Impérium končí, Impérium začíná

Autor
Štítky

Čím se vyznačuje císař? Jaký znak odlišuje Velkou Británii kdysi královnu všech oceánů, říši nad níž slunce nezapadalo od té dnešní? Nejsou to jenom peníze a ekonomická síla, byť ekonomika zpravidla stojí za vzestupem státu ze kterého se stane říše. Jaký je rozdíl mezi říší a státem? 

Poměrně jednoduchý - císař imperátor, či jiná forma vlády nemyslejí jen na svou (vlastně malou) zemičku, ale soustřeďují ve svých rukou i zájmy ostatních. Britové kdysi neměli vládu jen pro svůj ostrov, ale také pro všechny kolonie. Ano, tam v Indii byli nesvéprávní, ale bílí ďáblové přišli, postříleli všechny co měli chuť k odporu, zkrotili jednotlivé Rádže, sebrali jim kus suverenity a nastolili mír. Ne nebylo to zřejmě nic spravedlivého, ale impérium prostě nastolilo pořádek a staralo se nejen o své zájmy, ale definovalo také zájmy těch ostatních. 

USA dělali dlouho to samé. Vládli mořím a na své půlce světa prostě dominovali. Tedy až na řídké výjimky v podobě třeba Kuby. Ovládali západní Evropu, měli tam vojenské základny a svou diplomacií nebo bombami prostě definovali zájmy nejen své, ale i zájmy svých spojenců. Samozřejmě čím složitější svět, tím méně spravedlnosti... ale impérium to bylo. USa prostě obsadili prostor a spolu se svými zájmy se starali i o zájmy svých vazalů. Císař prostě nemyslí jen na sebe, ale také na všechny poddané své říše. 

Trumpem tato doba skončila. USA už nejsou impérium. Stávají se znovu státem. Už nemyslí na zájmy spojenců, už prostě neovládají prostor a nenastolují pořádek. Naopak, na uplynulém summitu NATO i G7 prostě císař řekl, že teď jsou v tom všichni sami. Nijak se tím neliší od Gorbačova a jeho SSSR, který také v jednu chvíli přestal být impériem, ale stal se státem. Také se najednou Jakeš a spol. měli starat sami o sebe. 

USA jsou sice pořád velmi silní, ale jejich doba končí. V době pádu SSSR tam také měli tanků a tanků, stíhaček, raket a všeho. Také byli strašlivě silní. A co z toho zbylo že? USA jsou ve stejné pozici. Stát si kolem sebe staví ekonomický plot, protože se vnitřně rozhodl, že zájmy jeho spojenců a vazalů mu už nestojí za náklady. Rusko se pádem SSSR také v podstatě zbavilo příživníků, kterým posílalo ropu a za ni si od nich kupovalo to, co vlastně nepotřebovalo. USA jsou s dolarem v jiné pozici, ale v principu je to stejné - u vládnoucích elit a vlastně i u obyčejných lidí převládl názor, že impérium je moc drahé a bez něj jim bude líp. 

Novodobí Jakešové v EU teď nestíhají valit bulvy...

Podívejte se naopak, jak se chová Rusko a Čína...

Putin se začíná angažovat v cizině - samozřejmě začíná ve svém blízkém okolí a stará se tím nejen o zájmy své, ale i o zájmy Bašára Asada, Íránu a dalších zemí. Rusko krok za krokem buduje znovu impérium. Putinovi zkrátka z nějakých důvodů stojí za to utrácet rublíky na palivo do ruských tanků i stíhaček za hranicemi. Putin (a zřejmě i většina Rusů) mají pocit, že se to zkrátka vyplatí.

Čína svojí ekonomickou silou dělá totéž. Podepisuje dohody s půlkou světa, převádí státy do své sféry vlivu a nastoluje pořádek mezi jejich provinčními zájmy a upevňuje tak zájem svůj. Další impérium na vzestupu.

Jen ta EU v celém tom systému nějak hapruje. Sice má své podřízené vazaly, ale nějak jim neumí vládnout, nastolit svoje zájmy a ohlížet se na jejich zájmy. Jaký by byl pro EU problém třeba postavit s Maďarskem ten hraniční plot? Žádný. Párd drobných z unijní kasičky. Průměrný Maďar by měl pocit, že EU se o jeho zájmy stará lépe než Orbán. Místo toho je EU ve vleku velkých zemí, které jsou sice dostatečně velké, aby táhly, ale ne dost velké, aby se samy staly  impériem. 

Jeden císař právě oznamuje zkoprnělým slouhům, že dál jsou v tom sami. Slouhové žádnou novou říši nevytvoří. A tak bude EU pomaloučku krájena na kousky ve prospěch Ruska a Číny. 

  

 

 

  

Hodnocení
Zatím bez slepic

Komentáře

Trvalý odkaz

Potenciálních císařů je v EU přehršle.
Problém je v tom, že nemají zdroje. Nemají Sibérii s ropou a plynem, nemají koule vymyslet novou marku, liru, anebo frank, a začít ho násilím vnucovat všem okolo.
Abych se ještě více vymezil, naprosto zásadní problém je v tom, že po desítkách a stovkách let křečkování a rabování nerostných zdrojů jsou privátní firmy bohatší, než vykradené a vyžrané státy. Ty dnes vládnou, nikoli státy, impéria, císaři.
Zbývá jen jedno. Tyto firmy znárodnit, vyvlastnit, rozkrást.
Celosvětově, protože zlikvidovat jednu firmu samozřejmě nepomůže. Pokud se tak nestane, budeme žít v impériích globálně propojených a skrytě monomolních firem.

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jinak řečeno, je velkej zástup nýmandů co by chtěli být císařem, ale ani jeden nemá schopnosti a k nim realizovatelný plán jak se jíám stát...

Takže je to jak píše Vidlák nikde není potencionální Císař, ale jenom kastráti co se omylem dostali k moci. I když osobně věřím, že někdo je tam dosadil záměrně a Evropa bude novbé dějiště bojů, kde se bude řešit hra velkých, skutečních císařů :(

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

To be a core point guard, garage and other three split the difference is that she is the team recruit and organizer. In some other words, he can't be similar to novak on the perimeter around anticipating <a href=http://www.kdshoes.us.com>kevin durant shoes</a> someone else to supply him the ball. We take novak to some comparison, everything also - reference counted for people like us each a 3-pointer helps objects, and to time, after statistics, novak found this year hit 3-pointers, 149, 146 is usually a teammate's pass and strike; Three-point shots hit the second more this season Ryan - Anderson is no exception, he hit <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> within 213, has 206 utilizes your friend's passing.

The garage He the many 3-pointer this season, you can find 105 of 3 isn't sending (272), quite simply, is to create opportunities, nasty sto vote. This trick in the team's star, such since flow of harden, vladimir radmanovic, kobe Bryant, Paul, but often because a person errs, physical strength use, to the number of that time period few, and the hit ratio isn't high. But obviously can be an exception in the Treasury, his three-point shot 105 times is just not assists quantity highest in alliance,<a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> even better than lebron James thrown in to more all 3-pointers, and the shooting is in some sort of league all five this kind of not assists free-throw shooting players out on the fifth (41. 8%), both quality and quantity. Consumed together, the three points for you to thrown into space isn't an easy thing, must have the forty percent three-point shots have to create his own photos, this how tired! One of the most precious is, no subject when and where, and how to make moves, garage has a higher percentage. It is no wonder how the manager of the a warrior when Bob myers not too long ago told the Associated Press said: "as long seeing that it's garage, to obtain the ball is reasonable. ".

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.nikevapormax.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers suede</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram fivefingers</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie 3 shoes</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas football cleats</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike air vapormax</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7 Football Boots</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>lebron soldier 11</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt; <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreact.us.com>nike epic react</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>curry shoes</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost adidas</a> <a href=http://www.kyrie-5.com>kyrie 5</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nike-mercurial.us>nike mercurial</a> <a href=http://www.kd-11.us>kd 11</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a>

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Knight's technique clearly, today is for you to cling to garage, don't give him any chance, and Kevin durant is always private with defense. But garage or under heavy defensive look for opportunities, such as encounter <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> low, he mobilized, operate the other fear his border ability garage easily have scored two points.

The last 80 seconds within the first half, durant had missed shots from outside, the basket three players usually are knights, including Thompson, lebron, as a result, the Treasury rushed in the basket from the lengthy position, unexpectedly the offensive rebounds inside the knight encirclement! Then they points ball durant, who finished scores!

And the 2nd half, knight to defensive strategy looks like it's shaken, they don't have an excessive amount double again, help, curiously, JR in 1 in 1 against Arsenal, and directly put the garage was pushed towards the ground.

Sure enough, the knight defensive shaken <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> following scoring started rising with his Arsenal, outside his or her 3-pointer by continuous, during that time he was given the ability to just like Kevin durant got chance inside first half. After three points inside database is still hit, he this section one bomb beneath 14 points.

Today can be June 1, the time <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> is the international children's day, it seems in the "primary school" is among the holiday today.

Small garage finish I rested a lot of the holiday to battle, he or she is still the contribution to the brilliant stroke, but additionally pass a 3-pointer through Kevin durant. The very last 3 minutes, garage off in advance of schedule, because the sport had no suspense.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving basketball shoes</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.adidasultraboost4.com>adidas ultra boost 4</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.nikefree.us.com>nike free</a> <a href=http://www.nikezoomvaporflyelite.us>nike zoom vaporfly elite</a> <a href=http://www.ultraboostshoes.us.com>ultra boost shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron shoes</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.adidasnmdshoes.us.com>adidas nmd runner</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.stephencurry--shoes.us.com>stephen curry shoes</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.nikevapormaxshoes.us.com>nike vapormax</a> <a href=http://www.adidaszxflux.us.com>adidas zx flux</a> <a href=http://www.nikezoomvaporfly.us.com>nike zoom vaporfly</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.pumafenty.us.com>puma fenty</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>james harden vol 2</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14 shoes</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.nikehyperdunk.us.com>nike hyperdunk</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.calvinklein-underwear.us.com>calvin klein underwear</a> <a href=http://www.vibram.us.com>vibram shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.kyrie4confetti.us>kyrie 4 confetti</a> <a href=http://www.nikeairpresto.us.com>nike air presto</a> <a href=http://www.johnwallshoes.us.com>john wall shoes</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>nike kyrie 4</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.hand-spinner.us>hand spinner</a> <a href=http://www.kd11.org>kd 11 shoes</a> <a href=http://www.pgshoes.com>paul george shoes</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie shoes</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers camo</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.org>lebron soldier 11</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.kyrie2shoes.com>kyrie 2 shoes</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Soccer Cleats</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>nike lebron shoes</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrie3shoes.com>kyrie shoes 3</a> <a href=http://www.airjordan32.us>jordan 32</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.kyrie4.us.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno running shoes</a> <a href=http://www.adidasyeezyoutlet.us.com>adidas yeezy outlet</a> <a href=http://www.birkenstock-sandals.us>birkenstock</a&gt;

Zatím bez slepic

In reply to by Targus (neověřeno)

Trvalý odkaz

Throw three points seriously isn't the whole garage daily work, and don't overlook, Stephen curry is the actual team in assists in addition to steals, he averaged 6. 7 assists in the regular season, 14 in the league and the playoffs <a href=http://www.stephencurryshoes.us>stephen curry shoes</a> is actually averaging 9. 3 assists for the reason that league the first! Let's imagine an image, 40 minutes per game in the Treasury, attack launched a large number of times, there are always many ball he wasn't inside outside, but the golf ball inside, attracted a twice... What will happen then? There was a man he is able to tell you the solution, <a href=http://www.curryshoes.us.com>curry shoes</a> he called clay -- Thompson, from the glowing state warriors, he made this year 211 3-pointers, finished third within the league, and that 211 3-pointers, 68 hails from the assists of Stephen curry.

12-13 time to contrast the storage area and ray Allen within '05 -' 06 -- Allen into 269 3-pointers, and he is the Seattle supersonics. That will year, Allen's 269 involving 653 three-point shots, opportunity 41. 2%, as Stephen : 272 of 600 pictures in his Arsenal, up to 45. 3%; That season, Alan ball attack create 3 ratio is lower than a quarter, compared with 38. 6% in databases; That year, Allen's assists the amount 3. 7, less compared to Treasury for three assists. So the outline, the image of the alternative 3-pointers hand decrease the garage outline: he not only completed the sharpshooter track record, his teammates for their creation of free-throw chances into; He will also look for opportunities concurrently, through the ball breakthrough, stopped for no allows 3-pointer of shots. Also, he also can go assists, "create" another glass pitcher - clay - Thompson! Not merely can catch vote, will even urgent stopped, can develop more opportunities to other folks, this star, unique! I'm <a href=http://www.kdshoes.us.com>kd shoes</a> afraid, just use "striker" two words are already unable to define Stephen curry, should also be in with any "great" rhetoric.

Tag: <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.curry-5.com>curry 5</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.nikepegasus35.com>pegasus 35</a> <a href=http://www.adidasboostyeezy.us.com>adidas yeezy boost</a> <a href=http://www.pgshoes.com>pg shoes</a> <a href=http://www.lebron-shoes.us>lebron james shoes</a> <a href=http://www.kyrie3.com>kyire 3</a> <a href=http://www.adidascrazyexplosive.us.com>adidas crazy explosive</a> <a href=http://www.birkenstocksandals.us>birkenstock sandals</a> <a href=http://www.cristianoronaldocr7.us>Nike CR7 Football Boots</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.ultraboost-3.com>ultra boost 3.0</a> <a href=http://www.kyrie-4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kobe-10.org>kobe 10</a> <a href=http://www.kd11.org>nike kd 11</a> <a href=http://www.nikeairmax97.us.com>nike air max 97</a> <a href=http://www.kyrie1.us>kyrie 1</a> <a href=http://www.nikepg2.us>nike pg 2</a> <a href=http://www.nikelebronjamesshoes.us.com>Lebron James Shoes</a> <a href=http://www.adidasdeerupt.us>adidas deerupt runner</a> <a href=http://www.adidasiniki.us.com>adidas iniki</a> <a href=http://www.lebron-14.us>lebron 14</a> <a href=http://www.curry-4.com>curry 4 shoes</a> <a href=http://www.vanssk8hi.us>vans sk8 hi</a> <a href=http://www.hardenvol2.org>harden vol 2</a> <a href=http://www.curry2.com>curry 2</a> <a href=http://www.nikesockracer.com>nike sock racer</a> <a href=http://www.underarmourshoes.us.com>under armour shoes</a> <a href=http://www.kobe11.org>kobe 11</a> <a href=http://www.pumafenty.us>puma fenty</a> <a href=http://www.mizunoshoes.us.com>mizuno running shoes</a> <a href=http://www.kyrie4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrie3.us>kyrie 3</a> <a href=http://www.nikecr7.com>Nike CR7 Cleats</a> <a href=http://www.stephencurryjersey.us>stephen curry jersey</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.com>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrie-irvingshoes.com>kyrie shoes</a> <a href=http://www.airmax90.us>air max 90</a> <a href=http://www.curry-5.us.com>curry 5</a> <a href=http://www.kyrie-4.org>nike kyrie 4</a> <a href=http://www.pumarihannacreepers.us>puma rihanna creepers velvet</a> <a href=http://www.lebron15.us.com>lebron 15</a> <a href=http://www.lebronshoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.kobe--shoes.com>kobe shoes</a> <a href=http://www.vansshoes.us.com>vans shoes</a> <a href=http://www.kevindurantjersey.us.com>kevin durant jersey</a> <a href=http://www.adidaseqt.us.com>adidas eqt</a> <a href=http://www.yeezy--boost.us.com>yeezy boost</a> <a href=http://www.lebron-james-shoes.us.com>lebron james shoes</a> <a href=http://www.kyrie2.us>kyrie 2</a> <a href=http://www.kd-10.com>kd 10</a> <a href=http://www.nikesoccercleats.us.com>Nike Football Cleats</a> <a href=http://www.nikeairmoreuptempo.us.com>nike air more uptempo</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us.com>lebron soldier 10</a> <a href=http://www.stephencurry-shoes.com>curry shoes</a> <a href=http://www.kyrie--4.com>kyrie 4</a> <a href=http://www.kyrieirvingshoes.us>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.nikehuarache.org>nike huarache</a> <a href=http://www.jordanretro.us.com>jordan retro</a> <a href=http://www.kyrie-3.com>kyrie 3</a> <a href=http://www.kyrie4halloween.us>kyrie 4 halloween</a> <a href=http://www.kyrieirvingbasketballshoes.com>kyrie irving shoes</a> <a href=http://www.airforce-1.us>nike air force 1</a> <a href=http://www.airmax270.us>air max 270</a> <a href=http://www.kobebryantshoes.us.com>nike kobe shoes</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.kyrieirvingjersey.com>kyrie irving jersey</a> <a href=http://www.neweracaps.us.com>new era caps</a> <a href=http://www.yeezyshoes.us.com>yeezy shoes</a> <a href=http://www.adidassoccercleats.us.com>adidas soccer cleats</a> <a href=http://www.ultraboostadidas.us.com>ultra boost</a> <a href=http://www.lebronsoldier11.us.com>Lebron soldier 11</a> <a href=http://www.kobebryantjersey.us>kobe bryant jersey</a> <a href=http://www.curry-5.us>curry 5 shoes</a> <a href=http://www.airjordan32.us>air jordan 32</a> <a href=http://www.adidasboost.us.com>adidas boost</a> <a href=http://www.pumafentyslides.us>puma fenty slides</a> <a href=http://www.asicsgelkayano23.com>asics gel kayano 23</a> <a href=http://www.porschedesignshoesonline.com>porsche design shoes</a> <a href=http://www.kd-shoes.org>kd shoes</a> <a href=http://www.air-jordan-shoes.us.com>air jordan shoes</a> <a href=http://www.nikeepicreactflyknit.us>nike epic react flyknit</a> <a href=http://www.pumasuede.us.com>puma suede</a> <a href=http://www.michaeljordanshoes.us>michael jordan shoes</a> <a href=http://www.lebronsoldier10.us>lebron soldier 10</a>

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Putin jede svým džudistickým stylem. Síly a směru pohybu těla protivníka využívá ke svým záměrům. Pohne zadkem až v momentě, kdy je to nezbytně nutné.
Viz Ukrajina a Krym, viz Sýrie. Tam byla v ohrožení ruská základna, tuším v Latakiji, a samozřejmě nejvíce byla ohrožena evropská závislost na ruském plynu. Proto se Ivan ukázal na pobřeží Středozemního moře a sdělil světu, že plyn do Ojropy půjde prozatím ze Sibérie. Žádný Katar, nebo podobné zhovadilosti.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jen odkaz. Na youtube Maratonec. Ceskoslovensky film, rok 68.
Pro vsechny langsadlove, stetiny a jandy. (Záměrně bez diakritiky a velkých písmen).

Zatím bez slepic

Ten film má název "Maraton".

Zatím bez slepic

nedávno ho na nějakém českém kanálu opakovali.

Zatím bez slepic

Maratonec je taky dobry.
Je to bezpecne?;-)

Zatím bez slepic

Maratonec je taky dobry.
Je to bezpecne?;-)

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Jenom se opakuju - trumpeta sehraje stejnou roli jako gorby, Vidlás v podstatě popsal realitu.

Zatím bez slepic

Tohle říkal už před roky jeden ruský analytik. A nebylo to pouze o Trumpovi.
Otázka je v tom, jak se blížící se krize dotkne našich životů.
Bude horší než v roce 2008.

Zatím bez slepic

Brtnik.
Trump by chtěl,aby se Putin zachoval jako Gorbačov.
Je to jen domluvené divadlo uchlácholit Putina,naslibovat cokoliv,ale jak víme USA prezidenti,mají problém plnit ujednání,smlouvy.
Kdyby to Trump myslel vážně,nebude požadovat po spojencích,takové zničující navýšení voj.rozpočtů.jenom proto,nakupovat na sklad.
Když bych to rozvedl,museli by i státy,navýšit stavy vojáků.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Žádná imperiální moc se nevzdá svých kolonii dobrovolně,co mají v USA nachystáno nevím.
Jen si myslím,jak někdo vycítil slabost USA,najednou se objevilo tolik imperátorů i mimo velkých států.
Jak už bylo někde uvedeno,že za prezidenta Cartera,Kissinger mu v tom pomáhal,byla převáděna výroba,know-how do ČÍNY
Čína měla vyrábět a USA s těmi výrobky obchodovat a to se nestalo.Pak mělo být Rusko ovládnuto také a USA dodávat přírodní zdroje,jak Číně tak Evropě.Proto už měla být Ukrajina už za Juščenka ovládnuta kvůli trubkám,nestalo se,proto musel přijít Majdan,zase to Putin překazil.To samé,jak píše pan Targus,Putin jim překazil ovládnout Sýrii a pak se nemůžeme divit,když takové impérium USA upadá.Dobře to potvrdil summit NATO,buď budete podporovat USA,nebo padnete.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Žádná imperiální moc se nevzdá svých kolonii dobrovolně,

SSSR nás pustil dobrovolně. Vždyť to byl Gorbačov, co vnucoval KSČ Havla.

Hong Kong Britové taky předali bez válčení atd.

Jo, děje se to, když jde buď o mrtvou váhu nebo už jste přešachován a je lepší udělat to, čemu se nevyhnete ani bojem jako gesto velkorysosti.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Vidlák ve své podstatě popsal budoucnost.

Jsou zásadně dvě otázky:
-přijde to pomalu, nebo rychle,
-jak s tím vyjebat ve svůj, náš prospěch,

a jedna podotázka, záleží vůbec na nás?

Zatím bez slepic

Na nás záleží pouze nám, a to ještě ne moc.
Spíš vůbec.
Jinak jsou samozřejmě otázky položeny naprosto správně.
A s tím vyšoustáním to vidím jako přípravu na útěk, pokud bude jak a pokud bude kam. Jako perspektivní se mi jeví Jižní Amerika. Jsou tam křesťané a indiáni už hlavy neřežou a nepreparují za účelem vkusné výzdoby svých chýší, tak jako za dob Friče.

Zatím bez slepic

TArgus a věštěc:

No on nepsal jestli někomu na nás záleží, ale jestli na nás záleží, jako, že něco můžem ovlivnit...

Zatím bez slepic

To je správná otázka,záleží vůbec na nás,někomu?
Podle mne,zatím je snaha oddálit to co myslíte,proto Trump nejedná v rukavičkách.
Zatím je dost boháčů,co si to nepřeji.
Pokud se to nepodaří,přijde to rychle.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ta správná otázka. Záleží někomu na nás? Záleží nám na nás?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Za obzor nedohlédnu, co bude nevím. Čekám-li něco, pak v první fázi robustní inflaci. Už nastává, voco?

Zatím bez slepic

Již mnoho a mnoho let vysvětluji, že inflace nemůže přijít. I když máme v současnosti tu 2 procentní inflaci, tak je způsobena cenou lokomotiv (zdražením stavění obecně v současnosti).
Politici by ji rádi rozdmýchali, aby jako byli ti dobří, kteří ji boudou do roztrhání cizích těl krotit.
On totiž dluh nemůže vyvolat inflaci, navíc při nadvýrobě. Pokud přijdou problémy, ti opatrnější budou chtít dluhy uhradit co nejrychleji a tento posun ubere z ekonomiky dostatek peněz, což jde právě proti inflaci. Stejně tak splátky dluhů v řádných termínech a růst nezaměstnanosti, nezpůsobí nadbytek peněz.
Pokud jsou investice splaceny, fabriky vyrábějí již jen za režii a zbytek jde na královské zisky. Při problémech nepůjde snižovat režii, pouze to ubere ziskům, ale stále bude nadvýroba v souladem s Marxem.
Bude dostatek zboží, ale nebudou peníze na jejich zakoupení, ve své podstatě se zopákne Velká deprese, jen celosvětově.
Peníze se totiž do oběhu mohou dostat jen dluhem a nejsem optimista, že bude chuť poskytovat úvěry, když nebude na co.

Zatím bez slepic

růst cen poživatin (toho jakože jídla, co kupujem)? Zvedly se jakože platy a hodinové mzdy, žrádlo a pohonné hmoty fičí vzhůru.

Zatím bez slepic

K zamyšlení.

Zatím bez slepic

Díky za odborné vysvětlení, kterým se ovšem coby laik vůbec nehodlám zabývat. Zde u Vidláka to pojmu po selsku a porovnám si, jen tak sám pro sebe, co v běžném životě znamenala tisícikoruna v roce 1998 a co dnes.
Možná ten rozdíl nevnímáte, já celkem dost.
Trend je pro mě jasný - znehodnotit. Nespořte, ale žijte na dluh, bude pak s vámi snazší pořízení.
Kdo nežije na dluh je za vola, kdo na dluh žije, za vola teprve bude. Pěšky jako za vozem.

Zatím bez slepic

Nechci zpochybňovat, že je inflace a že tisícikoruna dřív a dnes je něco jiného.
Reakce byla na tvrzení "Čekám-li něco, pak v první fázi robustní inflaci."

Zatím bez slepic

přece nemůžete chtít po vládě (jakékoli), aby splácela své dluhy, potažmo dluhy, které vznikly tzv. sociálními programy.
K rozjetí inflace úplně postačí, když vláda zavede nějakou novou daň v takovém měřítku, aby znemožnila dosah na zdaňované zboží nebo službu té nejnižší vrstvě společnosti.
Btw. ten příklad s tisícikorunou před dvaceti lety a dnes je celkem výstižný.

Zatím bez slepic

Ono s tou inflací je to vždy od pohledu jak se na ni díváme a jak dalece zasahuje do našich rodinných rozpočtů. Jezdím od nepaměti na LPG. Je to ve své podstatě jízda mnoho a mnoho let za 1Kč/km. Vzpomínám si na jeden svůj kup auta na LPG a první radost kdy mne návštěva pumpy nezrujnuje. 1l LPG stál 13,50 Kč. Dnes je je o dost méně. Ona se ta inflace přelévá.

V každém případě, to že jak pitomci snášíme cílování ČNB na ty dvě procenta inflace a nejdeme s vidlemi ne ně, je vcelku nevídaná oddanost tomuto systému dodatečného okrádání. Nezávislá a taky i zlodějská ČNB, nás po skoro čtyři koky okrádala hned dvakrát, jednou intervencemi, čímž nám zdražila dovozy a v druhé tou zatracenou inflací. Ta pakáž to ještě vydává za své úspěchy.

Kdy již pochopíme, že formálně nezávislá ČNB kope vždy politicky za vládu a její nestoudné rozhazování za stálého vytváření dluhu a odvodu značných částek na obsluhu tohoto státního dluhu do zahraničních kapes.

Je to takový ten zhoubný liberální prvek kdy věříme, že nezávislost nás uchrání před politikou a jejímu neblahými důsledky.

Zatím bez slepic

Pane věštec.
Přesně tak.
Selsky řečeno,chuďasi to pokaždé zaplatí a boháči ještě více zbohatnou.
To je právě ten fígl,že tu inflaci do určité výše občan toleruje.
Jenže nějaká velká inflace nemusí skončit dobře,hodně rychle vytáhnout z kapes občana všechny úspory,by nikomu nepomohlo.

Zatím bez slepic

Mám obavu, že váš příklad by vedl k deflaci, nikoliv inflaci. Ve skutečnosti deflační počin Kalouska, kdy naprosto neodůvodněně snížil příjmy řadových zaměstnanců ve veřejném sektoru o cca 15%, téměř poslal ČR do deflační spirály. ČNB naprosto správně intervenovala proti deflaci, kterou se gumárenskému technologovi Kalouskovi (za asistence fyzika pevných části Nečase) takřka podařilo spustil.

Zatím bez slepic

Pepa Sláma.
Deflace byl jen důsledek opatření Kalouska a že to přehnal,tak musela nejen zareagovat ČNB.jenže i ČNB to přehnala,nejen nastartováním Inflace,ale až dost velkým propadem koruny vůči EURU.

Zatím bez slepic

Vždy píšeme s nějakou zkratkou problémů, tudíž je třeba chápat kontext.

První zmínka byla: "Čekám-li něco, pak v první fázi robustní inflaci."
Snad jsem pochopi, že slovo "robustní" zde nebylo kontextově použito správně a mělo jít o význam zvětšenou, velkou inflaci.
Uvedl jsem nemožnost zvýšené inflace když je ekonomika založena na dluhu.

Pak byla zmínka: "příklad s tisícikorunou před dvaceti lety a dnes je celkem výstižný".
Uvedl jsem, že "něco" inflačně roste a "něco" zase inflačně klesá, ALE že cílování ČNB, tedy trvalé okrádání rychlostí 2%., tedy že nějaké inflační tlaky jsou, ale jsou i deflační tlaky (LPG) s výsledkem, inflace kolem dvou procent, dle náboženství ČNB.

Jen drobnost: inflace 2% znamená, že ze stokoruny máme za 35 roků polovinu, to jen pro ty, kteří uvěří politikům, že bychom si měli více spořit na to stáří, když stát ve všech směrech selhává. Do stejné sorty ojebávání spadají i důchodové pilíře. Není v silách ekonomiky fungovat nad onu pověstnou klasouvskou jedničku. Stále jen a jen lži a neumětelství a sestavování důchodových komisí jenž hledají kvadraturu kruhu.

Shrnu to.
Liberální politici vytvořili mimo politiku "nezávislou" centrální banku, jenž naprosto politicky, ALE!!!!!!!! nezávisle a o to víc nás bezostyšně okrádá. Lumpárna se sviňárnou liberální demokracie.
Jakmile je vytvořen "nezávislý" úřad, jde vždy o vojebávku nás poddaných. Politici se zbaví odpovědnosti s tím, že nám vtloukají do hlav, že přece nemohou zasahovat do nezávislého orgánu.

Vidím li liberála, vidím takového potměšilého Havla a nehoráznou svini.

Zatím bez slepic

Děkuji za velice přiléhavé vysvětlení.
Tam je právě zakopaný čert,nezávislá ČNB,když někdo tvrdí,že tyto národní banky jsou řízené MMF.
Poslech jsem si posledního Pjakina,kde říká,že navýšení odchodu do důchodu,mají nařízeno s USA přes jejich nezávislou bankou.
Takže jsou nezávislé,ale jen na politicích.

Zatím bez slepic

Myslím, že jste to vystihl správně, přesně ta 2 procenta/35 let jsem měl na mysli. A stejně si myslím/domnívám se, že inflace je ve skutečnosti vyšší a především vyšší bude. Nemám k tomu žádné teoretické vysvětlení, jen jsem starý a zkušený.

Zatím bez slepic

" ale jsou i deflační tlaky (LPG) s výsledkem, "

Hmm, a co tento argument říká? Že mi jedna pložka rozpočtu klesla (když mám štestí a používát toto zboží, jako třeba lokomotivu za komančů), ale díky ostatním položkám opět platím víc. Takže v reálu deflace žádná není... Mě to připomíná jako když mi v ČT říkají, že televize za komančů byla drahá,a le neřeknou, že byla drahá i na západě a vývoj techniky pokročil, ale na západě i na východě se zvýšili položky za elektřinu, takže v reálu provoz+pořizopvací cena jsme na tom hůř...

Jinak selsky řečeno, je když pojedu z Prahy do Brna, že vlastně část cesty jedu z kopce, když ale musím říci B, jedu i do kopce, asi tak vidím ten argumnet o deflaci, mám pocit, že ze mě někdo dělá...

Zatím bez slepic

Soudím, že hledáte důvody jak nepochopit psaný text. Vřele doporučuji zkusit to obráceně, pochopit jej, pokud jste toho schopen.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

VELKÝ MASTER A DUCHOVNÍ BABATUNDNÍ SLOVO
Od úsvitu času se člověk vždy potýkal s problémy, které zůstaly nevyřešeny a vedly ho k pochybnostem o poslání, které přišel na Zemi. Pokud je však problém, je nutně řešení, které můžete hledat na špatném místě. Jmenuji se Babatunde Moussa, syn všech mocných bohů, kteří mi od dob dospívání obdařili nadpřirozené síly. Jsem dobře znám pro efektivitu a přesnost své práce, známou také pro zpoždění a míru spokojenosti svých klientů. S více než 20-ti letými zkušenostmi jsem zodpovědný za štěstí, úspěch a bohatství mnoha lidí po celém světě, a to prostřednictvím kombinace mocných kouzel Voodoo. a bezchybné použití temné magie bez nebezpečí. Jste unaveni z vašich problémů a dokonce i svého života až do bodu, kdy chcete skončit, žádné další starosti. Nakonec jste narazil na správnou osobu. Moje oblasti intervence zahrnují akademický, profesionální, sentimentální, zdravotní a finanční život. Jaké jsou tyto problémy, které vás trápí a vy jste nenašli řešení? Vy, kteří si přejí:
- zotavení vašeho přítele / přítelkyně / manžela / manželky bez ohledu na délku odloučení;
dobýt člověka, pro kterého vaše srdce hoří s vášní;
- vyvolat nebo se vyhnout odloučení nebo rozvodu;
zablokuje jeho milostný život a přitahuje svou duši;
- uvědomte si přítele, který je pod vlivem osoby;
hledat, získat a udržitelně udržovat velmi dobře placenou práci;
- konečné ukončení finančních potíží; - ovládat nebo zastavit vaši žárlivost nebo závislost partnera;
ukončit smůlu jednou provždy;
- Podnikněte, uspějte ve svém podnikání, rozšiřte své podnikání a najít dobré trhy a partnery;
- koncipování dětí;
- mít neomezenou možnost hazardovat;
vyléčit vážná, neléčitelná onemocnění a dokonce zoufalé případy;
- nabíjení někoho, kdo bude pod vaší kontrolou
- ochránit pár nebo rodinu;
- jsou chráněni proti zlým duchům, čarodějnictví a nehodám;
- získáte papíry pro cestování venku;
uzavřít dohodu s ďáblem o slávě, úspěchu, štěstí a bohatství;
- zlepšit ziskovost vašeho podnikání a přilákat více zákazníků;
- máte peněženky, tykve nebo magické kufry, díky nimž získáte v průměru 1 000 000 bez ohledu na měnu vaší země;
- úspěšně absolvovat zkoušky a soutěže;
Vy, kteří mají jiné problémy, které nejsou uvedeny, nezůstávejte v úzkosti, protože bez problémů, aniž by to bylo rychlé a trvalé řešení se mnou. Mé rituály vás přivádí k penězům a štěstí ve všech vašich obchodních záležitostech a k úspěchu ve vašem životě, to jsou jednoduché a rychlé rituály. Stačí se řídit mými pokyny a dělat to, co se zeptám, a výsledky jsou rychlé a účinné. Ať jste kdekoli na světě, budete spokojeni, protože moc rituálů je účinná.
JAK SE SPOLU? Velmi jednoduché, kontaktujte mě: Kontaktujte moji e-mailovou adresu "maitreglory@gmail.com" Kontaktujte mé číslo zde whatsapp: +18054202231
S velmistrem Babatunde Moussou je řešení vašich problémů zajištěno.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

VELKÝ MASTER A DUCHOVNÍ BABATUNDNÍ SLOVO
Od úsvitu času se člověk vždy potýkal s problémy, které zůstaly nevyřešeny a vedly ho k pochybnostem o poslání, které přišel na Zemi. Pokud je však problém, je nutně řešení, které můžete hledat na špatném místě. Jmenuji se Babatunde Moussa, syn všech mocných bohů, kteří mi od dob dospívání obdařili nadpřirozené síly. Jsem dobře znám pro efektivitu a přesnost své práce, známou také pro zpoždění a míru spokojenosti svých klientů. S více než 20-ti letými zkušenostmi jsem zodpovědný za štěstí, úspěch a bohatství mnoha lidí po celém světě, a to prostřednictvím kombinace mocných kouzel Voodoo. a bezchybné použití temné magie bez nebezpečí. Jste unaveni z vašich problémů a dokonce i svého života až do bodu, kdy chcete skončit, žádné další starosti. Nakonec jste narazil na správnou osobu. Moje oblasti intervence zahrnují akademický, profesionální, sentimentální, zdravotní a finanční život. Jaké jsou tyto problémy, které vás trápí a vy jste nenašli řešení? Vy, kteří si přejí:
- zotavení vašeho přítele / přítelkyně / manžela / manželky bez ohledu na délku odloučení;
dobýt člověka, pro kterého vaše srdce hoří s vášní;
- vyvolat nebo se vyhnout odloučení nebo rozvodu;
zablokuje jeho milostný život a přitahuje svou duši;
- uvědomte si přítele, který je pod vlivem osoby;
hledat, získat a udržitelně udržovat velmi dobře placenou práci;
- konečné ukončení finančních potíží; - ovládat nebo zastavit vaši žárlivost nebo závislost partnera;
ukončit smůlu jednou provždy;
- Podnikněte, uspějte ve svém podnikání, rozšiřte své podnikání a najít dobré trhy a partnery;
- koncipování dětí;
- mít neomezenou možnost hazardovat;
vyléčit vážná, neléčitelná onemocnění a dokonce zoufalé případy;
- nabíjení někoho, kdo bude pod vaší kontrolou
- ochránit pár nebo rodinu;
- jsou chráněni proti zlým duchům, čarodějnictví a nehodám;
- získáte papíry pro cestování venku;
uzavřít dohodu s ďáblem o slávě, úspěchu, štěstí a bohatství;
- zlepšit ziskovost vašeho podnikání a přilákat více zákazníků;
- máte peněženky, tykve nebo magické kufry, díky nimž získáte v průměru 1 000 000 bez ohledu na měnu vaší země;
- úspěšně absolvovat zkoušky a soutěže;
Vy, kteří mají jiné problémy, které nejsou uvedeny, nezůstávejte v úzkosti, protože bez problémů, aniž by to bylo rychlé a trvalé řešení se mnou. Mé rituály vás přivádí k penězům a štěstí ve všech vašich obchodních záležitostech a k úspěchu ve vašem životě, to jsou jednoduché a rychlé rituály. Stačí se řídit mými pokyny a dělat to, co se zeptám, a výsledky jsou rychlé a účinné. Ať jste kdekoli na světě, budete spokojeni, protože moc rituálů je účinná.
JAK SE SPOLU? Velmi jednoduché, kontaktujte mě: Kontaktujte moji e-mailovou adresu "maitreglory@gmail.com" Kontaktujte mé číslo zde whatsapp: +18054202231
S velmistrem Babatunde Moussou je řešení vašich problémů zajištěno.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.