Opravdový šéf

Autor
Štítky

Dnes jen krátce: 

Včerejší schůzka Babiše se Zemanem žádný výsledek nepřinesla. Dneska se tam mají sejít ještě Hamáček se Staňkem. 

Zkouším si nevšímat mediálních komentářů, ale zdá se, že směřujeme k rozuzlení celého příběhu. Příští dny nám ukáží, kdo je u nás v republice opravdový šéf. Zdá se, že na své vidlácké otázky dostávám už pomalu odpověď. Poměrně překvapivou. 

V této chvíli propadám dojmu, že Zeman našemu premiérovi v podstatě dělá pasáka. Kdysi jsem měl podobný dojem těsně po volbách, že bez Zemana je Babiš nahraný. Zeman z Babiše udělal premiéra a Babiš za to bude platit takřka nekonečnou politickou cenu. Zeman je na začátku Babišova premiérování a zdá se že bude i na jeho konci. 

Mám zkrátka pocit, že skutečným šéfem je Zeman, který jediný zdá se nemá žádné obavy, nemá co ztratit a i když za ním přichází oligarcha miliardář, tak mu ty miliardy na dědka z Hradu nestačí.

Na druhou stranu, kdo bude volit Babiše, když se ukáže, že jen kasičkou na volební kampaně a skutečnou moc pak vykonává někdo jiný?

Začínám mít stále neodbytnější dojem, že případné předčasné volby zabijí dvě mouchy jednou ranou. ČSSD i ANO. 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Ono to může být trochu jinak.
Babiš si nemůže být jistý předčasnými volbami a kdyby padl Babiš,tak by to postihlo i Zemana,myslím,že je to půl-napůl.
Může se jednat i o pomstu ČSSD,za Sobotku,za Poche a vůbec celé vedení ČSSD.
Můj názor,Babiše řídí někdo jiný,než Zeman,pře Babiše,je někdo důležitější napojen na státní cecík.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Také mám pocit, že vidlák neposlouchá, slyšel jsem dneska v rádiu jak schlůzku komentoval Babiš a měl jsem spíše pocit, že to bylo ve stylu "já jedu přesně podle opoziční smlouvy a myju si ruce, je to váš boj hamáčku" :D Já měl spíše pocit, že někdo kdo mu radí, přestože se ČSSD snaží furt říkat "premiér je slabej", babišovi radí dobře, prakticky ze sebe shodil odpovědnost člověk má pocit zeman vs čssd (a v ní hamáčkovci, protože dolínek nemohl vydržet o otevřel pusu) :D

Pro Vidláka, Babiš chápe kdo má jakou moc a narozdíl od ostatních nechčije proti větru, jako Hamáček, Fiala atd. proti Zemanovy, kterej má tu moc dělat rozhodnutí a řvaní ukazuje jenom že štěkaj, ale nekoušou. Nejhorší co mohli udělat, vyhrožovat a nikdy nekousnout a lidi toto neodpouští a Babiš nebyl narozdíl od opozice a čssd blbej a nepodlehl vábení vyhrožování, když si byl vědnom, kdo musí podepsat...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pan Bartůněk rozebírá, co znamenají ty nezávazné podpisy pod nezávazné rezoluce.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/nemecko-ilegalni-migrace-neexistuje-d7…
Schválně, vzpomeňme si, kdo u nás mlel, že "to nic, to jen větříček".

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Opravdový šéf není jen jeden, ale hned několik se zcela odlišnými zájmy. Andreji Babišovi vysvětlili, kdo je šéf, na jeho návštěvě v CIA v Langley. Šéfové, kteří řídí demoblok a PAL sídlí v Bruselu. No a nějaká želízka v ohni mají i Rusové a Číňané. Němce netřeba zmiňovat, jejich trojští koně se pravidelně účastní sjezdů Sudetoněmeckého landsmanšaftu nebo trpí nápadnou příchylností k členům SdL - Schwarzenberg, Herman, Bělobrádek, ... seznam je strašně dlouhý. Pak je tu ještě György Schwartz alias George Soros, Vatikán, politici financovaní Saúdskými Araby a podobnými (vzpomínáte na propuštění katarského princátka Pavlem Němcem?). Je zde tolik zájmů, že by bylo kratší napsat, kdo v ČR zájmy nemá.
Takže celá naše vláda a parlament jsou jen střetem několika skupin řízenými bůhvíkým a s neznámými zájmy, jen nikdy nejsou ku prospěchu obyvatel ČR, kteří se stali obyvateli vysávané kolonie.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

mnohem zajímavější byl včerejší dojezd na Turde Franc.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

je ta ona... s kosou v ruke :D
A pre Babisa?? Okrem tej vyssie zmienenej je to aj sef banky/bank, kde ma AB svoje uspory, drlhy/aktiva. Staci vydany aktualizovany sankcny zoznam v USA a AB moze ist hladat zobracku palicu...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Mrzí mne, že musím zase Vidlákovi oponovat, ale prezident Zeman není v ČR mezi politiky ten big boss. V komentáři Jak to bude? pod dřívějším blogovým článkem Vidláka jsem popsal vlastnosti premiéra Babiše. Kromě toho, že je čirý pragmatik a dává na rady svého marketingového týmu, je především byznysmen.
Jak by řešil v podnikání situaci podobnou té, kterou řeší dnes jako premiér? Bouchání do stolu (žaloba na prezidenta), nebo vyhrožování v byznyse nikdy moc nepomohly. Úspěch přináší v oblasti řešení obchodních problémů pouze poker face, trpělivost, dobré nervy, hledání variant, které by přinesly plusové body oběma stranám. Dlouhodobou strategickou výhru přináší spousta vyhraných (ale i prohraných) malých srážek a taktických střetnutí. Zadusat oponenta do země nevede dlouhodobě k ničemu jinému, než k porážce v delším horizontu.
Andrej Babiš nyní v jednání kolem ministra Staňka a jeho nemožného prý nástupce Šmardy postupuje takticky skvěle. Pro média a veřejnost vystupuje konzistentně ale pokorně a klidně, občas se usměje, neprovokuje. Tvrdí sice, že je pro pokračování vlády s ČSSD, ale nepochybně pilně pracuje s nejbližšími spolupracovníky na variantách bez ČSSD. Andrej Babiš je také predátor, bez toho by nevybudoval impérium zaměstnávající 30.000 spolupracovníků. Takže jeho mediální projevy a to, co je v jeho postupech zjevné, musí být z velké části přestíraným. Jeho HLAVNÍM CÍLEM je, aby vláda pokračovala v jakémkoliv složení, ale pokračovala. Má rozjetých příliš mnoho dobrých projektů, ve kterých se angažovalo příliš mnoho lidí, než aby to vše zařízl a čekal na výsledek předčasných voleb. I v byznyse si jen málokdo troufne vsadit vše na jednu kartu. Platí zde jeho, "Nikdy neodstoupím, nikdy, nikdy."
Takže, vláda bude pokračovat a jde jen o to v jakém složení. Že ANu pije krev Maláčová, která postupuje nefér praktikami (nejdříve hodí problém do médií a teprve potom projednává na koaliční radě), odmítá vypracovat analýzu, kam se podělo 10 miliard navýšení na sociální služby, atd.. To musí manažera Babiše, který rozhodne o úkolu na poradě (jednání vlády) pro podřízeného a ten jej odmítá plnit a chová se neloajálně, vytáčet. Pijí mu krev také Sobotkovo pobratimové, stejní podrazáci jako Maláčová. Takže bych se nedivil, kdyby v pondělí hupsli do pasti, šli do opozice a připravenému premiérovi by to nevadilo.
V polovině roku 2013, kdy Andrej Babiš nakoupil některá média, jsem napsal článek, https://lacogroessling.wordpress.com/2017/05/06/vychova-zumpalistu-babi…. Nemám moc co bych po 6ti letech na odhadu počínání Andreje Babiše měnil.

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Laco G.
To platí od Babiše do písmene,nikdy neodstoupím,STBáci to převzali komplet.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zemědělče, agenti StB patřili k elitě v bývalé KSČ a vybírali si také spolupracovníky podle schopností, statně viz. Putin.

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já si myslím, že z dlouhodobého hlediska jsou pro Babiše naopak výhodnější nové volby s novými kartami. Sice to není tak "komfortní" jako stávající stav s doplněnou vládou a podporou prezidenta, ale ta doplněná vláda bude ještě ve větších kleštích, než jakákoliv nová a z dlouhodobého hlediska bude Babiš ztrácet. Postupně ho budou oddrolovat jak chvilkaři, tak požadavky Filipa a Tomia tak posílení dembloku o socany.

Zatím bez slepic

Důležité je, že bez ANO není vlády, takže máte pravdu, Babišovi jeslti budou/nebudou volby je jedno, jede stylem dlouhodobého plánu a mezi tím kličkuje podle toho co se dnes událo, prostě bysnysovej styl jak vyšitej, LAco to napsal dobře, řvaní to TV a pak ticho, protože nic s toho čím vyhrožovali nevyšlo je hodno jenom primitivů co politiku dělají jako malé děti, Babiš a Zeman jedou o level nad nima...

Zatím bez slepic

In reply to by Laco G. Mlynář (neověřeno)

Trvalý odkaz

velmi podobně, jako vy.
Andy není Hamáček, jehož obzor - jak jsem již psal - sahá maximálně k dalšímu žrádlu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

že tahle komedie odvolej neodvolám ještě vůbec někoho zajímá. Zejména v dnešní době, kdy se svět řítí mílovými kroky do prdele, probíhá invaze mimozemšťanů, kdo se jí postaví je lump a břídil...
A já se budu starat o hrátky nějakých zcela bezvýznamných pitomců, jako jsou naši z božího dopuštění poblitici.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Také si dovolím Vidlákovi oponovat. Tohle přece vůbec NENÍ hra o to, kdo dočurá výš, mezi Babišem a Zemanem, ale mezi Zemanem a Hamáčkem. Babiš je mezi nimi jen v roli převodové páky (a užitečného terče). Není náhoda, že se to celé do té polohy "kdo je větší boss" snaží ČSSD a opozice tlačit, protože to posouvají z pozice věcné do pozice emociální. Babiše nějaký Staněk nebo Šmarda nezajímá. Svou část koaliční dohody splnil. Staněk ani Šmarda NEJSOU jeho (potenciální) ministři, byť jsou (potenciální) ministři jeho vlády. ČSSD si sama vymínila, že na jejich výběr nebude mít žádný vliv A ZÁROVEŇ že když socani podají demisi, že ji podá i zbytek vlády. Socani se jednoduše provydírali do role neoficiálního spolupremiéra bez premiérské odpovědnosti. S pravomocí dosadit do vlády třeba Kalouska a Babiš aby se za něj bil u prezidenta? Tož jim Babiš říká: "Tak se podle toho chovejte." Ne náhodou připomněl, kdy se v minulosti o jménech případných nástupců ministrů nejprve jednalo, protože všichni Zemana znají.

Myslím, že na hradě to vypadalo zhruba takto: "Klid, Andreji, oni vyměknou. Oni mají z předčasných voleb ještě větší vítr, než ty, protože bez tebe, podle všeho, nesestaví vládu nikdo (pokud odmítnou či neuplatí SPD či KSČM, ale tam máš prostor i ty), ale oni tady už být nemusí vůbec. Trvej na tom, že budeš dodržovat koaliční smlouvu a nechej na nich, ať kvůli Hamáčkově egu a Šmardově touze po křeslu, svoji stranu potopí nebo ne. Nakonec, po pondělku už ani Hamáček nemusí být předsedou. Byla tady ta Maláčová. Je to milá holka. Sice trochu rozhazuje, ale znáš to, žena... Počítá se výsledek, ne jak moc tě chválí opozice či novinář."

Dneska seznam nabízí teorie, jak jako tedy v pondělí socani podají demisi a Babiš ji jako pozdrží, aby získal prostor pro další jednání... Mně to spíš přijde jako vlhký sen socanů - tedy jak "splnit slovo, zůstat ve vládě a vypadat drsně." Problém je, že nemají zdaleka jistotu, zda Babiš neřekne "Hm, tak dobře. ČSSD trvá na nových volbách, tak budou nové volby. Já koaliční smlouvu plním. Nebudu poslouchat povyk, že ohýbám Ústavu." a tohle v podstatě není než varianta na "ale teď už naposledy fakt naposledy jako že naposledy."

Celá ta konstrukce samozřejmě nepřinese nic, pokud socani sami zůstanou u "já chci" a "mám podle koaliční smlouvy právo" a "Šmarda musí bejt". Je ale naprosto šílené, že se do téhle situace Hamáček vůbec vmanévroval. Čím víc tvrdých prohlášení a ultimát dává, tím směšněji vypadá a tím tvrději se pak snaží vystupovat. A tohle přehrávání na "velkého tátu" svědčí o tom, že umí možná politikařit uvnitř strany, ale u toho také končí.

Pro Babiše to samozřejmě není pohodlná situace. Ale to bylo jasné už od počátku koalice. Neznám z hlavy termíny, ale myslím, že mu hlavně vadí potenciální souběh 28. října a 17. listopadu s případnými volbami resp. předvolební kampaní. Ale osobně si myslím, že na jeho místě je nejlepším řešením nechat vyvětrat peřiny ve vile na Bahamách, připravit převody majetku, smířit se s případnými ztrátami (rodinu má stejně zabezpečenou), nechat socany, ať kvůli Šmardovi a Hamáčkovi zboří vládu, sám zůstat tím, kdo "dohody drží" a jít do nových voleb s prezidentovým příslibem, že jej jmenuje za premiéra dočasné vlády či jmenuje někoho ne nebezpečného. Ostatně, bude to pro něj i výborný způsob, jak zastavit co mu socani prosadili i když o to nestojí, či to zavést vyloženě pod svým jménem, pokud to přinese kladné body u voličů.

Pro socany existuje snad už jen jediné řešení čelem - změna vedení strany a zůstat ve vládě, aby předsedovo ego nebylo tak trapně pomočené. Úprk do opozice při Babišově "doplnění vlády" je pro ně relativně výhra - budou se moci přidat ke kydačům hnoje - prezident fuj, premiér fuj, nedrží slovo, premiér je loutka a slaboch... Ostatně, s tím Babiš musel počítat dopředu, jen asi předpokládal ještě rok společné jízdy.

Zatím bez slepic

Hamáček opakuje Sobotkovu strategii a diví se, že sklízí podobný úspěch.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Osobně si myslím, že Jak Zeman, tak Babiš si hrají svoji hru a navzájem si nepřekáží. Mají společné "nepřátele" - PAL.

Zeman se snaží v této hře asi hlavně vymáchat přes vyšetřování býv. ředitele nár. gal. vymáchat kulturní frontě PAL tlamu v jejím financování z veřejných penězovodů, Babiš mu v tom nebude bránit, snaží se však stát stranou a nechat to na prezidentovi.

Nějaké kydy o slabém, prosícím Premiérovi pro smích. Je to jen pokračování snahy jakýmkoli způsobem znemožnit Babiše před voliči.

Samozřejmě, s kartami, jaké namíchala ČSSD, je na tom dobře prezident, plná ruka dobrých karet, ví co je v talonu, je na forhontě, on rozhodne, zda se bude hrát betl nebo dvě sedmy.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ano, tak nějak to vidím taky. Dobrá úvaha, to jak jste popsal jednání na Hradě mě přišlo jako by jsme tam byli oba.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

No nevím. Vezmeme li v úvahu klasické: komu ku prospěchu a Occamovu břitvu, pak těch variant k řešení není zas až tak hodně.
Nové volby by asi nic nového nepřinesly. Někdo drobně posílí, jiný o totéž ztratí a někdo se do parlamentu i nedostane. Tudíž první ku prospěchu, v tomto případě k neprospěchu jsou ti, co jsou blízko hranice vstupu. Díky Bohu jsou mezi těmi ztrácejícími i socani.
Kdo by mohl získat jsou jedině Piráti, ODS, SPD. A opět díky Bohu nemají politickou sílu cokoli změnit.

Co jednoduchého se může stát. Socani odejdou z vlády a budou ji dál podporovat protože volby. ABíčko dodá své lidi a pojede se dál. Vcelku komfortní stav, Láskaři a Chvilakaři budou frflat, ale na to sere pes.
Pokud se tento scénář naplní, a socani jsou na to dost hloupí, Zeman dosáhne svého. Po socanech bude jak po žabě.

JE jen a jen jedna veliká neznámá, podání obžaloby k soudu a určení termínu hlavního líčení ABíčkového čapáku.
V témže termínu by se mohla přidat i zlovolná EU s audity.

Mám obavy, že se to naakumuluje k listopadu a to bude i konec ABíčka. Kombinace čapák, audity, Výročí, chvilkaři a láskaři v mezidobí, nemůže ustát. Tak hodně kačení žaludek nemá. Ale co když?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nejdříve si neodpustím štiplavou poznámku směrek k vlčímu doupěti. Pamatuje si někdo, jak od tam zaznívalo že přijde doba kdy po sobě Zeman a Babiš tvrdě vyjedou? Že přijde doba, že jim jejich vzájemný souboj bude přát? Tak zatím se proroctví nebo "analýza" nenaplňuje. Zeman už několikrát prohlásil, že si Babiše váží, protože je za ním vidět kus práce. Myslím si, že Babiše na uzdě v chování vůči Zemanovi drží to, že v něm má silného spojence. Mám představu, že si nechá poradit jak od svého týmu tak i starého pragmatika a praktika Zemana
Je jen správně, že premiér a prezident dokáží táhnout za jeden provaz a vzájemně se doplňovat. V této situaci pak mi připadá naprosto neutěšený pohled na Poslaneckou sněmovnu a Senát. Připadají mi, jako banda tlučhubů, řešících jen svoje antipatie a nechuti vůči druhým. O nějaké správě věcí veřejných a práci pro nás občany a náš stát se tam jedná snad jen nějak okrajově...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Ani opravdového šéfa.
Otázka spíš je, čí zájmy mají víc nabito.
A pamatujme, NIC netrvá věčně.

Sociální demokraté zahájili předvolební kampaň, ukázkou „síly či umění možného“ po svém.
A možná potřebují oni odstoupit od AB, protože něco vědí....

AB zažil minule překvapení, že Hamáčkovci nepostupovali jako u akce Poche, včera už věděl jak dál a klid hrál trošku lépe. (únavu , rozladění, obavy předstírat fakt nemusí)

Zeman ani Petříčka nepřekousl, a ani se nedivím…..

Že hrají všichni nám, o tom nepochybuji…..

Jasné ale je, že AB chce a potřebuje, aby vláda trvala (s „kýmkoliv“) víc, než ty další varianty.
Potřebuje možná i zachovat naději na milost Zemana.(tady je opravdu vše možné)

Jasné je, že „Bruselští“ zkrátili bez zdůvodnění (říkala to Ála) lhůtu pro připomínky k auditům jen na 1 měsíc a pak mají tři na uzavření, takže to chtějí stihnout a zřejmě i stihnou k výročí listopadu.

Jasné je, že i státní zastupitelství a nezávislá justice je (neveřejně) už připravena se svým vlastním vyšetřením.... auditů.

Jasné je, že kde kdo z aktérů ví víc, než k nám mediálně proudí…

A "pomazané hlavy" ĆSSD se "vycení s Bradyádou verze 2" v pondělí. Já už si osobně víc a více myslím, že Šmarda byl vybrán fakt záměrně.....jako nedaj-li medajli 2............

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vlk
A podobně platí, že až se budete pohoršovat nad adorací pedofilie majitelů jediných pravd, vzpomeňte si sami na sebe a vaši touhu posvětit svým svatým cokoliv co udělají. Včetně jejich buranství, sprostoty a otírání si bot o ústavu a další zákony,které vám u nich tak imponují. Bude dobře , když si uvědomíte, že jsou na druhé straně spektra lidé, jako vy, jen s opačným znaménkem – aby se vymezili proti těm z vašeho orloje, klidně budou prosazovat i pedofilii. Když vy můžete schvalovat porušování zákona, oni mohou také.

Nevadí li vám Zeman s Babišem, měli byste pro ty pedofily mít pochopení. Jsou ze stejného vrhu. Jen s opačným nastaveným jako vy.

Ohýbání ústavy, vytírání si s ní, dotační podivnosti jsou pedofilií jiného druhu.

Takže Vlk přitvrdil, už nejsme jen hlupáci co si nevidí na špičku nosu, ale už jsme pedofilové, jen nejsme na děti, ale máme rádi buranství, sprostotu , ohýbání ústavy, dokonce i vytírání si s ní(to nevím kdy se z Vlka stal odborník na ústavu).Jo a taky podporujeme zlodějnu, o jaké to zlodějně Vlk mluví, copak už byl Babiš odsouzen? No nic, hezký pátek.

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

Všiml jsem si toho už včera, ale nakonec jsem se rozhodl, že je pod naši úroveň to vůbec zmiňovat ;)

Jinak je dneska dobrý Macek: http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=new
Dovolím si ocitovat: Přehled titulků některých českých medií dle smějících se bestií na facebooku:
Prezident Zeman: „Dobré ráno!“
Milion chvilek pro demokracii: #BojkotRána
Novinky: Zeman nenávidí večery.
Seznam: Rána by měla být zakázána. Čtěte proč.
Respekt: Zeman lže o ránech. Téměř nikdy nejsou dobrá.
Deník N: 18 důvodů, proč je láska k ránu znakem ruského agenta.

Zatím bez slepic

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

čtení vlkovo výpotků je mrhání tím nejvzácnějším, co nám bylo dáno do vínku. To jest časem.

Zatím bez slepic

Máte pravdu a už tam nevlezu.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Mně tahle situace připomněla rok 2010(11?), kdy se TOPka nezúčastňovala zasedání vlády. To byla skutečná vládní krize, kterou tehdy začal Schwarzenberg, když vhodnost účasti jednoho úředníka na MŠMT přirovnal k pazdeří v zadku a ten ho na oplátku nazval starým prskajícím chudáčkem. Oba měli pravdu, ale jejich důvod ke krizi byl opravdu primitivní.
Dnes titíž, kteří se tehdy chovali jako hovada moralizují a podsouvají současné vládě to, co je vlastní jejich myšlení. Takže nebědujme, politická kultura oproti tehdejší neporovnatelně stoupla, tihle vyjednávají a chovají se k sobě slušně. Vlastně se divím, že to v tom našem českém prostředí ještě pořád dokáží. Smekám.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

A co kdyz Zeman hraje o budoucnost nove CSSD?
Al Hamajda a spol podaji demisi, Babis ji prijme, misto nich dosadi Foldynu a spol, zadne nove volby.
Foldyna a spol budou zarodkem nove, volitelne CSSD

Zatím bez slepic

In reply to by Homer (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hmm..
Bylo by to hezké, mít nalevo stranu, se kterou bych se mohl ztotožnit.

Ale takhle to nedopadne. O to se dopředu postarali Sobotkové, Pocheové, Dienstbierové aj. z PAL.

Zatím bez slepic

Jako pravděpodobnější považuji scénář, že se Trikolóra pokusí spojit nePAL přes střed (viz Foldy na nevyloučil přestup k Trik.)

Otázka pravděpodobně je, jak to vyhodnotí marketing Trik.

Osobně bych tohle řešení neodmítal.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Místo Šmardy navrhne někoho, pro prezidenta přijatelnějšího. S tím, že mu jde o to, aby nevznikl chaos. Že nové volby v současné době, podle všech výzkumů, nic nevyřeší. Čas je dnes veličina, která rozhodne. A je na místě vyčkat jaká koncepce u voličů převáží.

Zatím bez slepic

Tak prý Hamajda prohlásil, že vycouvá ke konci července Zeman...a vyhoví, že mne to už ani nepřekvapí...
A tak bude mít Babiš ministra kultury, co ho sám nepovažuje za dobrého kandidáta....a Zeman to prodá nejspíše, jako ten moudřejší, co bláznům ustoupil....
A "bojovník proti rozkrádání" Staněk, co ztratil důvěru socanů, bude po zásluze odvolán, tak to přece také na světě chodí....

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

To je, ovšem, výhra - nevýhra, řekl by Klaus. Z hlediska delšího horizontu jednoznačně nevýhra.

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tak to už opravili.
Zeman ustoupil a vyhoví snad tedy JEN v tom odvolání Staňka do konce července.

Nepřislíbil prý jim teda toho Šmardu i jmenovat.....

Zatím bez slepic

Když jste v minulosti poslouchali dobře, pozorně!, Zemana, ten neměl problém s odvoláním Staňka.
Ale měl zásadní problém s jmenováním Šmardy!!!!!!!!!!!!!!
Vzpomeňte, středoškolák, odtržitost od segmentu kultury.
Podle mě jde hlavně proto, že je o jednu hlavu z vedené určité politické strany co se namísto stranického cecku přisaje na cecek státní.

Zatím bez slepic

Souhlasím. S tím, že tedy k tomu odvolání také jisté výhrady vyjádřil.

Hlavně ale - a to je nejvtipnější, všichni spekulanti v médiích a politici za mikrofonky pokaždé naskočí na háček. Zeman tu ústavu napíná jak může, ale obecně zatím neudělal nic, v čem by ji výslovně porušil. Nanejvýš vyhodil do éteru úvahu, aby měli pisálci co spřádat a Němcová nad čím lomit rukama. Pokud budou socani dál na Šmardovi trvat a Babiš to Zemanovi podá bez pocheho kličky, pak ho NAKONEC také bude jmenovat. Ale té muziky, co do té doby bude hrát!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak jsem předpokládal,Staněk podá znova demisi.
Pak se teprve uvidí,kdo obsadí min.post,nebo bude řídit min.kultury premiér,než se domluví na vhodném kandidátu.
Lze teď říci,vlk se nažral,koza zůstala celá.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Erik Best:

Friday Edition: Nosiči rakve ČSSD
12. 07. 2019 - EB

Pokud se v pondělí předsednictvo ČSSD rozhodne odejít z vlády a poslat stranu na hřbitov společně s desítkami dalších politických mrtvol posledních 30 let, kdo by měl nést rakev? Kdo se nejvíce zasloužil o hrozící smrt ČSSD?

Zdeněk Bakala: doprivatizace OKD a financializace jejich bytů odstartovaly strmý pád „asociálních“ demokratů.

Martin Roman: „doprivatizace“ ČEZu dohnala nejdříve ODS, pak ČSSD.

Radek Pokorný: věrně sloužil Bakalovi a Romanovi, vždy na úkor ČSSD.

Josef Bernard: vstupem do politiky institucionalizoval a ozřejmil vztahy mezi Appianem, Škodou Transportation, ČEZem a ČSSD.

Andrej Babiš: neměl na svoje úhlavní nepřátele v přímé konfrontaci, spokojil se s ponížením ČSSD.

Miloš Zeman: stokrát nic umořilo osla, který mu odmítl sloužit.

Náhradník (pokud Bakalu dožene komise k OKD anebo Zemana indispozice): Jan Hamáček, který dělal, co mohl

Zatím bez slepic

In reply to by AsfH.kopíruje: (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proč Best vynechal Blébotku coby nosiče rakve je mi tak trochu záhadou.
Snad proto, že by na ni Sobotka nedosáhl a jen by snaživě pobíhal Radkovi Pokornému mezi nohama, přičemž by hrozilo vyklopení nebožky.
Snad proto, že Best už přehlédl i Sobotkovy palce u nohou, ještě čouhající z čísi řiti.

A s ponižováním ČSSD Andrejem Babišem taky nesouhlasím: Postsobotkovský asociální UV ČSSD nemá lézt pod rohožku a kničet, pak ji nebudou ponižovat.

Zatím bez slepic

Best o Hamáčkovi:
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rakev-pro-hrob-CSSD-Bakal…
Best říká to, co je podle mne hodně blízko pravdy.

Kdo je Best doopravdy?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jak to už dnes naznačil Babiš v médiích, reality šou na ministerstvu kultury je potřeba rozdělit na dvě části.

To první je odvolání Staňka, ke kterému v podstatě není důvod. Pouze to, že Hamáček řekl, že to tak chce.
Pro opozici je Staněk smrtící hrozbou pro udělování budoucích dotací a grantů ministerstva kultury a spousta PALců nemůže strávit účast Staňka na křtu knihy bývalého předsedy KSČM Miroslava Grebeníčka.
Ovolání Staňka ale ve skutečnosti není vůbec problém pro Babiše a je "pouze" principálním problémem pro Zemana.

Horší je to se Šmardou. Toho nechce mít ve vládě ani Babiš, ani Zeman.
Pro Babiše je Šmarda lokální politik a kamarád Sobotky, se kterým by ve vládě nenašel společnou řeč. Pro Babiše je důležitý spolupracující tým.
Pro Zemana je Šmarda úspěšný lokální politik, ale ve vládě je to pro něho nepřijatelný sobotkovec, který by jen ve vládě posílil Pocheho SocDem a tak ho prostě do vlády nepustí za žádných okolností. Navíc, Šmarda jako primátor Nového Města tlačil po boku PAL Zemanovi na vyznamenání rodáka z Nového Města Jiřího Bradyho, což je Zemanovi odporné.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zdá se být jasněji? Vím, že mě bude umět Hamáček ještě hodně překvapit, ale jeví se mi to nyní takto: "Honzo, že to odvolání dříve či později přijmout budu muset, snad bylo jasné i středně přemýšlivému novináři. Rád bych tě však upozornil, a činím tak s krajním smutkem, neboť, jak jistě víš, jsem stranu, kterou právě pohřbíváte, vytáhl předním vchodem do Strakovky, že na mě pan premiér učinil dojem muže, jenž v případě vašeho odchodu z vlády do písmene naplní koaliční smlouvu. Dobře tedy zvažte svou následnou strategii i důsledky, které by to mělo pro stranu i pro vás osobně. Mimochodem, paní Maláčová, tvá místopředsedkyně, se mi na schůzce zdála milá. Trochu ambiciózní, trochu zbrklá, ale to už velké ženy v dějinách být musí. Neměl jsem z ní špatný pocit. Až budete v pondělí hledat jméno nástupce tady Antonína či svou celkovou strategii, zvaž, jak chceš, aby na tebe dějiny strany vzpomínaly. Zda neděláš jen užitečného vola pánům Šmardovi, Dolínkovi, Onderkovi či Veselému. Zvaž dobře, zda se stejně postaví za svého předsedu, nebude-li strana v parlamentu. Nebude-li moci rozdělovat křesla."

Jednoduše, Staněk nakonce vyměněn bude, grémium rozhodne, že tedy nikoliv za Šmardu a Hamáček tak bude moci trochu té moči odklonit a tvářit se jako vítěz, který ale ustoupil před rozhodnutí strany - protože přeci ustoupilo grémium a protože odpovědnost k zemi a protože týmový hráč a nechceme vypadat, jako lovci prebend a jak sám pan Šmarda vyjádřil, zase tolik být tím ministrem nemusí...

A nebo si dál budou socani hrát na siláky a zahájíme druhé kolo komedie - totiž hru na jmenování ministra. A když jen odvolání trvalo téměř tři měsíce... Bude pak na socanech samotných, kdy a zda ztratí nervy a tu svou demisi podají a premiér třeba s nimi a jak dlouho bude trvat, než ji pan prezident tedy přijme... A nebo zda NAKONEC toho Šmardu Zeman přijme, pokud dostane ten návrh od premiéra (a nepřijde mu jiný poštou), protože ho prostě dle ústavy přijmout bude muset. Ale zda budou socani bouchat šampáňo, že zvítězili...

Zjevně se tady hraje o čas, aby se případné volby, pokud by se socani fakt pochlapili, dostaly až za listopad.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Napadlo mne, zda Zeman nečeká na výsledky šetření policie, které probíhá na základě trestních oznámení podaných Staňkem. Pak by mohl říci, že na přání socdemáků odvolává ministra, ač policejní šetření dokázalo, že Hamáčkem odvolávaný ministr měl pravdu. To by byl pak Hamí ještě za většího vola, společně se jeho náhledy. Rozhodně by dále klesly socdem preference. Tedy pokud to ještě jde. Zeman chce aby se lidi viděli co je předsednictvo ČSSD zač a ještě se víc nasr.li. Nepočítám, že by slušní lidé konečně už zvedli, ale byla by to dobrá příprava na předčasné volby, které vyvolá Hamí, až Zeman odmítne jmenovat Šmardu. Vyjdou pak na listopad, což je asi skutečně vhodný termín.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dobrý podvečer po krátké době z cest, a vidím, že se tady moc nezměnilo. Děkuji moc Vidlákovi a panu Leovi za včerejší povídání o Něm. Když jsem v posledních dnech několikrát hleděl v oblohu plnou hvězd, myslel jsem na Něj. Často. Takže moc díky ještě jednou.
K dnešku a i k dnešnímu článku bych snad navázal na předchozí a použil biblického: "Dokonáno jest." Teď už je vše jasné a na konání Hamáčka mi dovolte opět a znovu citovat Jaroslava Haška, pouze zaměňte osoby a obsazení, protože já bych Hamáčkovi neřekl nic jiného:
"Víte, Švejku, že bych měl chuť poslat vás před polní soud,“ s povzdechem řekl nadporučík, „ale oni by vás osvobodili, neboť něco tak kolosálně pitomého neviděli ve svém životě. Podívejte se na sebe do zrcadla. Není vám špatně nad vaším blbým výrazem? Vy jste nejpitomější hříčka přírody, kterou jsem kdy viděl. Nu, řekněte pravdu, Švejku: líbíte se sám sobě?“
Zeman vítězí, paňáca odchází sám, pravděpodobně velice slušný a vypadá na to že i poctivý, pouze Bimba také neprohlédl, i když oceňme, že mu Zeman zajistil až do konce října ministerské požitky (tady byl tedy Bimbo slušný), AB je ze hry a těžko na něj cokoli hodit, protože Staňka prezident na jeho žádost odvolat musel, a to fakt, ale jmenovat ministra už podle ústavy nemusí a také jmenovat nebude. Doufejme jen a pouze, že nový personální návrh nebude stejný svazák a intelektuálně slabý jedinec jako na zamini. Těžko přetěžko v ČSAD vybírat....
Tedy ještě jednou, je hotovo. PAL se sice snaží z toho vyvařit polévku proti AB, ale čím více jí vařit bude, tím méně poživatelnější jí očekávat, neboť i nejhloupější troll ví, že za to AB nemůže. A což teprve mrška babička z Orlických hor. Té už je to jasné dávno. Hamáček za blba (sorry jako), ČSAD potřísněná, AB za submisivního (to ale přežije) a Bimbo s šíleným výrazem v očích vítězem. Dostane vše, co bude chtít. Pardon, někdo z Vás říká, že půjdou z vlády? Ach Vy bláhoví, co by pak dělali? S Mirdou a Péťou si hráli na opozici?
Hezký podvečer Vidláku a hlídej víno. Našlápnuto má dobře, ale do sběru daleko. IK

Zatím bez slepic

"Když jsem v posledních dnech několikrát hleděl v oblohu plnou hvězd, myslel jsem na Něj..."

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.