Agrofert

Články

Na dvou židlích

Autor

Má někdo z vás čtenářů po událostech minulého týdne jiný pocit, než že se náš premiér pokouší zachránit obě židle na kterých sedí? Když to krátce shrnu - Evropská komise vydala předběžnou zprávu podle které je Bab iš ve střetu zájmů, protože pořád ovládá Agrofert, ten dostává dotace i ty evropské a protože premiér si nemůže sám dávat dotace, tak žádné dotace nebudou. Tečka. Nic dalšího se zatím nestalo. Ale protože je Babiš už dávno sprostý podezřelý, vědí všichni novináři už předem, jak to dopadne. 

Andrej si bude muset vybrat

Autor
Štítky

Sledovali jste trochu současné demonstrace proti Babišovi? (a Zemanovi a Benešové)? Nějaké tisíce lidí na Staromáku a nějaké stovky v dalších městech. Ne že by to bylo nějaké podstatné množství, člověk má skoro pocit, že se musely spojit všechny politické neziskovky a vysoké školy zajistit volno studentům, aby se to povedlo. Ale samozřejmě nijak nerozporuji, že hodně lidí přišlo na ty demonstrace dobrovolně z vlastního upřímného přesvědčení. 

Místo Agrofertu Monsanto

Autor
Štítky

Europarlament jedná o Babišově Agrofertu... 

Hrozí, že Agrofertu budou pozastaveny, nebo úplně zastaveny dotace, dokud se nevyšetří, jak moc je Andrej Babiš ve střetu zájmů... 

Bez ohledu na to, kdo toto jednání vyvolal a jak vysoko se to dostalo, v Praze sedí hromada lidí, kteří se už nemůžou dočkat, až se ukáže že Andrej je pořád majitel Agrofertu a bude důvod zase vytáhnout do ulic a bojovat proti tomu velkému zlu, které se na nás valí.  Premiér bude odejít, i bez voleb nastane nová spravedlivější a lepší éra... 

Zemědělský podnik v praxi

Autor
Štítky

Mám kamaráda. Pracuje na jednom z mých obilných sil a po večerech dělá soukromého zemědělce. Je to v našich podmínkách maličký zemědělec. Má "jen" 150 hektarů. Na těch sto padesáti hektarech pracuje po odpolednech se svým bratrem, který také chodí normálně do práce a se svým otcem, který je v důchodu. Kdyby to měli dělat na plný úvazek, neuživilo by je to. Ale když se to dělá po večerech, je to příjemný přivýdělek a navíc slušný způsob, jak otáčet a hodnotit své úspory.