děti

Články

Chcete děti? A máte povolení

Autor

Pod tímto titulkem vyšel v sobotních Lidových novinách 7.12.2019, na str. 17 v příloze Orientace text filozofa Matěje Širokého o eseji francouzského autora Antoina Buéna (1978) „Povolení rodit“.

V úvodu autor připomíná, že naši planetu obývá 7,5 miliardy lidí a v roce 2050 „jejich počet určitě přesáhne 10 miliard“. V souvislosti s tím klade otázku, zda by nebylo „zodpovědnější a morálnější nemít děti“.

Komu patří děti?

Autor
Štítky

Banální otázka. Přece rodičům. Kdo o nich rozhoduje? Přece rodiče - dokud nejsou dospělé. Co byste dělali, kdyby soud odsoudil vaše nemocné dítě k smrti? To už mě mnozí mají za cvoka.

Přesně tohle se ale děje v Británii. Kdo sledujete osud malého Alfieho Evanse, tak víte, o čem mluvím. Kdo jste o něm neslyšeli, tak mrkněte na pár linků dole. 

Popáté

Autor
Štítky

Milí přátelé

Včera deset minut před půlnocí se mi narodila dcerka. Naše páté dítě. Máma i dítě jsou v pořádku, odpočívají po náročném dni a já naopak doma zjišťuju, co všechno se dělo  automaticky mimo mně díky nasazení mé ženy. Měl jsem o tom sice jakous takous představu, ale realita mě prozatím školí a vyvádí z konceptu. 

Do konce týdne zřejmě nic nového nevyjde, musím nějak obstarat ty zbylé čtyři haranty, sám sebe a udržet domácnost v přijatelném stavu. 

Děkuji za pochopení.

hrdý otec

Vidlák