Velké nic...

Autor

Tak se nám Trump vrátil z návštěvy Číny. Jel tam s opravdu působivou podnikatelskou delegací, která vystupovala z jeho letadla dřív než ministři. Ceremoniály, večeře a summity byly velkolepé, Číňané si jako hostitelé dali záležet, fráze byly vzletné, projevy o vzájemném respektu a spolupráci byly skvělé, pak Trump oznámil výsledky a akcie firmy Boeing se propadly.

Čína totiž koupí „jen“ dvě stě letadel. Investoři očekávali větší obchod. Mysleli si, že Trump těch letadel vyjedná pět set. Je to vlastně symptom Západu všeobecně. Dvě stě letadel od Boeingu prodaných do Číny je vlastně důvod k pláči a akcionářské panice.

Dále pak americký prezident pozastavil dodávku zbraní Tchajwanu v hodnotě čtrnácti miliard dolarů, verbálně souhlasil s politikou jedné Číny, varoval Tchajwan před vyhlášením nezávislosti a zatímco u večeře nakukoval do soukromých poznámek Sitting Pinga, který se na chvíli vzdálil od stolu, Hormuzem proplulo asi třicet tankerů, které buďto vezly íránskou ropu a nebo ji pluly nakládat. A to bylo asi všechno…

Nepodepsala se žádná dohoda o koupi amerických zemědělských produktů, zejména sóji. Nedošlo na žádnou deklaraci ohledně společného postupu proti íránským jaderným, ropným a nebo kabelovým ambicím. Není žádná dohoda o vzácných zeminách ani o pokročilých čipech. Pokud se vůbec něco dojednalo, je to tak tajné, že by se to americkým voličům asi nelíbilo.

Vlastně ne, ještě něco bylo – Trumpova delegace ostentativně před odletem z Pekingu vyházela do smetí všechny dárky, které dostali.

Příští týden navíc jede za Sitting Pingem Putin, aby tu Donaldovu návštěvu spolu probrali.

Svět po Trumpově návštěvě v Pekingu je stejný jako před jeho návštěvou. Spojené státy pořád strategicky prohrávají v Íránu, kde místní monarchie přebírají iniciativu a začínají s Íránem jednat i bez Wittkofa a Kuschnera. Čína Američanům z bláta nepomůže ani v Perském zálivu ani na Ukrajině. Čína se obejde bez nejnovějších amerických čipů a naopak si hodlá podržet kontrolu nad zpracováním vzácných kovů. Sóju asi letos Číňané nenakoupí, když tak až po volbách, protože oslabený Trump bez většiny v Kongresu je bytostně v čínském zájmu. Dvojitě zablokovaný Hormuz je, zdá se, pro Čínu menší problém než pro americké spojence v Asii a zřejmě Peking nemá ani nic proti tomu, aby US army dál plýtvala drahými raketami proti levným dronům.

Když teď vidím, jak prázdné ruce Donald Trump měl, začínám celou tu válku proti Íránu vidět v trochu jiném světle. Začínám ji vidět jako poměrně zoufalý americký pokus, zvrátit geopolitickou situaci. Spojené státy zkrátka neměly co nabídnout. Trumpova cla nezměnila obchodní bilanci, zabrání venezuelské ropy nezměnilo rovnováhu sil. Zbýval jen ten Írán, který měl Trumpovi posloužit stejně jako Němcům ofenzíva v Kurském oblouku. Měl prostě dokázat, že Američané jsou stále ještě schopni dosahovat omračujících vítězství. A stejně jako Adolf čekal na dostatek tanku Tiger, ani Trump nezaútočil v době protestů, ale až poté, co se íránský režim vypořádal se svou pátou kolonou. Ano, ztráty, které Američané Íráncům způsobili, byly působivé, ale nic to nezměnilo na tom, že se sami vydali z posledních zásob zbraní a teď nemají čím tlačit.

Trump chtěl přijet do Číny jako majitel většiny světových zásob ropy, ale přijel tam jako ten, který kontrolu nad dvaceti procenty ropy ztratil.

Prosím všimněte si, že Číňané nijak nevyhrožovali. Nepsali žádné velikášské tweety. Jen ukázali, že budou pokračovat ve své sofistikované strategii – budou v klidu čekat a všechno se stane samo. Každý krok, který Spojené státy v posledních čtyřech letech udělaly, je v konečném důsledku oslabil víc, než kdyby nedělaly nic. Číňan se z toho poučil a… nedělá nic. Tedy, kromě posilování průmyslu, obchodu a bankovnictví.

Když přijede vyjednávat někdo chytrý a silný, je nejlepší ho vůbec nepustit do země. Když přijede někdo, kdo nemá žádné karty, je třeba ho zahrnout dary, aby bylo možné ho později zahrnout hlínou…

Sitting Ping zřejmě Tchajwan nikdy silou nenapadne. Nemá to zapotřebí. Ostrov mu sám spadne do klína a Donald Trump to nemůže odvrátit, může to jen podobně chytrými kroky jako v Íránu ještě urychlit.

Mluví se teď o tom, že jakýsi jasnovidec předpověděl na 15.5.2026 pád dolaru. V podstatě mu to vyšlo. Dolar padá stejně jako před ním britská libra. Žádný náhlý propad, jen prostě pozvolna ustupuje ze scény. Projevuje se to rekordními deficity amerického rozpočtu, které rostou o bilion dolarů každých sto dní. Projevuje se to zbytečnými válkami, protože měkká síla už jaksi nefunguje. Kolaboranty netřeba přesvědčovat a ti druzí už na kecy České televize nenaletí. Projevuje se to špalírem reformátorů, ale ani Elon Musk nebyl schopen prolomit schema amerického jánabráchismu a ani jeho DOGE nedokázalo rozetnout gordický uzel rukou, které se navzájem myjí.

Co bude dál? Trump bude naštvanější, jeho kroky stále hysteričtější, bude dělat ještě horší chyby než jaké udělal s Íránem, Spojené státy budou stále nedůvěryhodnější spojenec a Evropa si projde další katarzí. Mezitím budou čínské lodě proplouvat Hormuzem, Ukrajina bude krvácet, Německo se bude měnit v chalífát a Petrové Pavlové budou hledat, kam se obrací vítr.

Měsíc za měsícem, rok za rokem to bude očividnější a měli bychom proto každou minutu využít pro nové národní obrození. Jednoho dne Spojené státy v Evropě vyklidí svůj Hadriánův val a pak bude hodně záležet na tom, jestli si to vyklizené území dokážeme ubránit pro sebe a nebo sem přijdou zavádět pořádky zase jiní dobyvatelé.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (18 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

   

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Měli jsme prezidenty, kteří byli skutečnými státníky. Ale tohle je pouze vyčuraný slouha cizí moci. Navenek velmi loajální a poníženě oddaný. Ale uvnitř kariérista, oportunista a lokaj moci, sloužící vždy jen vítězi. Ale jeho skutečná věrnost, ta patří jen a jen jeho vlastnímu prospěchu. 
 
Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

Mlýnské muzeum mimo sekce Smíchu a Šílenství 21. století otevřelo i část nazvanou Virtuální muzeum Petra Pavla.
Exponáty pocházejí z první poloviny roku 2026 a jsou vesměs dílem všelijakých internetových vtipálků a satiriků.
Inspirovaných chováním a mravním profilem tohoto tehdy ,,prezidenta". Mimochodem posledního před Martinskou katastrofou.
Už pár dnů po jeho otevření zaznamenalo rekordní návštěvnost a četné žádosti o jeho rozšíření o další exponáty.
Hlavně o ty, kterými schvaloval a podporoval sjezd Ladšmítu v Brně v květnu 2026. Sice ne úplně přímo, vehementně a hlasitě, to mu jeho loutkovodiči nedovolili neboť by to mohlo ohrozit jeho příští kandidaturu.
A taková vystajlovana a pracně vybudována perzóna by globalistům a příznivcům zničení české státnosti a zařazení pod přímý a nekompromisní vliv Německa a EU moc chyběla.
*
Zatím jen koncept se spoustou obrazových exponátů. Nový domov pro pokračování PA Kroniky Mlýna se stále hledá.

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

- Neziskovka, která spolek do Brna pozvala, dostala od radnice a od kraje 15 milionů korun na realizaci! A je to venku!

Sjezd sudetoněmeckého landsmančaftu, který se poprvé v historii tohoto spolku bude konat na území České republiky, začíná odkrývat skutečně bizarní a velice nebezpečné stopy, které vedou k bývalému režimu Fialovy vlády. Ukazuje se totiž, že vůbec nešlo o nápad někoho z landsmančaftu, ale o iniciativu lidí z okolí Fialovy vlády a neziskových skupin, které naprosto absurdně nejsou placeny z nějakých peněz z landsmančaftu, ale přímo z městských a krajských rozpočtů v ČR.

- nejde už jen o samotné historické trauma odsunu, Benešových dekretů nebo poválečné paměti. Do hry vstoupily peníze daňových poplatníků, komunální politika, německý vliv, zahraniční symbolika a stále hlasitější otázka, proč se vůbec historicky první sjezd sudetských Němců na českém území odehrává právě nyní…

- Ano, veřejné peníze, a to od stran, které reprezentují bývalou vládu Petra Fialy. Když už je řeč o Fialovi, tak ten se zná s Berndem Posseltem již od počátku 90. let, když spolu s Ottou von Habsburským v Brně razili tenkrát tzv. projekt Panevropy, což byl pilotní projekt a předskokan Evropské federace, která neprošla, ale rovněž Lisabonské smlouvy, která nakonec prošla. A to ve chvíli, kdy Václavu Klausovi, který nechtěl Lisabon podepsat, čeští zrádci v Senátu hrozili impeachmentem u Ústavního soudu...

- A je děsivé, co potvrzuje Bernd Posselt, že mladí Češi jsou pro sjezd spolku v Brně, starší jsou proti. A to je výsledek čeho? Zkuste hádat. Samozřejmě, je to výsledek procesu řízení na 1. prioritě v ČR po roce 1989. Přepisování historie, překreslování map, utišování zvuků historie, zamlčování historie, převyprávění a odklonění historie...

- Pavel balancuje na hraně velezrady. Doslova tím legitimizuje nároky spolku v Brně, jako by jim už předával klíč od radnice..

- V očích odpůrců tak vzniká silně symbolický obraz: bavorský premiér nejprve vystoupí na historicky prvním velkém sjezdu sudetských Němců na českém území a následně bude oficiálně přijat českým prezidentem na Pražském hradě, tedy v samotném centru české státnosti. Jestli tohle není mega-provokace, tak už opravdu nevím, co jiného by to mohlo být…

- USA odchází z Evropy, a to znamená, že uvolněný mocenský prostor znovu zaplňuje Německo a jeho skryté elity, které razí agendu revanšismu a revizionismu výsledků II. sv. války a závěrů Postupimské konference. Fialova vláda mafiánů, kampeličkářů, dozimetrů a krypto-kouzelníků sice odešla ze Strakovy akademie, ale de facto zůstala na obcích, na městech, magistrátech a krajích. A tam prostě ta mafie pokračuje. A to je realita.

https://cz24.news/…el/

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

❗️ útočí na náš právní řád, poslanci musí schválit zákon typu FARA, říká Schneider.

Jan Schneider ostře reaguje na politické pozadí akce Sudetoněmeckého landsmanšaftu, které se mají účastnit německý ministr vnitra a bavorský premiér. V okamžiku, kdy je tato činnost financována z německých státních peněz a má vládní zastoupení, se podle něj stává ryze politickou akcí cizího státu, která je zcela za hranou mezinárodních vztahů a směřuje přímo proti ústavnímu pořádku České republiky.     neČt24

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Petr Hampl odpovídá na aktuální dotazy
 
Jak byste vztahy mezi současným Českem a jeho německým sousedem popsal vy?

Popsal bych je jako stav totálního podmanění. Klíčové podniky jsou v německých rukou. Když si chci koupit české jablko od českého zemědělce, musím zaplatit provizi německému obchodníkovi. Intelektuální elita je korumpována německými fondy. S místními lidmi se zachází jako s bytostmi druhé kategorie. Za stejnou práci dostávají mnohem menší platy než Němci a za stejné zboží v obchodech jsou jim účtovány vyšší ceny. Rozdíl jde na budování německé říše, která je ovšem řízena tak mizerně, že se hroutí i s našimi penězi.

Jestliže současní „sudeťáci“ chtějí zajít ještě dál, pak už jde přímo o cílenou likvidaci místního slovanského etnika, jak to odpovídá dlouhodobému trendu. Nezapomínejme, že na celém území dnešního východního Německa kdysi žily slovanské národy a že byly postupně zlikvidovány. Češi přežili nejdéle, ale rozhodně to není samozřejmost. Historická logika může ukazovat k vyčištění prostoru pro německé potřeby.

Hlavním heslem, se kterým zastánci sudetoněmecké akce přicházejí, je „Evropa“. Evropa jako prostor smíření a spolupráce. Ivan Hoffman ale nedávno pro PL.cz napsal, že EU, která si pojem Evropa přivlastnila, je čím dál více německý projekt, prosazující německé zájmy a německé vidění světa. Jak relevantní jsou podle vás poznámky o „čtvrté říši“, tedy německém projektu ovládnutí Evropy, aktualizovaném pro jednadvacáté století?

Ivan Hoffman má pravdu. „Evropa“ je jenom jiné pojmenování pro německé impérium.

Německo avizovalo svůj plán na intenzivní zbrojení a EU své ambice na posilování vlivu směrem na východ. Jsou podle vás adekvátní historické paralely s německými ambicemi „nach Osten“ z devatenáctého a dvacátého století?

Jen naprostý hlupák by mohl na chvíli uvěřit tomu, že německé zbrojení je určeno proti Rusům. Němci zbrojí proti svým sousedům. Nemusí to znamenat, že přímo dojde k ozbrojenému útoku na Českou republiku. Ale když takovou možnost máte, dává vám to úplně jinou vyjednávací pozici. To se ale týká spíš jiných států. V České republice se Němci nemusí o nic hádat. Dostanou všechno zadarmo.

Na druhou stranu, z pohledu Česka: Je vůbec možné, aby země jeho současné velikosti, navíc ekonomicky z podstatné části ovládaná Německem, nepodléhala vlivu velkého souseda?

Ten stejný problém tu máme od 10. století, kdy se formoval český stát. Čeští vládci vždy museli manévrovat. Když ustoupíte příliš, německé impérium vás úplně zničí. Ale když na německé impérium neberete ohled vůbec, znamená to válku s mnohem silnějším sousedem. Nezbývá tedy než vést chytrou, pragmatickou politiku.

K tomu se snad současná vláda vrací. Jenže nezapomínejme, že Babišově vládě se zatím nepodařilo převzít moc. Politická moc v zemi je rozdělena mezi vítěze loňských parlamentních voleb a představitele předchozího režimu. A Fialova vláda byla jednou z nejvíce protičeských vlád od 10. století.

Pro pochopení celé té záležitosti je důležité rozumět tomu, že Německo nemělo podmínky pro vytváření koloniální říše v Africe nebo Asii. Území přirozeně vhodné pro kolonizaci jsou slovanské oblasti na východ od Německa. Když dnes vidíme, že Francie se snaží posilovat vliv v bývalých francouzských koloniích a že Anglosasové nadále ovládají Latinskou Ameriku, pak jen vidíme princip, který se projevuje ve vztahu Německa k nám.

Kromě odpůrců sudetoněmecké akce v Brně se část veřejně známých elit postavila za její konání. Jak sociologicky popsat tuto část společnosti, která podle všeho upřímně věří, že spolupráce s naším velkým sousedem na jeho evropském projektu bude přínosná i pro nás?
 
Velmi stručně bychom je mohli popsat jako novou aristokracii a zájemce o členství v nové aristokracii. Tedy korporátní byrokracii, ten typ podnikatelů, o kterých jsem se už zmiňoval, jejich zaměstnance a samozřejmě profesionální intelektuály. Tedy jádro příznivců Petra Fialy. Skupinu, pro kterou je typická hloupost, iracionalita a davový fanatismus a která se zároveň cítí být jakousi duchovní elitou nadřazenou všem ostatním.

Před 10 lety ti lidé vítali arabské džihádisty, dnes se klaní nacistům. Což jim nebrání usilovně bojovat proti „krajní pravici“, aniž by dokázali říct, co to ta krajní pravice vlastně je.

Mnozí z nich doufají, že po likvidaci českého etnika se přidají k vyšší rase. Mezi skalními přívrženci pětikoalice probíhá doslova mánie vyhledávání německých předků. Jiní se zase vracejí k „rasové vědě“ a věší na sociální sítě posty o tom, že jejich lebka má germánský tvar. Ženy si z příjmení odstraňují koncovku „-ová“, aby mohly snáze předstírat, že jsou Němky nebo Američanky.

 

Odkaz na celý článek zde: 

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nemecke-imperium-kteremu-rikaji-Evropa-Hampl-dodava-kontext-akci-v-Brne-791412

 

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

Takhle sesumírované to vypadá katastrofálně, ale já brala od začátku, že EU není proevropský projekt, že je za tím Berlín. V Berlíně mít evropské centrum, odkud by vycházely všechny ty nesmysly a sviňárny, by lidem mohlo příliš připomínat minulost, tak to udělali v přijatelnějším Bruselu a veškerá případná nenávist se Berlína (jakože) netýká. Ano a je to tak - před pár lety jsme téměř povinně vítali džihádisty a teď uctíváme a klaníme se nacistům. Fialova vláda byla proněmecká, proukrajinská a protičeská. Naplánovali si sjezd lančmítšaftu. Proto chtěl Fiala ještě další volební období (s Ádou Posseltem se kamarádí drahně let), aby to dílo zkázy bylo hladce dokonáno a nikdo se nesměl bouřit, jinak by mohl dopadnout jako ten, co měl někde na bundě "Z". 

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by včelka Mája

Trvalý odkaz

Italové narození v Itálii se tak nechovají. Ital marockého původu není Ital, stejně jako z krysy narozené v maštali se nestane kůň.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

❗️V Modeně v Itálii vjel muž rychlostí asi 100 km/h úmyslně do skupiny chodců. Zraněno bylo 12 lidí, čtyři z nich vážně. Jedna žena je v kritickém stavu a hrozí jí ztráta obou nohou. Po útoku řidič z vozu utekl, jednoho svědka, který ho chtěl zadržet, bodl nožem a pokračoval v útěku. Podle policie jde o Itala marockého původu. neČT24

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

bizár

Hlavně, že pořád každý den řeší, že ho sebou nevezmou na výlet a že bude muset podat kompetenční žalobu! Ten se fakt "povedl"!

 

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

mezi USA   a Čínou je ten, že v USA musí co chvíli myslet na volby a jak to bude po nich. V Číně se plánuje (a vždy plánovalo) v desítkách let, spíše s výhledem na let tisíce. Mají to v povaze. Až do Číny přijede Putin, kdy u něj je na prvním místě matka Rus, pak filozoficky bude mít k Číně násobně blíže než Trump.  Proto si i vlastně rozumí, protože to je podobná filozofie. Ne úspěch na poli hospodářském, byť i te je velmi důležitý. Ale udržet po staletí kontinuitu dějin, to je to, oč tu běží....

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

"Demokratický svět" má sice volby, což je překážka dlouhodobého plánování, ale má to i jednu nespornou výhodu. Číňani a rusové můžou jít desetiletí úplně špatným směrem aniž by cokoli tušili. Můžou pak nasrat hodně lidí a ti je svrhnou. Tomu se demokracie snaží vyhnout - pokud v demokracii vládne otevřená společnost, kde každý může kritizovat cokoli (neříkám že to tak skutečně máme), tak se snižuje šance že půjdeme špatným směrem a že se lidi naštvou. V demokracii se řídí společnost jinak než v autoritářských diktaturách - a to pomocí médií . Vytvářejí se narativy, které se opakují tak dlouho a všude, až je většina lidí přijme za své a chová se podle nich. Ti lidé co uvěřili vládní propagandě pak vynucují dodržování poslušnosti i od těch ostatních (pronásledováním a nátlakem). A protože jsem včera konečně zhlédl video od KIMJANA, tak už vím, že tento systém řízení společnosti pomocí narativů,  kde menšina je na jejich základě pronásledována většinou, se správně nazývá totalita. V demokracii totiž vládne většina, ale při zachování všech práv menšiny. A to je ten hlavní rozdíl mezi demokracií a totalitou. Ve videu níže hovoří dva velmi chytří lidé o psychologii davů a je to, podle mě zásadní video pro pochopení toho, co se právě teď se Západem děje............Howgh

https://m.youtube.com/watch?v=KheFO5-7tiY

(jdou tam zapnout i české titulky)

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

Číňané i Rusové mohou jít špatným směrem, konec citace.

Děláte si srandu? Podivejte se, kde je Čína a Rusko za posledních 35 let!!!!

A kde jsme my (Evropa a speciálně my Češi) od roku 1989?? Celou dobu jdeme špatným směrem, už od samého počátku, 35let!!!

A co je nejhorší? Že jsme si toho celých 35 let nevšimli !!!

Od samého počátku jsem tušil, že nahradit socialismus tvrdým kapitalismem je chyba, za kterou zaplatíme, a stalo se😞

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Ztotožňuji se s tou poslední větou, měla jsem to úplně stejně. Ačkoliv Klaus nebyl můj šálek čaje, v referendu o vstupu do EU volil jako já (on to ale neví... 😉) 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Obrat "mohou jít" špatným směrem neznamená totéž jako že "jdou" špatným směrem. Můj komentář byl o tom, že pokud v Číně nepřipouští žádnou kritiku, můžou udělat fatální chybu, protože nebudou mít k rozhodování všechny relevantní názory na věc, takže možná i ten jediný správný. V otevřené společnosti (kterou my nejsme) se předem zváží všechny možnosti. V Číně sice mají v hospodářství obrovský progres oproti nám (díky státnímu úvěrování bezdlužnými penězi), ale lidi tam nemají zdaleka takovou pohodičku jako zatím máme tady - a na to můžou komunisti nakonec dojet.  My v EU jdeme do řiti hlavně proto, že nesouznějící názory tady taky potlačujeme (i když ne tak drsně jako oni), takže jsme vlastně náchylní k chybám stejně jako oni. A to že jsme všichni řízeni z jednoho centra bylo nejvíc vidět, když jsme všichni zaváděli roušky, lockdowny a nevyzkoušené očkování, přestože to nemělo žádné vědecky zdůvodnitelné opodstatnění. Zkrátka záměry globalgaunerů není dovoleno zpochybňovat nikde na světě a tím bych to asi uzavřel :-)

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

v tomto ja mam jasno uz davno. Dobry kral s absolutistickou vladou vie spravit vacsi skok dopredu ako dobra demokraticka vlada. Ale!!! Dobreho krala moze vystriedat kral zly, ktory sa nebude dat len tak lahko nahradit a pojde to aj rychlejsie do haja. Ono to je asi o robustnosti rezimu, systeme vah a protivah atp.
Z historie: Karel IV vs jeho syn opilec.
Octavius vs Tiberius vs Caligula.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Jen z toho fota se dělá fyzicky špatně. A až začínám mít dojem, že oni si snad přejí, aby kolem toho bylo takové dusno a haló. Aby mohli prezentovat "své dobré a láskyplné úmysly" oproti našemu tzv. "nepochopení" a odporu. Protestovalo se už od začátku roku, ale až teď se to začalo vyhrocovat do situace PRO a PROTI na naší politické scéně! A je zajímavé, že i tady je mezi námi rovná čára evidentně na naší politické scéně! My a oni...

bizár

Sjezd tzv. sudetských Němců v Brně, který jeho organizátoři slaví jako premiéru vstupu do nové epochy vzájemných vztahů, se koná v čase, kdy německá vláda deklaruje úmysl postavit na nohy nejsilnější armádu v Evropě. Varovně na to upozorňuje ve svém stanovisku k akci, která je naplánována do moravské metropole na příští týden, Československé mírové fórum (ČSMF).

Stanovisko podepsali předsedkyně ČSMF Vladimírou Vítovou a také publicista a historik Petr Schnur. Společně se ptají, proč Německo takovou armádu buduje. »Samozřejmě k jejímu dobru a její ochraně. Před kým? Opět před ‚barbary z východu‘. Tento narativ Evropa již jednou zažila, a sice právě v době II. světové války, která je předmětem politických manipulací ze strany panující euro-agendy a kterým tak poslušně nadbíhá vlivná část české politické scény a jejich příznivců. Jak ona ‚ochrana‘ Říše pro Čechy dopadla a kdo nás před tímto osudem zachránil, víme, nebo bychom alespoň měli vědět,« upozorňuje ČSMF.

 

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

In reply to by Itkica

Trvalý odkaz

To sako říká, že na takovéto postavy neexistuje velikost, tož si musí vybrat mezi zapnutím knoflíku a žádnými rameny. 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Putin

 

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

 

bizár

bizár

 

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Petr Pavel stále nepochopil, že v Ankaře by byl prostě díky svým názorům navíc. Jestliže se v mnoha náhledech rozchází se současnou vládou a posledním vítězem voleb, pak nemůže na zásadním summitu reprezentovat Českou republiku. Tím spíše, že kamkoliv jede, blábolí pouze o podpoře Ukrajiny, nutnosti ji financovat a vyzbrojovat. Dále neustále dokola říká nesmysly o nebezpečí z Ruska, které navíc svými výroky provokuje. Pokud u nás někdy přistane nějaká ruská raketa, pak kvůli němu, opozici a Strnadovi. Je třeba konstatovat, že stejně jako on připomínají poškrábanou desku se schopností přehrávat stále dokola stejné tóny i opoziční politici a europoslanci Zdechovský či Nerudová. Pavel tak může jezdit relativně kam chce, jen se to nesmí týkat reprezentace naší země a prezentace její zahraniční politiky. Reálné další cesty za hranice tak mohou nyní směřovat na MS v hokeji, ve fotbalu, může se zajet na motorce vykoupat k moři, případně se ještě stavit na brněnském sudetoněmeckém srazu. Tam bude zvlášť vítaný a u Čechů pamatujících si hodiny dějepisu za sebe udělá ještě většího blbce. A u opozice za užitečného idiota.

https://pravyprostor.net/petr-pavel-stale-nepochopil/

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

To nejlepší z Degeneru za poslední týden, větrníky, Posselt, NATO ...

https://degener.cz/tydenni-souhrn-16/

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Ano, ale ne americký: Trump je rukama Netanjaha.

Přes varování všech amerických zpravodajských agentur "podlehl Trump přesvědčování" Izraele, že útok na Írán bude hračka, teď by rád z toho vycouval, ale Netanjahu mu to nechce povolit: existence nezávislého Íránu stojí v cestě  Velkému Izraeli. A navíc chybí Trumpovi to hlavní: munice a Američané už Izraelcům - podle jejichž hlášení Íránu už skoro nic nezbýva  - nevěří. Íránský ministr popřel, že by jim zbývalo pouze 10% raket, popřel i realističtější oddhad Američanů, že mají 70% - řekl, že jim zbývá 125%...

Kecy o nastolení demokracie a zabránění válečných jaderných úmyslů Íránu  jsou určeny americkému ovčanovi - ale vlastně i našemu. I když názor našeho ovčana je světu u prdele.

Jestli tuto situaci Putin nevyužije, tak bude za šaška.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

po této špatné válce Trumpa už nelze Amikum věřit vubec nic. Proč by si Íránci teď tím tuplem nepořídili jaderné zbraně, byli by blbí, a vypadá to, že nejsou..

Maji je Izraelci, maji je Pákistánci, proč ne Íránci? Kdo to bude určovat? Amíci? Ti už nebudou určovat a to je to, čeho se američtí politici a loutkovodiči děsivě bojí...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Chuck

Trvalý odkaz

že sice od islámistů nemůžeme očekávat nic dobrého, ale na druhou stranu od západu, Amíků a Izralců to vyjde úplně nastejno a možná i hůře. Protože bordel, který nyní panuje ve světe uklidí snad jenom válka.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

Pamatuji časy, kdy s muslimy nebyl žádný problém a třeba ČSR (ČSSR) s arabskými zeměmi čile obchodovala - vím to, protože jsem to měl na lodi.

Problém - ne náš, ale Západu -byl v tom, že arabské státy vedly  sekulární hnutí - a navíc patriotické a spíše vlevo.

To se muselo změnit - výsledek se dostavil.

Skoro všechno, do čeho začali Amící vrtat, se obrátilo proti nim - a, žel Bohu, i proti nám.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

 "Mezitím Řecko hlásí, že v Libyi (demokratizované USA) již čeká dalších 550 000 kvalifikovaných pracovníků na přechod do Evropy . Situační zpráva: klidný vítr, klidná hladina…"


Link: https://www.tichyseinblick.de/kolumnen/blackbox/kw-20-das-achte-gebot/
 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

včera dokázali prohrát se slovinskými, hokejovými  amatéry. Tak hlavně, že do českého hokeje lije stát a sponzoři veliké prachy a výsledek je stejný jako u mafiánských nemocnic.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

ale platí to pro veškerý sport.

Proč jedni můžou a druzí ne?

Jaký je rozdíl mezi počínáním USA a Ruska v ,,obraně svých zájmů?"

*

Mimochodem, Rusi mi na 🏒 hokejových mistrovstvích hodně  chybí. Ale ne proto, že bych jim nějak moc fandil.

A když ano, tak jen ve specifických případech kdy už nebylo komu.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Americké laboratoře na Ukrajině: Co bylo včera „dezinformací“, je nyní předmětem oficiálního vyšetřování amerických zpravodajských služeb.
Je ověřitelné, že Victoria Nuland, zástupkyně amerických úřadů, v živém televizním vysílání v USA přiznala, že tyto biolaboratoře existují a že se tam provádí výzkum s vysoce nebezpečnými patogeny. Doslovně uvedla, že se americká strana obává, že by se mohly dostat do ruských rukou dříve, než bude materiál zničen.
Více zde
https://www.alexander-wallasch.de/gesellschaft/us-labore-in-der-ukraine-sie-haben-uns-diffamiert-jetzt-bestaetigt-die-us-regierung-was-wir-2022-schrieben
 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

žádná novinka, tyto info už proběhly v roce 2021, kdo se zajímá ví. I to byl jeden z několika podstatných důvodů, proč zaútočilo Rusko na Ukrajinu. Koneckonců to tvrdila (právem) i Soňa Peková, ale mnohem později, než se to mohl (kdo chtěl) člověk dozvědět.

Nejedná se tedy jen o nerostné bohatství, kterého se chce "slavný" západ zmocnit v Rusku, protože v uměle vytvořeném státě zvaném Ukrajina se již půdy z více než 50% "zmocnily" jak USA (Blackrock), tak Angláni, ale i Čína. A kdovíkdo ještě další. Jenom samotní Ukrajinci to ještě asi neví, jinak by už dávno Zelenského kliku svrhli. Jenomže ono je jednodušší utéct na západ než bojovat za svou vlast. Ale nechci obyčejné lidi kritizovat, to umí každý. Na UA to fakt není žádná sranda, korupce megabrutální, takže já bych tam žít taky nechtěl. A naštěští tam nežiji. Zelenský nasliboval a stejně jako Fiala nic nesplnil, jenomže to Ukrajinci asi nemohli tušit, to samozřejmě nevím. Nemohu jim tedy nic vyčítat, kdo jsem já ? Jenomže pokud chtějí Ukrajinci ve své vlasti slušně žít, tak to nevyřeší tím, že z ní emigrují. Ukrajina je již v podstatě geopoliticky a sociálně zničený stát. Mladí buď žijí mimo nebo umřeli nebo jsou těžce zranění. Pro vývoj země naprosto devastující podmínky.

Stalo se jim přesně to, co nám: uvěřili západu (viz B.Johnson), protože si mysleli, že západ je lepší než oni. Jenomže to už dávno neplatí, ALE PLATILO TO O ZÁPADU VŮBEC NĚKDY ?? Kolonizování Západem (USA, Angláni, Holanďané, Španělé ad.) Afriky, východu atd. atd. To jsou celá staletí a teď se to kolonizátorům vrací....problém je, že kolonizace stále pokračuje, jen to je tak nějak lidem (pro mě z nepochopitelných důvodů) jedno.  Asi proto, že i vzhledem k drahotě obyčejného života se ještě mají relativně dobře nebo ne ? 

Zvláštní je, že většina lidí se o politiku nezajímá (i v současné době) ačkoliv ji mají každý den (a to doslova) ve své peněžence...

A fakt to není čistě o tom, že všechno má člověk ve svých rukách, spoustu věcí ano, ale spoustu věcí také ne, protože všichni žijeme ve státě a ten má své zákony a pravidla, akorát poslední roky měří stát dvojím kilometrem....pan Kapal by mohl (pokud by žil, R.I.P.) vyprávět...

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Prý "plánovaná detonace"...v noci a o sabatu!

Zřejmě montovali nějakou novou raketu s ničivějším účinkem. Nebo to byla sabotáž.

Podívejte se na video.  https://www.youtube.com/shorts/RcsZFAooRRQ

 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

https://www.youtube.com/shorts/Ny9bEWbpP5c

 

 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)