Hranice možností

Autor

Pamatujete si jak u nás vznikl úřad ombudsmana? Otakar Motejl překážel jako ministr spravedlnosti, protože se pokoušel o reformu soudnictví o kterou mu ve sněmovně nikdo nestál. A tak se s ním domluvili... poslali ho do fešáckého důchodu na ombudsmanské židli. Už tenkrát na to existovalo dost vtipů. Nikdy to nepřestalo vypadat, že je to naprosto zbytečný flek a sám Motejl na tomto přesvědčení moc nezměnil. 

Pak to dostala Šabatová a té se podařilo se několikanásobně zesměšnit, ačkoliv předtím to prý byla prima ženská se kterou bylo možné dobře vyjít. Zvládla se zastat Aničky / Barbory, kdy poprvé hladce zaměnila oběť za pachatele, totéž se jí podařilo se somálskou studentkou a vůbec její profesní životopis v pozici veřejného ochránce práv dává spoustu důvodů k domněnkám, že hůř už být nemůže a ať bude zvolen kdokoliv, bude to každopádně lepší. 

Včera volili nového ombudsmana a z prvního kola volby vzešel Schorm a Křeček. Vy už dnes víte, jak to dopadlo. Já psal článek dřív než to vyhlásili a jsem líný tuto informaci doplnit. Nepřijde mi totiž důležitá. Podle mě se jen další zbytečný člověk dostane na dobře placené a zcela zbytečné místo, aby tam vedl zbytečné řeči kterými stejně nemůže nic změnit. Může jen upozorňovat, což jinými slovy znamená, že se bude montovat do něčeho, po čem je mu houby. Křeček i Schorm jsou mi zcela lhostejní, nezajímali mě doteď, nebudou mě zajímat ani dál. Je dost možné, že jim to strkání nosu do cizích věcí půjde líp než Šabatové a pokud jsou jen trochu rozumní, tak zalezou a budou spokojení z pohledu na výplatní pásku. 

Mně spíš zaujala jiná věc... Zpráva od Milionu chvilek, že pokud se Křeček stane ombudsmanem, vyjdou do ulic. Tuto zprávu jsem si zařadil k jejich předchozím uličním akcím, kdy demonstrovali proti Benešové a pak mi to došlo... 

Ona ta Benešová je pořád ministryně spravedlnosti ne? Pořád je nebezepčná naší demokracii ne? Pořád ještě se snaží zničit nezávislot našich soudů svými návrhy reforem ne? A ejhle... nějak se nedemonstruje. Ta ženská si z demonstrantů na zadek nesedla a tím to skončilo. 

Stejně tak jsem si včera přečetl Křečkovo vyjádření, že Chvilkaři mají samozřejmě právo vyjít do ulic, ale ono to nic moc neznamená. On sám také může jít demonstrovat za drahé bydlení a vysoké nájmy, ale i kdyby se udemonstroval, stejně to nikdo nezlevní. Zkrátka a dobře, už jsme si na demonstrace zvykli a jestli je tam 200 tisíc nebo 200 lidí je tak nějak jedno. Stejně záleží nejvíc na tom, jestli to ČT zpravodajsky pokryje nebo se bude tvářit jako by se nic nedělo. 

V přímém přenosu sledujeme hranice možností Milionu chvilek. Dokonce mám pocit, že si to i sami uvědomují a snaží se vymyslet něco jiného - že prý budou dělat iniciativy v krajských městech a vůbec se pokusí dělat menší akce na venkově a tak vůbec. Zřejmě jim samotným dochází (nebo jim to někdo řekl - mají svůj netransparentní účet na platy, to by bylo, aby si nemohli dovolit zaplatit nějakého odborníka přes propagandu), že to takto dál nejde. Možná jim začínají vysychat příjmy, protože jejich sponzoři (hlavně ti z USA) si od nich slibovali víc. 

Svým způsobem má Minář jen dvě možnosti... Buď postupně zklame všechny příznivce tím, jak budou vyhlašovat sto padesáté ultimátum kterému se politici vysmějí a postupně se jim budou posmívat i ti, kteří se k nim dneska lísají, a nebo přitvrdí. Jeho tajní poradci mu jistě už mnohokrát navrhli variantu Ukrajina - potřebují hezkou zkrvavenou holku a nebo alespoň policejní brutalitu na kameře. 

Babiš má ovšem svoje poradce také, ti jsou také fachmani v oboru a zatím vypadá, že taktizuje vhodně... nechává Chvilkaře vyhnít. Neposílá na ně policajty, nedělá manévry, neřeší provokace, vyjadřuje se o nich jen okrajově, lehce pohrdlivě a nezpochybňuje jejich právo předkládat ultimáta od rána do večera. 

Kdysi jsem tvrdil, že kdo dokáže na Václaváku shromáždit půl milionu lidí, ten bude premiérem. Teď už si to nemyslím. Protesty byly sice menší, půl mega lidu to ještě zdaleka nebylo, ale přesto jich bylo hodně. Vládní garnituře se nestalo vůbec nic. Zeman Babišovi dělá podstatně větší vrásky než statisícové demonstrace. 

Inu... hranice možností. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.3 (54 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

kdyby půl mega lidí mohlo svrhnout vládu.
I kdyby jich bylo milion, dva.
Nic by se nezměnilo.
Dokud se nezmění systém.
Kdysi jsem se přátelil s jedním krajským radním. Prima chlap, politicky jsme se diametrálně rozcházeli ale to bylo vše.
A ten mi ve slabé chvilce povyprávěl jak spadnul do soukolí krajské politiky.
Přes prachy samozřejmě. Klíčoví tam byli krajští kmotři.
Bránil se bránil, ale neubránil. Měl na vybranou, lízat smetanu a držet basu, nebo jít do basy.
A to je ten systém, dokud ten se nezmění, tak všechny demonstrace jsou jen folklor.
Jo, ako hovorila moja stará mama, tenhle bordel změní jen novej Hitler, nebo Stalin.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

Ten systém, který chcete změnit se jmenuje "člověk". Dokud tam budou lidé, tak to nezměníte. A je úplně jedno, jestli budete mluvit o demokracii, komunismu, socialismu, kapitalismu, liberalismu, anarchismu.

Každý společenský systém dříve či později zabetonují mocenské figurky - ať veřejně známé nebo v pozadí. A výsledek všech společenských režimů je po čase velmi podobný. Až to připomíná hraní se slovíčky.

Doba, kdy se dal systém změnit ve volbách či na ulici v demonstracích, odplula před cca 15 lety. Dokud se nebudou lidé a občané o politiku skutečně zajímat, a kontrolovat - tak jen postupně utřou. A dokud se budou rozhodovat podle médií, tak rovněž.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

taky jen lidé, ale mají skutečnou demokracii. Záleží na uměřené angažovanosti většiny lidí, konzervatismu toho co je dobré a pomalém odstraňování toho na čem se většina shodne že škodí.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

že v Švýcarsku moho ženy volit teprve od roku 1971. Takže jsou pár roků pozadu.
Dělat bankéře všem masovým vrahům světa je výraz konzervatismu.

Průměrný počet slepic: 2.4 (8 hlasů)

že v Švýcarsku moho ženy volit teprve od roku 1971. Takže jsou pár roků pozadu.

Zaprve je to po kantonech. Muzska pulka populace nebo cela i s zenskejma - to je minimalni rozdil, oproti rozdilu mezi zastupitelskou a primou demokracii.

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Všechno má dobré i špatné stránky. Úřad ombudsmana nabízí pravděpodobně jedno z nejpohodovějších úřednických zaměstnání v Brně. Soudím tak z vyprávění mých spolužaček úřednic. Moc jiných úřadů k nám na venkov do zatáčky nedali. Křeček během těch několika hodin týdně na úřadě moc škody nenapáchá.

Průměrný počet slepic: 4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Tenhle pán je také vtipný:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/dotace-na-sport-jsem-mel-rozdelovat-…

Nevím, jak moc se manažersky projevil zatím Hnilička, zato vím, jak dopadlo podnikání pana Haška: https://www.ahaonline.cz/clanek/sport/26773/dominik-hasek-dominator-ne-…

V roce 2014 to zkusil znovu - https://www.idnes.cz/hokej/reprezentace/dominik-hasek-podnikani-brankar…

OK, nic proti ničemu, krachy k podnikání nejspíš patří a kdo nic nezkusí, ten nic nepodělá. Na druhou stranu se ovšem vtírá otázka, proč by právě pan Hašek měl být tím správným k přerozdělování veřejných financí.

(Jinak argument, že teď peníze rozděluje Haškův "náhradník z Nagana" je vyloženě podpásový a s problematikou tak nesouvisející, že už kvůli němu bych Haška odmítl. Ale když už na tu strunku cítí "dominátor" fakt potřebu hrát - ten jeho náhradník z Nagana vychytal pro změnu dva tituly mistra světa (a třetí dělal náhradníka), což se panu Haškovi - se vším respektem k jeho sportovním úspěchům a Stanleyovým pohárům - pro změnu nepovedlo nikdy. Dává najevo jen okázalý nedostatek respektu k někdejšímu kolegovi.)

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

In reply to by standa.e (neověřeno)

Trvalý odkaz

Není ten rozhovor nějakej fejk? Tohle snad ze sebe nemůže vypustit ani takovej duševní chudák (a sportovní hvězda) jako Hašek. A jestli jo, tak je to jako v tom filmu - Ještě větší Hašek, než jsme doufali...

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Mezi Motejlem a Šabatovou byl soudce Varvařovský, ale ten to sám asi v polovině funkčního období zabalil. Teď v co k volbě nového naše vaše televize dělala dělostřeleckou přípravu, tak si ho pozvali a prohlásil , že za něj na úřadě ˇombudsmana bylo šedesát soudců a jemu se to zdálo už tenkrát hodně a teď je jich tam sto dvacet. Nemyslím si že by dělali za kvasnice, mzdové náklady úřadu budou řádně vyfutrované.

Průměrný počet slepic: 4.9 (19 hlasů)

In reply to by Ota 51 (neověřeno)

Trvalý odkaz

To je princip úřadu, posilovat svou byrokratickou důležitost. Mohli by podněty a odpovědi na ně vycházet každý rok knižně. Mohl to být takový pěkný talmud pro góje, poučení o nedospělosti naší vytoužené demokracie a jak by šla opravit, kdyby byla vůle. Příznivci milionového chlívku by to jisté skupovali a rozdávali nevěřícím jako písmo svaté. Sám bych si k poučení koupil vydání, kde by se řešily podněty obyvatel somů proti dobrosernému magistrátu http://zvedavec.org/prispevky/2020/02/8194-socialni-experiment-zit-brno…

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

In reply to by Ota 51 (neověřeno)

Trvalý odkaz

I Křečka, který volbu vyhrál.
Přestože si také myslím, že je to funkce zbytečná, měl jsem z toho radost. Poslanci tajnou volbou vzkázali Milionů chlivkaru, že jim nikdo nebude diktovat, jak mají volit.
Jeden údaj mě v pořadu překvapil.
Úřad má dnes 160 lidí, ne 120, z původních 40 lidí, ne z 60.
Bumbrlicka soudružka Šabatová dobře vykrmila.

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)

Je divný tento stát, když musíme se dívat jak nám ústy veřejnoprávní "naší" ČT tvrdí, že takový úřad potřebujeme.......Fungující stát by přece neměl vůbec (ale vůbec) POTŘEBOVAT další úřad na ochranu SVÝCH obyvatel před sebou samým.

Takže je to hlavně politika, je to agenda EU i OSN ....zejména , jsou to koryta i penězovody pro ty správné myšlenky, směry, NEOsoudruhy, přátele a známé.....

Je třeba se spíše ptát, PROČ tak vadí jeden "postarší" Křeček, když si úřad nejspíše pojede dál stejnou cestou jako dosud, protože peníze i z EU, rozjeté politiky a projekty...
Možná se oddělí i od vlády (nebo tam bude jako nyní a jen nabobtná) ten další úřad pro ta EUcká (lidská) práva (termín je anonyma ze včerejška..).
Zarazí ten Křeček něco a co, pokud vůbec něco svede?
Zruší celý ten kolotoč? (Pochybuji, může jen něco brzdit, ale i to se počítá....)
Ustojí Křeček zdravotně (viz "umírněný" rozhovor se Železným včera)to, co proti němu pojede i od zaměstnancům úřadu?
Jakou funkci dostane ten jeho protikandidát?
Nevznikne další "šabatiáda" jinak a jinde, třeba ta dětská, či EUdská..,protože lidská práva!?
atd....................................
To rozčilení "pravých" demokratů a "revolucionářů" by se mohlo zdát nadějným, ALE možná jsou jen naštvaní, že nesplnili zadání, které znělo "muž s prezidentskou nominací" nesmí projít a někde nebudou pochváleni...?!

https://www.ochrance.cz/kancelar-vop/vysledky-hospodareni/

P.S.
A NAVÍC ta STÍŽNOST na úřady(státu) je jen jednou z mnoha agend této instituce, nikoliv tou jedinou.
A o tom to je!

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

To snad nebyl Šélesny
ale BULVÁR

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Jsou asi stejné, jako když čínská komunistická strana kdysi dávala tomu odpornému kapitalistickému papírovému tygrovi asi 754 vážné varování, že se ho nebojí a že s ním zatočí. A ten papírový tygr (a my také)jsme se smáli, až jsme se za břicho popadali.
Pozice Číňanů se od té doby podstatně změnila, ovšem Minář je na tom o poznání hůře, brzy se budeme smát znovu...Co si budeme nalhávat, vždyť je to tajtrlík vedoucí stádo užitečných idiotů, a tato squadra azura nedokáže v politice nic, co by stálo za slušné slovo.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

Aktivisté a demonstranti to začali prohrávat tehdy, když začali vyhazovat věnce Babiše a Zemana do košů v roce 2018. Přesně do té doby se Češi dělili na "slušné" proti Babišovi/Zemanovi a "sprosté pro Babiše/Zemana. Vyhozením věnců se aktivistům podařil husarský kousek - ti skutečně slušní a distinguovaní byli v šoku. Často byli naivní a bojovali za "slušnost" na straně sluníčkářů. Roky se se sluníčkáři ztotožňovali, často pod heslem pravdy a lásky. Jenže najednou se měli ztotožnit se skupinou opravdu hulvátského činu, která jde přes mrtvoly a vyhazuje věnce při vzpomínce na zavražděné. Prostě odpadlo předstírání sluníčkářů, že si hrají na slušnost a morálku.

Tím sluníčkáři ztratili základnu opravdu distinguovaných lidí. A zůstali jim jen všehoschopní. Tím se akceschopnost a podpora aktivistů všeho druhu drasticky snížila. Zůstali jen prospěcháři, naivní milovníci Gutha-Jarkovského odstoupili jinam. A těchto naivních byla obrovská hromada.

Minář vstoupil do situace, kdy mu všechno předem prohrál Otakar van Gemund a Marek Hilšer a Vlaďka Klikarová, a skupina Kaputin. Tato trojice udělala pro znemožnění aktivistického hnutí a pro impotenci budoucích sluníčkářských demonstrací tolik, že by jim měli lidé postavit pomník. Jejich akce natolik oslabila všechny ty budižkmičemy, že Minář to měl předem prohrané.

Nehledě na to, že Minář je mimořádně neschopný lídr jakéhokoli aktivismu a demonstrací. Má to zapsané i ve výrazu tváře, že je polodementní stratég. Nareagoval na žádnou zpětnou vazbu, na situaci, prostě jen vyhlašoval demonstrace. A když už se měsíce dělo to samé, tak to lidé přestali psychickým mechanismem habituace vnímat, a tím to vyšumělo.

Průměrný počet slepic: 4.8 (26 hlasů)

Mate pravdu s tou ztratou sympatii.

je ironicke, ze kytky na oslavu toho podvodu by mely byt doopravdy nahazeny do kose vsechny. - Ovsem ne z tehle duvodu, tak tem kretenum clovek nemuze ani zatleskat.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Přemýšlím, Vidláku, zda je věta: "On sám také může jít demonstrovat za drahé bydlení a vysoké nájmy, ale i kdyby se udemonstroval, stejně to nikdo nezlevní." drsnou ironií, nebo kouzlem nechtěného. Kdyby totiž šel Minář demonstrovat za Křečka či za Babiše, skutečně zpozorním... ;)

Jinak Šabatce musíme stále přičítat, že její nezákonný postup v kuřimské kauze pomohl prodloužit utrpení týranéch chlapců Jakuba a Ondřeje. Sama Anička Mauerová/Adam/Barbora Škrlová byl vlastně jen takový vtipný bonbonek nad vší tou hrůzou - pokud by ale Šabatová s Patočkou konali jak jim velel zákon a Existenci "Aničky" oznámili na příslušná místa, místo aby se ji pokoušeli pokoutně legalizovat, nemusela hochy zachraňovat neuvěřitelná náhoda s elektronickou chůvičkou a sousedem. Dodnes mi přijde neuvěřitelné, že někdo, kdo (navíc již v pozici zástupce ombudsmana!) takto okázale porušil zákon, mohl nejen pokračovat na svobodě (tehdy se, tuším argumentovalo, že odpovědnost nesl úřad, nikoliv člověk), ale navíc v úřadě, jenž se zákony pracuje - a ještě v tom úřadě povýšit! (Spoluúčast na největší fake news r.1989 už nechejme historii).

Průměrný počet slepic: 5 (20 hlasů)

v nezákonnostech pokračovala.
Jak "sčítáním Cikánů", tak "obranou hidžábu".

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)

Je to dcera stalinistu a trockistu - co kdo potrebuje vic

Průměrný počet slepic: 4.7 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Já to říkal, a pořád dokola psal u každého z hafa zbytečných článků o Minářovi, že to nic nezmění. Až jsem vyvolal vidlákovu protiakci, že Vidlák napsal článek, že na kydech se bude kydat, a žádná fakta nehrají roli.

Minář je tak mimořádný pitomec a neschopný člověk, že ani vyfutrování pořádnými penězi a neustálá podpora v mnoha médiích nemůže zakrýt jeho hochštaplerství.

Průměrný počet slepic: 3.8 (14 hlasů)

Minář je tak mimořádný pitomec a neschopný člověk - vzhledem k tomu o co se snazi mu muzeme drzet palce, at tam vydrzi az do uplneho zniceni vsech svych/sudetackych projektu

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Minář a ten spolek,je jen pro odváděná pozornosti.Kdežto Kalousek se přitom usmívá.
A jak i včera dodává mirek 58 Havlíček to ještě navýšil,tak koho teď Babiš vyhodí.
Úřad ombusmana je penzion pro odložené politiky.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Osobně si myslím, že svou servilitou Minářovi si opozičníci jen sami kopou hrob - protože i kdyby Minář Babiše vyhnal, to si fakt myslí, že to nakonec nedopadne i na ně, když už se nechávají od Mináře úkolovat dnes? (Jasně, je tady vždycky možnost preventivního (obraně) upálení - to se najednou najdou nejasnosti v účetnictví, z hrdiny se stane zkorumpovaný defraudant a šupky do vězení... A třeba také ne...

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Já si nemyslím, že by funkce ombudsmana byla tak nevýznamná.
Podívejte se na kauzu s hinžábem na škole, co s tím Šabatová provedla. Tento úřad se může pod "správným" vedením stát beranidlem pro migranty. To se za Křečka nestane. Už jen podle toho, jak před volbou řádili Miliony a Lidé, nešlo o marginalitu. A tady přikládám ukázku toho, co nastane nyní po volbě.
https://nazory.aktualne.cz/komentare/krecek-ombudsmanem-kdo-za-to-muze-…
PAL a ti, co jsou za nimi, se poučila od bolševiků. Ti razili heslo, že svoji vedoucí úlohu musí prosadit přes kádry. Svého člověka na vedoucím postu v každé sebebezvýznamnější instituci. Bolševici to praktikovali před únorem 48, pak jim šlo vše hladce.
PAL to u nás praktikuje za nezájmu ostatních 20let a počítejme, že bude hodně křiku, pokud se to pokusíme změnit.

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)

A tady máme pokračování od Dolejšího z BL
https://blisty.cz/art/98771-jak-zvolit-doktora-krecka-aneb-konec-ombuds…
"že se kandidát opakovaně s opovržením vyjádřil v neprospěch obrany práv menšin"
To je jádro pudla.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

No vidíte Admirále a včera mne zaujal ještě IK v 21:42 s touto jeho obavou ke Křečkovi:

"Působí hezky, že řekne, že Cikáni se mají starat o sebe především sami, s tím souhlasím, obávám se ale, že v čele s Křečkem tak budou muset postupovat všichni."

A je to taková divná (až diskriminační) věta i logicky.
Souhlasit, že se tito mají starat o sebe sami především a současně se obávat, že v čele s Křečkem (a zní mi to jako výtka k němu) se budeme muset starat sami o sebe všichni v jedné větě se mi jeví jako takový celkem i protimluv......

Možná je to právnický jinotaj, že nám Křeček může ten skvělý úřad fakt i snad zlikvidovat a nebude pak NIKDO, kdo by chránil všechny občany před úřady státu....

Ale stát, co potřebuje úřad pro ochranu občanů před státem, stejně už neplní svoje role s Ombudsmanem či bez.....

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

Svého člověka na vedoucím postu v každé sebebezvýznamnější instituci. Bolševici to praktikovali před únorem 48, pak jim šlo vše hladce.

- a sebebezvýznamnější bolsevik pomahal rozesrat sebebezvýznamnější instituci.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Poslanci, kteří včera při hlasování měli trochu cti v těle nemohli na jeho vyhrůžky reagovat než zvolením Křečka. Pokud by se totiž Rezkovi podvolili, už napořád by před každým hlasováním museli s prosíkem za Rezkem s dotazem o radu jak volit. Jinak by jim hrozily demonstrace. Co ten Milion chlívků je za firmu? On je to druhý ústavní soud? Ale kdepak, Minář jen předvedl, že zhnědl a stal se z něj jen extremista a fašoun, který právě demokracii nesnáší. On jako správný pravdotrus hájí pouze demokracii, tehdy, pokud se mu postup politiků líbí. Pokud se nelíbí, je všechno nedemokraticky špatně. No fašoun.
O co s Křečkem šlo? No přeci jednoduše o boj o pozice mezi squadrou pravdotrusů a těmi ostatními. Pravdotrusové prohráli a výborně se odkopali. Včera v Událostech komentářích tomu dal korunu Železný. Synáček fotříka, milovníka televizního bulváru, který stál tuto republiku 10 miliard. Místo aby i synáček lezl po Praze kanalizací, drze včera Křečka griloval za jeho minulost a když neuspěl, zkoušel jej spojit s Foldynou. No neuspěl a Křeček mu správně kontroval, že probírání drbů není hodno veřejnoprávní televize. Ale je hodno, ona je to stoka i s tím Železným. Fakt stojí za to si rozhovor Křečka u Železného pustit z archivu. Tak něco veřejnoprávního trapného už jsem dlouho neslyšel.
A Rezek prý dneska poví jak budou demonstrovat. Dlouhodobě poukazuji na to, že na jeho demonstrace chodí 2 - 3 % z populace dané obce a to včetně školáků. Tak jen ať demonstrují. Chtějí-li fakt něčeho dosáhnout, musí se transformovat na politickou stranu. Jenže Rezek dobře ví, že jako politická strana by krachnul. jednak jich je málo a jednak je to žbirka všech možných pidistraniček ze Sněmovny i mimo ní.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

Včera v tom grilování a potom v navazujícímrozhovoru se třemi politiky, ve kterém "zářil" Dientsbier, pravil, že vlastně rezkové jen doporučují. No, no, třikrát no, jak kdysi slavně a důrazně prohlásila v Parlamentě Thatcherová. Ti neotesanci jasně řekli, kdo ze tří kandidátů NESMÍ BÝT ZVOLEN. Neskutečná drzost. Žádné doporučování, oni už nařizují. Když dávali ultimáta Babišovi, nikdo si té fašounské arogance tak moc nevšiml, Nyní už to musí být jasné všem "demokratům".

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

Já bych řekl, že k upouštění páry. Rozhodně ne k řešení problémů. Mám s jedním ombudsmanem osobní zkušenost. Víte, že ombudsmana má i ČRo? Já to nevěděl až do minulého měsíce. Kdysi v říjnu loňského roku jsem si generálnímu řediteli ČRo stěžoval na šišlu a jazykošlapku Tachecí kvůli jejímu moderování pořadu ČRo Plus, konkrétně na rozhovor s ředitelem ZOO Praha Bobkem. Stížnost jsem poslal běžným e-mailem, přišlo mi potvrzení o příjmu e-mailu, ale tím to skončilo. Jen arogantní mlčení. Tak jsem stížnost znovu poslal datovou schránkou. A.... tentokrát mi neodpověděl GŘ, ale rozhlasový ombudsman stylem, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. Slovy zlatojazyčnými napsal krásně, že sice možná mám pravdu a on Tachecí prostřednictvím GŘ řekl ty, ty, ty ty jedna pravdotrusí Matheovo milenko! Ale tím to skončilo. Takže nezbývá, než si stěžovat Radě.
Neboli ombudsmané, úřad nahovno.
Konkrétně jsem si stěžoval na průběh tohoto rozhovoru
https://www.youtube.com/watch?v=1gw_fgsVWTo&t=1171s
Celkem dobře šišle vyprášil kožich nedávno v rozhovoru emeritní guvernér ČNB Singer zde
https://www.youtube.com/watch?v=GoeTpoBhi4E&t=57s

Průměrný počet slepic: 4.1 (11 hlasů)

Mám jenom jedny nervy. Jinak - CRo plus poslouchám, když se potřebuju pořádně nasrat.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

kdyby delala prostitutku, tak uz si mohla vydelat na logopezku

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)

Laco, budu oponovat. Nejen pro osobní zkušenost s Motejlem jako ombudsmanem, jenž zabránil, aby dcera skrze mou odbornou činnost při stavbě RD neplatila dosti mastnou pokutu za černou stavbu a kde kráva ze stavebního úřadu odložila stavbu o rok.
Z Mall.cz jsme si objednali tv s dopravou zdarma. Jen jsem zkusil prdnout to do mailu, jenž žádal o zhodnocení firmy. Kravinu, kterou normálně mažu. Jen jsem to zkusil, že jako avizují dopravu zdarma, ale naúčují v plně ceně exkluzivního typu dopravy za cca 200 Kč. Obratem přišla odpověď od ombudsmana firmy ať si vyberu - buď peníze na účet nebo voucher v ceně 300 Kč.
K té zkušenosti u dceřina RD. Tam jsme předkládali dokumentaci ke stavebnímu povolení a předpokládali bezproblémové stavební povolení. Stavbu jsem naprojektoval tak, aby byla v září zahájena a na vánoce se stěhovali. Všechny práce byly zajištěny u příslušných řemesel a firem pěkně jedna za druhou. Ta kráva odpověděla až za 30-denní lhůtou a tak, že vyžaduje územní rozhodnutí a my s ohledem na ředchozí stavbu zahájili. O provedené základové desce se dověděla náhodou. Pokutu jsme neplatili jen proto, že ta kráva byla vskutku krávou a operovala tehdy připravovaným novým stavebním zákonem, jakože už rozhoduje v jeho duchu. Ale tam se to připravovalo přesně opačně. Tam, kde územní plán říká, že pozemek je určen pro zástavbu rodinným domem, dokumentace a řízení stran umístění stavby je logicky debilita. Takže jen znalost (i zcela jiný přístup jiných stavebních úřadů) a má argumentace, stejně jako její debilita spojená se lží (v domnění, že nevím) umožnila Motejlovi sprdnout ji a onen stavební úřad na dvě doby a pokuta žádná nebyla.
Samozřejmě, že mám i negativní zkušenosti. Tož asi tak.

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Vzpomínám si na dobu, kdy někteří politici spali ve spacácích v ČT někdy kolem roku 2000. Co by se asi stalo, kdyby taková demonstrace nastala dnes? Zajímalo by to vůbec někoho?
Ale nemyslím si, že by varianta Ukrajina s mrtvou nebo zkrvavenou ženskou zabrala. Nestalo by se vůbec nic.
Dnešní doba mně připomíná Chartu 77 na počátku 80. let. Také demonstrovali a nic dalšího se nestalo. Nebýt akcí StB proti Chartistům, tak by jejich protest dnes možná úplně zapadl. Režim změnili až lidé, kteří tehdy mlčeli a využili vhodnou chvíli. Do té doby se kdokoliv mohl udemonstrovat.
Stejně tak dnes. Žádná demonstrace nic nezmění. Mlčící většina vyčkává a Mináři s Milionem chvilek s ní nepohnou. Co se stane, až politici nesplní Minářovy požadavky a ultimáta, které jako úkoly rozdal také opozici? Asi nic. Myš, která řvala. https://cs.wikipedia.org/wiki/My%C5%A1,_kter%C3%A1_%C5%99vala

Průměrný počet slepic: 3.2 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

To by mohli tak nejvejš 5 minut. Pak by je sebrali.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

Chartisté demonstrovali v Praze několikrát ještě za dob socialismu. Někdy si je vodila StB k výslechu ještě před demonstrací, aby na ni nemohli. A demonstrace rozháněli policisté. Přesto to demonstrace byla, i kdyby trvala jen pár minut.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nebýt akcí StB proti Chartistům, tak by jejich protest dnes možná úplně zapadl.

- Nebyt StB, tak zadna Charta ani neni. Uz jste spocital agenty StB co ji tvorili?

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

ze "Chvilkaři mají samozřejmě právo vyjít do ulic, ale ono to nic moc neznamená" a pak cely zbytek blogu mudruje o tom, co nic moc neznamena ...

Pan Vidlak holt trpi patologickou obsesi temi, kteri maji jiny nazor a rikaji ho nahlas. V cem se tedy lisi od bolseviku?
Nenavist vuci zidum, obrylenym intelektualum dnes pokracuje nenavisti vuci minarovi - je to smesne i smutne zaroven.
Volba Krecka ukazala hlavne to, ze pravo opet dostalo na prdel. Sabatova - hajici odborne pravni nazory (pozdeji potvrzene soudem) proti davu - na tomto foru samzorejme sklizela jen nenavist. Dav nechce pravo, dav chce emoci. Kreckova slova "Diskriminaci bych se věnoval v té míře, v jaké si na ni občané stěžují. Nikoliv v míře přehnané, ale v té míře, jaká je potřeba a jak ji občané pociťují ve svém životě." mluvi za vse - nejprev prvni nicnerikajici veta (pravo ombudsmana je z principu dana tim, jake podani na urad prijde) a pak nasleduje uvaha o pocitech. Kde Sabatova hledala pravo, tam krecek hleda lidovou naladu. Co vybudoval Motejl a Varvarovsky (ktery se ovzal treba proti cunkovani romu ze zlina) a Sabatova udrzovala dnes nemuze prezit - je vysostne demokratocke kaslat na pravo, kdyz si to preje vetsina volicu.

Jo, a ten Foldyna se vam povedl - lid chce slyset lzi, tak proste pan poslanec lže - vidlaci dostali krmeni, lhaní jim moc chutná. Dobrou chuť! A nezapomente bojovat proti tem, kterym lhani vadi :-)

Průměrný počet slepic: 1.7 (21 hlas)

Skoro to vypadá, že jsi to psal na zahrádce. Svítí ti na ní i sluníčko?
Předpokládám tedy, že ji máš, ne?

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

Vypadá to, že to Scallop dostal už předpřipravené od svého řídícího důstojníka a jenom pomocí CTRL+C a CTRL+V vložil sem. Text je totiž celkem souvislý a bez blábolů a chyb tolik typických pro něj.

Průměrný počet slepic: 4.6 (10 hlasů)

Pan vidlak o nem pise uz nekolikaty clanek - na jeho zahradce asi sviti slunicko silne, Minare vidi za sebou kdykoliv se ohledne. Pozor, pozor, Minar ho sleduje, pozor na Minare, minar rano, minar vecer, chvilky cihaji, vidlacui museji byt straziti ... na strazi proti nepratelum socialismu ... tedy vlastne babisismu-zemanismu.

Na moji zahradce je hezky, na vidlakove je odhalovan Minar za kazdym kerem. Pozor za Vami, muze tam stat Minar!!

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

A co Scallop?
Jemu lhaní vadí? Vždy a od kohokoliv?

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)

In reply to by Iroot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Lhani a nepravdy mi vadi od vsech, v tom se odlisuji od prumerneho vidlaka.

A nejvice me vadi od tech nejmocnejsich.

Průměrný počet slepic: 1.6 (7 hlasů)

domněnky - nebrat.
Totiž co Vy víte, kolik z nás, zde komentujících, nosí též brejličky?

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

Zaver sabatove ohledne satku na skole (kvuli kteremu ji vidlaci nenavidi) potvrdil soud - podle skolniho radu reditelka nemohla satky zakazat.

Jinak vychazim z rozhovoru s kreckem. Citoval jsem jeho slova.

Průměrný počet slepic: 2.2 (5 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jen scallope výjimečně. Tak se vyrovnejte s tím, že zákaz hidžábu ve škole potvrdil ve francii i Mezinárodní soud pro lidská práva. Pokud nevíte ale vůbec nic o dané problematice, neodvolávejte se na rozhodnutí vrcholného českého soudu. Nemá-li někdo úplné informace, obvykle plká o to kategoričtější soudy. A Vy jste v tom doslova velmistr. Papoušek je to správné a vystihující slovo stran té části, kde se pokoušite zdánlivě o argumentaci. U Vás bohužel naprosto setrvale a bez výjimky.

Průměrný počet slepic: 4.4 (16 hlasů)

In reply to by Alex (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ty muj jendo kolenaty, ja s tim nemam problem. Ja nejsem bojovnik, ktery v kazdem omezeni (jako treba zakaz koureni v restauracich) vidi nastup komunismu.

Sabatova vychazela (musela vychazet!!) z toho, jestli je zakaz staku ze strany reditelky v souladu s CESKYM pravem. Treba ve oddelni statu od cirkve velice striktni a zakony tam jsou jine. A mezinarodni soud pro lidska prava hodnoti zejmena to, jestli se stezovatelem bylo korektne zachazeno podle zakonu dane zeme.

Pravni nazor Sabatove potvrdil Nejvyssi soud. Proste soucasna koncici ombudsmanka tim ukazala sve pravni kvality. Nastupujici ombudsman podle svych slov slibuje argumentovat lidovou naladou.

Průměrný počet slepic: 2.5 (8 hlasů)

Veta "Treba ve oddelni statu od cirkve velice striktni a zakony tam jsou jine" se tykala Francie. Az bude mit cesko stejne zakony jako Francie, bude Vas argument platit.

Průměrný počet slepic: 2.2 (6 hlasů)

In reply to by scallop (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vy jste opravdu mamlas, co evropské právo EU a co myslíte je evropský soud pro lidská práva nad českým nebo ne. Víte co je půvabné, jak jste schopen zmotat problematiku střetu zájmů s touto, kde je situace s výkladem práva poněkud jiná, Zjevně ani netušíte, proč tam Zeman sdělil, že české právo nemůže vykládat nikdo jiný než český soud. To neznamená, že české právo je nad evropským. Obhajoba ČR jde výhradně ve směru, že české právo je v souladu s evropským. A pokud byste měl v hlavě a ne nahlavě, už byste věděl, jak jsou popořadě a všechny dotace Agrofertu pěkně propláceny. Z 500 mil Kč už zůstala jediná dotace ve výši 1,6 mil. Kč a i ta bude nakonec proplacena.
Nesnažte se sekularitu ve francouzské ústavě vykládat tak, jak ji vykládala právě Šabatová. Zase byste si musel přečíst odůvodnění rozsudku onoho mezinárodního soudu pro lidská práva a argumentaci frantíků. Ale protože jste blb, jenž neví o čem je řeč, kvákáte kraviny a právě proto, že jste blb korunovaný, právě proto jste tak neskonale arogantní v své vlastní nevědomosti.

Průměrný počet slepic: 4.5 (13 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.