Urob si sám

Autor

Když jsem se v roce 2012 stěhoval a nastupoval u Andyho korporace jakožto technik pro obilná sila na Znojemsku, měl Andy už založené to svoje politické hnutí, ale teprve začínal. Ještě nevěděl, že bude mít výrazný úspěch ve volbách a tak seděl na dvou židlích. Té politické, ale také ještě té ředitelské. 

A tak ještě pamatuju, jak to vypadalo, když velící generál rozhodl. Prostě si sezval štáb, zapíchal do mapy špendlíčky, řekl co se bude dělat, proč se to bude dělat, kam to má směřovat, jak se bude měřit dosažení cílů  a pak nechal svoje podřízené, aby aktivovali zase svoje podřízené a tak dále, až to došlo až úplně dolů. Vždycky v lednu přišel největší nápor práce - zajistit, připravit, zhodnotit, podat všechna hlášení, připravit plány pro každý jednotlivý areál. Vzápětí se schválily požadované peníze, finanční ředitelé zajistili úvěry i jiné financování, všechno se to spočítalo a sešlo se to zase na stole u Andreje.  

Pokud se některému řediteli nedařilo a ostatním jo, už mu Andy seděl za krkem, už ho povolával na centrálu, už se řešilo, v čem je problém a průměrná životnost vysokého manažera byla 22 měsíců... Naopak, když se nedařilo všem hromadně, velmi brzy přišly upravené rozkazy, zanalyzovalo se, v čem měl vrchní příliš velké oči a upravilo se to.  

Firma šlapala jak hodinky, měla třicet tisíc zaměstnanců, ale žádné korporátní praktiky se tam nedělaly. Řízení bylo pružné, rychlé, efektivní, povyšování bylo stejně časté jako vyhazovy. 

Když pak Andrej mluvil o tom, že chce řídit stát jako firmu, představoval jsem si vždycky tohle a myslím, že si to takhle předtstavoval i on. Prostě určí směry útoků, určí, kdo to bude dělat, nebude zasahovat do jednotlivostí a jen se postará, aby všichni plnili rozkazy. Kdo bude plnit, bude povýšen, kdo nebude plnit, bude odejít. Babiš byl v tomhle takový generál Patton - byl všude, člověk nikdy nevěděl, kde na něj narazí, dělal od rána do hluboké noci, ale také uměl klidně zmizet do soukromí, pokud měl pocit, že vše šlape jak má. 

A pak se Andy stal premiérem, sáhl na penězovody a najednou byly rozpočty takřka vyrovnané. Zvyšovaly se sociální dávky, snižovaly se daně. Ekonomika šlapala. Veľký Bocián měl sice proti sobě silnou opozici, ale prakticky žádného soupeře. Jeho preference vypadaly zcela nekonečně, měl slušnou šanci, že v letošních volbách bude mít 40% hlasů a nereálná nebyla ani představa jednobarevné vlády maximálně s pár přeběhlíky. 

Pak přišel covid...  

A najednou se ukázalo, že stát se jako firma řídit nedá. Že se sice nastolují směry, ale není možné vyhodit vysoké úředníky za neschopnost. Že mají své služební zákony, mají své směrnice, mají svá pravidla a pokud je neporuší, není možné se s nimi rozloučit. Pro mě je nejhezčím příkladem Jarmila Rážová. 

Andy zjara řekl, že se budeme spoléhat na chytrou karanténu a zřejmě to udělal tak, jak byl zvyklý. Prostě řekl, že se bude rychle a efektivně trasovat ala Korea. Jenže... nikoho to nezaktivovalo. Jarmilka nic nezařídila, neudělala kól centra, nepřijala stovky a a tisíce lidí. Ale našla si v pravidlech a  směrnicích, že to vlastně udělat nemůže. Papírově něco zahájila a v klidu tvrdila, že je vše připravené. Pak se ukázalo že není... ale Babiš ji nemohl vyhodit. Protože neudělala nic špatně.  Průser to sice byl, celá strategie byla v háji, ale... Rážová za to nemohla, protože jednala zcela podle zákona. A mezi námi - na tato vysoká úřednická místa se dostanete právě proto, že znáte všechny kličky a postaráte se, abyste nikdy za nic nemohli. 

Podobně pak vypadaly i nákupy vakcín, roušek a vůbec všeho. Podřízení dostali rozkazy a místo aby je vyplnili, vytáhli svoje řády, pravidla a směrnice a začali se vyviňovat. Postupovalo se liknavě, zvolna, neefektivně, ale zcela v souladu s pravidly třiceti let míru.  

A jak to dopadlo? Urob si sám. Andrej, místo aby určoval strategii, tak dělá mikromenežment. Sám obvolává firmy, distributory, píše tabulečky, prosí, hrozí, úkoluje. Dělá to, co nikdy dělat neměl. Co měli dělat úředníci. Proto to všechno vypadá tak brutálně neefektivně. Proto se mění pravidla. Protože jediní, co něco dělají, jsou lidi kolem vlády. Všichni ostatní mají pořád pracovní dobu od šesti do půl třetí. 

Chci tím říci, že tohle všechno se nezmění ani o milimetr, až tam přijdou Piráti nebo někdo jiný. Podívejte se na Hřiba. Za celé svoje pražské působení neudělal vůbec nic. Tedy kromě Koněvovy sochy. Všude je to stejné. Miliony pravidel, které určují kariéry. Tisíce vysoce postavených lidí, kteří se postarají o to, aby nic nedělali a nic nezkazili, protože díky tomu nemohou být odejíti.  Co je jim po nějakém covidu. Stačí nadávat na vládu, jak to dělá blbě. 

Měli bychom si všichni uvědomit, že kromě Babiše jsou tu stovky tisíc úředníků, kteří tu byli před ním a budou tu i po něm. Kteří se na nezvládnuté státní práci podílejí svojí měrou. Nejsou jen tady, stejné je to i u Uršulky Leyenové, ale ona je dost maskuje. Sama je tak blbá, že se nezvládnuté unijní práci nikdo nediví. U nás je to trochu jinak. V čele státu je člověk, který umí. Nechce se mi věřit, že zblbnul. Pamatuju si ho ještě v Agrofertu.

Andrej Babiš podle mě teď dojíždí na to, že se nikdy nepokusil ty úřednické struktury nějak změnit či vyčistit. Neudělal si nějakou novou pararelní strukturu. Podobně jako Trump vůbec nepomýšlel na to, že by mohl tu svojí obrovskou voličskou přízeň ztratit. A když ji ztrácet začal, bral to víc jako spiknutí než jako realitu. Nezajistil si podporu plukovníků u policie i u armády. Nevyměnil lidi v klíčových postech - třeba v České televizi. Myslel, že mu postačí ty voličské hlasy. Ani na minutu neuvažoval, že by o ně mohl přijít. Ani v nejdivočejších snech ho nenapadlo, že bude šestnáct hodin denně s pár sekretářkami a obvolávat krajská koordinační centra, aby si ověřil zda tam dojely vakcíny, zatímco opozice bude v televizi řečnit o jeho neschopnosti. 

Stejně jako Trump,  i Babiš sice na jedné straně použili pro svůj vzestup hlasy těch chudých a frustrovaných voličů, ale nemínili se jimi stát. Oba jsou svým postavením na druhé straně. Oba jsou mezi smetánkou a hlasy těch z druhé strany potřebovali, ale ani na minutu nepřemýšeli o skutečných změnách. Mysleli si, že postačí jen trochu poštelovat chod státu a všichni budou šťastní. 

Trump už dohrál. A nevěřím v jeho politický návrat. 

Andrej má ještě pár měsíců na to, aby  něco udělal. Ale zřejmě je už i pro něj pozdě. 

Až za pár let vynese lidový hněv nového politika babišova typu, protože Piráti se velmi rychle odkopou a ukážou se tak neschopní, že se na Babiše bude nostalgicky vzpomínat, měl by se tento nový politik poučit a nespoléhat se, že to má jisté. Měl by si od první minuty budovat novou státní strukturu. Efektivní a výkonnou. Aby jí jednou mohl nahradit ty současné zkostnatělé Jarmily Rážové a jí podobné. Musí si vybudovat štáb, který za krize přebere neschopné úřednické struktury. Pokud to neudělá, dojde k tomu stejnému jako Babiš - urob si sám. Bude sice premiér, ale bude úkolovat poručíky. 

Ukazuje se, jak málo použitelné jsou politické projekty jednotlivců. Hnutí, která z podstaty nemohou sesadit svého zakladatele. Hnutí, kde každý kandidátský post podléhá souhlasu šéfa. V praxi to pak znamená, že šéfík je obklopen hlupáky a patolízaly, kteří kromě svého kejvání nic neumějí a i kdyby se šéf udřel, nikam to nepovede, protože není v silách jednotlivce všechno uřídit. 

Petr Hampl napsal, že Babiš nedoplatí jen na to, co udělal, nebo co udělal špatně, ale především na to, co neudělal, ale udělat měl. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (128 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

stát by se jako firma řídit dal, kdyby nedělala naschvály opozice. Prostě kdyby se dokázali smířit s tím, že holt do příštích voleb nee, ale to naše svobodomyslná opozice nedokáže, proč, protože modroftáci a spol. mají sice demogracie plnou hubu ale když není po jejich tak skutek utek.
Vzpomínám jak je naštval tím - pamatujete.... jednotným nakupováním od nábytku až po ten papír potřebný. Aby si každej od hejtmana počínaje po uklízečku nekupovali co chtějí a furt nové a nové, ale aby se hspodařilo. A peníze šly na to co je potřeba. Já ten rambajs, kterým to vlastně začalo docela dobře pamatuji.
no a něco přidám
https://mbrno.cz/inka--test.php
: -)

Průměrný počet slepic: 4.4 (35 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ale prakticky každý, kdo měl potřebu se zviditelnit. Divní právníci, justive. Mladý ušák si stěžuje, že nemůže chodit do školy, a místo toho, aby dostal pár pohlavků, se jím soudy zabývají.

Průměrný počet slepic: 4.9 (29 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

ema.
Také si na to pamatuji,ale ono to dopadlo jinak.
Jak se ukázalo u všech ochranných pomůcek,nakupoval to kde kdo,pochybné společnosti a jen vydělat na státu,co nebezpečně ukazuje i na Babiše.

Průměrný počet slepic: 2.5 (8 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

za to že lidi jejich laskavé nadvlády měli už dost. Jinak to není možný....

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

tuhle myšlenku (jednotné nakupování) měli již komunisté. Zřídili si na to státní plánovací komisi. Jak to dopadlo jistě víte. Ono třeba ani toaletní papír nelze nakupovat jednotně od jedné firmy.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

In reply to by rk (neověřeno)

Trvalý odkaz

i za RU státní orgány nenakupovali podle chuti, ale šlo to z jednotného zdroje. Ono když se už tenkrát nakupovalo ve velkém a rozdělovalo, přišlo to erár podstatně levněji než když měli šéfové - byť pověření volnou ruku. Proto taky všechny kanceláře byly stejně vybaaveny. Já pamatuji po válce, ať se přišlo, kam se přišlo, vybavení bylo úplně stejné/ na úřadech/

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

na to Andrej neměl čas

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

"Andrej Babiš podle mě teď dojíždí na to, že se nikdy nepokusil ty úřednické struktury nějak změnit či vyčistit." = skoro omyl, vidláku. Kdyby jen Bbiš, my všichni. Třeba si vezměte klasický příklad ČT, ač uloupena, přesto nevyčištěna, proto ji máme jakou máme. A tak je to se vším. blbíš

Průměrný počet slepic: 4.7 (26 hlasů)

Jistě.
Kdyby třeba jen polovina občanstva přestala platit koncesionářské poplatky TV a ČRo, proběhly by tam změny v cukuletu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je to o těch Sasinových potřebách a jejich plnění. A o neplnění nepotřeb.

Průměrný počet slepic: 4 (16 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebo by se staly poplatky povinnými - na elektrickou přípojku.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdyby polovina občanů přestala platit poplatky, nastoupili by soukromí exekutoři. A kdyby náhodou občané masově začali rušit TV přístroje, začali by platit daň TV poplatku bez ohledu na existenci přístroje. Jediné řešení je přestat je sledovat a požadovat, aby stát své programové potřeby soutěžil ve veřejné soutěži soukromých a veřejnoprávní TV. Např. povinné vysílání předvolebních programů stran by šlo vysoutěžit, kdo takovou službu nabídne nejlevněji. Podobně vysílání pro národnostní menšiny by mohlo být i n komerční TV, nemusí být zrovna na ČT.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Souhlas
Napsal uživatel Gerd (neověřeno) dne Po, 08. 03. 2021, 10:10

Pane Gerde, naprosto souhlasím, ještě navrhuji optimalizovat náklady ČT a ČRo, např. na zahraniční zpravodaje, administrativu, a ostatní.

Musí být, například Austrálii, sportovní reportéři ČT i ČRo?

Nestačí jeden generální ředitel?

Pan generální ředitel ČT nesměle navrhuje zvýšit koncesionářské poplatky, protože došly zdroje.

Co takhle audit?

V době COVIDové krize musíme všichni šetřit, kromě ČT?

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

In reply to by Josef (neověřeno)

Trvalý odkaz

ČT navyšuje poplatky, protože si chce za 2 miliardy Kč postavit nové sídlo. myslím, že nepotřebujeme ani nové sídlo ČT a ani ČT.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

No tak ty struktury má mít samozřejmě dotyčný subjekt (politická strana ?) už vybudovaný předem ( k dokonalosti to dovedl fuhrer NSDAP, oni de facto kopírovali převážnou část komplexity stávající moci, kvalita nastupujících kopií samozřejmě byla různá, nicméně mohli de facto převzít celý stát just in time, se vším všudy) , ovšem pokud je úřednictvo zakonzervované (služební zákon např. ) , tak narazí na barieru, nepřekonatelnou. Já nevím, jestli je to tak správně, asi nebylo by žádoucí neustále se zbavovat stávajících karierních úředníků a nahrazovat je jinými, dočasnými (pakliže by subjekt nechtěl vládnout natrvalo), rozbíjet stávající patronsko -klientské vazby a zavádět nové...fakt nevím, ale jse spíše vždy pro kultivaci stávajícího, než pro jeho popravu. Což je ale dost naivní, v prostředí, ve kterém se dokonce už dnes zas razí dosti odporné hochštaplersko-mafijní heslo, že " vítěz bere vše".

Strany fuhrerovského typu samozřejmě že jsou více náchylné k tomu, aby každý neúspěch každého byť jen trochu významného genossen či byrokrata establishmentu, na něho napojeného, stával se také osobním selháním fuhrerovým, podoby takřka až charakterové či osobnostní vady. Na stejné straně může fuhrer takové strany snadno se vyvinit z jakéhokoliv neúspěchu právě že stejným způsobem - já to myslím a dělám dobře, ale mí zlí rádcové , mí nekvalitní podřízení a někdy i lid, který bych nejraději vyměnil za lid švýcarský....ti mi to prostě neustále kazí, není na ně prostě spoleh, neuměj makat, asi nikdy neukradl...eh, nevybudovali žádnou významnější firmu, podívejte se na ně, jak se blbě ksichtí....

Zkrátím to.
Vždycky to může být ještě horší, než jak je to teď.

Průměrný počet slepic: 3.1 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

nic nepokazí. Kdo nic nepokazí, je pochválen. Kdo je pochválen, je povýšen.
A Babiš dělal, čímž se oddělal.

Průměrný počet slepic: 4.3 (29 hlasů)

Kdo je povýšen, má funkci. Kdo má funkci, nic nedělá.

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)

Hlavní hygienička tak učinila a evidentně jí to dost dlouho vycházelo.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Premiér Paroubek kdysi řekl, že půl roku před volbami jej neposlouchaly už ani sekretářky.

Babiš určitě není blbý, aby neviděl, kdo všechno by měl být vyměněn, kdo všechno mu hází klacky pod nohy.
Jen je toho už zu viel. Kdyby nepřišel kovid, stejně by bojoval Proti všem. Jen si to vyjmenujme:

-koaliční partneři,
-vlastní straníci, kteří do ANO nalezli z ODS, aby si nahrabali,
-opozice, která se nemůže dočkat, kdy už zase začne bačovat,
-média, která nenašla na Babišovi nikdy nic dobrého a stále proti němu štvou, včetně veřejnoprávní a protivládní ČT24,
-podnikatelé, kteří kradli jako straky po miliardách a na které nasadil EET a KH,
-právnická mafie prokurátorů a soudců, včetně ústavních, která veřejně hlásá, že Zeman a Babiš je špatně a ani se nestydí,
-Evropská unie, která nesnáší nikoho z Východu, kde s nimi mluví jako rovný s rovným a nedá se, na rozdíl od předchůdců jim to říká v jejich národním jazyce.

No to snad stačí a teď ještě ten kovid.
Ale já si Vidláku nemyslím, že Bocian nemá šanci na znovuvládnutí. Vypadá to, že do konce června bude breberka jakž takž pod kontrolou a lidé si budou pamatovat, kdo makal a kdo žvanil.

To řízení státu jako firmy kritizují pouze takoví, kteří nikdy nic, natož firmu neřídili a nic nepostavili, tak maximálně řídili svoje auto a ještě blbě a nepostavili ani tu psí boudu.
Jenom to řízení státu jako firmy déle trvá. Nakonec i přes zákon o státní službě jsou metody, jak s ničemy zatočit. Brzkým Ranním stáváním na porady, stálým tlakem na úkolování a kontrol uloženého, až po audity (tzv. nezávislé), přesně tak jak se to dělá v úspěšných firmách.
No a potom je potřeba na důležitá místa postavit schopné lidi, jako Havlíčka, Schillerovou, nebo Blatného.
Toť vše a to Babiš dělá.
Nyní je to zápas s časem.

Průměrný počet slepic: 4.3 (38 hlasů)

Laco, zapomněl jste na Babišův úporný boj s vlastními kostlivci ve vlastních skříních.

Průměrný počet slepic: 3.1 (20 hlasů)

KAŽDÝ podnikatel se pohybuje na hraně zákona. A ten pohyb nemusí být úmyslný. To Vy Godote víte z příkladu Soudka a jiných.
Pokud Vás někdo nenávidí a těch, kterým Babiš dupnul na kuří oko minimálně s KH a EET jsou desetitisíce, nejde se vyhnout tomu, že vynaloží obrovské peníze na vyšťourání čehokoliv z minulosti, co Vás poškodí.
Je to normální ekonomicko-politická válka. Ta není pro Babiše ničím novým. Říkal, že do politiky šel proto, že zejména z ODS, kterou vždy volil, po něm začali chtít víc, než bylo únosné. Prý už ne 10%, ale 30% z projektu.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

Jistě snaha je, ale ač si žalují/stěžují v ejůnii, pořád jaxi taxi. Ono i s těmi Firmami, o který tvrdí že je ukradl je pofiderní. Faktem je, že tím že je zoptimizoval, je vlastně zachránil. Když si vzpomente, kolik a jakých firem díky umu havloklauzových " odborníků " usednuvších na ty pomyslné stolce je zavedlo do nenávratna. A žádné malé, vezměte ADAST, 1.brno, šmeralky... jo firmy jak hrom a kde je jim konec. A to nepíšu o jiných mimobrněnských.... sorry. Jen mne tak napadá, kdyby nekoupil tu českou chemičku, kdepak by asi byla a zda vůbec. Všechno - vynálezy a pod. by se prodalo do ciziny a zbytek by dopadl jako Kladno... blahé paměti a jaká to byla firma. Vzpomeňte jaké jsme měli textilky a kde je jim konec, jak bleskově byla všechny naše textilní stroje vyvezeny Proč - asi proto, že byly funkční a lehce ovladatelné, záleželo jen na šikovnosti obsluhujících. na východ. |Taková drobnost. kdysi dávno, jsem si koupila látku na halenku, která už dávno vzala za své a ejhle u vietnamců na stánku jsem onehdy viděla halenky z té samé látky, stejného vzoru jak před 40ti lety, nikdo se nedivil jak rychle všechny textilní stroje zmizeli, v podstatě přes sobotu a neděli to vyluxovali. V pondělí přišli lidi do práce a nikde nic jen nepořádek - tenkrát ještě ČT byla pročeská takže to bylo ve zprávách, ale rychle zmizlo, protože cajti už tenkrát co? Nekonali co měli... proč asi.
Takže asi, nebýt jeho byll by další bronfild a zmizelá další odbornost. Vypadá to , že proto asi sosani s opozicí tak remcají, že se jim nepovedlo tak úplně republiku zlikvidovat... sorry psavče... nesouhklasím s Vámi ani trošku.

Průměrný počet slepic: 4.2 (18 hlasů)

Drahá emo,

pevně věřím, že když si někdo koupí fabriku, je na jeho vůli, jak s ní naloží. Pokud ji zavře a stroje vyveze, je to jeho vlastnictví a jeho rozhodnutí. Co s tím má společného "cajti už tenkrát co? Nekonali co měli... proč asi."

Sdělím vám drahé emo, tajemství. Vlastník nakládal se svým majetkem a na to nemají jak známo ani cajti vliv.

Probůh nedělejme ze všeho konspiraci a nějaké neproniknutelné rejdy.

Průměrný počet slepic: 1.3 (12 hlasů)

že by privatizátor?? no ...

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

válku. I když třeba nechtěli hned rozprodat, tak fakt, že tomu rozuměli jako koza petrželi vedl ke stejným koncům. Vzpomínám, jak kdysi u Bavora popisoval taky jeden privatizátor, jak s kamarádem koupili cosi, pak skuhrali že náklady,odbyt - apod. a honem rychle prodali aby aspoň na tom prodeji neprodělali. No to je tak, když si někdo myslí, že má na to, na co ve skutečnosti nemá. Proto všichni to hytří indeligenti na něj nadávají, snad proto, že závidí , že on na to má a oni jsou jen ubohé nuly. Postavit je do čela , byť malé fabričky či družstva tak zkrachují do roka ale kibicovat a kritizovat, jo tak to jim jde. Tož tak....

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

to zrovna být nemusí.
Ovšem řízená likvidace české konkurence ze strany zahraničních "investorů" - to v mnoha případech zcela určitě byla
A těmto "investorům" šli ti naši hoši, kteří měli pravomoci rozhodovat o prodejích majetku, často překvapivě na ruku více, než by jeden čekal.
A to bych se nebál nazvat "neproniknutelnými rejdy"

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

obětí privatizace je mnoho a zbývající firmy jsou jen stínem minulosti. Ale každá z výše uvedených firem nějak ještě funguje. A často jde jejich špatná situace i na triko vedení....

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Děte za Babišem aby vás mohl vyrazit. A kolikpak teho ten váš milovanej Andy postavil? Bééééé

Průměrný počet slepic: 2.7 (26 hlasů)

Premiér Paroubek kdysi řekl, že půl roku před volbami jej neposlouchaly už ani sekretářky.

-
Tohle se přeci neděje jen tak.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Opozice vsadila na mládež a - vyšlo jí to. Nakonec stačí podívat se ještě dnes na heslo CzechTech 2005 na wikině:
https://cs.wikipedia.org/wiki/CzechTek_2005
Tam je to dodnes popsáno pouze z pohledu organizátorů akce a protestantů.
Premiér Paroubek byl v době konání akce na dovolené. A po návratu se stal štvanou zvěří, bylo to vlastně poprvé, kdy propukla taková mediální štvanice na politika, vše vyvrcholilo Kubicovou zprávou týden před volbami. A bohužel už tehdy měli libtardi síť lidí i na ministerstvech a státních úřadech, takže ano, poslední čas, především pak po volbách 2006, kdy, jak si možná vzpomínáte, byl výsledek nerozhodný a Paroubkova vláda vládla v demisi ještě do září, už s ním i jeho podřízení na Úřadu vlády jednali zpatra.
Přitom, o co vlastně šlo? Byla to nelegální technopárty, na kterou se sjela "mládež" Evropy, hlavně pro to, že u nás procházelo to, co by si ve svých zemích dávno dovolit nemohli. Policie dopředu upozorňovala na to, že zakročí. A to se hodilo. "Bijí naše děti!!" :-( A už to jelo, proti vládě šel ten samý tým, jako při tzv. spacákové revoluci v ČT.
A nakonec ti samí mediálně ovládají mainstream u nás pořád, a i proto jsme dnes s covidem tam, kde jsme.

Průměrný počet slepic: 4.8 (48 hlasů)

In reply to by Čmoud (neověřeno)

Trvalý odkaz

Děje se to nejspíš proto, že veškeré úřednictvo tzv. pod definitivou už se soustředí především na to aby neudělalo chybu takže dělají pokud možno co nejméně. Především si mapují a vyhlížejí kdo by tak asi mohl být příštím šéfem, protože on bude ten jemuž bude třeba se zalíbit v zájmu zachování místa (schválně nepíšu práce) na čtyři příští roky. Pokud to vypadá, že ten současný to nejspíš nebude tak přinejmenším zalehnou na matrace přinejhorším navazují kontakty a to musí být docela fuška.
Kdysi, když se jednalo o přijetí zákona o státní službě jsem si myslela, že to bude dobře, že státní správa nebude pod tlakem a korumpovatelná a vydíratelná. Místo toho se tam zřejmě zabetonovali především ti, kteří nedělají chyby, protože dělají co nejméně. A kdo chtěl něco skutečně dělat, tak se díky nastavené atmosféře buď rychle přizpůsobil a nebo to sám vzdal. Čest výjimkám, abych neházela všechny do jednoho pytle, ale domnívám se, že těch tam zbylo hodně málo.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

Drahý Laco,

zkuste si jednou slova "Havlíčka, Schillerovou, nebo Blatného" napsat na papír a následně vyškrtat slova bez významu. No a potom je potřeba na důležitá místa postavit zbytek slov.

Zářný příklad Blatného: "Situace se buď zlepší, nebo zůstane stejná, nebo se zhorší."

Průměrný počet slepic: 3.2 (13 hlasů)

a v čem neměl Blatný pravdu?
:-)

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)

In reply to by Feldkurát Katz (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ve dvou tretinach nemel pravdu, takze nadpolovicni lez.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

Babiš sice měl na důležitá místa postavit schopné lidi, ale vážně za ně máme považovat Havlíčka, Schillerovou, nebo Blatného? U posledních dvou jmen pochyby nemám, ty za schopné nepovažuji.

Průměrný počet slepic: 3 (13 hlasů)

Ti co byli, byli odejiti a ty rychlokvašky ve stylu "poslouchat jurop" ty to nevytrhnou. Jak šlo dolů školství se tu probíralo, a že se ukázalo, že absolventi sociálních studií, kterých je neúrekom a jsou naprd, tak se honem honem zpět budují odborná učiliště. Ale chvíli to potrvá, protože.....
no 30 let likvidace je dlouhá doba a......

Průměrný počet slepic: 3.9 (10 hlasů)

To si snad děláte prdel s tím Blatníkem, ten je schopný všeho jen ne toho, aby nás vyvedl z koronakrize. Kdyby mu nenahrával náš mainstream tak je s ním dávno veta. Podle mě je to možná dobrý doktor a odborník na vysoký krevní tlak, ale jako manažer je ubohý.
Nezlobte se , ale zde s vámi ani náhodou nemohu souhlasit.

Průměrný počet slepic: 2.6 (8 hlasů)

In reply to by Hnidopich (neověřeno)

Trvalý odkaz

trvá to prý nejméně 6 měsíců. Ale Hnidopich asi už nějakými ministerstvy jako ministr prošel a tak ví jak to tam chodí.
Hnidopichu, vedl jste někdy nějakou firmu, alespoň o 10ti zaměstnancích?

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Půlnoc už je dávno v loji
jak postavy na orloji
z olomouckých kachlíků.
Sen nebere za kliku;
míhají se myšlenky
i na řízek z tlačenky
nebo něco chutného,
ne tak hrozně hutného.
Třeba misku tataráku
nebo něco na sporáku
nebo něco ze spíže...
uherák je nejblíže.

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

Ó v jak stejné situaci
nachází se pobratim
tlačenky i tataráku
či jiného frost je prost
meluzína na sporáku

k družbě už zve pouze gin

Průměrný počet slepic: 4.1 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

s odstupem času.
Tak, jak nastoupil do vládní funkce, do politiky, nemohl být tak idylický šéf.
Pár jsem jich zažil, opravdu velkých, úspěšných, "pánů", a větších než je Andrejko. Ale nikdo se mu stylem ani vzdáleně nepřiblížil. Žádnej mikromenežment, ale zásada, funguje to? Tak se do toho nevrtej, stejně tomu kulový rozumíš.
A ještě velice podstatný postřeh, tzv tažné koně si vybíral a podřezával sám. Jeho rozhodnutí. Sorry.

Průměrný počet slepic: 2.9 (23 hlasů)

mirek58.
Nebo-li i takto si nadělal hodně nepřátel,protože ne všichni byly špatný.

Průměrný počet slepic: 2.3 (9 hlasů)

on totiž, pokud vím stejný systém docela funguje u západních sousedů, tedy u těch maxi firem. A je to poznat i v době breberkové, jak rychle a bez výmluv, že to nejde, zareagovali zahraniční firmy. I u těch prodejníích, okamžitě byly před pokladnami plexi chrániče, s vhodným místem pro maišnku na placení, prostě tak aby byli zaměstnanci chráněni. Co ale nechápu že ti naši pitomci tohleto nevidí/neviděli. Bylo to opravdu bleskově, ne že to nejde. Musí a basta. zrovna tak ty stojánky s desinfekcí a člověk, který u vchodu hlídá aby lidi desinfikovali a chodili v povoleném množství- Jistě, zaměstnanec/náklady navíc, ale kolik našich to dělá?

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Ty by jsi chtěl všechno hned.

--
Já nevím, co nakonec bude, ale věci se dělají postupně.

Já si pamatuju, jak se dostal do funkce Zaorálek. To bylo proto, že Staněk začal sahat na prachy umělcům, ti začali vyvádět, ale nikdo nezačal vyvádět proti nim. Tak dostali, co chtěli.

Postavit úředníky do latě, to protřebuje většinu v parlamentu, protože se musí měnit zákony a předpisy a musí se jich měnit hodně a organizace se budou bránit a určitě tam jsou lidi napojený na partaje, jejich rodinní příslušníci atd. (Podle některých verzí tahle vrstva nakonec za podobné snahy o reformy začala štvát proti Novotnému (který se je snažil provádět) až z toho byl "obrodný" proces (=házení špíny na Novotného a členy jeho kliky) a sovětské tanky v našich ulicích).

Babiš je nemohl jen tak vyhodit a jejich schopnosti a neschopnosti s tím nemají co dělat.

Napřed se na ně musí otočit reflektor. Jejich neschopnost musí bejt všem jasná, musí se ukázat na špatné předpisy, které brzdí systém a musí tu být nějaká společenská poptávka. Halasná. Teprve až bude jasné kde to asi tak drhne (Předpisy, odvolatelnost úředníků atd), tak bude moci nějaký politik (Babiš či jiný) říkat "Já to změním" a nechat se zvolit s mandátem i na tohle.

Musel by vytvořit něco jako dělali komunisti. Po každé krizi přišlo něco jako "Poučení," kde někdo udělal rozbor a identifikoval chyby, kterých je třeba se vyvarovat. Už Lenin toho takhle vyplodil. Stalinův rozkaz 227 je tohle v jiné formě a co je na něm překvapivé je, že se objevil až rok po začátku invaze. Naše normalizační poučení je zase to samé.

I když obsahově to může být shodné s tím pojmenovaným Petrem Hamplem, nedá se napsat "Babiš udělal chybu, že nejsejmul ČT", ale musí to být něco ve stylu: "Jedním z velkých problémů covidové krize se ukázala býti ČT, protože...." (málo informovala o tom jak to vypadá v nemocnicích atd.) "... a pro její fungování musí být nastavena nová pravidla"

Takhle se vším, co nefungovalo. Kromě lidí, co tam pracují víme každej prd, jak to funguje na hygienách, v koordinačních centrech a na ministerstvech. Nebude zas tak divný, že to Babiš nebo někdo jinej teprve za krize objevil.

Průměrný počet slepic: 4.1 (24 hlasů)
Trvalý odkaz

Až dojemné. Klidně by váš Andy mohl vyhazovat mana-žery, ale u podílníků by mohl taky vyletět, páč podíly budou naše, né jeho. Klidně může na vyrtuální tabuli přesouvat investice nebo celé provozy, co dím celé světy, ale rozhodovat o tem budou podílníci a gdyž by něco podělal, neručili by za to blboni, ale von sám. Hotové.

Průměrný počet slepic: 3.4 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

co lidí v noci nespí a ještě schopno takových intelektuálních výkonů i žraní

Průměrný počet slepic: 3.3 (12 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.