Tak už je kocour v troubě

Autor

Andrej Babiš v pátek večer prohlásil, že se Šmardou ve vládě nebude. Zatímco doteď byl Šmarda problém především pana prezidenta, teď už je i problém Babišův. Zkrátka zlatý voči Šmardíku... 

Musím říci, že Babiš konečně vyčistil vzduch a budoucnost se zjevila jasnější přímočařejší. Většinu mých vlastních vidáckých otázek mohu považovat za vyřešenou. 

V Sobotkově vládě to byl Babiš, který byl tím úhlavním koaličním přítelem. Dělal Sobotkovi těžkou hlavu a dařilo se mu hrát na to, že pozitiva jsou jeho zásluhou, kdežto za negativa může Sobotka. Teď se situace víceméně obrátila. Babiš je premiér a Hamáček zkouší to, co dělal Babiš předtím. 

Ovšem když dva dělají totéž, není to totéž. 

Sobotka se Babiše nedokázal ani zbavit, ani to s ním ukončit, vlastně mu nedokázal nijak uškodit a ať udělal cokoliv, vždycky se mu to vrátilo jako bumerang zpátky. Prezident si s ním vytřel řiť a když pak Sobotka Babiše nakonec odvolal, tak místo lpění na funkci si tam Andrej dosadil svojí oblíbenou babu, která je loajální dodnes. 

Naproti tomu Šmarda na funkci trvá a trvá, prezident si s ním opět vytírá řiť, Hamáček není schopen ani zůstat ani odejít a Babiš ovšem trapně nečekal, na celou situaci se důkladně  připravil a má už záložní variantu bez ČSSD. Socani mají dlouhou tradici přeběhlíků, ODSka ze zbavila mladého Klause, dokonce i Tomio Fukušima má své renegáty, to by bylo, aby nebylo. Zřejmě Babiš na dovolené dělal i jiné věci než se koupal v móři.

Vlastně zůstala už jen jedna otázka, kterou nastolila Maneca: 

Odejde ČSSD z vlády, kde má Hamáček Vnitro  a drží tak poslední páčky na Babišovo Čapí hnízdo či jinou kauzu? Odejde ČSSD z vlády, kde má Petříčka a celé zamini naplněné socdemáky, protože jinde už je nešlo upíchnout? Stojí jeden ambiciózní Šmarda za Tomanovo zemědělství, kde jsou vlastně poslední defraudovatelné peníze?  Nebo si řeknou, že je stejně hotovo a každý den je dobrý a tak sice s hanbou, ale zůstanou? 

Já osobně myslím, že zůstanou. A budou brzy čelit dalšímu tlaku od Babiše i prezidenta, protože v této chvíli už jsou v koalici navíc. 

 

 

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Jak kdo. Takový Hambáček První si neřekne nic, protože je pochodující reklamou na kebab.
Tedy byl by, kdyby se zabalil do bílého lajtuchu.

Poznámka na okraj. Stará Jahoda má ve třídě klučinu, který se sám a dobrovolně balí do koberce. Chodí do zvláštní školy, která už není zvláštní, protože dnes už jsou všechny děti mladé, krásné a chytré. I ty, které mají "speciální vzdělávací potřeby" (to jako že se za těch devět let možná naučí dokonce i svůj podpis, aby pak mohly být svobodně a demokraticky ojebávány různými vykuky o svůj pravidelný měsíční důchod na hlavu).
A zrovna tak mi přijde i Hambáček. Takový Ferda ze specky (bývalé zvláštní školy), který se sám a rád balí do tepichu (tepich je německý pozůstatek koberce v gorolštině) a přitom skuhrá legračním hlasem, který má pobavit přihlížející:
"Já sem mŕŕŕtfy. Já sem mŕŕŕtfy."
Kdyby to nebylo k zoufalému pláči, bylo by to k bouřlivému smíchu.
Ve třídě Staré Jahody i v Lihovém domě.

Zatím bez slepic

Tak aby nezasvěcení rozuměli, onen Jahodin klučina, předpokládám, má sice individuální vzdělávací plán na úrovni jakéhosi minima odpovídajícího víceméně někdejšímu vzdělávacímu plánu pro zvláštňáky, ale CHODÍ DO BĚŽNÉ TŘÍDY. Prostě inkluze. Díky takovému dítěti jsem měl onehdá ve třídě o vyznamenání víc (ovšem na úrovni zvláštňáka). Jinak "speciální vzdělávací potřeby" jsou vtipné v tom, že se týkají i nadaných dětí ;) Hádám dobře, že Jahoda má první stupeň?

Mně je Hamáčka vlastně líto. Nemyslím si, že se rád balí do tepichu (babička z Budějovic jinak koberci neřekla - takže nejenom gorolština ;)), ale prostě... Snaží se využít "šance" vést stranu. Byl v blbou chvíli na blbém místě... Ale jako moula se chová, o tom žádná.

Zatím bez slepic

se domnívám, že Hambáček si svou perverzi s balením do tébichu (to je moravsky) vůbec neuvědomuje. Každý normální člověk by už dávno zdrhnul, anebo svým pseudoporadcům nakopal prdele.
Nevím proč, ale kdykoli vidím božskou Grétu z Arku, vzpomenu si na Hambiho. A pochopitelně naopak. Pracně nadrcené kecy, pohled jak sůva z nudlí, povely řídícího centra z kecafonu rovnou do ucha. Jediné štěstí, že se cesta ze Strakovky do Lihového domu nedá absolvovat na plachetnici.

Zatím bez slepic

ad."...se cesta ze Strakovky do Lihového domu nedá absolvovat na plachetnici...."
- a tepich není létající...

Zatím bez slepic

a Aladinova lampa na cestu nesvítí... leda - odkud dostává do sluchátek pokyny? Nemá hlavu na, či v onom koberečku, vlastně z němčiny převzato v tepichu?

Zatím bez slepic

To se ve mně jenom projevuje takové to milosrdenství k bližnímu a velkorysost, co mě nic nestojí. Kdysi mi kdosi řekl, že kdybych nebyl učitelem, musel bych být knězem ;) Ne, vtipkuju. Žádný normální člověk by nepřebíral kormidlo strany za situace, za jaké ji přebíral on. Takže buď byl naivní a hloupý a netušil, co se dějě, nebo se dobrovolně obětoval, nebo fakt věřil, že se zapíše do dějin jako velký a silný zachránce strany a vizionář. Což je vlastně jiná verze první možnosti. Ale zase - velké osobnosti vyniknou jen v době krize. Takže to zkusil... no a není tou osobností. Ale nejspíš to platí i pro Zimolu a další... Kdo ví, zda by to za dané situace dokázal dát do kupy Zeman či Paroubek. Protože ta Sobotkova normalizace za pomoci Patočkových spřátelených armád byla brutální...
Je pravda, že Zimola se tehdy docela bál, aby tu funkci nemusel převzít - a skoro to vypadalo, že mu nic jiného nezůstane... Protože na to, aby poznal své možnosti (ať už dané jeho osobou, tak ty vnějšími podmínkami), chytrý je.

Takže tak.

Zatím bez slepic

"Takže buď byl naivní a hloupý a netušil...."
Nebo navedený a za jiného nastrčený? Pamatuji jak před volbami (2014?) byl u nás ve vidlákově na jakémsi předvolebním mítinku s Dienstbierem. Hrál druhé housle ačkoli v té době byl myslím předsedou PS a jedničkou
na kandidátce socdem, ale jevil se bohužel spíš jako Dienstbierův podržtaška.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Tohle jsem předpokládal také,ale že jde o rozbití koalice,to jsem tak rychle nečekal.
Tohle všechno ukazuje,že je Zeman s Babišem domluvený,když nezabralo Zemanovo vyjádření,vyjádřil se i Babiš,že nechce Šmardu.Proto tvrdím,že Babiš chce vládnout sám,aby mu nikdo neviděl pod prsty,Agrofert má problémy a ty musí řešit na úkor státu.Také to vidím tak,že teď berou stát pod správu skuteční soudruzi,jen se musel nejdřív majetek státu,nebo-li za komunistů nás všech,dostat do soukromích rukou.

Zatím bez slepic

to mají v rukou nepřetržitě od sametu. Jen si obsadili nové strany, aby rodinné klany o nic nepřišly.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Andrej Babiš možná ještě skousnul první vyhrožování o odchodu z koalice jako folklor předsednictva ČSSD, ale při druhé výhrůžce nepochybně zbystřil a začal jednat. Mezitím nepochybně jednal i prezident. Jednání chvíli trvá a zřejmě dnes vidíme výsledek, že je opravdu dohodnuto, a už brzy se dozvíme, co. A tak Babiš nechal plácat ČSSD ještě chvíli, aby se definitivně ztrapnila a nyní je tlačí ještě ven z vlády.
ČSSD má na výběr zůstat a přijít o poslední voliče vyjma toho nejtvrdšího jádra. Nebo odejít se zachováním zbytku cti a přijít o koryta pro soukmenovce, kterých je hodně a všichni chtějí svůj podíl z veřejných rozpočtů.
Je škoda, že se Hamáček ani nikdo jiný z ČSSD dobře neučil o Mnichovu. Mohl by použít Churchillovo: "Británie a Francie měly na vybranou mezi válkou a hanbou. Zvolily hanbu. Budou mít válku." (Churchill k Chamberlainovi v House of Commons po podpisu Mnichovské dohody, 1938)
ČSSD ztratila poslední zbytky cti a teď jimi budou voliči už jen pohrdat. Přestala chránit zájmy svých původních voličů a místo toho chrání zájmy voličů Pirátů. Nezvládla podivnou kauzu Altner, která se táhla natolik dlouho, až dluh narostl do obřích rozměrů a ČSSD nyní hraje vabank. Buď se jim podaří dluh vymazat nebo zkrachují. Od dob Bohuslava Sobotky udělali vše, aby své voliče definitivně odradili.
Někteří nazývají Jaromíra Soukupa servilem z Barrandova. Co je však potom Jan Hamáček a jeho parta z předsednictva ČSSD?

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Strany vzniklé hned po převratu volí svého šéfa podle toho, kdo přinese víc peněz do pokladny(kdo má silnějšího sponzora). Proto se stali předsedy postupně Sorošovi kluci (Gross, Špidla, Sobotka, Hamáček, Fiala, Kalousek, Bělobrádek, ten zmetek ze Stanu co mu nemůžu přijít na jméno atd.) Když založil stranu Okamura tak mu do ni instalovali ihned úsvitovce, proto si dal podruhé hodně velký pozor. Něco jiného jsou Piráti, to už je rovnou prefabrikát Soroše. To co teď probíhá ve vládě je jenom boj sluhů GP a US státní elity. Když to nevyšlo GP s Robejškem, tak nechali založit Trikolóru jako koaličního partnera pro Babiše. Takže ať už odejdou nebo ne pro Babiše to znamená výhru tak jako tak.

Zatím bez slepic

In reply to by Sheldon (neověřeno)

Trvalý odkaz

Gazdík? ;) Jinak - omlouvám se za svou neznalost, už několik dní se tu vyskytuje zkratka GP a já ji nejsem schopen rozklíčovat. Mohu poprosit o vysvětlení? Dík.

Zatím bez slepic

Pritain.

Zatím bez slepic

GP je globální prediktor. To jsou ty rodiny, kteří řídí tento svět již od dob starého Egypta. V současné době přesunují řízení z Londýna do Číny.

Zatím bez slepic

In reply to by Sheldon (neověřeno)

Trvalý odkaz

OK. Díky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

k překvapení návodně zpovídající své hosty, jisté Tvarůžkové, poradil, aby se Šmarda vzdal nároku na ministerskou funkci a ČSSD zůstala ve vládě. Jediný rozumný názor z Lihového domu. Naštěstí ostatní troubové tam přebývající volají po odchodu. No jen, aby to nedopadlo tak, že je Babiš nechá odvolat prezidentem. To by bylo nejlepší řešení "slabého premiéra".

Zatím bez slepic

Stran spekulací, co se stane v případě odchodu ČSSD z vlády, jsem našel u jednoho blogera jednu novou a v pravdě elegantní. Všichni ctní spekulátoři zmiňovali rekonstrukci vlády po podání demise nikoli všemi ministry za ČSSD. Zmínil tuto možnost vpravdě zemanovskou. Demisi opravdu podají všichni, a Zeman u "některých" demisi nepřijme.

Zatím bez slepic

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

A právě proto, elegance sem či tam, Aspen a Hamáčkův plat možná zavelí "státotvorně a pro ochranu slabých a hasičů" zůstat a být případně "vyštváni", jako Babiš v minulé vládě z toho ministerstva financí.
Však už Hamáček vykřikuje, že musí vědět, zda socany AB ve vládě chce......už nekřičí tak dost jdeme.
Ví, že odchodem jen pro Šmardu bez čísla 5 nic nezíská...
Oběť se v politice prodává voličům lépe a hlavně penězovody a půl Lidového domu placeno platy z rozpočtu ministerstev je třeba udržet co nejdéle.
A jak tu kde kdo i psal časem se i na "šmardyjádu" zapomene, ale prachy a koryta strana udržet potřebuje, sami mají málo.
Pro ty figury na scéně stále nesmíme zapomínat na zájmy, na které nám média ani herci v popředí nesvítí.
A také bude dost zajímavé zjistit, co nám tato fraška na pokračování pro veřejnost má zakrýt....

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jistě Majko. Nicméně politika byla, je a zůstane taková. Chápu Vás, kdysi mne politika frustrovala podobně. To jen k tomu pesimismu a despektu k politice ve Vašich příspěvcích. Já se s tímhle smířil. Lidé opravdu nejsou dokonalí a vidět v politice jen nějaké dobro, je idealismus a jen nějaké zlo zase přílišný pesimismus. Totéž se týká jednotlivých politiků. Nevím, jak u Vás, ale mne to tehdy strašně žralo a užíralo. Toho se mi podařilo zbavit. Opravdu to za to nestojí.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/filip-jsme-pripraveni-tolerovat-ba…

Vida a je to tady. Kdysi Zeman nazval komunisty zdivočelými soc. demokraty a vyzýval je k návratu do lůna ČSSD. A nyní mu poslouží opět skvěle. Kdopak se v konečné fázi umazal díky jejich podpoře? Všichni. Soudruzi ve všech partajích pracují nadále opravdu skvěle a mohou se kabátit třeba do oného geneticky uměle vytvořeného mamutího hávu....

Zatím bez slepic

je to dávno, ale myslela jsem, že tím mínil vícero tehdy menších stran....
ostatně všechny partaje mizí do zapomnění...

Zatím bez slepic

Bohumínské usnesení
https://cs.wikipedia.org/wiki/Bohum%C3%ADnsk%C3%A9_usnesen%C3%AD
Ano bylo jím myšleno vícero malých stran. Ty ostatní, krom KSČM ovšem odešly do zapomnění.
Ve 2017 v socdem uvažovali o jeho zrušení. Ten rok se zřejmě úplně náhodou kryje s rokem voleb do PS,
kdy získali už jen něco málo přes 7 procent.

Zatím bez slepic

Celkem jsem byla proti onomu Bohumínu, jenže jak se ukazuje, na spolupráci v politice s nimi (KSČ - dnes KSČM, či co), či jejich bývalými členy, ČSSD, nebo její členové, doplácejí, i po velmi dlouhé době spolupráce. I tady platí - volit menší zlo v současnosti, znamená v budoucnu na to doplatit. No, zkušenost. Navíc pokud jsou představitelé ČSSD takoví, jací jsou,.... je to jasné. Pak se přestává dařit i na obecní úrovni, lidé chtějí změnu, i když k ní není až tak vážný důvod. Ale tak volbu je třeba respektovat, oni se ti hoši i v místním zastupitelstvu domluví tak, jak se jim zrovna hodí. Holt ČSSD jde mnohde přes palubu. Těch, kdo chtějí být placenými funkcionáři je zkrátka plno a tak se kamarádi, třeba ze školních lavic, domluví, proti jiným kamarádům z jiných lavic.

Zatím bez slepic

Mám smůlu v tom, že na něco - činy lidí, mám nezmutovanou sloní paměť a oni jsou nyní u vesla a hlavně platů,.....

Zatím bez slepic

Pořád nechápu, proč není bezpečnou zemí Tunisko. Mně pořád přijde jako nejbližší bezpečná země na rozdíl od italského ostrůvku Lampedusa, který už také není bezpečnou zemí a je dále než Tunisko. Veškeré šermování mezinárodním a námořním právem jen ohlupuje lidi.

Zatím bez slepic

Protože by s námi Tunisko tu hru hrát nechtělo? Každopádně si zkouším představit situaci, kdy Německá humanitární organizace uloví někde v Polsku hladovějící Australany a snaží se je vnutit k nám, přestože jim nikdo nebrání dojet do Němec... I to je pro mě prostě příšerná představa - principiálně.

Zatím bez slepic

Co Tunisko, ale bezpečnou zemí není ani Maďarsko, jak se dnes píše v PL. Minimálně od jara 2017 apelovalo OSN na evropské státy, aby zachycené běžence do Maďarska nevracely.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Do-Madarska-uz-ne-Zjistil…

Zatím bez slepic

Tak ať rovnou jako jediné bezpečné země vyhlásí cílové země imigrantů - USA, Velkou Británii, Německo, Švédsko. Pak je tam můžou neziskovky vozit od břehů Libye rovnou a vykládat v Hamburku nebo Brémách. Nebo leteckou linkou Lampedusa - Frankfurt nad Mohanem.

Zatím bez slepic

Tak se situace vyvíjí. Španělé nabídli svůj přístav (pro jistotu snad nejvzdálenější možný ve středomoří) a kapitán s lítostí oznámil, že na to už je jako pozdě. A tak Španělé, kteří jsou náhle hodní a hezcí mohou mistrovat ty zlé ošklivé Italy... https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/madrid-nabidl-lodi-s-mi…

Zatím bez slepic

starý, hloupý a škaredý. Což jste si doposud nepovšiml, že linkové autobusy a vlaky také nemohou jen tak mýrnyx dýrnyx jet do jiné stanice, než do té, která je v jízdním řádu?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

http://casopisargument.cz/2019/08/16/zeman-vyuziva-gramaticky-mozny-i-k…

Článek stojí za přečtení.
Zásadním problémem současnosti je politováníhodná schopnost prezidentů využít gramaticky možný výklad Ústavy.
Gramaticky možný výklad ovšem může použít pouze gramatiku ovládající, tj. gramotný prezident.

Ústavní soud naproti tomu může stvořit i gramaticky nemožný, leč žádoucí a posléze závazný výklad Ústavy - příkladem budiž příklad hoteliéra lustrujícího před ubytováním jedině přílustné politické smýšlení ruských hostů. , Ten byl závazně podepřen až dvěma kreativními jazykovými komiky v talárech ÚS.

To je vážné memento pro budoucnost!
Propříště by měla být povolena kandidatura výhradně prezidentům prokazatelně negramotným. Jinak tu naši demokracii křehkou demokracii neuhájíme!

Nestačí mít v EU ve vrcholných orgánech odborníky, kteří nemají ani maturitu.
Nestačí, aby o globálních otázkách života a smrti rozhodovaly postpubertální šestnáctileté školačky s psychiatrickou diagnózou.
Nestačí, že si budou tyto školačky brát roční, dvouleté či doživotní prázdniny z oprávněné obavy, aby je zhoubně neinfikovalo vzdělání. Já bych z opatrnosti snížil horní hranici pro výkon prezidentské funkce na šest, nikoli šestnáct let!
Neposkytuje to stoprocentní jistotu. (- Třeba bard Ládik!!! se naučil číst ve čtyřech letech, naštěstí v sedmi letech již přestal číst noviny a závadovou beletrii a dnes si krásnou literaturu raději píše z bezpečnostních důvodů sám, aby se ideologicky neinfikoval ).
Ale proti dnešnímu stavu, kdy do funkce prezidenta vetřel inženýr s titulem kandidáta věd, který navíc před nástupem do funkce deset let nedělal nic jiného než že tajně studoval ve své polotvrzi filosofii, historii a politologii, by to byl výrazný bezpečnostní pokrok!

http://casopisargument.cz/2019/08/16/zeman-vyuziva-gramaticky-mozny-i-k…

Zatím bez slepic

In reply to by Aldo (neověřeno)

Trvalý odkaz

mne spis zaujal vlkuv vykrik o zdaneni uhliku

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2019/08/18/specialne-pro-babisuv-fa…

citace

ANO bude nám líp! S uhlíkvou daní! 3-17miliard do státní kasy! OD těch nejchudších a nejpotřebnějších, zejména! KDepak zavést bankovní daň na v tuzemsku rekordně vydělávající dcery zahraničních bank! Kdepak zdanit speciální sektorovou daní telefonní operátory, kteří zde dosahují vysoce nadprůměrných zisků, ale poskytují skoro nejdražší služby v Evropě! To rozhodně ne! Ale tvrdě zdanit vytápění uhlím a plynem? T ANO! Aby bylo lépe!

Ještě jste spokojeni jak Andrej podvedl Hamáčka? No tak nyní jste na řadě vy! Vy jste si ho zvolili. Takže jistě tu uhlíkovou daň budete platit rádi! Až budete poděkování posílat do Strakovky, pošlete další i na Hrad, protože tam nad Babišem a tudíž také nad uhlíkovou daní -drží ochrannou ruku! Ne Babiš v té uhlíkové dani nejede sám! Bez Zemana by na ni anipomyslet nemohl. Protože by neseděl ve Strakovce.

Ve vlastním zájmu si to s tou uhlíkovou daní pamatujte alespoň do příštích parlamentních voleb! Protože podle stejného zdroje se její zavedení chystá až na DOBU PO VOLBÁCH!

----

Kalousek, nebo ODS by takovou dan take zavedli a vubec by se nebranili.

(jeste si pamatuji heslo "Snizime dane zivnostnikum" a do pul roku po volbach ruzne dane rostly jak houby po desti, protoze koalicni partneri)

Zatím bez slepic

Říši a v Bruselu, je velmi pravděpodobné, že nás uhlíková daň nemine. Dřív nebo později. A silně pochybuji, že bychom měli francouzské koule a navlékli si vesty.
Btw. tento týden jsme měli možnost se pravidelně vzdělávat o půl čtrnácté na Radiožurnálu, jak je výhodné a demokratické pořídit si elektromobil.
Abychom byli akurátní, o této dani již pěl maestro Bursík spolu s Kačenou Jaujau, když ministroval...

Zatím bez slepic

Targus Vám odpověděl na jednu věc. Vy jste i napsal "Ještě jste spokojeni jak Andrej podvedl Hamáčka?" No když jeden chce napálit druhého a vydíráním a chce ho dokonce dostat do pozice, aby hájil někoho koho nechce a dával kvůli tomu ještě kompetenční žalobu, a ono se muto podaří odvrátit ve smyslu kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá, tak to jste holt spadl zřejmě z višně. Zřejmě na základě vlastních preferencí - mám rád, nemám rád. Máte-li takovou představu, že premiér bude skákat jak jeho trpasličí koaliční partner píská, máte dost divné představy o politice a nejen o ní. No Váš způsob uvažování je Váš. Je to Vaše věc.

Zatím bez slepic

In reply to by Aldo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Já jsem jen zvědavej, jestli - až se ČSSD nedostane po příštích volbách do parlamentu - se Vlk přizná, že se vzteky posral ... :-D

Zatím bez slepic

Vlk prohlásil, že je už volit nebude.

Vlk nepodporuje ČSSD jako takovou (ono už nic takového neexistuje, existují pouze budovy, název, logo, , posty a razítka a konta).

Vlk je idealista, který ve své exaltované kvazináboženské víře podporuje pouze Sobotku a jeho kliku.
Prostš JIM neochvějně věří.
Stejně jako milióny Američanů, mezi nimi i univerzitní profesoři s nadprůměrným IQ věří, že stvořený Vesmír existuje pouze několik tisíc let. Je to tak napsáno v Knize. Žádné důkazy o opaku prostě nemohou existovat. Pokud je na vlastní oči spatříme, máme vlčí mlhu. Howgh.

Zatím bez slepic

In reply to by Aldo (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na tento článek Vlka musím reagovat. Již delší dobu nechodím na Kosu, právě z důvodu,
které byl uveden v příspěvku. Souhlasím s tím, že jeho zášť k osobám prezidenta a premiéra
se jeví jako patologická nenávist. Myslím si, že to je projev jeho sebestřednosti a rigidní
osobnosti. Prostě musí mít pravdu, svou pravdu. Jemu nestačí okomentovat situaci jako
v minulosti. Dnes musí pozurážet kdekoho, kdo s nim nesouhlasí. Nestačí mu jednou.
Musí to jako ohraná gramodeska opakovat vícekrát. Jako by si vtom liboval. Premiéra, který
plní svou funkci v nelehké situaci označuje za zbabělce a slabingera. Kdyby byl slaboch,
tak by tam již dávno nebyl. Vlk často vzpomíná na pravdy a moudrost jeho babičky. Tak
by si měl vzpomenout na to, že jistě říkávala : " PODLE SEBE SOUDÍŠ TEBE"
V závěru píše: "...…Čím déle se kauza povleče, tím více bude zřejmější, že vůbec není velký
tvrdý borec nýbrž jen fňukající kašpárek a mluvící bláto."
Podle mne pokud autor bude čím déle pokračovat v tomto trendu, tím více bude zřejmější,
že není velký tvrdý borec a bloger nýbrž jen fňukající kašpárek plšíci bláto. Možná mu
křivdím a není to projev osobnosti a dobře ví proč tak koná.

Zatím bez slepic

Obávám se, že takto fandovsky se chováme, třeba ne vždy, ale občas každý z nás.
A to, co popisujete, je fandovství "naruby", ale to samé-vášně-zatemní mysl.
Prostě "přání otcem myšlenky".
Ale někdy se to může bohužel změnit až v patologické chováni.
Neschopnost myšlenku opustit s věkem má tendenci jen se zhoršovat.
Já bych byla tolerantní, na "svém vykolíkovaném území", si může a měl by mít možnost každý člověk hlásat, co jen libo.
I nenávidět politky, horší to už je v případě urážení voličů kohokoliv, to moc demokratické není....
Tam by zpětná vazba bíti měla. (Nedělej druhým, co sám nemáš rád)
Čtenáře to číst snad nijak nenutí a pro jistotu a svoji pohodu ani nedává takový bloger většinou možnost na komentáře.
Prostě to lze shrnout, jen nechme každého, ať si virtuálně sám nenávidí koho chce, pokud nenavádí k nenávisti a neuráží druhé, je to třeba jeho možná terapie, jak se nestát fyzicky "teroristou".

Zatím bez slepic

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nepovažuji uvádění doložitelných faktů za patalogické chování Stává se, že některé gaunery (Babiš, Zeman) si část společnosti oblíbí a tejným gaunerům (Kalousek, Topolánek atd) nemůže přijít na jméno. Proč? To nedovede nikdo vysvětlit.
Pokud jde o komentáře, pokud Vlk využívá hodně pramenů nemá čas zabývat se většinou slabomyslnými komentáři znichž jen malá část je k věci.
Koho by zpětná vazba měla Bít ?

Zatím bez slepic

Hrubka se vloudila, či podvědomí, inu kdo ví....

Zatím bez slepic

Napsal jste v reakci na Váhy "Nepovažuji uvádění doložitelných faktů za patalogické chování". Docela by mne zajímalo co je podle Vás doložitelný fakt u vlka stran Babiše a Zemana. Zkuste uvést pár příkladů či článků stran těch dvou, kde tomu tak podle Vás je. Fakt by mne to zajímalo.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dlouhodobě zde tvrdím, že jestli někdo nebo něco zlomí Andreji Babišovi vaz v politice, nebude to kauza Čapí hnízdo, ale Alena Schillerová a její návrhy daní. I když tu poslední navrhlo MŽP, nevěřím, že v ní nebylo MF namočeno. Jde o daň na uhlík, tedy daň za vytápění uhlím a plynem. https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/emise-dane-co2-oxid-uhlicity-brus…
Fajn, optimální bytová teplota tedy bude 15°C, jen kousíček nad rosným bodem 14,37°C pro Rh vzduchu 70%. Nevytápět a při vaření intenzivně větrat. V domech bude zima jako na Sibiři.
Doporučuji nákup mnoha teplých dek.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Ten dojem mám také,že Schillerová v tom zdaňování všeho jede také.
Mne sice napadá,že daně u nás navrhuje Angela,všechno jde z nařízení EU.
Právě u elektřiny je to jasné,že v tom má prsty Německo.
Vůbec netušíme,jakou lavinu zdražování přinese tato uhlíková daň,všem vzniknout vyšší náklady

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane zemědělče,

v 50. letech vysílali komunisté agitující svazáky na venkov, aby přemlouvali lidi ke vstupu do družstev. Teď budou posílat Piráti a jim podobní, Gréta a její studenti, a celý tábor PAL party hipsterů z neziskovek, co nás budou učit, jak správně udělat sójové latté, avokádový toust a vysvětlovat, jak je nezbytné, abychom dobrovolně skočili do penálu nebo oni trpí enviromentální úzkostí a klimatickou nouzí. Alena Schillerová nám zvýší daně a vybrané peníze pošle těmto novým správně uvažujícím lidem.
O žádnou daň na boj proti produkci CO2 nejde a nikdy nešlo. Jde jen o způsob, jak zdanit lidem, i že dýchají. Je jen divné, že tolik lidí na tu hru přistupuje. Dlouhodobě dojde k jedinému, v některé zemi si řeknou, že je lidí moc a vymyslí způsob, jak jejich počty snížit. Máme se zglobalizovat za každou cenu. Je to podobné šíření křesťanství ohněm a mečem.
A protože je nadprodukce metanu, asi nám zakážou se z těch nových daní i pos..t.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Či kopat "zemljanky" na zimy tuhé, kdo má kde, tam bude teplota snad nad bodem mrazu.........
A protože uhlím topí zejména starší občané, na nové technologie ani zásoby uhlí nemající, tak kvůli dani budou topit i tito minimálně méně a méně, možná nebozí umřou zimou, ale klima bude ochráněno i tak a to se vyplatí! (ironie?...)

Vidláci si nakoupí uhlí do zásoby na roky za cenu nyní nižší a místo peněz v bance se záporným úrokem co přijde, přesunou úspory rozumněji do sklepa....
Ale i na ně v době nové, době NEO pokrokové jako na nás všechny nakonec (i vynucená) změna chování přijde, jak uhlí ve sklepě dojde......

Ani na vteřinu se nechci zglajšaltrované EU soudružky ministryně Schillerové zastávat, ale vítr zde fouká celosvětově (klimatická nouze) z OSN a jak jinak i EU. A Ála směrnice EU má i dobrovolně (úřednická duše) za slovo boží.
Ono to jde i fakt (s účastí v EU) těžko se vzepřít, víme také proč se ANO proti EU nijak moc vzpírat nebude....DOTACE. Navíc jsme se přidali k Pařížské dohodě...a už to fičí....

Greténi všeho světa už jsou dávno spojení....(ta holka je jen vhodně vybraný maskot, co nikdy nemůže přijít na to, že je jen "užitečný idiot"..).

Na "uhlíkovou daň" dle směrnice EU bylo možné využít tzv přechodné období, ale to končí 1. ledna 2021, kdy by měla být uhlíková daň implementována i do našeho daňového systému, a tak také bude.

Ale "buďte klidní", tato daň postupně postihne všechny energetické zdroje, elektřinu, pevná i tekutá paliva a zemní plyn...., jen sazby budou různé dle aktuálních preferencí a škodlivosti pro klima....Samozřejmě se to zase prodá jako nejvyšší dobro, když ne pro občany, tak pro planetu a klima jistě.

Uhlí a PHM.... budou first, ale další zdaněné FUJ komodity pro jiná dobra budou následovat, podle aktuálně globálně určeného "společenského nebezpečí" a vlivu na "klima"....To vše jede už roky, OSN to jistí, ale lidé si všimnou až to na ně konkrétně dopadne....
Příkladmo pro představu budoucnosti text z 2017:
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/dan-z-masa-zdravi-vegetarian-…

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.