Klamná operace

Autor

Včera jsem se v rámci práce potkal s člověkem, který je prakticky od začátku u českého programu průmyslových hnojiv. Je to už osmdesátník, ale závidím mu jeho vitalitu. Stále je zaměstnaný u Andreje a vzhledem k jeho zkušenostem je v  dnešní době kindermanažerů nepostradatelný. Jakékoliv hnojivo vyráběné u nás nese jeho rukopis. Vymyslel většinu současných výrobních postupů, pracoval u Explosie a když ji pak Andrej koupil, ponechal si ho jako největšího experta přes hnojivovou chemii. Ŕíkejme mu třeba Arnošt. 

Já jsem se s ním seznámil v roce 2012, když jsem mu u nás na parkovišti odřel služební oktávku. 

Tehdy jsem se velmi neohrabaně omlouval a měl srdce v kalhotách, ale na něj to kupodivu udělalo pozitivní dojem. Od té doby mi tyká a když má cestu k nám na jižní moravu, prohodí se mnou pár slov. Včera si přijel nechat udělat servisní prohlídku a já ho vezl ze servisu k nám na jednání a pak zase zpátky do servisu pro auto. 

Tož pokecali jsme si. 

Začal jsem tím, že jsem se pochválil, jak jsem v bejrůtském výbuchu rozeznal výbuch dusičnanu amonného, protože právě Arnošt vedl moje první bezpečnostní školení. Jak si dobře pamatuju, že dusičnan amonný umí vybuchnout i bez jakékoliv nafty na smíchání a že stačí jen ty správné podmínky... 

To už se rozesmál a když se dosmál, řekl mi bez obalu, že jsem poznal uplné hovno, jsem amatér a nemám se plíst do věcí, kterým nerozumím...

Ano mladej, máš pravdu, žez dusičnan umí bouchnout i bez jakýchkoliv příměsí, stačí prudká změna teploty a tlaku, ale kdyby se tohle stalo, nikdy by to nebyla taková šlupka. Dusičnan má nízkou detonační rychlost víme?  Výbuch dusičnanu by sice byl slušná rána, ale šlo by o pár tun nebo o pár desítek tun. Zbytek by výbuch prostě neškodně rozházel po okolí, kde by to možná jako okysličovadlo přiživilo lokální požáry. Rozhodně by to nebyla taková malá atomovka. 

Chtěl jsem něco namítnout ohledně stavby našich skladů v dolících daleko od občanské zástavby a on se rozesmál znovu, jestli jsem si někdy měřil vzdušnou vzdálenost vidlákovského skladu od baráčků... Ve skutečnosti by v případě podobného výbuchu ve Vidlákově nezbylo nic. Vzdálenost zástavby byla vypočítaná podle možných požárů vzniklých výbuchem několika desítek tun, které by rozházely zbytek a aby následné požáry nevznikly někde na náměstí, ale na poli. 

Pak se rozpovídal víc... 

Víš mladej, každá linka na hnojivo se dá snadno upravit, aby vyráběla v podstatě trhavinu. Stačí malé úpravy a lehké přimíchávání něčeho a naopak nepřimíchávání něčeho jiného. Vyrobit v Syntésii, Lovochemii nebo v  Precheze trhavinu by bylo primitivně jednoduché. Jen se to nedělá, protože chemičky pro to nejsou zabezpečené a výbuch by byl do několika let v podstatě jistý a zničil by toho opravdu hodně. 

To také jsou ty výbuchy továren na pyrotechniku v Indii i jinde... prostě tam zůstala po bílých sáhibech stará chemická továrna, která se upravila na produkci něčeho dusičitého nebo chlorečnatého a už se jela výroba. Samozřejmě to není muniční továrna zabezpečná už svojí výstavbou a okolím proti možné katastrofě. Pak tam jsou ty tisíce mrtvých, otrávené řeky a podobně. 

Arnošt má totiž jasno... celá akce s dusičnany byla úplně normální klamná operace na dodávku trhavin. Firma v Gruzii pomocí zařízení v jakési obstarožní chemičce vyrobí z dusičnanu poměrně bezpečný polotovar trhaviny, který se pak dá už domíchat doma v umyvadle. Zároveň je navenek nerozpoznatelný od hnojiva a pokud je nasypán do běžného igelitového pytle s hnojivovým popiskem, nikdo nic nepozná. 

Tobě mladej nebylo divné, že úřady v Bejrůtu zabaví loď i s nákladem a dají si takovou práci náklad přemístit na břeh? Proč by to dělali? Stačilo by z lodi odčerpat palivo a zakotvit ji někde stranou. Takto se to obvykle dělá. Proč by se náklad vykládal, když je loď v  každém případě naprosto ideální skladiště? Každý rok se zabaví stovky lodí plné všeho možného. Od aut po obilí. Nikdy se nevykládají. Nechají se jak jsou do vyřešení případu. 

Stejně tak ti mladej nebylo divé, že loď z Gruzie do Mosambiku má zastávku v Bejrůtu, když stejně tak jako tak musí zastavit v Port Stanley a čekat na zařazení do konvoje přes Suez? Tak jako tak tam musí zaplatit poplatky, tak si tam už klidně může také natankovat. Většinou se to tak dělá. 

Misto toho si obstarožní loď nabere náklad "hnojiva"  v Gruzii, ausgerechnet zastaví v Bejrůtu a okamžitě je zabavena. Úřady nelení, vyloží náklad na břeh a majitel lodi ztratí zájem a vyhlásí bankrot. Stejně tak se o náklad nezajímá ani Mosambik. Mimochodem to jediné není divné. Do Mosambiku nic neplulo a tak jim nic nechybělo. Říká se tomu False flag operation. 

Arnošt má jasno...  Náklad byl určen na úplně normální zabíjení lidí, sebevražedné útoky a byl koncipován tak, aby se dal dotvořit na plnohodnotné bum bum i v polních podmínkách. Arnošt si myslí, že náklad byl určen umírněným lidojedům v Sýrii. Ale nevylučuje, že byl určen pro Asada, který tímto způsobem chtěl obejít mezinárodní sankce.  Stejně tak je možné, že celých těch sedm dlouhých let si tam do skladu jezdili hoši od Hizbaláhu vyráběli si bombičky proti izraelským Merkavám.  Teď po výbuchu už nikdo nepozná, jestli tam vybuchlo patnáct set nebo dva a půl tisíce tun. 

Arnošt si myslí, že všichni dobře věděli, k čemu je náklad určen a kecy o hnojivu byly určeny pro veřejnost, aby to nevypadalo tak blbě. Je podle něj dost pravděpodobné, že do celého vojenského kšeftu někdo hodil vidle a libanonská vláda neměla jinou možnost, než tam náklad držet v přístavu, protože všechno ostatní bylo příliš rizikové a podnítilo by to raketu na zmíněný sklad. 

Arnošt si myslí, že podle celého zpackání to ukazuje na Američany, kteří chtěli touto cestou podpořit svůj tehdy ještě spřátelený Islámský stát. Sekundovali jim při tom Turci, kteří si jinak dávají velký pozor, co pouštějí Boporem, protože na obou stranách úzkého průlivu je Cařihrad... Náklad doplul do Bejrůtu a to už bylo pro ostatní aktéry celkem jisté o co jde a tak zavolali panu bejrůtskému prezidentovi a řekli mu, že náklad zůstane, kde je a pokud nezůstane, bude bum bum. Američani samozřejmě od všeho dali ruce pryč a všichni ostatní měli před očima pohádkový válečný poklad schopný změnit rovnováhu sil na kterémkoliv blízkovýchodním bojišti. 

Zbytek je jednoduchý... buď se někdo z účastníků rozhodl, že musí psům vzít kost, jinak to špatně dopadne, nebo se našel nepoučený svařeč, kterému neřekli, že opravuje okénko ve skladu trhaviny, nebo si to tam všichni přehazovali jak horký brambor, až holt náklad došel svého pravého účelu, korát že nevyčistil zákopy nepřátelské pěchoty, ale vyčistil půlku Bejrůtu. 

Tolik Arnošt. Jak jsem koupil, tak prodávám.  Zdá se, že Vlk měl svým včerejším článkem pravdu. 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.6 (70 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Ona to je pravda.
Stačí si vzpomenout, jak "demokratická"opozice odpalovala na syrská města ty improvizované nadrážové střely, svařené z plynových bomb.
Všechny kritické fakty sedí jako prdel na hrnci.
Holt, Bejrútu zůstal pešek v ruce.

Průměrný počet slepic: 4.5 (20 hlasů)
Trvalý odkaz

Koupil jste dobře. Když to ví Arnošt, musí to vědět a věděli i jiní. A ti ví pro koho to bylo a kdo to zabrzdil. Ví, ale to je vše co mohou dělat. Za nitky tahá někdo jiný.
Za co takový loutkovodič tahá u nás? Kam máme dojít? Také do "Bejrútu"?
Někoho může napadnout, že ti co tahají za nitky, nejsou žádní lumeni. Je to pro nás štěstí nebo tragédie?

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)
Trvalý odkaz

Bez hnojiva se bohatě kvetoucích muškátů nedočkáte. Pomohou suroviny z kuchyně.

Průměrný počet slepic: 2.2 (10 hlasů)

In reply to by Bez Arnošta (neověřeno)

Trvalý odkaz

Výpotek opravdu hodný elfa-referenta

Průměrný počet slepic: 4 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Jsem zcela přesvědčen, že hlásám a to již od 4.8, že nejen dusičnany ve skladu, zde bouchla thermobarická bomba. Ten naprosto rychlý rozvoj koule z oranžové do dokonalé koule, obklopené vodní párou, vlastně nic jiného nepřipouští. Po druhé připomínám, že je to proti převládajícímu mínění vidláckeho dvorku ,ale činím dle Husa- žij v pravdě, hlásej pravdu a konej stejně. Řekl jsem to nepřesně, ale snad jsem význam sdělení vystihl.

Průměrný počet slepic: 4.4 (22 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

má pravdu.

Průměrný počet slepic: 3.8 (12 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Svět se vyvíjí, leč pravda stále vítězí!
Bývalo to kdysi "Kdo má šavli, má i právo".
Pokročili jsme k bombě a vašemu "Kdo má bombu, má pravdu".
Se vzpomínkou na mistra Jana.....

Průměrný počet slepic: 5 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Bylo to naplánováno dobře,jenže vstupem Ruska do Sýrie,to už postrádalo úmysl použít to v Sýrii a už vůbec neuvažuji,že by si to objednal Assad..Jaj Gruzie její výrobní činnost,je pod drobnohledem CIA,takže jen našli v hodnou starší loď a ochotného lumpa,který si ten úplatek užívá na Krétě.

Průměrný počet slepic: 4.9 (16 hlasů)

Neche se mi věřit, že Hezbollah, který má pod palcem půlku Libanonu, by se nestaral o 2.750 t výbušniny uskladněné mu přímo pod nosem. Určitě ne, pokud měla nějaký potenciál pro vojenské využití.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

1. Pokud byl náklad ze zabavené lodi určen k výrobě trhavin, proč byl skladován tak dlouho, když o něm všichni věděli a experti z USA varovali před výbuchem už před dvěma roky? Přeloženo to znamenalo, buď si dusičnan amonný zlikvidujete potichu sami nebo tam US Air Force pošle bombu.
2. Příjezd lodi se nápadně kryje se vznikem IS. Souvisí výbuch s koncem IS v Sýrii? Zametá někdo stopy?
3. Co byly ty bílé záblesky před velkým výbuchem? Byl sklad zábavné pyrotechniky opravdu skladem prskavek nebo tam byla vojenský munice?

Elfe referente, začni bojovat proti konspiračním teoriím a zeptej se na elfí centrále, jakou oficiální mediální propagandu máme spolknout. Ale ať je prosím uvěřitelnější než ty báchorky předkládané o chemických zbraních v Iráku (Kde jsou?) a destrukci World Trade Center 11.9.2001 (Proč spadl i třetí mrakodrap, když do něj žádné letadlo nenarazilo? Lekl se?)

Průměrný počet slepic: 4.8 (29 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ona by ta munice i dávala smysl. Třeba tam měli takový supermarket. Přidružený řetězec alberta - Hallalbert. Terouš dostane košík a jde si vybrat. Tuhle stovka nábojů do akáčka, čtyři tříštivé granáty jonagold, u pultu s výbušninama 15 deka nitroprilu, bazuky ne, ty jsou přes léto vždycky drahé... A za výbuch může nasratý zákazník, který švihnul slevněnou protitankovou minou o zem. Bo čekal moc dluho ve frontě. Dvacet pokladen v celým obchodě a otevřená je jenom jedna!

Na zametání stop bych nevěřil... tesko se taky nezboří, akorát se přejmenuje na hrušku nebo copek. Lidi tam jsou zvyklí nakupovat, tak proč jim to brát? Spíš bych to tipnul na tu nehodu, nebo ňákou agresivní marketingovou kampaň jiného řetězce.

Průměrný počet slepic: 4.7 (22 hlasů)

In reply to by . (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pokud šlo o sklad určený pro teroristy z IS, tak máme opravdu štěstí, že teroristé došli a nebylo jich dost, aby namíchali bomby v lavoru někde v poušti. Výbuch v Bejrútu ukazuje, co nás taky mohlo čekat, ač rozděleno na tisíce menších náloží.
Jen doufám, že podobná loď jako byla ta v Bejrútu, co dopravila dusičnan amonný, a podobný sklad, nejsou už někde v Evropě. Dojde někdy na zkoumání stavu našich skladů dusičnanu amonného?

Průměrný počet slepic: 4.6 (12 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hmmm hypotetické sklady v evropě... vidím to stejně jako těch pár atomovek co se ztratilo během studené války... radši nad tím nepřemýšlet.

Průměrný počet slepic: 2.7 (3 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

V podstatě mě napadají následující možnosti:

1/ Výbušnina měla vojenské využití a Hezbollah a/nebo jiné skupiny se z nákladu obsluhovaly a aktivně bránili jeho odvezení / zlikvidování (blokování administrativního procesu).
2/ Výbušnina neměla vojenské využití, nikoho nezajímala a zůstala na místě díky neschopnosti / zkorumpovanosti místní správy.

V obou případech pak přichází v ůvahu, že
A/ Sklad vybouchl náhodou.
B/ Sklad vybouchl díky sabotáži / přímému útoku.

Samozřejmě by bylo dobré vědět co se přesně stalo, co ale zůstává je fakt, že všechny strany podílející se na vládě v Libanonu + Sýrie + Irán, byly poškozeni a dlouhodobá (nejen ekonomická) krize se jen zhorší. Na první pohled se zdá, že největší prospěch z takovéto situace bude mít Izrael a/nebo USA.

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Dukovany, Dukovany
výběr bude redukovaný
dostaví je vestynkhauz,
teď to ví i mikymauz.
Výběrové řízení
tohle naše zřízení
otevře jen vítězi,
tak demoška vítězí!
Zvěstoval to Tlustý Majk
že takhle to bude cajk;
ostatní nechť utřou hubu
uděláme na ně bubu.
——
Rychle domů, je mi úzko
za rohem je Čína, Rusko
strká do mě Přikrčil
už se zase vyprčil.

Průměrný počet slepic: 4.8 (36 hlasů)

Eště mrknu do Lublaně
z letadla tam huknu na ně
esli nechcou elektrarnu
ať tu cestu nemam marnu.

Průměrný počet slepic: 4.4 (23 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ty tak mrkneš do Mosvy
Puťka tě tam pohostí.
Medajle je připravena
vyrytá jsou tvoje jména.
Na východ, na východ,
to je tvúj správný chod.
Na východ, do Číny
Tam je ti krok milý.
..........................
Čínská ambasáda v ČR odsoudila Pompeovy výroky při návštěvě Česka

Průměrný počet slepic: 2.1 (17 hlasů)

In reply to by anonymní 2 (neověřeno)

Trvalý odkaz

V Tchaji Peji na Tchajwanu
už mu napouštějí vanu;
schůdky z éra, klapy klap
sestupuje špína chlap,
na zemi se přikrčil
ááá, to bude on, Vystrčil.
Neholený, nemytý,
jenom leb má vymytý,
hledá, kde je chéb a sůl...
sežer žábu, ty seš vůl.

Průměrný počet slepic: 5 (24 hlasů)

In reply to by Ládik!!! (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdysi dávno u Stejskala
někdo zase psal.
Ládíkovi do špindíry
taky nadával.

Průměrný počet slepic: 2.7 (12 hlasů)

Přikrčenec vystrčil,
holou řiť nastrčil
do mořského průvanu
kdesi na Tchajwanu.
Ukazovat hodnoty,
na Čínu dělat: "Tytyty!"
Čínský voják na stráži
se uráží,
co jen vidí v dalekohledu
za českého neposedu.
Nevidí nic víc
než bledou tvář
či půlměsíc?
Vidí cosi bílé,
otravné a nedužilé,
křepčit divně na pláži
s divnou vizáží.
Není v tom však záměr
Číňan neopravuje děla náměr,
to jen oficiální večeře
spustila hnědé kadeře.
Když musíš,
není co řešit,
tak musíš,
netřeba Čínu plašit
hroznou zbraní chemickou
spuštěnou divným turistou.

Zpráva ČTK: Zástupce USA uplatnil v Radě bezpečnosti OSN právo veta proti návrhu rezoluce předložené Čínou, která obvinila Tchajwan z testování a použití nové chemické zbraně na pláži v Tchajwanském průlivu. Bojový plyn dle Číny donutil jednotky čínských vojáků načas opustit bojová stanoviště. Celý incident se měl odehrát v době návštěvy předsedy Senátu Parlamentu České republiky Miloše Vystrčila.

Průměrný počet slepic: 4.6 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Musím říct, že poslední dny mi odborné směřování a úroveň článků nedává možnost tu vytrousit nějaké moudro. Ovšem k tomuto článku musím přispěchat s pochvalou, jak autorovi myšlenek, tak autorovi textu, protože mi to připadá jako ucelený souvislý a smysl dávající příběh. Předchozí teorie řešily spíš dílčí aspekty nebo okamžiky, ale tady to má logiku od začátku do konce.
Tedy Arnoštovi slepice, Vidlákovi vejce.

Průměrný počet slepic: 5 (29 hlasů)

Takový způsob léta...

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)
Trvalý odkaz

Možná někomu opravdu záleželo na tom, aby se hromada štrotu s posádkou složenou z nezaměstnaných lodníků najatých kdovíjakou agenturou dostala právě a pouze do Bejrútu.
A možná ne.
https://www.bbc.co.uk/news/extra/x2iutcqf1g/beirut-blast

Ona už ta její cesta je taková divná:
28. července 2013 se nacházela ve španělském přístavu Sevilla, kde byla na 14 dní zadržena přístavní správou kvůli špatnému technickému stavu (nefunkční poklopy, koroze paluby, nedostatečná protipožární ochrana, chybějící plavební údaje - celkem 14 závad). Po 14ti dnech jí přesto Maritime Lloyd vystavila lejstro, že může pokračovat v plavbě.
Do Sevilly připlula 27. 7. 2013 z Istanbulu.
https://www.reuters.com/article/us-lebanon-security-blast-ship-insight/…

Ze Sevilly to vzala doslova tryskem do Batumi (doklady o prodeji gruzínskou firmou a nakládce existují), kde v září 2013 naložila nitrát a 27. 9. 2013 jala se plížit do Mosambiku (doklad o určení nákladu existuje, mosambická firma na výbušniny ho opravdu objednala; avšak údajně nezplatila).
Proč plížit?
Do Istanbulu, kde strávila dva dny, jí to trvalo 14 dní!!! Doplazila se tam kolem 10. října 2013.
Z Istanbulu se odplížila do Athén, kam dorazila 21. října!!! Zde stála na kotvách do 15. listopadu.
V Athénách patrně nabrala sil, protože do Bejrútu jí to náhle trvalo jen 6 dní - 21. listopadu již stála na kotvách v Bejrútu.
https://www.euronews.com/2020/08/06/how-did-2-750-tonnes-of-ammonium-ni…

Z Batumi do Istanbulu to je 1050 km, 606 nám. mil.
Z Istanbulu do Athén to je 561 km, 302 nám. mil.
Z Athén do Bejrútu to je 1137 km, 623 nám. mil.

Někdo by měl odpovědět na otázku, co se s lodí (a eventuálně nákladem) dělo ten měsíc, kdy se plazila tureckými vodami. Za tu dobu se dá kupříkladu vyložit, naložit, přeložit kdeco.

Průměrný počet slepic: 4.7 (19 hlasů)

In reply to by Občan (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nehledal bych za délkou cesty lodi nějakou konspiraci, prostě jen čekali na zaplacení paliva a příchod peněz na poplatky za použití přístavu. Přeci jen to muselo vypadat, že je firma opravdu před krachem, aby pak mohla příhodně a včas zkrachovat, když loď byla v Bejrútu. A taky koroze musela pokročit, aby v Bejrútu už byla nepojízdná. Majitel lodi prý chtěl zaplatit cestu posádky domů z Bejrútu. Posádka si pořád myslela, že jedou do Mosambiku. Nu, nejela.

Průměrný počet slepic: 3.8 (4 hlasů)

Loď měla být nepojezdná až v Bejrútu. V Seville byli příliš agilní kontroloři technického stavu. Nebo jim někdo zapomněl sdělit, že se mají koukat jinam.

Průměrný počet slepic: 3.5 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

aby necky měly volnou cestu až do Bejrůtu.
Nevím jak teď, ale ještě před dvaceti lety platili Lloyd´s za skoro 100% neovlivnitelné, neúplatné a férové. Existoval samozřejmě malý okruh pojistných "diskrétních operací", o nichž se nikdy a nikde nemluvilo. A pracovat u Lloyd´s znamenalo něco jako dostat 7 Oskarů či Cézarů za film - prostě čest, vyznamenání, výsledek dlouhodobého pilného usilování (kamarád u nich pracoval a trvalo 10 let, než se s ním začali bavit; a to prý to, že je z ČSSR, nehrálo roli).
Takže pokud někdo přesvědčil úředníky od Lloyd´s o tom, že "TATO loď prostě odpluje", byl to někdo z velmi vysoce postavených vlivových kruhů. Což Hizballáh NENÍ.

Bane, Gerde.
To záhadné bloudění lodi našlapané výbušninou tureckým kousíčkem SZ moře JE důležité.
Patrně se v období červenec až listopad dělo něco, co způsobilo ty prostoje. A pak už buď bylo hotovo a loď mohla vyrazit na místo určení, nebo se něco naopak nepovedlo a Bejrút byla jediná destinace, kam šlo loď i se zásilkou relativně nepozorovaně "odložit".

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Loď se také mohla potopit na širém moři. Těžko by to někoho při jejím stavu překvapilo. Bejrút byl její přístavem určení. možná náhradním, ale náklad byl někde zapotřebí.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

To je dneska hezká skládačka.
Čerti vědí jak to bylo, ale tohle tady dnes vypadá dost logicky.
Já slepice moc nerozdávám, ale dneska rád (skoro)všem - Arnoštkovi, Vidlákovi, Gerdovi i Občanovi.
P.S.: A Ládikovi!!!, to dá rozum. Protože "dostaví je vestynkhauz, teď to ví i mikymauz" - to nikdo jiný nevymyslí :-)

Průměrný počet slepic: 4.9 (12 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Westinghouse (nuclear - W. Electr. Co.) těsně před jeho krachem vlastnila japonská Toshiba. Nyní je hlavním vlastníkem finanční dům Brookfield Business Partners, respektive Brookfield Asset Management. O něm se píše např. toto : "...This company is reportedly related to the interests of the Saudi Royal Family, specifically Mohammad Bin Salman Al Saud, the Crown Prince of Saudi Arabia...." , kdy o něm zase soupartajník Pompeia Minima píše toto : "....He is gone full gangtser and it is difficult to work with a guy like that..." (Rubio, viz např. https://edition.cnn.com/2019/03/06/politics/abizaid-us-saudi-gangster/i…
To ale není nic nového, že různí podivíni najatí různými mafiány oblétávají svět a hledají na něm vhodné hlupáky a grázly (nejlépe tkzv. " státníky") , kteří těm mafiím půjdou na ruku. Některé dokonce ani nemusí podplácet, stačí když zazpívají tu již poměrně omšelou odrhovačku " Boj se Rusa , boj Číňana - na ně musíš jenom s náma !!! " (více např. viz pirát Lipavský).

Kontrolní otázka : Myslíte si, že ropné peníze smrdí ?

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Za náklad nikdo nezaplatil, ovšem za přepravu milionek doláčů ano!
A z tohodle přepravného si přepravce promtně odklonil 400 000 dol, přičemž cena škopku byla podle rozhovoru onoho matroze 350 000 dol.

Průměrný počet slepic: 4.7 (6 hlasů)

Loď poprvé "ztroskotala" v Athénách, kde posádka zjistila, že objednané potraviny, voda a další nebyly zaplaceny a stejně tak nebylo zaplaceno "přístavné". Nakonec prý majitel splašil nějaký náklad navíc (copak to asi bylo?), takže mohli pokračovat v plavbě.
Athény se té plovoucí bomby nejspíš rády zbavily a soudím, že raději odpustily i nezaplacené "přístavné".
Další "ztroskotání" proběhlo v Bejrútu, kde vyšlo najevo, že loď je nejen nezpůsobilá k plavbě, ale že je navíc zcela bez prostředků. Žrádlo si posádka koupila za prodané PHM a tím skončila.

Takže ona nebyla zaplacená ani ta cesta. Resp. byla placená po troškách, přístav od přístavu.

Jestli jsou Libanonci krásní, chytří a mladí, měli by z průseru obvinit Řecko, které tu plovoucí rakev pustilo ze svého přístavu. Resp. Turecko, které ji pustilo krz úžiny (a nejspíš v tom špinavém obchodě mělo spoustu prstů).
Co veze, se vědělo, a v jakém je stavu, také.

Průměrný počet slepic: 4.4 (10 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

Tlustý Majk má zlatý klíč
že kdyby ho chytl chtíč
může zajít do senátu
na omáčku ze špenátu.
Bude silný jako Pepek
najde tam i tajný sklépek
kde sedávaj senátorky
u skleniček tulamorky.

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)

Zlatý klíč a zlatý papír
rypák tlustý jako tapír;
Přikrčil se kolem točí
i když sere, i když močí.

Průměrný počet slepic: 4.8 (20 hlasů)

In reply to by ema (neověřeno)

Trvalý odkaz

ilustrující článek mě osobně symbolizuje celou situaci. Totiž vyzáblá podržtažka ze špatně vydělané prasečí kůže se láme v pase před vyžraným batohem, který se jede kouknout po střední Evropě, co by se ještě dalo do štrozoku nacpat. Ostatně to není první případ servilnosti našeho senátu. On rád čistí boty, čím větší bota(nebo cizí prdel) tím větší slast pro něj....

Průměrný počet slepic: 4.9 (19 hlasů)

In reply to by dtj60 (neověřeno)

Trvalý odkaz

Vás to hluboce nedojalo?

Průměrný počet slepic: 4.7 (3 hlasů)

Nikoliv, protože jsem se na to nedívala a po pár prvních komentářích v diskusi jsem ten odkaz vypla. Nadávat umí a proč se tím zabývat,...

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

No a do toho všeho tam pošleme hasiče s inteligentní zkratkou USA-R na hrudi... A hrozně se divíme, že tam o tu naši pomoc vůbec nikdo nestojí.
Ono i když si to následně vyměnili za nápis Czech Republic, tak to taky žádné terno nebylo. Vzhledem k naší pověsti nejspolehlivějšího spojence Izraele v celé EU.
Já teda, kdybych si měl vybrat, budu stranit taky spíše Izraeli, ale vážně by mě zajímalo kdo tohle tady u nás rozhoduje. Vždyť oni neznají ani ty nejzákladnější reálie daného regionu. A pak jenom koukaj, jak jim na to jejich dobro každý kašle...

Průměrný počet slepic: 4.4 (13 hlasů)

In reply to by Woody (neověřeno)

Trvalý odkaz

stranění založeno?
Skutečně mě to zajímá, protože se až příliš často setkávám s tím, že odpovídající vlastně o Izraeli vůbec nic neví.

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Klidně se ptejte, jenom nevím jestli tady na opravdu uspokojivou odpověď máme dostatek prostoru a času.
Protože když to zjednoduším zcela určitě odpověď nebude uspokojivá.

Ale budiž...
Stručně řečeno, Izrael jako stát, který vznikl po 2. světové, byl prvních 30 let své existence v těžké defenzivě. Válka za nezávislost hned druhý den potom co ji vyhlásil. Suezská krize, Šestidenní valka, Jomkipurská válka. V mezidobí opotřebovací válka. A v podstatě až invaze do Libanonu v roce 1982 byla od samého začátku jen a jeho iniciativa.
Šestidenní válku neberu, že Izrael zahájil. Tam k ní v té době směřovali úplně všichni. On jenom převzal iniciativu. A to je právě to co mi imponuje. Jde jim o kejhák, oni to vědí a místo, aby se z toho hroutili a četli statistiky jak to nejde vyhrát, tak prostě bojují a vítězí.
Ale jak už jsem psal tohle je jenom hodně zjednodušený pohled a hledí do minulosti pouhopouhých 80 let.
Ale na větší a hlubší rozbor nemám bohužel prostor ani čas. A zrovna o tomhle tématu by se u piva dalo diskutovat klidně celou noc.
Nehledě na to, že zrovna v této problematice má každý kdo se o to aspoň trochu zajímá celkem pevné stanovisko a stranu a osobní preference tady moc nemění :-)

Průměrný počet slepic: 3 (6 hlasů)

In reply to by Woody (neověřeno)

Trvalý odkaz

Na dlouhou diskusi by to bylo; a třeba by měla smysl.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Tak třeba někdy

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Woody (neověřeno)

Trvalý odkaz

„Žádám Rabina udělat ústupky a on říká, že nemůže, protože Izrael je slabý. Tak mu dám další zbraně a pak říká, že nemusí dělat ústupky, protože Izrael je silný.“
(Henry Kissinger, 1972)
Převzato z knihy " Izraelská lobby a americká zahraniční politika".

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

V Praze je hodně koumaků, kteří by to nějak zarafičili v domnění, že se na tom dá vydělat.

A starosta má dost starostí s tím, jak co nejvíc vytočit ruskou federaci.

Průměrný počet slepic: 3.9 (8 hlasů)

Ruskou federaci ! Velké R.
Já na gramatiku moc nehledím, ale, co je moc, to je moc, že ? :-(

Průměrný počet slepic: 4.1 (10 hlasů)

Ты не извиняйся. Ты наш товарищ.

Průměrný počet slepic: 3 (14 hlasů)

Když troluješ, tak se alespon nauc rusky a nepouzivej translator, nejakou stabni kulturu musis dodrzovat, kdyz uz te za to plati ;)
Preci nechces byt za blba co se mu smejou ;)

Průměrný počet slepic: 4 (5 hlasů)

Popravdě by "naše" dlouho nebylo - nepřežilo by VK(R)P, bylo by možná navráceno v restitucích nějaké vlivné prekambrijské rodině, církvi, popřípadě by již dávno na pobřeží existovala nejedna základna us navy ( nedej bože, aby pobřeží bylo v Řeporyjích 😱😁 ) ... Aneb klasický polyšový scénář: jak vyjebat sami se sebou ...

Průměrný počet slepic: 4.8 (6 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.