Už to vykukuje

Autor

Předpokládám, že šlágrem dne bude další vývoj prezidentské situace u soudruhů američanů, na což padne celá řada komentářů. Vsadím se, že prohravší kandidát těsné výsledky neuzná a začne druhé a mnohem zajímavější dějství .Těžko ale odhadovat něco, co nemá tak úplně precedens, takže mi dovolte dál facinovaně zírat, co všechno je v dnešní době možné. Tolik k USA. 

Dnešním tématem chci dát poslední šanci chřipečkářům na našich stránkách, aby sami rádi uznali, že se mýlili a zařadili se po bok normálně myslících lidí. Samozřejmě znám z historie celou řadu případů, kdy ani očividná katastrofa neodvrátila zaťaté hlupáky od jejich bludů, takže budou mít alespoň čas zase o krok ustoupit a vymyslet si jiný důvod, proč Covid neexistuje, proč jsou opatření přehnaná, fašistická, proč nás vedou do nesvobody a tak podobně. 

Jistý náš čtenář nám poskytnul odkaz na český statistický úřad  - do jeho kolonek celkových úmrtí den po dni, rok po roce. Master si o ta data požádal, pravidelně je stahuje a udělal z nich velmi zajímavý graf.

https://koronacek.vidlakovykydy.cz/…/cz

Graf je úplně dole... a o něm se dnes budeme  bavit. 

Nejprve pár suchých informací. Český statistický úřad aktualizuje informace o celkovém počtu úmrtí každý týden v úterý. V Masterove grafu se objeví ve středu ráno. Data jsou poměrně opožděná - v současné chvíli statistika končí dvacátého září. Příští středu se přehoupne na začátek října. 

Masterův graf si můžete prohlédnout z několika zobrazení. Máte tam jednotlivé roky počínaje rokem 2011 až doteď. Graf si můžete rozkliknout rok po roce, nebo křivkami přes sebe. Ale nejzajímavější je třetí zobrazení, které vám nabízí průměrnou hodnotu denních úmrtí od roku 2011. Zároveň tam vidíte mezní hodnoty, kdy byly úmrtí v daném dni nejvyšší a nejnižší.

A pak tam máte křivečku roku 2020...

Už teď - dvacátého září se křivka úmrtí dostala nad mezní hodnoty a od průměru se vzdálila fakt hodně. A to jsme v době, kdy umíralo 10 - 30 lidí na covid (nebo s covidem - to je úplně jedno) denně. Všechno podstatné se totiž stalo až v říjnu. A až teď umírají běžně přes dvě stovky lidí s covidem nebo na covid denně. Ale už v druhé půlce září je zřetelně vidět, jak nám křivka úmrtí začíná vykukovat. 

Milí chřipečkáři. Máte poslední šanci důstojně uznat, že jste se mýlili. Máte poslední šanci si nasypat popel na hlavu a uznat, že opatření byla nezbytná a vůbec, ani v nejmenším nejsou přehnaná. Máte poslední šanci uznat, že covid je o dost nebezpečnější než chřipka a že jsme s Masterem nijak nepřeháněli, naopak jsme byli ještě přehnaně optimističtí. My ostatní uznáme vaše pomýlení, poklepeme vám na rameno a zapomeneme na to, že jste byli blbí čí navedení. 

Odteď začne ta křivka letošních úmrtí rapidně růst. Hodně rapidně. Tak moc, že to bude kurva zřetelně vidět a zkreslovat měřítko. 

 A až to bude vidět ještě zřetelněji, Master pustí další pěkný grafík. Porovná covidní úmrtí, které hlásily nemocnice  (o kterých jste se hádali, že nejsou na covid, ale s covidem a přesvědčovali jste nás, že to je rozdíl) s úmrtími nad průměr i nad mezní hodnoty. Jsem si celkem jistý, že se ukáže solidní korelace těchto údajů. Zřejmě se ukáže, že vládní údaje jsou ještě optimistické. Ukáže se nade vší pochybnost, že dneska opravdu umírá NA COVID zhruba 200 lidí denně. Ukáže se, že umírá fakt hodně lidí nad denní průměr i nad denní mezní hodnoty. Ukáží se ti mrtví, kterým jsme se zjara vyhnuli včasnými opatřeními a jejich poctivým a všeobecným dodržováním nad rámec vládních nařízení.  

Ukáže se v tvrdých datech nebetyčná, olbřímí a nekonečná blbost těch, kteří epidemii bagatelizovali a bagatelizují. Ukáže se, že nám vládní statistiky nelhaly a nelžou.  Ukáže se, že bylo nutné jednat a ukáže se, že opatření měla přijít dřív. A stejně tak se ukáže, že se covidu hned tak nezbavíme a že by bylo vhodné chřipečkářům poskytnout svěrací kazajku a polstrovanou místnost. Nikoliv prostor v médiích. 

Ukáže se, že většina mediálně známých chřipečkářů měla své osobní sobecké důvody, proč koroňáka bagatelizovali. Prachy, prachy, prachy. Větvička má hospodu, Śmucler zubní kliniky závislé na zahraniční klientele. A také se ukáže, že vy ostatní jste to bagatelizovali z podstatně přízemnějších důvodů - z blbosti. 

Já mám své covid bagatelizující čtenáře celkem rád. Tož jim chci dát šanci opustit jednu zcestou blbost celkem včas. Je to jejich poslední možnost před tím, než budou usvědčeni tvrdými daty. Upozorňuju je, že pokud se ukáže jejich "chybný úsudek" u covidu, je dost pravděpodobné, že jejich úsudku se nebude věřit i v jiných případech. Jde o předběžnou opatrnost. Když se člověk ukáže jako blbec jednou, je lepší s tím počítat i příště. 

Ale stejně tak platí Einsteinova poučka, že každý dělá chyby. Ale jen blbec na nich trvá. Buďte jako Einstein. Netrvejte na chybě. Zůstane vám to. 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.7 (81 hlas)

Komentáře

Trvalý odkaz

Co mi je vlastně do toho
kdo sedí v bílém domě;
kdo s kým o čem a pro koho
to není vůbec pro mě.

Neovlivním, kdo sedí na obci
kdo žere moje daně
darmošlapi a žalobci
a klidně seru na ně.

Říkají, že jsou demokraté
že vládnou z vůle lidu
vždy předtím, i tentokrát
jen prohloubili bídu.

Průměrný počet slepic: 4.6 (41 hlas)
Trvalý odkaz

výstřely. Jinak je to stejné. Nechat se zastřelit nebo nakazit na koncertě, v hospodě nebo v kostele. Politik se jen semkne nebo odejde do karantény na pivo.

Průměrný počet slepic: 4.4 (31 hlas)
Trvalý odkaz

je to marný, je to marný, je to marný.......a bude to marný

Průměrný počet slepic: 4.4 (20 hlasů)
Trvalý odkaz

oslabuje.

Průměrný počet slepic: 4.3 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Re: fotrák
Není. I kdyby jednoho z tisíců přesvědčil, je to posun. Malej, jo, ale je.

Průměrný počet slepic: 3.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Kdopak to touží
učit se za velkou louží
kroutit druhému krkem?
Pořád není to frkem.
Učil se vondra učil se babiš
jak lidi od peněz trvale zbavíš;
z promopra vylovit pořádné kapry
do sběru nakoupit venomy, vajpry.
Ať tam byl bušmen anebo doník
vždycky se našel houpací koník
který jen zaržál, že bude líp
člověk se jenom do ruky štíp
jestli se to nezdá
a zda svítí hvězda.

Průměrný počet slepic: 4.6 (28 hlasů)

O doníčku, o doníčku
ty krásný plavý koníčku.
Ty to snad nevyhraješ.
....A ještě je tak chytrý.

Průměrný počet slepic: 1.6 (22 hlasů)

žádnej dišputát, ale žeby až takhle?
Vás to koukám dost vzalo, viďte?

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Řeknu to takhle. Myslím si, že nemá smysl hádat se s blboňem kerej viděl ufo. Taky si myslím, že nemá smysl se hádat s blboňem kerý eště věří, že vláda a její ouřady mluví pravdu, nic než pravdu a jen pravdu. Nemá smysl se hádat s blboňem kerý věří na volby, právo a spravedlnost metrixu. Nemá smysl se přít s blboněm o sobotě, ehm, tak jinak. Třeba o tem že peníze se rodí prací nebo že sme k nám došli v šestém století a Karel čtvrtník byl náš tata-íčko.
Myslím si, že se to stejně rozetne až si blboni vystojí frontu na vachcínu a pak to stopnem. Tipuju tak do sedmi let aby se to symbolicky, šmarjá pěkně mýticky počítalo. Satisfakcí bude to, že nemůžou pak svoje rozhodnutí vzít zpátky a hodit ho na ostatní. Je to tak asi jediné možné východisko, na jehož prahu se můžou rozloučit.

Průměrný počet slepic: 4.5 (26 hlasů)
Trvalý odkaz

Svědci covidu, ukájejte se v pohodě dál čísly dodanými původci viru, třeba onou známou jejich celosvětovou tabulkou na youtube. Počet úmrtí (ne na covid, ale ze strachu a komplikací z covidu, z neléčení jiných nemocí) pak bude dál logicky stoupat.
Kdo umí myslet nechť si porovná postup Švédska (tolik ze všech stran kritizované „promoření“) a Česka Polska („slavná“ metoda 3R) z následujících čísel. Čtenářům jistě nemusím připomínat že Švédsko má zhruba tentýž počet obyvatel jako my.
ČT 24 29.10.2020 18:32 – na liště (mluvil Kubek) :
„Švédsko ohlásilo 2 820 případů za den, NEJVÍC OD ZAČÁTKU EPIDEMIE“
ČT 24 29.10.2020 18:32 – na liště (ještě mluvil Kubek) :
„V Polsku se za den potvrdilo rekordních 20 156 nakažených“
29.10.2020 teletext ČT v 18:34 :
„Ve středu přibylo v Česku 12 977 potvrzených případů koronaviru ….“¨
Ano, ČT lže, ale tentokrát jde o faktická čísla a informace jejichž „nebezpečnost“ si neuvědomili.

Z jiného soudku : co říkáte tomu že v testování na Slovensku bylo pozitivních cca 1 % testovaných, u nás je to procento denně kolem 33 ? Že oni mají výsledek za pár minut, my za několik dnů? Jaká je tedy spolehlivost testů?

Proč se na Slovensku smí pitvat zemřelí "s covidem" a u nás ne?

Ale co, házení hrachu...jdu zase na 14 dnů dělat něco užitečnějšího.

Průměrný počet slepic: 3.2 (46 hlasů)

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/sweden/
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/czech-republic/

Porovnejte grafy průběhů a hodnot: Total Coronavirus Deaths, Daily New Deaths

Vypadá to, že ve Švedsku pomřeli na jaře a teď už nemá kdo. My mřeme teď. Kdo udělal líp, kdo hůř?

Průměrný počet slepic: 3 (15 hlasů)

Švédsku, protože teď už nemusejí utrácet hříšné prachy za léčení tlustých gerontů, protože nikdo jiný prý podle Šmuclera a spol. stejně neumírá.
A samozřejmě taky soudruzi ve Švédsku ušetří majlant na důchodech.
Takže když to spočítám, soudruzi Švédi:
1/ odlehčili zdravotním pojišťovnám,
2/provedli důchodovou reformu
3/ našli ve zdravotnictví, ale zejména v pohřebnictví slabá systémová místa

To máme tři v jednom.
A jak bylo vloženo do úst soudruhu Stalinovi, když zemře zbytečně jeden člověk, je to tragédie. Když jich zemřou tisíce, je to statistika.
Jak vidíme v přímém přenosu, soudruh měl pravdu. Statistika to opravdu je.

Průměrný počet slepic: 4.2 (25 hlasů)

hřebíček na hlavičku. Koronavirus je nepochybně vážnější než chřipka, ale ez ohledu na to co uděláme nás čeká stejný scénář, jen agonie bude trvat dýl a bude stát více peněz. Je to jen o tom jestli obětujeme budoucnost svých dětí za prodloužení své agonie. Přirovnal bych to k tomu, jestli zachráníme své děti z rozbouřené řeky i když víme že se sami už na břeh nedostaneme. S největší pravděpodobností v nejbližší době (pokud vůbec) žádná vakcína nebude, takže buď se s tím smíříme nebo obětujeme biliony (které zaplatí naše děti) jejich vzdělání (dětí) a kvalitu života těch co zůstanou.
už to tu zaznělo k životu fakticky potřebujeme jen sadu oblečení, střechu a hrnec zelí - můžeme se s tím zamknout doma a čekat, ale je tohle život který chceme? Opravdu chceme 3x do roka lockdownovat?

Průměrný počet slepic: 3.2 (31 hlas)

prdele.
Co je mi ze svobody, když nebudu mít okolo sebe ty, které miluji, ty, pro které každé ráno vstávám, ty, bez kterých bych už tady nebyl?

Průměrný počet slepic: 4.1 (41 hlas)

to jsou bilióny, které si vezmou tak jako tak. A to zelí budete jít s koronáčem nebo bez něj.
Koronáč, migranti, zelený úděl, ... je z čeho vybírat. Tomu neutečete.

Průměrný počet slepic: 4.5 (22 hlasů)

In reply to by Fox (neověřeno)

Trvalý odkaz

Foxi... vy neznáte tu pohádku o dědově míse? Vy chcete, aby se děti dívaly jak obětujete seniory? Aby si pak na tohle vzpomněly, až budete vy ten starý a rozhodly se, že stejně šmahem zase obětují vás? Já nechci skončit jako v té pohádce. Nechci dávat svým dětem příklad, že staří jsou postradatelní a ve jménu budoucnosti, mládí vpřed a důchodcům ukončit neplnohodnotný život. Já budu taky jednou starý. Já nechci, aby moje děti jednou přemýšlely o částce při které už se vyplatí mě obětovat.
Buďto to všichni přežijeme - mladí i staří - a nebo ať jdeme všichni do kopru. Raději budu žít zavřený doma s hrncem zelí a kobzol, než být obklopen nablýskanými pozlátky moderní doby a žít s vědomím, že jsem životy svých rodičů vyměnil za mobil a mercedes. Příliš často bych si představoval, za co jednou bude vyměněn můj život.

Průměrný počet slepic: 4.8 (38 hlasů)

Přečetla jsem celý Váš příspěvek. Dvakrát - to pro jistotu, že jsem to poprvé četla správně.
(Jen tak mimochodem - vzdělání dětí už "jsme" obětovali tím, že jim díry do hlav může vytloukat kdejaký "člověk" v plísni; o genderech a dalších ideologiích, které se míjejí se zdravým rozumem, ani nemluvě).

Co vlastně navrhujete?

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)

In reply to by lujjza (neověřeno)

Trvalý odkaz

to vidlák - "Buďto to všichni přežijeme - mladí i staří - a nebo ať jdeme všichni do kopru." to se mi zdá hodně sobecké řešení.
Targusi - bohužel patřím vzhledem k věku a výrazným zdravotním potížím k té nejohroženější skupině, ale nebojím se smrti, bojím se umírání řídím se heslem "orli umírají za letu" sedět doma a čekat na zubatou není tak nějak vono. Na misích jsem se naučil koukat jí do očí.
Vláda musí využít easy money na overboost zdravotnictví, aby bylo dost lůžek a personálu pro ty co to budou potřebovat - vím není to ze dne na den, ale už prodrbali celé léto a za to by měli viset na kandelábru
Je třeba zajistit levné rychlé a spolehlivé self testy a dát ovčanům důvěru. To je jediný způsob jak minimalizovat riziko kontaminace slabší části populace - dá se to ošetřit i elektronicky ale nechci tu být jako v číně je třeba vrátit ovčanům občanství
Nevidím že by probíhala dezinfekce veřejných prostor - proč proboha nejsou všude ozonizéry a germicidní lampy?
Když už náhubky (jakkoliv pochybuji o jejich účinnosti) je třeba zajistit kvalitní respirátory pro všechny a zastropovat jejich cenu tak aby si je mohl dovolit každý klidně i 5 na den jeli potřeba
to jen tak namátkou

Průměrný počet slepic: 3.6 (22 hlasů)

Jedno prodbrbane leto ale nevadi, za jedno leto doktora, ani specializovanu sestricku nevychovate ... a ked niet personalu, tak postel mate aj doma, netreba sa vam do nemocnice trmacat.

Průměrný počet slepic: 4.3 (11 hlasů)

Hele ty exote z misí …
Když tady píšeš takovýhle kraviny a jak je vidět, co je kandelábr taky víš, tak proč nejdeš příkladem a nehodíš si mašli na tom zmiňovaném kandelábru abys umožnil svým příspěvkem "vládě využít easy money na overboost"?
Třeba tě na tý misi učili i takovýhle věci, ty ovčane".
A přidám se k páně Targusovi : Di do prdele!

Průměrný počet slepic: 2.8 (11 hlasů)

mně samozřejmě můžeš poslat, dehonestace za názory je typickým příznakem těch co to neumí vyargumentovat jinak

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

In reply to by Fox (neověřeno)

Trvalý odkaz

Napsal uživatel Fox (neověřeno) dne Čt, 05. 11. 2020, 13:31

Foxi, nic osobního, ale:
,, Vláda musí využít easy money na overboost zdravotnictví, aby bylo dost lůžek a personálu pro ty co to budou potřebovat…“

Asi jste nepochopil princip fungování státu.
Vy možná ještě ne, ale my ostatní si platíme z daní služby státu - bezpečnost, hasiče, zdravotnictví, atd…..
Polopaticky, v historii si měšťané platili Ponocného, který v noci hlídal klidný spánek obyvatel, obecního slouhu, který vybubnoval potřebné informace, atd. ….
Z naších daní je financováno i Ministerstvo zdravotnictví, které má zajišťovat koordinaci zdravotní péče.
Zaměstnanci Ministerstva jsou státní úředníci, které není jednoduché odvolat pro neschopnost.
Dále píšete ,,je třeba“, ale kdo?
Co jste osobně pro to udělal Vy?
Když nic neumíte udělat, tak prosím dodržujte pravidlo 4R.
Hlavně rozum.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

……Střih. Je začátek listopadu, ministrem je Jan Blatný a první týden ve funkci přichází s nápadem. Vytvoří prý „skórovací systém“, který bude mít pět stupňů podle závažnosti epidemie, přičemž každému stupni budou odpovídat příslušná opatření. Každý stupeň bude mít svou barvu. Pracovat na tom budou stejní statistici a analytici, kteří vytvořili Vojtěchův semafor...

https://www.reflex.cz/clanek/komentare/103842/jan-vojtech-blatny-semafo…

Zatím bez slepic

pod máminým vaštrokem.
Víte, co je v gorolštině vaštrok?
Necky. Když jste tak starý, že jste ohrožený, zajisté víte, co jsou necky.

A s emeryckými výrazy, prosím, šetřete, tím mě doopravdy neohúrite. Že víte o problematice zdravotnictví totální hovno, dosvědčují vaše slova, že vláda měla během léta sehnat dostatek kvalifikovaného personálu.
Doktor študuje 6 - slovy šest - let, SZP 5 - slovy pět - let. Postavit špitál, a tím myslím opravdový špitál, nikoli ošetřovnu z kontejnerů nebo stanových dílců trvá v tomto zkurveném postkomunistickém systému více, jak deset let.
Takže si zasuňte váš ouvrbůst někam za stuhu na klobouku a přestaňte mlít hovna.

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

Už je listopad a několikrát už zaznělo, že možná přijdou další sekací, co se nezanedbají. A zatím jsem nikde neviděl, že by někdo rozhodl o zřízení dalších zdravotnických škol, o rozšíření lékařských fakult či o přípravě staveb nebo jen přístaveb nemocnic. Kdy to chce někdo řešit ?

Zatím bez slepic

No vidite, pravdu dite ... mali by sme sa dohodnut, ze povinne eutanazujeme vsetkych 70+ ... sak sa kvoli nim nebudeme lockdownovat, a stejne ich neochranime, a stejne umru, a stejne su neuzitocni, usetrime im trapenie, a nam vylohy .... a ked sa ukaze, ze to koronu nezastavilo, tak povinne eutanazujeme vsetkych 60+ ... tiez zbytocne miesto zaberaju, a vnucata moc strazit nechcu ... jo, a aby som nezabudla - aj vsetkych od nejakeho BMI ... mne je to jedno, ja mam uz 40 rokov 17, ale ti, co maju nad 30, stejne by na koronu umreli ... a ked by aj nie, stali by strasne moc penazi na liecenie ... a keby sa koronak furt nestratil, tak mozeme utratit dalsi, co sa ukazu ako nie dost silni ... vsak v takej Afrike koronak neriadi, bo tam ziaden prestarly, ani pretucnely clovek nezije.

Průměrný počet slepic: 4.5 (8 hlasů)

No jio Fox, blboni budou za každou cenu do konce života běhat po té "práci", že jako maj za ni rádi své potomky a nic jinýho jim taky neodkážou. A gdyž, tak jim pustí pohádku o tem jak mama s tatou se už nemohli dočkat až jako vyletí z hnízda. 😎

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

Z grafů je také vidět, že ve Švédsku křivka celkového počtu úmrtí zvolnila tempo kolem 6k úmrtí. My jsme aktuálně někde na 4k+ úmrtích. Se stejným počtem obyvatel by se křivka u nás teoreticky mohla zvodorovnit také někde kolem této hodnoty. Uvidíme, při aktuálním počtu kolem 200 úmrtí denně to není tak daleko.

Jinak grafy odpovídají obecným pravidlům, že každá epidemie má dvě až tři vlny a čím více utlumíme první vlnu, tím je druhá vlna silnější (https://youtu.be/Ky2-7A2vEXk?t=1982).

Průměrný počet slepic: 3.5 (8 hlasů)

Pokud se jím nestaneme, tak budeme dál evropským průchoďákem s vysokou koncentrací obyvatelstva.

Zapomínáte totiž, že Švédsko je
a) 6x větší než ČR
b) poloostrov
c) koncentrace obyvatel je 136 na km2 v ČR oproti 22 na km2 ve Švédsku

Průměrný počet slepic: 4.7 (17 hlasů)

Mr. Cvach šíří fake news. Švédsko koronavirus nezvládá a přistupuje k opatřením. Švédská cesta chování vůči koronaviru je slepá ulička. https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/svedska-strategie-selhala-poc…

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)

žádná opatření. I tam byl částečný lockdown, avšak nikoliv nařízený shora (a zdola švejkovaný), nýbrž uvědomělý. Ve Švédsku však bylo v polovině září 5,5 tis. mrtvý, u nás jen 450 (Švédsko 10,1 mil. obyvatel, Česko 10,7 mil. obyvatel). Stejně Švédsko svoji ekonomiku neuchránilo, protože lidé omezili svoje sociální aktivity sami.
Promořování bylo zvažováno u nás, v Británii i ve Švédsku, aby bylo opuštěno, když se ukázalo, že imunita takto získaná je jen krátkodobá (stejně jako u chřipky). Problém Česka je, že se Babiš pokakal před volbami a nechtěl přijmout opatření, která byla nutná. V tom má vlk pravdu, Babiš dal přednost politikaření před státnictvím. Je ale fakt, že veřejnost, spracovaná odpírači roušek (počínaje předsedou ODS Fialou, přes prof. Žaloudníka za ČSSD, prof. Pirka za ODS, zubaře Šmuclera za TOP09, soudce Štěpána Výborného za KDÚ-ČSL) by přísná opatření asi neakceptovala. Takže spojeným úsílím Fialy, Žaloudníka, Pirka, Šmuclera a Výborného, za spoluúčasti Babiše, máme nejvyšší poměr nakažených v populaci na světě, hned po Belgii, když pominu pidistáty typu San Marina nebo Andorry.
Rozdíl v číslech testovaných je přeci jasný. U nás jsou testováni ti, kteří mají klinické příznaky a kterým vystaví žádanku lékař, který uzná, že příznaky jsou dostatečné. Testy jen potvrzují, že si lidé a jejich lékaři umí podle příznaků stanovit diagnózu. Naproti tomu na Slovensku testovali celou populaci, tedy de facto ty, kteří žádné klinické příznaky nevykazovali (ti nakažení přeci už byli testováni na základě klinických příznaků).
Rychlost diagnózy závisí na typu použitého testu. Test protilátek je rychlý a levný, ale méně spolehlivý. Jeho použití k plošnému testování má svoji logiku, tam na přesnosti tak nesejde, tam jde o to, získat statistická data z velkého vzorku populace.

Průměrný počet slepic: 4.5 (32 hlasů)

Nejsou u nás testováni jen lidé s příznaky, jsou testováni mnozí zdraví kvůli cestování, zaměstnání, ze zvědavosti, s tzv. příznaky které patří jiným onemocněním apod. Na Slovensku testovali 2,5 milionu lidí, u nás za poslední měsíce stejný počet. Nejde o celkové číslo, jde o poměr pozitivních a negativních! A ten, jak uvádím, je zřejmě rozdílný.
P.S. Fiala z ODS že by odpíral? To by jste mu lichotil :-) .
"Na přesnosti tak nesejde..." - komická větička charakterizující vaše uvažování. "Získat statistická data.." - k čemu?

Průměrný počet slepic: 3 (12 hlasů)

umírání ze strachu a na jiné příčiny, které bude stoupat... 

A že se to zjara nestalo že? Strach byl ještě větší, lidi víc seděli doma, aut jezdilo méně, lidi se podle chřipečkářů také báli chodit k doktorovi a umírali na různé jiné příčiny a ze strachu... ale celková statistika svědčí o úplně normálním stavu úmrtí.

Ještě před měsícem nás touto statistikou mlátili po hlavách, že žádný covid není. Že zjara nikdo navíc neumřel.  Akorát už zapomněli, že to celkem jednoznačně ukazuje, že žádná úmrtí ze strachu , nebo z nechození k doktorovi  a podobné bláboly se neodehrály. Takže byste měli nějak vysvětlit, proč lidi zjara na strach neumírali a teď jo. 

Inu paměť půrměrného chřipečkáře je krátká. Teď lidi umírají a ve statistice je to vidět, tož budeme tvrdit, že umírají na strach. Ne, tomu se neříká svoboda, ani obezřetnost, tomu se říká umanutost a hloupost. 

Průměrný počet slepic: 3.8 (17 hlasů)
Trvalý odkaz

"...netrvejte na chybě..."
No netrvám, netrvám, jenže blbost, bezohlednost a chyby druhých neovlivním, kdybych zlatá svatá byla, na kolenou klečela,...

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)

Chyby dělá každý. Pilot dopravního letadla udělat chybu nesmí. Učitel by na chybě neměl trvat. Politik na chybě musí trvat.

Průměrný počet slepic: 4.9 (15 hlasů)

In reply to by Sob (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pak je to konec této civilizace, kde neexistuje osobní zodpovědnost jedince, jedinců,...

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

V demokracii většina rozhoduje a po právu si to všichni vyžereme.
"Není to dokonalý systém, ale je nejlepší!"
Tak jaké pak copak!

Průměrný počet slepic: 3.3 (8 hlasů)

Matko omlouvám se, tak zle jsem to nemyslel. Netrvám na tom.

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Ale no tož tak, sobe, to. co jsem napsala, nemusí být obecně platný lidský úděl.
Jen já ho nyní prožívám a vidím velmi zřetelně.
Příklady?
- Ve firmě se zaměstnanec setká s nakaženým. Jde do karantény, na testy. Naštěstí je negativní.
- Jinde zaměstnanci mají "jen" rýmičku, zaměstnavatelem jsou nuceni chodit do práce, jinak jim hrozí výhazov.
- Home office pro kancelářské? Ale kdepak, musíte být na pracovišti.
- Jinde smí jít na home office jen jedno patro firmy, druhé za žádnou cenu ne. To je rozděl a panuj.
- že přijde kamarád (cukrovkář) do baráku vykecávat a roušku si ani on, ani domácí i přes upozornění nevezme?
To není jen blbost, ale nezodpovědnost a sprostota k tomu. Prý se stejně všichni musíme nakazit.
Když na to řeknu, že lidská blbost nezná mezí, že je zbytečné tomu chodit naproti? Dostane se mi odpovědi: "V sobotu jdeme na hon."
Proto ta má prudká reakce. O dalším co se k tomu ještě všechno navalilo, nepíši.
Ale pouvažuju, že manželce onoho manželova kamaráda řeknu, že je u nás pozivita, ať si to řeší ona, co jí mohl dotáhnout do baráku manžílek.
Chápu, dnes se dá ten dáreček donést odkudkoliv, ale proč tomu chodit naproti, nechápu. Proto ta má prudká reakce. Ale Vy vinen nejste, naopak to, co jste napsal, je ze života, ale někteří z nás se zatím nemíní vzdát,... :-)

-

Průměrný počet slepic: 3.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

tak drive,
nez se to zakaze,
si to vsixni nejdriv stahnete,
a
pak
rozjimejte
HNED!
a pak to dejte na fleŠku,
tomu, kdo bude mit zajem.
krzeva hchrdtn - kuchani me nemine
prd, je to jinak:
https://drive.google.com/drive/folders/0BxAaCQvFz5mteElKc1drV3ViQnc?usp…

Průměrný počet slepic: 3.8 (10 hlasů)

In reply to by viridis (neověřeno)

Trvalý odkaz

Díky, bratře knihomole. Rozumím-li dobře vzkazu, pak přeji velehoru zdraví a naději.

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

to je to, co se j tomu staci naucit

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)

In reply to by viridis (neověřeno)

Trvalý odkaz

chtěl básník říci...

Průměrný počet slepic: 4.6 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

"Německý spolkový sněm ve středu přijal usnesení, v němž parlament sděluje neuznání výsledků srpnových voleb v Bělorusku, popírá legitimitu prezidenta Alexandra Lukašenka a vyzývá k novým volbám za účasti pozorovatelů OBSE. "
A ptám se - byli také mezinárodní pozorovatelé u voleb v júesej? Neuzná také výsledky voleb v júesej německý spolkový sněm? Budeme zas "znepokojeni" průběhem voleb v júesej? Budeme poukazovat na obří volební podvody v júesej? Těším se, až s takovými pochybnostmi vyrukujou nejchytřejší moderátoři v čt a takové novinářské "kapacity" jako třeba "odbornice na Rusko" Petra Procházková a další. Vždyť jsou to takové čisté duše, kterým ta demokracie leží na srdci dvacet čtyři hodin denně.
Také zajímavý vývoj s terorismem ve Vídni - první zprávy - útok na šesti místech a komando asi osmi mužů - dnes už "poopraveno" na toho jednoho, co ho sejmuli a vše ostatní se už vytrácí jak pára nad hrncem, tady jeden makedonec - kosovar "radikalizovaný", předtím vlastně už vyléčen a propuštěn - za chvíli bude úplně jasný, že žádný teror, ale jenom pomatenec ze své zoufalé situace. Hlavně se semkneme a budeme trvat na našich "hodnotách" jak uvedl von Bellen, taky zajímavě zvolený prezident v opakovaných volbách díky korespondenčním hlasům. Ty korespondenční hlasy - to je pěkná prasárna, není divu, že naše opozice po nich tak prahne. Vzpomínáte, jak při min. parlametkách už to vypadalo, že se TOP nedostane do parlamentu a najednou "výpadek" a bum - po výpadku se ukázal přírůstek nějaké procento a už tam byli. To by jeden byl blil.

Průměrný počet slepic: 4.8 (69 hlasů)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

deset slepic, hlavně za ty pozorovatele OBSE u voleb USA. Perfektní!

Průměrný počet slepic: 4.7 (27 hlasů)

In reply to by insegnante (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je vidět opakovaný scénář již tolikrát, že to nemůže být náhoda. Volby ve vybrané zemi se zpochybní, pak se vybere nějaká prodejná děvka, která je označena za jediného uznávaného představitele státu. Takto to proběhlo ve Venezuele (Juan Gerardo Guaidó Márquez), Bolivii (Jeanine Ánez Chávez), Sýrii (Abdurrahman Mustafa), Bělorusku (Svjatlana Cichanovskaja) a jistě i v dalších zemích. Myslím, že to je ze strany tzv. Západu popření Závěrečného aktu Helsinské konference, která byla základem pro návrat demokracie do východní Evropy.

Průměrný počet slepic: 4.7 (29 hlasů)
Trvalý odkaz

nelezeme do smyčky zvané tvrdá státní a policejní diktatura, dokonce za jásavého hýkání "antichřipečkářů"?

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/za-odmitnuti-testu-hrozi-seniorum-…

Jak to říkal Niemöller :

„ Když přišli nacisté pro komunisty, mlčel jsem – nebyl jsem přece komunista.
Když zavírali sociální demokraty, mlčel jsem – nebyl jsem přece sociální demokrat.
Když přišli pro odboráře, mlčel jsem – nebyl jsem přece odborář.
Když přišli pro mě, nebyl už nikdo, kdo by se mohl ozvat. "

Průměrný počet slepic: 4.4 (35 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.