a zmizel, během ní pak všichni začali hořekovat jak přivede kontráše a máme popiči. Vrátil se asi za půl hodiny a dělal že se nic nestalo. tak se už v 88-tém politicky řešilo už kde co.

Zatím bez slepic

To pro důstojníky a špagáty se jmenovalo Marxleninská příprava.

Zatím bez slepic

no možná, že někteří ti staří byli a byla v nich buď "třídní nenávist" nebo zastaralý idealismus, ale ostatní . "rudá knížka jen "pracovní knížka", jen hrabat prachy na výnosných funkcích a obdiv k západu, to se vozilo ze služebních cest západní zboží a nakupovalo v Tuzexu, u nich opravdu sice plná huba soudružství ale de fakto chtěli jenom výhody.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Je potřeba rozlišovat politický boj a boj, válku...pokud by nás někdo napadl ať už z východu nebo západu nebo ti proradní Poláci asi bych se jim neváhal postavit...takhle to cítím, otázka je jestli by se naše armáda dokázala ubránit než by se do oblasti bojů dostali záložáci....na pokud se týká toho politického boje tam to vždycky nějak prošvejkujeme, tam je úplně jedno kdo nahoře je, obyčejný lidi se snaží ochc.t uplně všichni.Všechno na světě se vždycky pohybuje po sinusoidě, takže teď jsme na cestě dolů, holt si pořádně natlučem nos ,ale dobrá zpráva je že pak už to bude jen lepší...hezký víkend všem

Zatím bez slepic

In reply to by Banny (neověřeno)

Trvalý odkaz

to je asi tak všecko. Nejsou zbraně, nejsou mundůry, nejsou boty, není střelivo, nejsou velitelské kádry.
Zapomněl jsem na něco?

Zatím bez slepic

Jasně nemáme na to se bránit, ani materiálně ani lidma ani finančně ..ale furt k týhle zemi něco cítím, je to domov a ten se brání. Vcelku je jedno jestli se zbraní v ruce nebo drobnou rozvratnou činností.Jak už se tu několikrát psalo češi jsou bestie s tím souhlasím.

Zatím bez slepic

In reply to by Banny (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jediné co vam zbyva je guerillova valka, od afghancu po kolumbijce vsude dokazuji, ze je tento zpusob vedeni boju extremne efektivni

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

přijel domů z odpolední šichty, zjistil jsem, že má dcera spolu s dalšími 9 lidmi dostala okamžitého padáka pro nadbytečnost.
Jelikož pracovala v solidní dánské firmě DSV (bližší info zde:
https://cs.wikipedia.org/wiki/DSV ),
dostala dvouměsíční výpověď k 1. 11. s tím, že peníze za dostane i v případě, že už ty dva měsíce nebude chodit do práce.
Takže kríze opravdu a fakt není. Prostě ne, protože proto.
To jen úplně blbý Targus dělá zbytečné vlny.

Zatím bez slepic

Všechny automobilky v ČR a blízkém okolí omezily výrobu zhruba o 25 - 30%. Někdo více, někdo méně, ale omezily. A ve všech přepravních firmách a odděleních logistiky se propouští. To omezování výroby začalo zhruba v srpnu 2019.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

černokněžníci králíky z klobouku.
https://ct24.ceskatelevize.cz/ekonomika/2928299-vyroba-aut-v-cesku-je-o…, zpráva z 19. 9. 2019.
A proti tomu Targusovo, propustili mi holku z práce, bé.
Targusi, v republice je 300.000 volných pracovních míst, tak at holt holka hne zadkem a podívá se kde!

Zatím bez slepic

pozice, která je pro vás poněkud ponižující.
Diskuze není o jedné propuštěné holce a údajných 300 000 volných vesměs naprosto neatraktivních a doslovnou almužnou odměňovaných místech, diskuze je o tom, jestli ekonomika EU, anebo píinejmenším některých států EU nepadá do recese.
Takže pokud máte potřebu neustále mlít svá hovna, melte je, prosím, k tématu.

Zatím bez slepic

tohle byla na Targuse podpásovka, nevím, jestli jste to s dítětem prožil, můj syn hledal tři roky odpovídající práci a nyní vyhozený synovec /snižování stavu z důvodu nedostatku zakázek/ nemůže sehnat práci ani nějakou podřadnější, všude propouštějí a nebo práce za dvanáct tisíc /to je těch "statistických tři sta tisíc míst"/, ale jelikož žije sám a nemá nikoho jako zázení, musí platit byt a všechno okolo, tak to je pro něj těžko přijatelný, musel by pomalu jít pod most. Tak s odsudky v takovýchhle případech pomalu. Navíc u některých firem, jak se jeví, jako by ani neplatil zákoník práce, jak jednají a jaké podmínky stanovují.

Zatím bez slepic

Ručím Vám za to, že dnešní mladí, pokud se chtějí bídně uživit, tak se musí sakra hýbat.
Dcerka, protože firma neplatí, jak by bylo potřeba, si našla k hlavnímu zaměstnání další práci.
Pryč je doba, kdy si mladí mohli vyskakovat. Dnes nedosáhnou ani na mizerný předražený úvěr na byt.
Podívejte se kolem sebe. Milionáře mezi námi vidláky (i vysokoškolsky vzdělanými), kteří se živí závislou činností, nenajdete.

Zatím bez slepic

každý druhý, například vlastníci bytů v králíkárnách. U nás 3+1 v králíkárně 2.000.000 až 3.000.000 Kč. Stačí prodat a jít do nájmu.
Když takhle lidé bečí o chudobě, obvykle se jich ptám, kolik stál váš mobil, kolik měsíčně za mobil platíte operátorovi a kolik jste dali za pravidelná týdenní paření v hospodách?
A je po kecech.
Lidé se mají jako prasátka v žitě. Tedy naprostá většina, pokud nejsou flákači.

Zatím bez slepic

paušál mě vychází teď, když jsem závislák (závislá pracovní činnost) asi tak na 20 Kč, když je zle tak půl sta (3,60 paušál, 2 Kč/min.), pravidelná týdenní paření se jaksi nekonají už asi tak 30 let.
Nadstandardní příjem v místě, čase a při pracovním nasazení v dvousměnném provoze s odřenýma ušima 20 netto s přídavkem na jedno dítě. To si nedělám prdel, to je holý fakt, páč takový plat má málokterý čtyřšichťák jedoucí do zblbnutí kolotoč dva, dva, dva, dva.
Prase v žitě možná ano, ale to žito je zcela bez zrní.

Zatím bez slepic

Asi jak kde, a v jakém oboru. Potřebuji ( spíše žena chce) rekonstrukci koupelny v RD. Poptal jsem asi 4 firmy v okolí, odpověděla 1, která se následně odmlčela navždy. Letos jsme hledali někoho,kdo by dal do pořádku zahradu-tj. návrh + kompletní provedení. Přišla designérka, pěkně pohovořila, zaslala po urgenci a 3 měsících ideový návrh(zjara),přišel majitel zahradnické firmy a už se neozvali. Přičemž o ceně nebyla v žádném případě řeč. Pergolu jsem si už raději postavil sám. A to pamatuji vypuštění Sputnika a odhalení kultu osobnosti v SSSR .

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

co kromě Vidláka nebečí, že je krize poptávky, ale nabídky.

Zatím bez slepic

In reply to by Anonym (neověřeno)

Trvalý odkaz

výdělcích, které jsou schopni řemeslníci docílit. Za sebe můžu říci, že nezávidím ani jednomu z těch, které znám.
Co se týká stavebních prací, zrovna dnes jsem své sestřenici odvážel suť po zednících. Prasklý přívod vody k automatické pračce v kuchyni v "moderně" postaveném domečku fakt stál za to. OSB desky položené na dřevěném roštu se jednoduše rozlepily a prohnuly se. Víc asi netřeba popisovat. Rozebrat plovoučku, odsekat kachličky na zemi u linky, vytahat ten bordel po německých lepidlech ven, přitáhnout vše nové, dát vše "do váhy", znova nalepit kachle, sestavit plovoučku, plus samozřejmě oprava vody.
Zedníka sháněla jediný den. Po telefonické domluvě přijel druhý den, nacenil práci, domluvil termín. Ve čtvrtek začínal, zítra přijde spárovat kachle, úterý bude kuchyň zase "pojízdná". Kolik platila, to opravdu nevím, vymýšlel bych si. Podle vzhledu dodávky, ve které přijel, to asi nebude žádná astronomická částka.
Ovšem zedníci, kteří chtějí vydělávat a je jim jedno, že nejsou doma, jsou v Německu, anebo aspoň v Práglu.

Zatím bez slepic

Minulý týden jsem jel od nás z Vidlákova do Práglu rychlíkem, takže sockou. Všichni tam sedící mladoši zaboření do mobilů měli značkové stroje, samozřejmě napojené na internet a mobil za 1.300 by studem nevzali do ruky ani pomocí kleští.
Ale zase tam v Goralsku máte čerstvý vzduch.

Zatím bez slepic

pokud si studentíci na své potřeby vydělají, tak proč ne.
Jako matka bych svýmu děcku takový mobil nepořídila. Proč? Vydělej si, přidám ti, když tak. Ono totiž těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Kapišto? Ne, No co už. Lepší čistej vzduch, než pražskej smrádek, že ano.

Zatím bez slepic

aglomeračních pecí. Jste nesmírně zábavný.
A jestli posuzujete životní úroveň podle ceny telefonu, jste na tom mentálně docela špatně. Nebo spíše zoufale. Něco jako soudruh Jakeš s jeho žvásty o Zagorce.
Btw. moje děcka je mají taky a z domu na ně nedostaly ani korunu. Musely si na ně vydělat. Patlací chytrofon seženete už za dvojnásobek toho mého za jeden tisíc a třista k tomu...

Zatím bez slepic

Hmmm a o čem to ten Vidlák teda v tom článku píše, asi žijete v jiné ČR, či jiné "většině"?
Matky dcera je asi pak v žitě na druhou, nebo blbě vychovaná a nadměrně dle Vás utrácí, ale zase Ále plní spotřebou obyvatelstva (i tím DPH) státní kasu a až začnou lidi fest šetřit, bude Ála fakt brečet.
Pojem "pracující chudoba" jste ještě nezaslechl, nebo to jsou dle Vás flákači?
Důchodci se mají také fakt většinově jako prasata v žitě ..?
Máte možná jen divné vidění "naprosté většiny".
S tím "staří prodat a jít do nájmu" je to pustá a hnusná demagogie, Vás nehodná.
Fakt neděláte dobře, lidi už jsou na ty kecy o prasatech v žitě skutečně většinově alergičtí, ani Babiš snad už toto moc veřejně neříká a měl by takovým jako Vy domluvit.......

Zatím bez slepic

MAJKA.
Deset slepic.
Vypadá to,že Laco G.dělá daňového poradce Babišovi.

Zatím bez slepic

jo. Jen s tím, že -
- chudoba pracujícího cti netratí, naopak je vizitkou zaměstnavatele
- bohatý chudému nevěří
- domluvit ? Je to marné, je to marné, je to marné

Zatím bez slepic

Prodat a platit nejméně 10tis. nájem?M To je opravdu, ale opravdu "skvělý" řešení.
Kolik mladých a za jak dlouho na byt dosáhne?
Mobil? co to je, chce se mi říci. No dobrá, první jsem si pořídila v 50ti letech, nyní mám mobil za cca 1,2 tis., protože nemá smysl kupovat si dražší, když mi věčně padá z ruky. Hospoda? Paření celej život neznám.
Jako prasata v žitě - nejste snad "taťka" Klaus, kterej říká, že se máme nejlíp v historii ? Jak kdo. Nejlépe se mají ti, kdo jsou flákači a natahují jen ruce:"Státe dej". A stát často dává těm, kdo si to nejméně zaslouží.
To je totiž ta demokracie, která za mne rozhoduje beze mne a proti mě.

Zatím bez slepic

ad. "... U nás 3+1 v králíkárně 2.000.000 až 3.000.000 Kč....."

Blbost. za tu cenu takovej byt ? Kde to žijete? Nesmysl. 3 + 1 nejméně 1 x tolik. A v Praze nejméně 2 mil. za cca 1+kk + stání na auto.

Zatím bez slepic

Ta rovnice podle Vás je 1 X 3.000.000 = 3.000.000
No když jeden krát tolik, tak jenom jedenkrát tolik matko.

Zatím bez slepic

aj, chybička se mi tam vloudila. Ale z kontextu lze pochopit.
Teda ještě že nemusím prodávat barák a pořizovat lacinej byteček.....

Zatím bez slepic

Vono to možná souvisí s nenaplněností skladových kapacit (nové prázdné haly podél dálnice k Německu), končícíma daňovejma prázdnima a tím přesunem montážních firem na jihovýchod (za firmama se přesouvají i dopravní výkony). Navíc se stačí podívat na plíživý růst cen, takže s menším objemem se vydělá stejně ne-li víc.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

srpen 19 byl opravdu docela zlomový.
Můj názor na toto omezování.
Lidi se bojí, co šílenci v Bruselu zase vymyslí. Boj s dieselovými motory jede na plné obrátky už v půlce Ojropy a ekomagoři se chystají zakleknout na benzín.
V souvislosti s tím je nutné připomenout, že Dojčeři se chystají ukončit výrobu aut se spalováky a rozjet na plno elektromobilitu. Průser ovšem je, že na ni polovina Ojropy jaksi nemá. Proto se trh s auty začíná těžce sekat.

Zatím bez slepic

Elektromobily jsou 3x dražší než auto se spalovacím motorem. Dojezd elektromobilu ubohý. Dokud nedojde k vývoji lepších a lehčích baterií, jsou elektromobily jen na pojíždění po Praze. Krize tu je, ale zatím není ještě nijak dramatická. Možná pomine na konci 2020, ale první polovina 2020 bude ještě ve znamení krize.

Zatím bez slepic

využití elektrokrámů?
1/ Naprostá absence infrastruktury, neboli není kde tyhle krámy dobíjet,
2/ není k dispozici takový výkon elektráren, který by zabezpečil nabití potřebného počtu elektrokřápů.

Viz zaražené dotace v Oslu (místní si tajně v noci kradou kabelové přípojky), viz mastné pokuty v Rakousku za dobíjení více, než jednoho elektrokřápu v jednom domě.

Zatím bez slepic

můj syn, redaktor auto časopisu, četl studii, že z ekologického hlediska by elauto bylo přínosem, pokud by najezdilo více než 900 000 km - bráno v úvahu vše, co s jeho výrobou, výrobou el. energie, infrastrukturou a likvidací - zejména baterií - souvisí. Tady vidíte, že to je opravdu šílený rozhodnutí, přechod na elektromobilitu.

Zatím bez slepic

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

"trolejbusů" je dána jednoduchou rovnicí.
Počet nabití, které vydrží akumulátory (do dvou tisíc mají pořád strašně daleko) krát průměrný dojezd na jedno nabití (kolísá podle toho, jak se k akumulátorům "chováte". Pokud bychom uvažovali dojezd 300 km a 1 000 nabití, je to poněkud zoufalé, že ano...
Jinak já jsem četl srovnání časové. Ekologické škody se srovnávají někdy kolem desátého roku provozu. To ovšem baterie žádného trolejbusu nedají...
Otázkou je - stejně jako v případě "Greta" - v čí prospěch, že ano...
Krize výroby aut je neodvratná, počet vychrlených aut v celém světě je doslova závratný. Proto je nesmírně lákavé nenápadně přinutit ovce - pardon - ovčany - pardon - voliče, aby si pořídili všichni bez výjimky něco úplně nového.
Považte nějakých sedm miliard ovcí by si mělo pořídit něco nového, nebo aspoň lehce jetého, nebo aspoň něco hodně jetého...
Nebo aspoň něco, co nemá spalovací motor...
No neber to!

Zatím bez slepic

Targusi,
přeji dceři, aby našla solidní práci dobře placenou. S každým to zamává, když přijde o práci, vím od známých, ale není to konec světa a zase bude lépe. Buďte dceři oporou.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

To si nechtejte na zdejší silvestrovský pokec.
I když pokud srovnám Ostravu s Goralií, je to něco jako Německo a Albánie...
:-)

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.