Funes

Balík s kratkym zobakem ze severní Moravy, který utekl z městské prázdnoty, který pracuje v podobném oboru jako Vidlák. Otec, sportovec, který věří, že trénink dělá mistra a že k úspěchu vedou jen schody a ne výtah. .

Články

Malý a velký

Autor

Tento článek nebude o společnosti prodávající automobily značky Ford, ani pojednáním o délce pánského přirození, nýbrž o jednom hluboce zakořeněném klišé, které koluje českou společností. A tím je utkvělá představa, že velkochov je koncentrák pro zvířata, zatímco malý farmář je pro ně požehnáním. Je to všude. Pročtete si volební program KDU-SSM – teda ČSL, ale také například ODS či Trikolory a všude se dočtete, jak by všichni rádi podporovali malé farmáře. Ta podpora tady existuje dávno a je-li Vám pod 40 let, můžete žádat například o „mladého farmáře“.

Evropa (z)chudne

Autor
Štítky

Jistě jste v poslední době postřehli v internetovém eteru sérii článků o tom, jak se ekonomicky Evropa posouvá do míst, kde se lidské tělo setkává se židlí. Všechny tyto bohužel pravdivé predikce z úst různých ekonomů, odborníků i znalců na všechno typu Jiří Pehe se sbíhají k jednomu tématu a sice k Zelenému údělu, kterým nás chce svaz evropských socialistických republik oplodnit. Zelený úděl by zasloužil separátní článek. Já ale napíši několik odstavců, proč si i já myslím, že se Evropa a potažmo ČR posouvá ke krachu a není to zdaleka jen problém ekologie a ochraně klimatu.

Hokejové paralely

Autor
Štítky

Hokejové mistrovství světa pro nás skončilo už před týdnem. Pro někoho byl tento „výsledek“ očekávaný, pro některé zklamání. A to z toho seniorská repre vyvázla s nejmenší ostudou. Dorost i junioři dostali na frak a hokejová veřejnost je opět ve varu. Hledá se viník. Samozřejmě e-trenéři na Novinkách.cz mají jasno a volají po odvolání Pešána, tak jako před několika lety volali Říha ven, předtím Růžička a Hadamczik a možná i Hlinka s Lenerem. Někteří lidé, kteří se pohybují v hokejovém prostředí „čuli“ průser a tato tečka pro ně byla logickým vyústěním něčeho, co se kdysi zanedbalo.

Vize moderního světa

Autor
Štítky

Krátký fotbalový úvodník: 

Pokud budou čeští fotbalisté při mezinárodních utkáních faulováni a budou si potřeboval ulevit, doporučuji jim držet se češtiny. Té nikdo nerozumí. V zápase Slávie ve Skotsku se Kúdela vyjádřil o svém protihráči, že je fucking guy. A chudák černoch slyšel, že je fucking monkey. Svým způsobem to zní dost podobně... I když Scallop říkal opak, tak Kúdela bude potrestán, protože to by nešlo aby nějací šajse čechen měli pravdu. 

Balada o českých potravinách

Autor

Ve středu vyšel na zdejším webu článek, resp. zamyšlení o snaze uzákonit podíl tuzemských potravin na pultech povětšinou zahraničních supermarketů na českém území.  Jak Vidlák správně uvádí, vůbec si nedokážeme vlastně definovat, co to vlastně český výrobek je. Bohužel uvedené cesty různých surovin jsou šílené (což se mimochodem projevuje i na kvalitě jednotlivých surovin). Mohl bych zde uvést spoustu dalších příkladů této mašinerie. Dnes je například problém prodat jatečné býky.

Vidlák ten tvrdej chleba má

Autor

V jednom z posledních článků pana Domácího o preperské bídě vyvstalo jako jediné východisko pro přežití společnosti z krize/nějaké katastrofy -  a sice existence většího množství malých zemědělců (ať už pěstitelů, nebo chovatelů) neboli vidláků. S tímto závěrem se nedá nesouhlasit, ale má to jeden zásadní problém – je to, alespoň v našich podmínkách, absolutně nereálné. A postupem času nejen u nás, ale i tam, kde to byl v podstatě jakýsi standart.