Krev není voda...

Autor

Ve včerejším článku jsem psal o tak viditelném symptomu ukrajinského nacismu a banderismu, že si ho všiml i New York times a liceoměrně ronil slzy, že došlo k posunu ukrajinské politiky špatným směrem. O podobných symptomech už sice mluvíme deset let, ale to byly jen ruské dezinformace a bylo nutné na jejich potírání vytvořit novou inkvizici, která má po Evropě desetitisíce zaměstnanců a funguje úplně stejně jako ve středověku. Pravdu nikdo bránit nemusí. Jakmile s tím někdo přijde, je jasné, že bude obhajovat lži. A čím větší lži, tím více peněz a více Foltýnů na to potřebujete. Nakonec ale stejně pravda vyjde najevo, stejně jako celý svět obletěly fotky, jak Zelenský adoruje zakladatele divize SS Galizien.

Už čtyři roky se ptáme, proč Rusko Ukrajinu už dávno nesmetlo? Proč s nimi pořád válčí na půl plynu, proč už dávno nejsou všechny mosty přes Dněpr na dně řeky? Proč už dávno nejsou zbořené železniční tunely pod Karpatami? Proč Putin utrácí životy svých vojáků v hlemýždím postupu vpřed? Když vidíme ty desetitisíce dronů, které Rusko už na Ukrajinu vystřelilo, když vidíme ty tisíce raket, tak minimálně mosty a tunely už dávno neměly být v provozu. Přesto stále jsou. Ruští jestřábové už dávno požadují po svém prezidentovi, aby přitvrdil, ale on místo toho pořád jen pouští Orešniky s kinetickými projektily. Jen ukazuje, že pokud si zamane, dokáže zničit kterékoliv místo na Ukrajině. Akorát, pořád se mu nezamanulo…

Proč?

Inu, protože Putin se narodil ještě v Sovětském svazu…

Podívejme se k nám. Naše pravda a láska se pořád snaží Andreje Babiše vykreslit jako největšího arcilotra, absolutní zlo, chladného pragmatického gaunera, který se neštítí žádné špinavosti. Používají pro něj úplně stejné nadávky, jaké mají rezervované pro Putina. Vzpomeňte si, jak vypadaly předvolební bilbórdy, které měly na Andreje kydat špínu. Stačí chvilku rolovat na fejsbůku a do minuty najdete nějaký příspěvek, že Babiš je naprostá katastrofa, pohroma a vlastně vůbec není lidská bytost. Stejně jako Putin.

Tohle všechno se ale rozplynulo, když proti Andrejovi poštvali jeho vlastního syna. To víte, komplikované rodinné vztahy a symptomy nemoci… a najednou ten chladný a démonický oligarcha, který prý byl schopen nepřátelsky přebírat firmy, dělat velmi temný byznys a ještě temnější politiku, byl obyčejný táta, který nechává svého nepřátelského syna na sebe plivat a útočit a nedělá v podstatě nic, protože přece nemůže jít proti svému dítěti ani tehdy, když se přidalo k jeho nepřátelům.

Pamatuju si všechny ty Klusáky, Džamily i morální majáky české herecké scény, jak zneužívaly schizofrenního kluka, jak byli ochotni nevidět jeho symptomy, jak ho prohlašovali za zdravého, jen když bude bojovat proti vlastnímu tátovi… Jo, když se do Andreje pustí někdo cizí, tak je Veľký Bocian velmi velmi nebezpečný protivník, který vládne obrovskou mocí, ale nikdo nezpůsobil Babišovi větší újmu a větší škodu, jak jeho vlastní navedený syn, kterého zneužili všichni ti morální majákové, kterým žádná špinavost nebyla dost velká.

Od první chvíle, kdy se mladý Andrej objevil v televizi, jsme viděli, že není v pořádku. Prostě mu ta nemoc koukala z očí a kdo chtěl, ten si dokázal najít dost informací, jak to s ním bylo a je i přes veškerou pravdoláskařskou inkvizici. Ale všichni ti evropsky hodnotní intervjuci dokázali poměrně dlouho udržet tu iluzi, že je mladý Babiš v pořádku a bodá do svého otce, protože je to ryzí a ukázkový demokrat. Dodnes se najdou špinavci, kteří stále ještě používají mladého Andreje jako argument proti jeho otci.

Jednoho dne to pak vzalo svůj konec. Ausgerechnet, přesně ve chvíli, kdy se ukázalo, že víc už syn svého otce poškodit nedokáže a na volební preference to nebude mít vliv. Pak si najednou všichni „překvapeně všimli,“ že má schizofrenii…

S Ukrajinou je to stejné, protože to dělají stejní lidé, kteří mají stejné evropské hodnoty. Prostě využili komplikovaných vztahů v ruském světě a poštvali proti Rusku jeho sourozence, nemocného fašismem a banderismem. Všimněte si prosím, že to udělali úplně stejně jako s Babišovým synem. Od začátku popírali, že by snad na Ukrajině byli nějací náckové, ačkoliv kdo chtěl, snadno si o tom našel spoustu důkazů. Udělali z Ukrajiny i Zelenského vzorovou demokracii a byli ochotni vynaložit obrovské úsilí, aby nebyly vidět ty Banderá párty, pochodňové průvody, jednotky Edelwais a podobně.

Oni prostě dobře věděli, že od Ukrajiny Putin snese mnohem více, než by snesl od jiného nepřítele. Že v jiném případě už by dávno sáhl po atomu a nebo po kobercovém bombardování… asi jako to dělá Izrael v Libanonu. Jiné země by dávno bez milosti vypálil nebo z nich udělal radioaktivní pustinu, ale Kyjev… vždyť jsou to jejich bratři ze společné říše. Sice komplikovaní bratři, ale pořád bratři. Krev není voda…

Když jsem viděl, jak mladý Babiš řve před kamerami na svého otce a ten jen stojí a dívá se do země, tak přesně tohle se Západu podařilo i s Ukrajinou. Oni prostě píchají do svého velkého a někdy neurvalého bratra a ten si to nechává líbit, protože přece nemůže zničit svou vlastní rodinu… Ano, bojují spolu, bijí se… a Ukrajina způsobuje Rusku větší škodu, než by to dokázalo celé NATO, jednoduše proto, že Putin má ohledy. Jak se to dá dělat bezohledně, to jsme teď viděli v Gaze, Libanonu a Íránu. Tam jsme mohli vidět na vlastní oči, jaké schopnosti má technologicky vyspělá armáda.

Stejně jako řval mladý Babiš, že jeho otec je hyena, stejně řve o Rusku i Ukrajina… ale kdyby Rusko skutečně bylo takové, jak křičí, vypadal by Kyjev jako Gaza a ruští propagandisté by si dělali srandu, jak pomocí přesných raket a zpravodajských informací zabili všechny ty Budanovy, Kličky, Jermaky i Zelenské a každý nový je po několika dnech či hodinách také dostihnut Kinžálem.

Teď se zdá, že na Ukrajině to také bere svůj konec. Najednou si Izraelci i pravdoláskařská mééédia všimla, že je Ukrajina nakažená banderovskou rakovinou. Ausgerchnet ve chvíli, kdy už je jasné, že víc už Rusko poškodit nemohou, protože ropa se obchoduje za sto dolarů za barel, Írán neprohrál a Čína nebude za Trumpa tahat horké kaštany z ohně. V Evropě je ještě dost Džamil i Klusáků, kteří by si ještě rádi skrze Ukrajinu do Ruska rýpli, ale loutkovodiči v pozadí už vidí, že víc už Putina nepoškodí a tak to musejí zkusit zase jinak…

Prostě, krev není voda a chcete-li někomu opravdu uškodit, poštvěte proti němu jeho nejbližší. Nejlépe ty, které považuje za krev své krve. Pak bude jeho obrana stát za houby a nechá se poškodit tak, jak by vám to nikdy nedovolil.

Není to jen příklad Ukrajiny a Ruska nebo Babiše a jeho syna. Je to i celé mediální rozeštvávání našeho národa. Oni tam na Západě dobře vědí, že to nejhorší si uděláme sami. Stačí mezi nás vnést svár a zneužít děti proti otcům. A nejlepší je, použít nemocné děti proti svým otcům. Na demonstracích a s volebním právem od šestnácti let… Proto nám rozvědčík jezdí do škol. Rodiče se pak prakticky nebudou bránit… Nepůjdou přece proti své krvi.

Proč myslíte, že se padesátiletí muži na Ukrajině nechali rozstřílet v zákopech? Přece, aby zachránili svoje nezdárné děti…

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

   

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

- byl odporný hyenismus a manipulace "napřesdržku", kterou bych trestala odnětím svobody, stejně jako týrání bezmocných - starých lidí, dětí a zvířat. Ještě včera jsem zaslechla v TV, jak ve sněmovně zase řešili Čapák... dokonce jsem svoje emoce pustila na špacír a doma zařvala - běžte s tím už do prdele, kdo to má furt poslouchat, (ho..da)! Jenom proto, aby zamaskovali svoje zločiny a upřednostňování jiné země před svojí, když dávali naše prachy cizím, do kterým nám nic není. Kvůli tomu, že si to přeje pár pitomců. (Omlouvám se za expresivní výrazy, ale dnešní článek Vidláka mi připomněl, jak mi tehdy s tím, co prováděli s Babišem a jeho synem, bylo na zvracení, to by zasluhovalo ještě i dnes výprask štábu.)

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Vidlaku, potrebuji neco vysvetlit. Sorry, za diakritiku, eng klavesnice pro programovani. Probral jsem to i s chatgpt atd ... . Ze zacatku kecy jak jsi proti vsemu a desolat a nejlepe te zadusit, pak kdyz jsem jim pripomenul jejich uceni z tekstu (nejde mi iks) a databazi kde jim daji data , tak zmekli  ... 

Mam na tebe uprimny dotaz. Mas to tak, ze fakt chces pres sebe ci Stacilo pomoci tomuto hnusu , aby zmizel (progresivisti), nebo to mas jako posun dale k majetku ? ( politicka funkce a ted i centrum odporu bude dost vydelavat, az se dostavi, takze mas zajisteno do smrti ... preju ti to , zaslouzis to za to co jsi pro desole scenu udelal...  Jen chci vedet jestli opravdu stojis za tim co tu pises a neni to politicky kalkul.) Vim, ze je to hodne ostre tema, ale chci vedet na cem jsem. Jsem jeden z deseti milionu, ale ziskal jsi si mne. Na jednu stranu drzim palce sypce, na druhou se bojim, aby to nebyl jen kalkul na stari .. tak sorry. 

PS: Jsem jeste jeden z mala co ma jeste pater a vek, takze pokud si na mne chcete schladit zahu ... prosim, ale s rozumem. Jen chci vedet na cem sem. .... Diky Martin Balcar Ostrava - Poruba, tel  603462466 (Nejednam anonymne)

Průměrný počet slepic: 1.7 (7 hlasů)

In reply to by Blc

Trvalý odkaz

samozřejmě, že Vidlák to vše dělá pro moc, peníze a majetek, to je přece jasné, ne?😅 politici jsou přece vsichni stejní. Akorát je tu jeden faul: Vidlák neni politik...

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by Blc

Trvalý odkaz

dokonce i ta Havlova apolitika.

Vidlák je politik, protože se veřejně vyjadřuje a presentuje názor. Chce něco změnit - tím splňuje první předpoklad úspěchu. Druhým je tu změnu umět a třetí - nikoli podle pořadí důležitosti -je mít moc, záměr realizovat. Bez snahy o moc by byl pouhým hospodským žvanilem.

CHTÍT!

UMĚT!

MOCI!

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

In reply to by Blc

Trvalý odkaz

... peníze nebo politika. Když politik sáhne na peníze - už není politik, ale podvodník. Blbost. K tomu abyste uživil rodinu a chtěl dělat politiku peníze potřebujete. Takže ta hranice není peníze nebo politika. Zkuste domyslet sám kde se ta hranice ve skutečnosti nachází. Jako podporu přemýšlení se třeba podívejte na mediální výstupy paní Šebelové a zjistěte si proč bývala často jmenována v médiích. Rozhodně to nebylo kvůli jejímu přínosu práci sněmovny. 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Blc

Trvalý odkaz

Kristova 🦵- vím, že mne se nikdo neptal - ale Vidlak má 5 nebo 6 děcek!🙈 Tak to snad dêlá minimálně pro ně✌️

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

In reply to by Blc

Trvalý odkaz

Blc, podle mého zbytečná otázka!

My máme s manželkou už 45 roků takovou interní rodinnou filozofii a vidění světa: žít a nechat žít ; nenavážet se zbytečně do druhých lidí, když o jejich konkrétnéch životech nic moc nevíme ; chceme žít v klidu a míru s každým, kdo se nesnaží nám kecat do života, neřku-li nesnaží se nám záměrně škodit ; no hezky se to takhle řekne, ale hůř se to může realizovat v praxi, protože lidí, institucí, firem..., které se do nás na každém druhém kroku snaží nějak navážet a korigovat naše životy je a vždy bylo kolem nás spousta. Abyste měl "pokoj" můžete si, v jednoduchosti řečeno, stanovt dvě základní životní strategie: 1. být "boží člověk" (ten pojem je zcela náš, interní a nijak nesouvisí s Bohem), tedy nic moc nemít, nic moc nechtít, moc nepřemýšlet, moc neodporovat a být tak nějak spokojený s čímkoli co přinese každé nové ráno, nic moc nechcete měnit ; nic moc nemáte, ale nikdo vám tudíž nic nemůže sebrat, nechávají vás jakž takž na pokoji, takže máte klid, a jste vlastně "nezávislý člověk". nebo 2. být "přiměřeně bohatý", což vám umožní si jistou míru nezávislosti koupit, s pomocí prostředků si můžete kolem sebe vytvořit přiměřený ochranný val. To vám v závislosti na míře vašeho bohatství umožní být "nezávislý člověk" a pokud nejste čistý sobec a egoista, umožní vám to i sem tam nějak "pomoct ve svém okolí".

No Vidlák je podle mého názoru človět 2. typu, který se dokázal postarat o svojí širokou rodinun a chce i pomáhat ve svém okolí, dokonce v celé České Republice. Logicky to nemůže dělat jako člověk 1. typu s holým zadkem. Proto vaší otázku pokládám za zcela zbytečnou, na to se nemusím Vidláka ptát, já podle jeho činů a života vím jaký je! a proč to dělá! MMK

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Dnešní text vypadá hrůzostrašně logicky. Až se divím, že o tom nebylo nic slyšet dřív. Třeba v seriózních veřejnoprávních médiích 🤔

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Úryvek z eseje Partha Unnava: "Ďábel je liberál".

Miluji, když spolu lidé válčí. Ten oheň, ten hluk, ten způsob, jak se do sebe pouštějí, jako by na tom záleželo. 

Ale po pravdě? Takový chaos mě už začal nudit.

Je užitečný, to ano. Ale není elegantní. Je předvídatelný, ale příliš hlučný. Vždycky jsem dával přednost tiššímu druhu dobývání. Takovému, při němž si poražení ani nevšimnou, že prohráli. A než si toho nakonec všimnou, uplynou celé generace – a ještě k tomu jim to někdo musí prozradit.

A právě v tom spočívá krása toho, co jsem vykonal tentokrát.

Neudělal jsem z nich otroky silou. Jen jsem je naučil bát se bolesti.

Stačilo lehké postrčení, sotva slyšitelný šepot:

„Má snad láska bolet?“ „Není utrpení důkazem, že je něco špatně?“ „Proč by měl být růst obtížný?“

A z tohoto semínka vyrostl ten nejkrásnější převrat hodnot:

Pohodlí se stalo pravdou. Křehkost ctností. A nehybnost sebeúctou.

Začalo to ve školách. Kde jinde kazit kořeny než tam, kde jsou mladí ještě tvární?

Nemusel jsem rušit nároky. Stačilo, aby je začali vnímat jako nevlídné.

Říkali tomu spravedlnost. Říkali tomu rovnost.

Ve skutečnosti však jen snižovali laťku, až o ni nebylo možné zakopnout.

Nazývali to inkluzí, ale byl to jen první závoj – měkký, hřejivý a otupující.

Ne iluze vytvořená lží. Ale iluze vytvořená pohodlím.

Děti přestaly prožívat neúspěch, a tak se přestaly učit.

Učitelé přestali opravovat chyby, a tak žáci přestali naslouchat.

A rodiče – ach, rodiče... Ti se začali omlouvat za to, že po svých dětech chtějí něco obtížného.

Pozoroval jsem je, jak vyjednávají s batolaty, vyděšení při představě, že by mohli působit přísně.

Nevšimli si, jak se z jejich světa vytrácí smysl. Necítili, jak se pod nánosem laskavosti pomalu stahuje lidská duše.

Mysleli si, že se vyvíjejí, že to je pokrok.

Ve skutečnosti však vyměňovali tíhu pravdy za měkký terapeutický polštář.

V té době jsem už téměř nemusel nic dělat. Sami dělali tu práci za mě.

Jen jsem ustoupil stranou a obdivoval to své mistrovské dílo.

Otázku: „Co je dobré?“ nahradili otázkou: „Při čem se cítím bezpečně?“

Otázku: „Co je skutečné?“ nahradili otázkou: „S čím souzním?“

Jazyk se kroutil jako mokré lano.

Přísnost se stala násilím. Objektivita útlakem. Jasnost hrozbou.

A to všechno – úplně všechno – ve jménu péče.

Nikdy jsem netlačil. Nikdy jsem nic nevyžadoval. Jen jsem nabízel možnosti.

Místo pocitu studu, který člověka zušlechťuje, jsem jim dal rostoucí sebevědomí.

Místo odolnosti získané obtížemi a překonáváním překážek jsem jim dal iluzi vlastní osobnosti zabalenou do módních hesel a ujišťování. Místo disciplíny jsem jim dal diagnózy.

A oni mi za to děkovali. Stal jsem se tichým bohem v chrámu pocitů.

Neuvědomili si – a dodnes si neuvědomují – že jsem jim jejich sílu nevzal.

Jen jsem jim ji vrátil příliš brzy. Dříve, než byla vykována. Dříve, než si ji zasloužili.

Položil jsem korunu na hlavu nezasvěceným a řekl jim, že jsou králové.

Přiměl jsem je vnímat svrchovanost jako vrozené právo, ne jako odpovědnost.

A byli natolik ukolébáni pohodlím, že si nevšimli, že už nevytvářejí nic skutečného.

Dnes je ten řetěz měkký. Nedrnčí. Nestahuje. Jen spočívá na jejich těle jako těžká přikrývka.

A oni jej pevně svírají a říkají mu láska. Necítí se uvězněni. Cítí se pochopeni. A právě v tom spočívá ten trik. Řetězy z hedvábí. Klece z pochval. Podrobení, které se stupňuje. Nikdy nevyrostou. Nikdy se nezeptají proč. A nikdy, opravdu nikdy, neobviní mě. 

Budou tomu říkat uzdravení. Budou tomu říkat pokrok. Budou tomu říkat dobro.

A já tomu budu říkat nejkrásnější válka, kterou jsem nikdy nemusel vést.

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)

Čím dál tím víc se obávám o naší budoucnost. Čím dál tím víc je jasné, že nemáme následníky, nebo že málo jich je. Že se bohužel podařily ty snahy o devastaci, ať už to nazveme inkluzí, vymýváním či jinak. My se můžeme snažit. A hodně nás se v mezích možností určitě snaží. My můžeme doufat, že budeme používat dál rozum, zkušenosti, poučení z historie, pochybovat. Ale zároveň je jasné, že že když tady nebudou ti co převezmou tu pochodeň, půjde vše časem do ztracena, tak trochu do "nicoty". To je bohužel jasné jako, že jedna a jedna jsou dvě. I přes to naše doufání... a odhodlání a naději . Vždy, když se objeví někdo z mladší generace, který "myslí", používá rozum, který chce poznat pravdu, který propadl sítem vymývání a stádnosti, je to veliká vzpruha a naděje. Ale je jich bohužel zatím dost málo. Ne, neříkám tím, že bychom měli něco vzdávat, propadat skepsi, navzdory všemu se nesnažit stávající snažit měnit a nedoufat také trochu v "zázrak" obrození. Jen je to někdy horší, ale jindy zas nadějnější a radostnější a stále platí, dokud dýchám, doufám. Tak ať nám to všem s dobrou vůlí vydrží ku prospěchu naší věci navzdory všemu!

 

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

Sub specie libertatis servitus crescit.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Emoce místo rozumu. Infantilita.

Lenost...dřív jsem říkal, že lenost je matkou pokroku - ale měl jsem na mysli lenost tělesnou, ne lenost myslet, přemýšlet. 

Podívejte se na ně - ani chvíli nejsou bez vnějších vjemů. Hladoví po "eventu" - v životě nevylezli na strom, ale  Děčínská Pastýřská stěna ji jich plná, lezou jak mravenci -ale x-krát jištěni. Dítě na tříkolce s helmou...bude s tou helmou nadosmrti.

Převrat v devětaosmdesátem jsme vnímali jako šanci - a nevyužili jsme ji. Z jedné jámy do druhé - ale ta dnešní je vystlaná. Přesto zůstává jámou.

Mnozí jsou spokojeni...

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)

Feminismus je hloupost snahy pochopit svět skrze sociální mechanismy v mozku.
Doporučuji přečíst si celý článek (není dlouhý), je tam i něco o prospěšnosti „vojny“ a mamáncích. Přeloží gúgl.


https://www.danisch.de/blog/2026/05/29/feministische-philosophie/
 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Dietrich Bonhoeffer: Moudrý člověk je bezbrannější proti hlouposti než proti zlomyslnosti.

Protestantský teolog Dietrich Bonhoeffer byl popraven před koncem války.

Taky se říká, že není třeba hledat složité důvody tam, kde se nabízí obyčejná hloupost.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

…..jáma je vystlanà, aby nebyla potřeba se z ní vydrápat……

Treba teď jsemsledovala v tv reportáž o novych podmínkách “zelená úsporám “ a vychází mi z toho to, jak se nastavuji výhodné podmínky tomu, kdo ještě nemá v hubě udidlo. Až ho dostane- pak už se s nim bude snadno škubat 🤮

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

……zdánlivě nesouvisející:

ZÁCHRANA TIMMYHO BYLA TÝRÁNÍ.

😵‍💫🙄🙏

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Uff, ty tedy máš Inzo čmuch na knihy a články, eseje! Díky za to, že se s náma dělíš :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

co si potřebujete ještě přečíst, aby Vám došlo, že Západ oslavuje (bohužel) nacisty, myšleno nacisty v Kyjevě? Kdyby to byla volovina, tak OK, ale je to smutná realita...

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Ano. A ani se tím nijak netají. A postupuje to krůček po krůčku. Tak jako se teď i pokusili o přijetí tzv. jiné reality s landsmanšaftem! Abychom neviděli to, co vidíme!

 

 

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Ukrajinského nacionalismu který se vzhlíží v jediné etapě svých dějin kdy měl nad Ruskem alespoň chvíli navrch: totiž v době 1941-1943.

Je to stejné jako když Američani podporovali mudžahedíny v Afghanistánu, nebo třeba Tibeťany proti PLA; myslíte že šlo ze strany američanů o podporu buddhismu? Asi těžko že? To o co šlo, byl pokus globálně destabilizovat světový komunismus, ne konvertovat k lamaistickému buddhismu. Stejně tak nejde současným liberálním elitám o to obnovovat nacismus.

Vy vydíte jenom ty vlaječky a povrchní symboly ale za nima se skrývá cynická snaha využívat určité nálady k podpoře Ukrajinského nacionalismu. A to navíc jen do té doby dokud bude ovladatelný požadovaným směrem.

Takže se nemusíte bát Chucku, nejde o nic ideologického. Vůbec se nemusíte bát že by se třeba vrátil Goering a hodil vám na hlavu bombu. Na to mají v Evropě velmi přísné zákony.

PS: Mimochodem - a to je zajímavé - věděl jste třeba, že Ukrajina byla jedna z mála zemí kde neměli zákon na popírání holocaustu? Ano, avšak to už je minulostí. Jim bylo totiž jasné, že podpora Ukajinského nacionalismu (pro vás nacismu) by mohla kultivovat prostředí vhodné pro tzv. popírače a antisemitismus. Proto zhruba 5 měsíců před Ruským útokem tento zákaz Ukrajinská vláda najednou uvedla v činnost. To jsou teda povedení nacisti. Popírání holocaustu je totiž ideologicko-politický problém a zároveň je na něm založena legitimita poválečného uspořádání světa.  Ono to není nic zvláštního, když se v Rusku dostali k moci bolševici, tak jeden z prvních zákonů který zavedli byl namířen taky proti antisemitismu. Proč asi?

Každopádně, ideologie nacionálního socialismu je antitezí k současnému liberálnímu progresivismu (to snad víte ne?). Jim šlo prostě jenom o to, za pomocí vlaječek a symbolů mobilizovat mladé ukrajince do mlýnku na maso. Toť vše.

Průměrný počet slepic: 2.9 (7 hlasů)

Nic jiného  ohledně tvé přezdívky si ty vygumovaný debile a liberální trolle nezasloužíš. 

Ve své nenávistné protiruské rétorice máš navíc tu drzost oponovat a špinit  zde Vidlákovy Kydy.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)

Tam kde je škůdce odhalen přechází na výhrůžky. Je to známá taktika protiruských ukrajinských fanatiků viz jejich Mirotvorec či českých vygumovaných liberálů kteří kopou zákopy proti nám dezolátům a sviním viz guma Foltýn. 

foltyn koordinator
 

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

*RDG
Nacionalismus je snadno zneužitelná síla (ideologie), která se dá dobře použít proti kterémukoli ze sousedů. Stačí jen v médiích omílat kdo je nepřítel a dostatečně ho hanět a všechno ostatní už se pak stane tak nějak "samo". Třeba takový Alexander Dugin se diví, že EU dělá na Rusko bububu, ale přitom cíleně rozleptává vlastenectví jednotlivých států a tím vlastně ničí náboj díky kterému by mohla být Evropa Rusku nebezpečná. 

Někdy si říkám, jestli nás vlastence, by nemohl někdo k něčemu takovému taky zneužít, protože vlastenectví je taky taková forma nacionálního socialismu. A stačí aby Posselt přijel do Brna a už vyskakujeme jako čertík z krabičky -fungujeme tedy velice předvídatelně. Existuje tedy možnost, že nás někdo manipuluje k nějakému účelu akorát teď nedokážu říct k jakému. 

Rovněž EU mi přijde že se hodně fašizuje protože některé prvky fašismu už je možné vidět. Je to především jeden povolený narativ a všechy ostatní názory jsou označeny za extremistické. Nadřazená rasa jsou teď liberálové (tzv.lepšolidi) a roli pronásledovaných hrajeme my dezoláti. Rovněž řízení hospodářství pomocí dotací a ESG je prvek fašistický, akorát beneficientem teďka není nějaký celý národ, ale nikým nevolená úzká globalistická elita. Mnozí označují vtipně EU názvem Eurosojuz, což je ale dost nepřesné, jelikož komunismus (socialismus) předpokládá vlastnictví výrobních prostředků státem. A to už je překonaný a zdiskreditovaný model, který snad už nikdo nebude chtít zkoušet :-). A to je asi ode mě všechno.........Howgh

*Pan Antonín: přesně kvůli takovým výpadům se zrušilo na VK neregistrované komentování a my jsme přišli o hodně diskutérů kteří měli co říct (vylili jsme vaničku i s dítětem). Je smutné vidět, že to bylo úplně k ničemu......

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

In reply to by iw23

Trvalý odkaz

Nejprve  upresneni formulace, to  slovo "pritom" patri k EU, ne k Duginovi :)   Slova, jako  "nicit" a "rozleptavat" se v nasem tisku vetsinou vazou k Rusum, ne k  EU...

Třeba takový Alexander Dugin se diví, že EU dělá na Rusko bububu, ale přitom cíleně rozleptává vlastenectví jednotlivých států a tím vlastně ničí náboj díky kterému by mohla být Evropa Rusku nebezpečná. 

Podobne u RDG: Misto  "na něm" jste asi chtel napsat neco ve stylu  "na zakazu jeho popirani"      

Popírání holocaustu je totiž ideologicko-politický problém a zároveň je na něm založena legitimita poválečného uspořádání světa. (Pozn. Ja mam pred lidmi pracujicimi na RDG respekt a citim pred nimi i trochu  bazen. Na druhe strane -  nekdy tu  mivam pocit, ze kdybychom si nektere ty lidi z RDG hluboce  prosvitili  - tak bychom tam ten nacismus a antisemitismus leckdy spatrili.)

 

S temi neregistrovanymi diskutery nevim, prijde mi ze zmizeli i nekteri registrovani, kteri pritom psali docela rozumne

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Antisemitismus je když během dvou let v Operaci 7.říjen vyvraždí armáda Izraele pod vedením válečného zločince fašisty Netanjahu přes 70 tisíc opravdových Semitů v Palestině!

A protože jim celý ten svět bojovníků proti antisemitismu tleská ve stoje jako tomu banderovic zločinci v kanadském parlamentu, přibere si k vraždění ještě Libanon!

Bojovníkům proti antisemismu a popírání holocaustu naprosto nevadí Izraelem zničených stovek "Lidic" a desítky koncentráků "Terezínů" pro uprchlíky a vyhnance z Palestiny a Libanonu! 

Pro ně totiž Palestinci nejsou lidi, jako pro Němce nebyli ti židi. 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

když si ujasnite zásadní rozdil mezi nacionalismem a nacismem, pochopíte, že u Ukrajinců jde naprosto jasně o nacismus. Nebavím se o vlaječkách. Vlajky jsou to nejmenší. Když je MS v hokeji, taky Češi vozi na autech naše vlajky a fakt to neni projev nacismu.

A ano, Západ v tom Ukrajinu podporoval a podporuje čistě z důvodů ovládnutí Ruska a jeho zdrojů. Je to jednoduché, netřeba v tom hledat složitosti. Fascinuje mě, jak jsou lidé schopni k jasným věcem napsat složité a dlouhé rozbory a články a filosofie. Přitom za vším hledej moc a peníze.

Západu šlo vždy jen o zdroje a levnou pracovni sílu, všude ve světě. A jde mu pořád o to stejné (jak USA, tak ostatním "velmocim").

V tomto je Západ vcelku jednoduchý, ale přesto mu na to lidé z východu stále skáčou. Jako třeba v roce 1989, že?

 

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Chuck

Trvalý odkaz

vzniklá tím že američani jsou líné hovada a zkracují cokoliv co má více jak 2 slabiky. Oficiální ideologie nesla název Nacionální Socialismus.

Řekněte mi tedy prosím, na základě jakých definičních znaků soudíte že na Ukrajině jde o Nacionální Socialismus a ne pouze o nacionalismus?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

Nemci nazvy nezkracuji? Nemecky nacismus byl asi dostatecne  socialisticky ve vztahu ke svym,  nemeckym arijskym namezdne  pracujicim - ale ze by projevoval socialisticke snahy  ve vztahu ke svym protivnikum  resp.  podlidem at jiz na bojisti na vychode ci k veznum v koncentracich -   to se asi rici neda.  Takze vyzdvihovat to  adjektivum "socialisticky" pri zmince o tom  rezimu   je  proste  jen ponekud ucelova  snaha zdiskreditovat to slovo "socialismus"  samotne  

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)

ale vlastenecký socialismus. V tom máte pravdu. A to tvořilo hlavní spor mezi komunisty a nacionálními socialisty ve 20. letech min. století.

Komunisté tvrdili že národ je buržoazní past, kdežto nacionální socialisté tvrdili, že je to základ všeho.

(A fašisté zas tvrdili že základem všeho je stát, který podle nich představoval metafyzickou manifestaci lidu samotného)

 

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

když fašisti lžou a mění kabáty, tak nejen udělají z komouše a diverzanta prezidenta, ale hlavně mění významy a pojmy slov!

Nejen po osvobození Evropy Rudou armádou, ale i desítky let poté byli němečtí okupanti a vrazi nazýváni jasně FAŠITI. Ale po 

osvobození studenty a západními hodnotami se v 90. letech stali z německých a ostatních fašistů ti "náckové" a nacisti.  V Rusku se ale tradičně mluví a píše o fašistech. On je v tom opravdu rozdíl jako Brno! Což nám zastírají nejen sloužící média evropských hodnot, ale řada politiků a lidí podléhajících třicetileté propagandě fašistické unie Evropy.

Podívejte se prosím na poučný film "Obyčejný fašismus" z roku 1965. 

V zemích Evropy 30. let nebyli nějací náckové, ale sympatizanti Hitlera a jeho státu významnou voličskou silou, včetně Československa, Polska, Maďarska, Rumunska, Itálie, Francie, Anglie.... Žádní náckové, jak označují nepřátele sionistů, ale fašisti! Oproti tomu jsou Sionisti skutečně náckové jak podle naučného slovníku, že? 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Bandera byl zavřen za účast na atentátu na polského politika. 

Poláci -tak jako Maďaři a na rozdíl od Rusů - prováděli "polonizaci".

Problém je, že "ukrajinizace" dostala do vínku dračí sémě - již v polovině 19. století inkasovali Haličané "Kopfgeld" za každého zabitého Poláka - od Rakušanů (nebo Maďarů).

Jejich současná rusofobie je jakoby Bavoráci nenáviděli Němce....

Poznámka: nacionalismus není totéž co nacismus! Nacionalisté jsou vyhraněný patrioti (na "Okrajině" šovinisté), nacisté jsou nacionální sozialisté. Německy se to píše national-sozialismus. Nazi.

"Stejně tak nejde současným liberálním elitám o to obnovovat nacismus."

To máš pravdu, nejde, neboť jde o instalaci globálního fašismu.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

Komunisté třeba začali po spojenectví s Hitlerem (Molotov–Ribbentrop) označovat za fašisty všechny nepřátelé Německa.

Komunisté i liberálové (jakožto dvě vítězné entity ww2) si z fašismu udělali totální pojmovou mumii.

Orwell měl v tomhle pravdu.

Průměrný počet slepic: 1.5 (2 hlasů)

Pokud chci - napriklad -  vyjadrit odpor k rezimu, ktery v poslednich desetiletich vetsinou vladnul  Ukrajine neni treba se tolik prit  o vyznamu slov "fasista" "nacista" "komunista" "liberal" atd. Dulezitejsi mi prijde, ze to byl/je rezim ktery se snazi/l  povysit na narodni hrdiny  osoby ne tak davne historie, ktere se zachovaly jako genocidni vrahove. Jaka presne byla  retorika, kterou pri tom pouzivali  je uz  ta mene dulezita otazka resp. jsou to pak uz  jen spory o to, jak kdo chape vyznam prislusnych slov

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Hrani se slovy je právě odporná falešná propaganda vládnoucích elit!

Pravicoví extremisté - nejsou služebníky a bojovníky tzv. Pravice. Nejsou to parchanti majitelů bank a továren a bytů, lichvářů, kšeftařů, překupníků. Jejich politici nesedí v parlamentech na pravici, neřku-li vůbec nesedí v parlamentech.

Levicoví extremisté - jsou služebníky a bojovníky za zájmy velkokapitálu a elit. Jsou to parchanti bankéřů, úředníků, továrníků, lichvářů, maminek a otců kulturní národní fronty. Nechtějí majetek předat státu a jeho výnosy rozdělovat všem. 

Je důležité chápat, že výroky a postoje SPD nejsou nacistické a členové se zastánci nejsou žádní náckové. 

Jako ti náckové se chovají zastánci a bojovníci evropských hodnot. 

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Chucku, Vy jste bezesporu moudrý muž, zeptám se tedy Vás - prosím Vás vysvětlíte mi co/kdo je ta EXTRÉMNÍ LEVICE? To jsme jako my, vidlákovci? To my jsme měli počmárat ty pomníky a chovat se agresivně na landsmašaftích dnech! Ja tomu vůbec nerozumím. 
Odpověď můžou připojit i jiní moudří lidé tady, včetně Vidláka - pokud bude mít čas.

Díky.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

necitim se jako moudrý muž, pouze muž 😉 já osobně nemám rád slovo extrémní, protože jako mnoho pojmů je naprosto zneužívané.

Např. Vidlák má podle mě naprosto normální názory, tudíž nemohou být extrémní.

Buď je něco ve středu vpravo nebo vlevo. Neumím říct co je ještě dál vlevo nebo dál vpravo. Chtělo by to uvést příklad, aby člověk pojem extrémní, pochopil.

Podle mě jsou pojmy extrémní levice či extrémní pravice z hlediska chování člověka naprosté kraviny. Jsou to jen nálepky jak říct o někom, že je blbec. Jenže na toto už pojem máme-blbec.

Když půjdete a někoho pobodate a on umře, nejste extrémní, jste prostě vrah. To bychom slovo extrémní mohli uvést u čehokoliv: extrémní zloděj, extrémní podnikatel atd. atd.

Problém vidím v tom, že nemáme jasno v pojmech a tak je používáme často i tam, kam nepatří. I tady na VK se to semtam stává.

Já se těmi nalepkami extrémní moc nezabývám. Pro mě to jsou z většiny kecy o ničem. Když někdo nemá argument, vsadí tam slovo extrémní.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Chuck

Trvalý odkaz

Já by slovo extrémista moc nezatracoval, jen mi vadí, když se tak označují lidé, kteří extrémisty nejsou a naopak slovo extrémista nepoužívat v případě lidí, hlavně politiků, kteří extrémisty jsou.

Například, politik který do své země nakvartýruje mnoho lidí jiného etnika a náboženství, navíc náboženství, které je krajně nesnášenlivé k jiným náboženstvím, považuje ženy za méněcenné tvory, a lidem kteří nejsou téhož náboženství podřezává  krk, to je u mne extrémista.

Člověk, který proti takové politice vystoupí, není extrémista ale normálně uvažující člověk.

A tak bych mohl pokračovat o jiných extrémistech a jiných normálních lidech.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

🤡Starostové brečí. Místopředsedkyně STAN Michaela Šebelová si stěžuje, že vládní poslanci nezvolili Barboru Urbanovou do vedení Sněmovny.

🤷‍♂️Nejdříve členové a příznivci DoziSTANu jásali, když Petr Pavel odmítl jmenovat Filipa Turka nejdříve ministrem zahraničí a pak i ministrem životního prostředí.

😅Teď nechápou, proč jejich poslankyně ostrouhala mrkvičku v prvním kole voleb do funkce místopředsedkyně Sněmovny. Prý to není fér.

------------------------------------------------------------------------

❗️ Putin uvedl, že Evropa od rána do večera mluví o ruském odvetném úderu na Kyjev: „Agresoři, útok!“ Podle něj však nikdo v Evropě neřekl ani slovo o tom, že Kyjev ve Starobilsku zabil děti. „Je to ostuda,“ prohlásil.

📍Zároveň řekl, že není možné uvádět konkrétní termíny ukončení konfliktu na Ukrajině a že to dělat nebude. Dodal také, že ruské jednotky postupují ve všech směrech „každý boží den“. Podle Putina situace na bojišti dává Rusku právo říkat, že se konflikt blíží ke konci.

📍Prohlášení evropských politiků o tom, že se Rusko údajně chystá na válku s Evropou, označil za nesmysl a lež. „A to, co se děje na Ukrajině, je dílem jejich rukou — Evropanů,“ vysvětlil prezident.

☝️ Všechna místa, která představují přímou vojenskou hrozbu, jsou legitimními cíli Ruska — tak Putin odpověděl na otázku ohledně míst vypouštění bezpilotních prostředků na Rusko z Pobaltí.

Ruský prezident dodal, že Rusko má všechny prostředky „srovnat se zemí“ ty, kdo by se pokusili zničit ruské základny protivzdušné obrany.

--------------------------------------------

❗️Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že mu podali hlášení o situaci v souvislosti s pádem dronu v Rumunsku.

📍Prezident zdůraznil, že neví, o jaký dron šlo.

📍Putin poznamenal, že první reakcí v EU na jakýkoli bezpilotní letoun je označit ho za ruský, a teprve potom se ukáže, že tomu tak není.

Ať nám předají zbytky dronu, uděláme analýzu a pak přijmeme rozhodnutí,“ dodal Putin na tiskové konferenci.

Podle Putina jde v rumunském incidentu o situaci s ukrajinským dronem, který se kvůli působení prostředků radioelektronického boje nebo kvůli nepřesným údajům odchýlil od kurzu.

🇷🇺Obvinění Rumunska vůči Rusku v souvislosti s pádem bezpilotních letounů v Evropě jsou nepodložená, uvedla mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharovová:

Nebyl předložen ani jediný fakt, materiál či svědectví. A navíc to nebylo předloženo ani ne tak ruské straně — nebylo to předloženo ani vlastním občanům.“

Podle Zacharovové je rozruch kolem pádu dronu v Rumunsku Západu na ruku, aby se neupozorňovalo na zločiny Zelenského: „Snaží se jednoduše odvést pozornost od krvavého, strašného teroristického útoku. A tento útok byl, připomínám, proveden právě za peníze zemí EU a za jejich přímé podpory.“

neČT24 3x

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

jiz brzy nova evropa

Průměrný počet slepic: 4.4 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

kyjevsky nacisticky rezim

Průměrný počet slepic: 4.2 (6 hlasů)

 kteří oslavovali slunovrat či co - a Putin mlčel.   Mlčel by i teď, kdyby mu to Rusové dovolili. Stejně ty jeho kecy o vrazích v Kyjevě ruskou veřejnost neoslovily, protože ta ví, ke sídlí skuteční vrahové. Ale "partnerství" těch nechce Putin ztratit. Si aspoň myslím - a nejsem sám. Uvidím, třeba se mýlíme.

Ale -jeden nikdy neví a bydlet někde u zbrojovky, v Pardubicích či fabriky na drony, poohlíže bych se po jiném bydlení. Protože, jestli budou Rusové eskalovat, tak to pro začátek určitě nebude stará země NATO.

Změna systému...

Ale -i jeden útok za rok je systém, ne?!

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

Podívejte se na video, jak Zelenského náboráři zoufale loví "dobrovolníky"  pro válku proti Rusku. Rozhodli se tedy jít do posilovny, ale jak je vidět na videu, moc se jim to nepovedlo.

https://twitter.com/i/status/2060372460004847667

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

Došli si pro ně na to správné místo a dostali na budku..., se mi líbí, pecka! :-)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

SLAVA posilovna ...

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Jak chlapi nejdříve chtějí být starší a potom už nechtějí

https://degener.cz/stari-neni-pro-sraby/

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Dnes to Vidlák trefil úplně přesně.Ta válka mohla klidně trvat jen týden, za cenu zesklovatělého Kijeva s několikanásobně menšími ztrátami, než budou teď.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)