Válečná konference

Autor

Jak je to dlouho, co Američané schválili schválili těch šedesát miliard pro Ukrajinu? Tedy… ono to nebylo tolik, většina peněz jde na znovuvyzbrojení americké armády, něco jde Izraeli a něco Tchajwanu, Ukrajina z těch šedesáti miliard reálně dostane asi třetinu. Ale pamatujete, jak nám chciválkové říkali, že pomoc Ukrajině dorazí v řádu dní, ne-li v řádu hodin? Vše je připraveno dopředu, zbraně i munice jsou už v Rumunsku a v Polsku a hned jak to Biden podepíše, ukrajinská armáda to bude mít k dispozici takřka okamžitě. Jak je to dlouho? Měsíc?

Tři sta miliard dolarů Ukrajině nepomohlo, ale teď těch dvacet zcela změní situaci, Ukrajinci zastaví ruský nápor a už brzy zahájí svoji vlastní ofenzívu. Anthony Blinken teď někdy blouznil o tom, jak Ukrajina brzy dobude Krym… nedivím se mu, Američané by tu sevastopolskou základnu moc chtěli. Žádná ukrajinská oběť není dost velká k dosažení tohoto snu. Maršál Petrla označil ukrajinskou situaci za výbornou… lepší než kdy předtím. Rusko prostě nemůže vyhrát.

Pak se najednou začalo mluvit o vydávání Ukrajinců z Evropy, u nás se toho chopil Kolář and his boys, Poláci, Estonci Lotyši a Litevci to mají jako hotovou věc. Situace je nadmíru výtečná.

A nakonec… jako výsměch všem západním plánům, Rusové si jen tak mýrnyx týrnyx otevřou u Charkova druhou frontu. Opevnění, která tam měla být postavena, tam nebyly, minová pole, která tam měla být položena, tam nebyly, Ukrajinci narychlo stahují z Donbasu nějaké lépe motivované a vyzbrojené jednotky, aby ruský nápor na severu zastavily…

Chcimírské servery a váleční blogeři se shodují, že to z ruské strany byl spíš takový průzkum bojem, protože na Charkov fakt nemůžete jít s pětatřiceti tisíci muži. Možná jsou Rusové sami překvapeni, jak hladce prošli přes hranici, jejíž opevnění Američané zaplatili nějakou miliardičkou peněz. Ať jsou ruské plány jakékoliv, ukrajinské velení už přiznalo, že situace je „složitá.“ Přeloženo do lidštiny, jsou pěkně v Bruseli.

Fórum 24 propagandisticky zachraňuje situaci, že na severu sice Ukrajinci ustupují, ale na Donbasu, panečku, tam Ukrajinci zastavili ruský nápor a vyhrávají, protože se na frontě objevilo několik vozítek Bradley… Nejspíš v době vydání jejich článku už ten obrněný šrot neexistoval…

Ano, teď se uprchlým ukrajinským mužům bude chtít na frontu mnohem víc…

Scott Ritter předpovídá kolaps ukrajinských sil už na toto léto. Respektive, čeká, že se zbytky ukrajinské armády pokusí stáhnout za Dněpr… a že toto stažení nejspíš nezvládnou.

Kdy že má být ta mírová konference ve Švýcarsku? V červnu? Mají se tam dohodnout o Rusku bez Ruska… Jestlipak tam dál budou blouznit o osvobození celého ukrajinského území včetně Krymu? Jestlipak tam budou blouznit o vítězných ofenzívách? Jestlipak tam budou blouznit o tom, jak je celý svět na straně Ukrajiny?

Ne, to nebude mírová konference, to bude válečná konference. Ale už to nebude mít šťávu. Na ulicích budou nahánět ukrajinské muže a na samotné Ukrajině bude Rusko nejspíš bušit na brány Charkova. Syrskyj bude přiznávat, že je situace složitá… a nebo už bude tak složitá, že v Kyjevě budou mít druhý Majdan… To jsem si nevymyslel já, před tím teď varoval nejnebezpečnější Ukrajinec, šéf jejich SBU, Kyrylo Budanov.

Mimochodem… to je ten, co odpálil ty Nordstrýmy a tím zařídil, že Evropa není schopna zvýšit výrobu nitrocelulózy a granáty pro ukrajinská děla zdražily na trojnásobek… k velké radosti Roberta Fica, který z toho zaplatí celou řadu programů na hospodářský rozvoj Slovenska… Na Slovensku mají rozum, v Česku máme evropské hodnoty…

My zatím můžeme přemýšlet, jak poděkujeme Petru Fialovi a jeho vládě za to, že na naši zemi namalovali velký terč, odzbrojili nám armádu, koupili za stamiliardy nepotřebné zbraně, od kterých pod tlakem válečné reality ustupují i Rusové a chtějí s Ukrajinou podepsat bezpečnostní dohodu. Zároveň Rusko démonizují nad veškerou míru a to se nám vrátí. Když budete sousedovi neustále říkat, že je zmrd, tak se k vám jednou jako zmrd zachová.

Tak tedy, vzhůru na válečnou konferenci! Atmosféra tam bude dosti ponurá a výsledek tomu bude odpovídat.

Přátelé, pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí a podpořit vlastní národní občanskou společnost, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Každý, kdo pošle alespoň 350,- Kč, může si na oplátku vyžádat knihy, trička, samolepky a odznaky z nabídky.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (353 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

zelene okno

Průměrný počet slepic: 3.6 (53 hlasů)

Zeman: Sametovou revoluci nastartovala dezinformace!

„Víte, co skutečně vyvolalo revoluci? Vůbec ne tahle ta studentská demonstrace. Zpráva o smrti studenta Martina Šmída. Zpráva, která se mimochodem ukázala jako nepravdivá, ale která vyvolala v lidech pozdvižení. Tato dezinformace nastartovala skutečnou revoluci,” prohlásil bývalý prezident Miloš Zeman.

@neCT24 

Průměrný počet slepic: 4.1 (73 hlasů)

Moc dobře si pamatuji na ten večer 17. listopadu, někdy kolem 20 hod říkali na Svobodné, že byl na Národní třídě zabit student. Na Mezinárodní den studentů zabili studenta! V ten okamžik jsem věděl, že Husákův režim skončil. Děti si zabíjet nenecháme!
Stb ve spolupráci se Sovětským velvyslanectvím věděly čím položit režim, tedy tenkrát. Gorbačovovi už Husákův režim začal překážet.
Mám obavy, že by dnes taková zpráva s národem vůbec nepohnula. Časy se mění...
Průměrný počet slepic: 4.9 (77 hlasů)

Nedovedu si představit, jaká zpráva by to dnes musela být, aby s něčím pohnula... s vládou nepohne nic, a národ spí. 🤔

Průměrný počet slepic: 4.7 (74 hlasů)

In reply to by včelka Mája

Trvalý odkaz

..když už s námi nepohne ani to zdražující pivo, tak to ukazuje blížící se konec. Klesající porodnost, úřední změny pohlaví, co ještě musí přijít?
Smějící se bestie spí dál.

Průměrný počet slepic: 4.3 (25 hlasů)

Nic s námi nepohne. Ani evropské hodnoty

 evropske hodnoty 1

 

Průměrný počet slepic: 4.6 (47 hlasů)

jevropske hovnoty

Průměrný počet slepic: 4.8 (48 hlasů)

..Jevropské degenerace.  

Průměrný počet slepic: 4.8 (44 hlasů)

Poslat tohle na Ukrajinu by vůbec nevadilo, konečně by se kreatury i oblíkly. Tohle potkat na ulici, tak zdrhám.

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)

In reply to by včelka Mája

Trvalý odkaz

Já si tak velké množství lidí dokážu představit. Například pokud by se rozneslo že se někde prodávají ranné brambory po 10Kč za kg a máte tam 100 000 lidí okamžitě možná i víc. 😊

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

Hnůj. Obří kupa. Pavel Novotný ji má před úřadem.

https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ekonomika/Hnuj-Obri-kupa-Pavel-Novotny-ji-ma-pred-uradem-755228

Průměrný počet slepic: 4.8 (31 hlas)