krajské volby

Články

Ještě jednou k volbám...

Autor
Štítky

...aneb co zůstalo stejné a co jsem přehodnotil.

Dnes bych rád navázal na svůj nedělní článek. Chtěl bych ještě chvíli hodnotit volební víkend a podívat se na volby z trochu většího odstupu. Zároveň jsem si ledacos přečetl - především komentáře vás čtenářů a uvědomil jsem si některé další skutečnosti, které mi v sobotu večer ještě nedocvakly. Některá svá prohlášení budu muset trochu poopravit. 

Dojmy člena okrskové volební komise ve Vidlákově

Autor
Štítky

Tak jsem byl včera i dnes zase u toho. Pokolikáté už za těch posledních 10 let, co k těm různým volbám chodím nejen jako volič ale taky jako člen okrskové volební komise? To ale není podstatné. Jednou jsem si taky vylosoval funkci předsedy a dvakrát funkci místopředsedy. Ti mají vždycky o pár stovek větší odměnu. Ta odměna byla pro všechny členy komisí tentokrát podstatně vyšší než bývalo zvykem. Bylo to jakési "riskovné". Setkávali jsme se přece jen nablízko se spoustou lidí.

Krajské volby 2020 - vidlácké postřehy

Autor
Štítky

Tak nám to skončilo. Je odvoleno, hlasy jsou sečteny. Nestalo se nic dramatického, kromě očekávaného koronaviru, volby neovlivnila žádná dršnácká kauza plná plicejních plukovníků a těžkooděnců, voliči se dostavili v obvyklém počtu a rozdali karty. 

Takže... 

Babiš si v celkových číslech polepšil. O trochu... Prakticky všude zůstal na svých mandátech a tu a tam mu něco přibylo. V principu nijak výrazně neztratil. Ostatní strany se musely modlit až se z nich kouřilo, protože nebýt koronakrize, zřejmě by Babiš všechny převálcoval zcela drtivě.