Impérium končí, Impérium začíná

Autor
Štítky

Čím se vyznačuje císař? Jaký znak odlišuje Velkou Británii kdysi královnu všech oceánů, říši nad níž slunce nezapadalo od té dnešní? Nejsou to jenom peníze a ekonomická síla, byť ekonomika zpravidla stojí za vzestupem státu ze kterého se stane říše. Jaký je rozdíl mezi říší a státem? 

Poměrně jednoduchý - císař imperátor, či jiná forma vlády nemyslejí jen na svou (vlastně malou) zemičku, ale soustřeďují ve svých rukou i zájmy ostatních. Britové kdysi neměli vládu jen pro svůj ostrov, ale také pro všechny kolonie. Ano, tam v Indii byli nesvéprávní, ale bílí ďáblové přišli, postříleli všechny co měli chuť k odporu, zkrotili jednotlivé Rádže, sebrali jim kus suverenity a nastolili mír. Ne nebylo to zřejmě nic spravedlivého, ale impérium prostě nastolilo pořádek a staralo se nejen o své zájmy, ale definovalo také zájmy těch ostatních. 

USA dělali dlouho to samé. Vládli mořím a na své půlce světa prostě dominovali. Tedy až na řídké výjimky v podobě třeba Kuby. Ovládali západní Evropu, měli tam vojenské základny a svou diplomacií nebo bombami prostě definovali zájmy nejen své, ale i zájmy svých spojenců. Samozřejmě čím složitější svět, tím méně spravedlnosti... ale impérium to bylo. USa prostě obsadili prostor a spolu se svými zájmy se starali i o zájmy svých vazalů. Císař prostě nemyslí jen na sebe, ale také na všechny poddané své říše. 

Trumpem tato doba skončila. USA už nejsou impérium. Stávají se znovu státem. Už nemyslí na zájmy spojenců, už prostě neovládají prostor a nenastolují pořádek. Naopak, na uplynulém summitu NATO i G7 prostě císař řekl, že teď jsou v tom všichni sami. Nijak se tím neliší od Gorbačova a jeho SSSR, který také v jednu chvíli přestal být impériem, ale stal se státem. Také se najednou Jakeš a spol. měli starat sami o sebe. 

USA jsou sice pořád velmi silní, ale jejich doba končí. V době pádu SSSR tam také měli tanků a tanků, stíhaček, raket a všeho. Také byli strašlivě silní. A co z toho zbylo že? USA jsou ve stejné pozici. Stát si kolem sebe staví ekonomický plot, protože se vnitřně rozhodl, že zájmy jeho spojenců a vazalů mu už nestojí za náklady. Rusko se pádem SSSR také v podstatě zbavilo příživníků, kterým posílalo ropu a za ni si od nich kupovalo to, co vlastně nepotřebovalo. USA jsou s dolarem v jiné pozici, ale v principu je to stejné - u vládnoucích elit a vlastně i u obyčejných lidí převládl názor, že impérium je moc drahé a bez něj jim bude líp. 

Novodobí Jakešové v EU teď nestíhají valit bulvy...

Podívejte se naopak, jak se chová Rusko a Čína...

Putin se začíná angažovat v cizině - samozřejmě začíná ve svém blízkém okolí a stará se tím nejen o zájmy své, ale i o zájmy Bašára Asada, Íránu a dalších zemí. Rusko krok za krokem buduje znovu impérium. Putinovi zkrátka z nějakých důvodů stojí za to utrácet rublíky na palivo do ruských tanků i stíhaček za hranicemi. Putin (a zřejmě i většina Rusů) mají pocit, že se to zkrátka vyplatí.

Čína svojí ekonomickou silou dělá totéž. Podepisuje dohody s půlkou světa, převádí státy do své sféry vlivu a nastoluje pořádek mezi jejich provinčními zájmy a upevňuje tak zájem svůj. Další impérium na vzestupu.

Jen ta EU v celém tom systému nějak hapruje. Sice má své podřízené vazaly, ale nějak jim neumí vládnout, nastolit svoje zájmy a ohlížet se na jejich zájmy. Jaký by byl pro EU problém třeba postavit s Maďarskem ten hraniční plot? Žádný. Párd drobných z unijní kasičky. Průměrný Maďar by měl pocit, že EU se o jeho zájmy stará lépe než Orbán. Místo toho je EU ve vleku velkých zemí, které jsou sice dostatečně velké, aby táhly, ale ne dost velké, aby se samy staly  impériem. 

Jeden císař právě oznamuje zkoprnělým slouhům, že dál jsou v tom sami. Slouhové žádnou novou říši nevytvoří. A tak bude EU pomaloučku krájena na kousky ve prospěch Ruska a Číny. 

  

 

 

  

Komentáře

Trvalý odkaz

Potenciálních císařů je v EU přehršle.
Problém je v tom, že nemají zdroje. Nemají Sibérii s ropou a plynem, nemají koule vymyslet novou marku, liru, anebo frank, a začít ho násilím vnucovat všem okolo.
Abych se ještě více vymezil, naprosto zásadní problém je v tom, že po desítkách a stovkách let křečkování a rabování nerostných zdrojů jsou privátní firmy bohatší, než vykradené a vyžrané státy. Ty dnes vládnou, nikoli státy, impéria, císaři.
Zbývá jen jedno. Tyto firmy znárodnit, vyvlastnit, rozkrást.
Celosvětově, protože zlikvidovat jednu firmu samozřejmě nepomůže. Pokud se tak nestane, budeme žít v impériích globálně propojených a skrytě monomolních firem.

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jinak řečeno, je velkej zástup nýmandů co by chtěli být císařem, ale ani jeden nemá schopnosti a k nim realizovatelný plán jak se jíám stát...

Takže je to jak píše Vidlák nikde není potencionální Císař, ale jenom kastráti co se omylem dostali k moci. I když osobně věřím, že někdo je tam dosadil záměrně a Evropa bude novbé dějiště bojů, kde se bude řešit hra velkých, skutečních císařů :(

Trvalý odkaz

Putin jede svým džudistickým stylem. Síly a směru pohybu těla protivníka využívá ke svým záměrům. Pohne zadkem až v momentě, kdy je to nezbytně nutné.
Viz Ukrajina a Krym, viz Sýrie. Tam byla v ohrožení ruská základna, tuším v Latakiji, a samozřejmě nejvíce byla ohrožena evropská závislost na ruském plynu. Proto se Ivan ukázal na pobřeží Středozemního moře a sdělil světu, že plyn do Ojropy půjde prozatím ze Sibérie. Žádný Katar, nebo podobné zhovadilosti.

Trvalý odkaz

Jen odkaz. Na youtube Maratonec. Ceskoslovensky film, rok 68.
Pro vsechny langsadlove, stetiny a jandy. (Záměrně bez diakritiky a velkých písmen).

Tohle říkal už před roky jeden ruský analytik. A nebylo to pouze o Trumpovi.
Otázka je v tom, jak se blížící se krize dotkne našich životů.
Bude horší než v roce 2008.

Brtnik.
Trump by chtěl,aby se Putin zachoval jako Gorbačov.
Je to jen domluvené divadlo uchlácholit Putina,naslibovat cokoliv,ale jak víme USA prezidenti,mají problém plnit ujednání,smlouvy.
Kdyby to Trump myslel vážně,nebude požadovat po spojencích,takové zničující navýšení voj.rozpočtů.jenom proto,nakupovat na sklad.
Když bych to rozvedl,museli by i státy,navýšit stavy vojáků.

Trvalý odkaz

Žádná imperiální moc se nevzdá svých kolonii dobrovolně,co mají v USA nachystáno nevím.
Jen si myslím,jak někdo vycítil slabost USA,najednou se objevilo tolik imperátorů i mimo velkých států.
Jak už bylo někde uvedeno,že za prezidenta Cartera,Kissinger mu v tom pomáhal,byla převáděna výroba,know-how do ČÍNY
Čína měla vyrábět a USA s těmi výrobky obchodovat a to se nestalo.Pak mělo být Rusko ovládnuto také a USA dodávat přírodní zdroje,jak Číně tak Evropě.Proto už měla být Ukrajina už za Juščenka ovládnuta kvůli trubkám,nestalo se,proto musel přijít Majdan,zase to Putin překazil.To samé,jak píše pan Targus,Putin jim překazil ovládnout Sýrii a pak se nemůžeme divit,když takové impérium USA upadá.Dobře to potvrdil summit NATO,buď budete podporovat USA,nebo padnete.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žádná imperiální moc se nevzdá svých kolonii dobrovolně,

SSSR nás pustil dobrovolně. Vždyť to byl Gorbačov, co vnucoval KSČ Havla.

Hong Kong Britové taky předali bez válčení atd.

Jo, děje se to, když jde buď o mrtvou váhu nebo už jste přešachován a je lepší udělat to, čemu se nevyhnete ani bojem jako gesto velkorysosti.

Trvalý odkaz

Vidlák ve své podstatě popsal budoucnost.

Jsou zásadně dvě otázky:
-přijde to pomalu, nebo rychle,
-jak s tím vyjebat ve svůj, náš prospěch,

a jedna podotázka, záleží vůbec na nás?

Na nás záleží pouze nám, a to ještě ne moc.
Spíš vůbec.
Jinak jsou samozřejmě otázky položeny naprosto správně.
A s tím vyšoustáním to vidím jako přípravu na útěk, pokud bude jak a pokud bude kam. Jako perspektivní se mi jeví Jižní Amerika. Jsou tam křesťané a indiáni už hlavy neřežou a nepreparují za účelem vkusné výzdoby svých chýší, tak jako za dob Friče.

To je správná otázka,záleží vůbec na nás,někomu?
Podle mne,zatím je snaha oddálit to co myslíte,proto Trump nejedná v rukavičkách.
Zatím je dost boháčů,co si to nepřeji.
Pokud se to nepodaří,přijde to rychle.

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ta správná otázka. Záleží někomu na nás? Záleží nám na nás?

Trvalý odkaz

Za obzor nedohlédnu, co bude nevím. Čekám-li něco, pak v první fázi robustní inflaci. Už nastává, voco?

Již mnoho a mnoho let vysvětluji, že inflace nemůže přijít. I když máme v současnosti tu 2 procentní inflaci, tak je způsobena cenou lokomotiv (zdražením stavění obecně v současnosti).
Politici by ji rádi rozdmýchali, aby jako byli ti dobří, kteří ji boudou do roztrhání cizích těl krotit.
On totiž dluh nemůže vyvolat inflaci, navíc při nadvýrobě. Pokud přijdou problémy, ti opatrnější budou chtít dluhy uhradit co nejrychleji a tento posun ubere z ekonomiky dostatek peněz, což jde právě proti inflaci. Stejně tak splátky dluhů v řádných termínech a růst nezaměstnanosti, nezpůsobí nadbytek peněz.
Pokud jsou investice splaceny, fabriky vyrábějí již jen za režii a zbytek jde na královské zisky. Při problémech nepůjde snižovat režii, pouze to ubere ziskům, ale stále bude nadvýroba v souladem s Marxem.
Bude dostatek zboží, ale nebudou peníze na jejich zakoupení, ve své podstatě se zopákne Velká deprese, jen celosvětově.
Peníze se totiž do oběhu mohou dostat jen dluhem a nejsem optimista, že bude chuť poskytovat úvěry, když nebude na co.

Díky za odborné vysvětlení, kterým se ovšem coby laik vůbec nehodlám zabývat. Zde u Vidláka to pojmu po selsku a porovnám si, jen tak sám pro sebe, co v běžném životě znamenala tisícikoruna v roce 1998 a co dnes.
Možná ten rozdíl nevnímáte, já celkem dost.
Trend je pro mě jasný - znehodnotit. Nespořte, ale žijte na dluh, bude pak s vámi snazší pořízení.
Kdo nežije na dluh je za vola, kdo na dluh žije, za vola teprve bude. Pěšky jako za vozem.

přece nemůžete chtít po vládě (jakékoli), aby splácela své dluhy, potažmo dluhy, které vznikly tzv. sociálními programy.
K rozjetí inflace úplně postačí, když vláda zavede nějakou novou daň v takovém měřítku, aby znemožnila dosah na zdaňované zboží nebo službu té nejnižší vrstvě společnosti.
Btw. ten příklad s tisícikorunou před dvaceti lety a dnes je celkem výstižný.

Ono s tou inflací je to vždy od pohledu jak se na ni díváme a jak dalece zasahuje do našich rodinných rozpočtů. Jezdím od nepaměti na LPG. Je to ve své podstatě jízda mnoho a mnoho let za 1Kč/km. Vzpomínám si na jeden svůj kup auta na LPG a první radost kdy mne návštěva pumpy nezrujnuje. 1l LPG stál 13,50 Kč. Dnes je je o dost méně. Ona se ta inflace přelévá.

V každém případě, to že jak pitomci snášíme cílování ČNB na ty dvě procenta inflace a nejdeme s vidlemi ne ně, je vcelku nevídaná oddanost tomuto systému dodatečného okrádání. Nezávislá a taky i zlodějská ČNB, nás po skoro čtyři koky okrádala hned dvakrát, jednou intervencemi, čímž nám zdražila dovozy a v druhé tou zatracenou inflací. Ta pakáž to ještě vydává za své úspěchy.

Kdy již pochopíme, že formálně nezávislá ČNB kope vždy politicky za vládu a její nestoudné rozhazování za stálého vytváření dluhu a odvodu značných částek na obsluhu tohoto státního dluhu do zahraničních kapes.

Je to takový ten zhoubný liberální prvek kdy věříme, že nezávislost nás uchrání před politikou a jejímu neblahými důsledky.

Pane věštec.
Přesně tak.
Selsky řečeno,chuďasi to pokaždé zaplatí a boháči ještě více zbohatnou.
To je právě ten fígl,že tu inflaci do určité výše občan toleruje.
Jenže nějaká velká inflace nemusí skončit dobře,hodně rychle vytáhnout z kapes občana všechny úspory,by nikomu nepomohlo.

Mám obavu, že váš příklad by vedl k deflaci, nikoliv inflaci. Ve skutečnosti deflační počin Kalouska, kdy naprosto neodůvodněně snížil příjmy řadových zaměstnanců ve veřejném sektoru o cca 15%, téměř poslal ČR do deflační spirály. ČNB naprosto správně intervenovala proti deflaci, kterou se gumárenskému technologovi Kalouskovi (za asistence fyzika pevných části Nečase) takřka podařilo spustil.

Pepa Sláma.
Deflace byl jen důsledek opatření Kalouska a že to přehnal,tak musela nejen zareagovat ČNB.jenže i ČNB to přehnala,nejen nastartováním Inflace,ale až dost velkým propadem koruny vůči EURU.

Vždy píšeme s nějakou zkratkou problémů, tudíž je třeba chápat kontext.

První zmínka byla: "Čekám-li něco, pak v první fázi robustní inflaci."
Snad jsem pochopi, že slovo "robustní" zde nebylo kontextově použito správně a mělo jít o význam zvětšenou, velkou inflaci.
Uvedl jsem nemožnost zvýšené inflace když je ekonomika založena na dluhu.

Pak byla zmínka: "příklad s tisícikorunou před dvaceti lety a dnes je celkem výstižný".
Uvedl jsem, že "něco" inflačně roste a "něco" zase inflačně klesá, ALE že cílování ČNB, tedy trvalé okrádání rychlostí 2%., tedy že nějaké inflační tlaky jsou, ale jsou i deflační tlaky (LPG) s výsledkem, inflace kolem dvou procent, dle náboženství ČNB.

Jen drobnost: inflace 2% znamená, že ze stokoruny máme za 35 roků polovinu, to jen pro ty, kteří uvěří politikům, že bychom si měli více spořit na to stáří, když stát ve všech směrech selhává. Do stejné sorty ojebávání spadají i důchodové pilíře. Není v silách ekonomiky fungovat nad onu pověstnou klasouvskou jedničku. Stále jen a jen lži a neumětelství a sestavování důchodových komisí jenž hledají kvadraturu kruhu.

Shrnu to.
Liberální politici vytvořili mimo politiku "nezávislou" centrální banku, jenž naprosto politicky, ALE!!!!!!!! nezávisle a o to víc nás bezostyšně okrádá. Lumpárna se sviňárnou liberální demokracie.
Jakmile je vytvořen "nezávislý" úřad, jde vždy o vojebávku nás poddaných. Politici se zbaví odpovědnosti s tím, že nám vtloukají do hlav, že přece nemohou zasahovat do nezávislého orgánu.

Vidím li liberála, vidím takového potměšilého Havla a nehoráznou svini.

Děkuji za velice přiléhavé vysvětlení.
Tam je právě zakopaný čert,nezávislá ČNB,když někdo tvrdí,že tyto národní banky jsou řízené MMF.
Poslech jsem si posledního Pjakina,kde říká,že navýšení odchodu do důchodu,mají nařízeno s USA přes jejich nezávislou bankou.
Takže jsou nezávislé,ale jen na politicích.

Myslím, že jste to vystihl správně, přesně ta 2 procenta/35 let jsem měl na mysli. A stejně si myslím/domnívám se, že inflace je ve skutečnosti vyšší a především vyšší bude. Nemám k tomu žádné teoretické vysvětlení, jen jsem starý a zkušený.

" ale jsou i deflační tlaky (LPG) s výsledkem, "

Hmm, a co tento argument říká? Že mi jedna pložka rozpočtu klesla (když mám štestí a používát toto zboží, jako třeba lokomotivu za komančů), ale díky ostatním položkám opět platím víc. Takže v reálu deflace žádná není... Mě to připomíná jako když mi v ČT říkají, že televize za komančů byla drahá,a le neřeknou, že byla drahá i na západě a vývoj techniky pokročil, ale na západě i na východě se zvýšili položky za elektřinu, takže v reálu provoz+pořizopvací cena jsme na tom hůř...

Jinak selsky řečeno, je když pojedu z Prahy do Brna, že vlastně část cesty jedu z kopce, když ale musím říci B, jedu i do kopce, asi tak vidím ten argumnet o deflaci, mám pocit, že ze mě někdo dělá...

Trvalý odkaz

VELKÝ MASTER A DUCHOVNÍ BABATUNDNÍ SLOVO
Od úsvitu času se člověk vždy potýkal s problémy, které zůstaly nevyřešeny a vedly ho k pochybnostem o poslání, které přišel na Zemi. Pokud je však problém, je nutně řešení, které můžete hledat na špatném místě. Jmenuji se Babatunde Moussa, syn všech mocných bohů, kteří mi od dob dospívání obdařili nadpřirozené síly. Jsem dobře znám pro efektivitu a přesnost své práce, známou také pro zpoždění a míru spokojenosti svých klientů. S více než 20-ti letými zkušenostmi jsem zodpovědný za štěstí, úspěch a bohatství mnoha lidí po celém světě, a to prostřednictvím kombinace mocných kouzel Voodoo. a bezchybné použití temné magie bez nebezpečí. Jste unaveni z vašich problémů a dokonce i svého života až do bodu, kdy chcete skončit, žádné další starosti. Nakonec jste narazil na správnou osobu. Moje oblasti intervence zahrnují akademický, profesionální, sentimentální, zdravotní a finanční život. Jaké jsou tyto problémy, které vás trápí a vy jste nenašli řešení? Vy, kteří si přejí:
- zotavení vašeho přítele / přítelkyně / manžela / manželky bez ohledu na délku odloučení;
dobýt člověka, pro kterého vaše srdce hoří s vášní;
- vyvolat nebo se vyhnout odloučení nebo rozvodu;
zablokuje jeho milostný život a přitahuje svou duši;
- uvědomte si přítele, který je pod vlivem osoby;
hledat, získat a udržitelně udržovat velmi dobře placenou práci;
- konečné ukončení finančních potíží; - ovládat nebo zastavit vaši žárlivost nebo závislost partnera;
ukončit smůlu jednou provždy;
- Podnikněte, uspějte ve svém podnikání, rozšiřte své podnikání a najít dobré trhy a partnery;
- koncipování dětí;
- mít neomezenou možnost hazardovat;
vyléčit vážná, neléčitelná onemocnění a dokonce zoufalé případy;
- nabíjení někoho, kdo bude pod vaší kontrolou
- ochránit pár nebo rodinu;
- jsou chráněni proti zlým duchům, čarodějnictví a nehodám;
- získáte papíry pro cestování venku;
uzavřít dohodu s ďáblem o slávě, úspěchu, štěstí a bohatství;
- zlepšit ziskovost vašeho podnikání a přilákat více zákazníků;
- máte peněženky, tykve nebo magické kufry, díky nimž získáte v průměru 1 000 000 bez ohledu na měnu vaší země;
- úspěšně absolvovat zkoušky a soutěže;
Vy, kteří mají jiné problémy, které nejsou uvedeny, nezůstávejte v úzkosti, protože bez problémů, aniž by to bylo rychlé a trvalé řešení se mnou. Mé rituály vás přivádí k penězům a štěstí ve všech vašich obchodních záležitostech a k úspěchu ve vašem životě, to jsou jednoduché a rychlé rituály. Stačí se řídit mými pokyny a dělat to, co se zeptám, a výsledky jsou rychlé a účinné. Ať jste kdekoli na světě, budete spokojeni, protože moc rituálů je účinná.
JAK SE SPOLU? Velmi jednoduché, kontaktujte mě: Kontaktujte moji e-mailovou adresu "maitreglory@gmail.com" Kontaktujte mé číslo zde whatsapp: +18054202231
S velmistrem Babatunde Moussou je řešení vašich problémů zajištěno.

Trvalý odkaz

VELKÝ MASTER A DUCHOVNÍ BABATUNDNÍ SLOVO
Od úsvitu času se člověk vždy potýkal s problémy, které zůstaly nevyřešeny a vedly ho k pochybnostem o poslání, které přišel na Zemi. Pokud je však problém, je nutně řešení, které můžete hledat na špatném místě. Jmenuji se Babatunde Moussa, syn všech mocných bohů, kteří mi od dob dospívání obdařili nadpřirozené síly. Jsem dobře znám pro efektivitu a přesnost své práce, známou také pro zpoždění a míru spokojenosti svých klientů. S více než 20-ti letými zkušenostmi jsem zodpovědný za štěstí, úspěch a bohatství mnoha lidí po celém světě, a to prostřednictvím kombinace mocných kouzel Voodoo. a bezchybné použití temné magie bez nebezpečí. Jste unaveni z vašich problémů a dokonce i svého života až do bodu, kdy chcete skončit, žádné další starosti. Nakonec jste narazil na správnou osobu. Moje oblasti intervence zahrnují akademický, profesionální, sentimentální, zdravotní a finanční život. Jaké jsou tyto problémy, které vás trápí a vy jste nenašli řešení? Vy, kteří si přejí:
- zotavení vašeho přítele / přítelkyně / manžela / manželky bez ohledu na délku odloučení;
dobýt člověka, pro kterého vaše srdce hoří s vášní;
- vyvolat nebo se vyhnout odloučení nebo rozvodu;
zablokuje jeho milostný život a přitahuje svou duši;
- uvědomte si přítele, který je pod vlivem osoby;
hledat, získat a udržitelně udržovat velmi dobře placenou práci;
- konečné ukončení finančních potíží; - ovládat nebo zastavit vaši žárlivost nebo závislost partnera;
ukončit smůlu jednou provždy;
- Podnikněte, uspějte ve svém podnikání, rozšiřte své podnikání a najít dobré trhy a partnery;
- koncipování dětí;
- mít neomezenou možnost hazardovat;
vyléčit vážná, neléčitelná onemocnění a dokonce zoufalé případy;
- nabíjení někoho, kdo bude pod vaší kontrolou
- ochránit pár nebo rodinu;
- jsou chráněni proti zlým duchům, čarodějnictví a nehodám;
- získáte papíry pro cestování venku;
uzavřít dohodu s ďáblem o slávě, úspěchu, štěstí a bohatství;
- zlepšit ziskovost vašeho podnikání a přilákat více zákazníků;
- máte peněženky, tykve nebo magické kufry, díky nimž získáte v průměru 1 000 000 bez ohledu na měnu vaší země;
- úspěšně absolvovat zkoušky a soutěže;
Vy, kteří mají jiné problémy, které nejsou uvedeny, nezůstávejte v úzkosti, protože bez problémů, aniž by to bylo rychlé a trvalé řešení se mnou. Mé rituály vás přivádí k penězům a štěstí ve všech vašich obchodních záležitostech a k úspěchu ve vašem životě, to jsou jednoduché a rychlé rituály. Stačí se řídit mými pokyny a dělat to, co se zeptám, a výsledky jsou rychlé a účinné. Ať jste kdekoli na světě, budete spokojeni, protože moc rituálů je účinná.
JAK SE SPOLU? Velmi jednoduché, kontaktujte mě: Kontaktujte moji e-mailovou adresu "maitreglory@gmail.com" Kontaktujte mé číslo zde whatsapp: +18054202231
S velmistrem Babatunde Moussou je řešení vašich problémů zajištěno.

Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz
Trvalý odkaz

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.