dotace

Články

O zemědělských dotacích podrobněji, ale stále nedostatečně

Autor

 

 

A teď už dnešní text: 

V minulém týdnu, když jsem psal o nové strategii vlády, aby z našeho starého, hloupého a ošklivého zemědělství udělala ten mladý, krásný a chytrý svět, tak jsem se dotkl nepoměru dotací mezi malými farmami do padesáti hektarů a většími zemědělci, kteří skutečně produkují, ale jsou nově považováni za agrobarony, kteří jen ničí naší půdu a v deagrofertizovaném světě se s nimi už nepočítá, protože naší produkci zachrání šťastní farmáři se svými padesáti hektary. 

.... a mohl bych ty dotace vidět?

Autor
Štítky

Krátký Volnobloklý úvodník: 

Tak nám včera proběhla ta demonstrace před sněmovnou proti covid pasům. V hlavní roli Volný blok a Trikolóra. Zpívá Ilona Czáková... Demonstrující vytvořili uličku hanby pro poslance a zaměstnance sněmovny. Pokřikovali, dělali bordel... 

Hamáčkovo gestapo připravené k zásahu (jak upozorňoval Vlastimil) nezasáhlo. 

Korupce je úplně všechno

Autor
Štítky

Je to asi rok a půl zpátky, co jsem se bavil s jedním dávným kamarádem o kotlíkových dotacích. Tedy ani ne tak o dotacích, jako o tom, že si také nechal vyměnit kotel a dostal na to dotaci. Já ho chvíli špičkoval, proč si jako Ostravák kupoval nový drahý kotel, když i v tom novém pálí uhlí, když má pravidelný přísun uhla přímo z třídírny, ale pak jsem viděl jeho ztrápený výraz a už jsem jen poslouchal.