Já bych nebyl tak hr...

Autor

Včera ústavní soud řádně rozvířil vody českého politického rybníčku, když svým rozhodnutím zrušil část volebního zákona, který se týkal určitých technikálií přepočtu hlasů na mandáty a zároveň zrušil ustanovení o nutnosti překorčit většíprocentní  kvórum pro volební koalice. Nechci se vytahovat, ale když jsem se dozvěděl, že Zeman poslal ústavním soudcům dopis ve kterém je varoval před důsledky jejich rozhodnutí, bylo mi jasné, že Rychetský a spol. už rozhodli a jen se ještě chystají na okecávačku. Kdyby Ústavní soud nechal všechno při starém, neměl by Zeman důvod jim něco psát. Přece jenom je starý Ještěr z Hradu v politice už dlouho a tak zná svoje Pappenheimské.

Včerejší článek na Kydech byl o něčem úplně jiném, ale přesto se zdejší  komentáře hemžily stanovisky a názory na toto ústavněsoudní rozhodnutí. Tož pojďme si to prokydat pořádně:

Pokusím se krátce shrnout dosavadní události. Před třemi roky podala skupina senátorů příslušný podnět k ústavnímu soudu a argumentovala tam, že uvedené paragrafy volebního zákona jsou v rozporu s ústavou. Rychetský a spol. si dali načas, ale zřejmě už na tom nějakou dobu pracovali, protože Zeman určil termín podzimních voleb nečekaně brzy a já si myslím, že to z jeho strany byl takový pokus zlikvidovat hned v zárodku toto soudní rozhodnutí s tím, že ústavní soud nebude přece riskovat chaos teď před volbami. Rychetský v poslední době zcela jednoznačně dává najevo, že na dávné přátelství s prezidentem v podstatě zapomněl a Zeman není jediný, kdo u nás hraje promyšlené politické hry.

Ústavní soud svým rozhodnutím zrušil zákon na kterém se v devadesátkách shodli Klaus se Zemanem a principem mělo být posílení vítězů voleb na úkor volebních lůzrů. Oba pánové si od toho slibovali nějaké ty mandátky navíc, protože v parlamentu tehdy byla celá řada vocasů, kteří měli blízko k Havlovi, do všeho kecali, měli jen pár poslanců, ale dohromady pod havlovským vedením tvořili přece jenom dost silného protivníka.  Vzpomeňte na Unii Svobody, ODA, ale i KDU-ČSL.. Každá z těchto straniček dostávala polibky smrti Havlovy podpory a postupně se samy vyautovaly ze sněmovny, ale dokud tam byly, dělaly potíže.

ODS a ČSSD tehdy soupeřily o první místo ve volbách, ale v podstatě byly stejně silné. Nový přepočet hlasů na mandáty jim vždycky pár hlasů přihrál a to oběma víceméně stejně a všechny ty malé víceméně stejně obral. Ovšem… doba se změnila. V posledních volbách byl už jen jeden jediný vítěz a tím byl Babiš a pak dlouho nebylo nic a pak teprve někdo další. Byla tu jen jedna silná strana a tak to Babišovi na úkor v podstatě všech ostatních přihrálo tuším patnáct mandátů navíc na úkor všech ostatních trpaslíků.

První věc na kterou chci dnes upozornit je to, abyste si všimli, jak moc byl Babiš na koni a jak velká vládla demoralizace v opozičním táboře, když tenkrát dokázali přijít na jediné řešení jak Babišovi alespoň trochu okopat kotníky a tím byl tento podnět. Tak moc se báli, tak moc měli pocit, že Babiš může jednou vládnout třeba úplně sám, že se domluvili s Rychetským s.r.o., aby jim ještě pár mandátů ukáplo.

Dnes je svým způsobem všechno jinak. Do voleb jdou v podstatě tři velká uskupení a pár opravdu pidistraniček a pokud by to dopadlo podle současných volebních průzkumů, v podstatě by nikdo z těchto tří velkých stran na přepočtech mandátů nevydělal ani neprodělal. Celkem rovnoměrně by se o ně podělili. Asi by to bylo docela dost poslaneckých křesel, protože reálně hrozí odchod ze sněmovny více stranám a tak by bylo o co se dělit. Ale když má ANO 25% a Piráti se STAN 22% a ODS s TOPkou a KDU 20%, tak už v podstatě o nic nejde.  Celý fór byl v tom, když tu byl jeden silný Babiš a spousta slabých ostatních. Ústavní soud v podstatě zrušil důvod, proč dělat nesourodé slepence stran. Ve všech stranických sekretariátech se teď bude řešit, zda je jejich koaliční partner spíše nestahuje ke dnu a to jim rozhodně na klidu nepřidá. 

Další věcí je, že do voleb je daleko a ústavní soud nenapsal žádný nový volební zákon. Jen zrušil ten starý. Stane se totiž přesně to, co Zeman psal ve svém dopise - nastane bordel. Nějak si v českém politickém rybníčku nedovedu představit, že všichni disciplinovaně sednou ke stolu a začnou konstruktivně jednat ve jménu ústavy a voliče.  Do voleb "musí" vzniknout nový volební zákon a musí se pro něj najít podpora. Nikde není napsáno, že když už se bude do voleb sahat, že se nedají novelizovat i části které Rychetský ponechal bez povšimnutí.  

Nebo si snad myslíte, že Babiš mentorovaný Zemanem neudělá nějaký protitah? Že prostě nechá všechno podle Rychetského přání a nepopere se o svojí politickou budoucnost? Že bude útrpně čekat na ztrátu mandátů, které mu v podstatě znemožní sestavit jakoukoliv vládu? Že prostě skončí v opozici aniž by se o něco pokusil? Pokud ano, tak si svůj politický pád plně zaslouží a není důvod kolem toho dělat fóry.

Ve skutečnosti v této chvíli značně vzrostl význam kupříkladu SPD a dalších nezařazených poslanců. Do voleb musí vzniknout nějaký nový zákon, který by mohl přihlížet k jejich zájmům.

Třeba by mohlo dojít na jinak rozdělené volební obvody. Ti, co jsou etablovaní v celé republice, ty to ak moc bolet nemusí, ale zkuste třeba překreslit volební obvody v Praze - panelákové Jižní město hlasuje trochu jinak než Jevany.  V leckterém volebním obvodu vyhrával demoblog jednoduše proto, že vnitřní město přečíslilo jinak volící okraje. Kdyby se to jinak překreslilo, mohla by situace vypadat úplně jinak. 

Výrokem ústavního soudu vznikla příležitost i pro další taktizování - Na jedné straně máme vyhlášené volby a nezbytnost odevzdat do jisté doby kandidátky. Současné koaliční bloky si rozdělily kandidátky tak, aby v  daném obvodě byl někdo, kdo tam má šanci uspět. Domluvili se, kolik kterých lidí ze které strany kde bude. Teď se jim to může překreslit a nakonec zjistíme, že do voleb nejdou tři velká uskupení, ale opět velký Babiš a mračno malých stran, které se v nejklíčovější době pohádaly mezi sebou. 

Motorem kreativity nad novým volebním zákonem bude Babiš, protože má nejvíc poslanců, má je disciplinované a pokud se domluví s Vojtou Filipem, Okamurou, s lidmi z ČSSD, kteří mají nějaký pud sebezáchovy nebo naopak potřebují lukrativní místa po budoucím volebním debaklu, dále je tu mladý Klaus a ta jeho poslankyně od ODS… v ODS všeobecně bude dost lidí, kteří si dovedou spočítat, že koalici s TOPkou jim voliči asi spočítají a tak mohou myslet na své zájmy a výsledkem klidně může být Babišova ústavní většina, která by mohla při psaní nového volebního zákona třeba rovnou i přepsat kus ústavy. Zkrátka Babiš může mít větší dosah, než si Rychetský dovede teď představit.

Boj o nový volební zákon také upře novinářské zraky někam jinam než jen na koronavirus a tak by breberka nemusela být takřka jediným volebním tématem.

Babišovi jde v podstatě o houby - všichni vědí, že zrušení zákona hraje proti němu, takže na jedné straně může dělat, jak se snaží a na straně druhé bude hlavně zdržovat a zvyšovat nervozitu ostatních. On sám se o kandidátky a hádky nemusí obávat. Svému ANO vládne železnou rukou, což zjistili i rebelové v Brně se kterými vyběhl zcela nemilosrdně i za cenu ztráty ve volbách. Znovu už se nikdo neodváží. Ostatní strany ať se hádají. Ať se bojí o své kandidátky, ať se jejich lídři hádají o pozice. Nemluvě o tom, že Babiš má prachy... může si klidně za kampaň připlatit, počítat s více variantami, kdežto ostatní s ním těžko udrží krok. 

Troufám si tvrdit, že pokud se zákon o volbách včas napíše i schválí, v podstatě se při tom upečou ty skutečné povolební koalice...  a bude to vypadat úplně jinak než teď. 

Ale je klidně možné, že v současném marasmu vězíme ještě hlouběji, než by kdo čekal. Volební zákon se nenapíše ani neschválí... Čím déle o tom přemýšlím, tím spíše mám pocit, že Rychetský možná chtěl dělat politiku a dnešní opozice se teď právě raduje z vítězství, ale za půl roku může být všechno jinak. Mílovými kroky se přiblížíme našemu americkému vzoru – tam také dokázali zařídit, že 70 milionů lidí věří ve velkolepé volební podvody. I u nás se to může podařit stejně dobře, protože nový zákon může být naprostý paskvil, který zase více podlomí důvěru v demokracii a zase více upne zraky k majáku stability a pořádku – Rusku (nevěřil jsem, že v souvislosti s Ruskem někdy použiju slovo pořádek, stabilita, ba ani maják).  V ohni bitev kolem tohoto zákona shoří i celá řada iluzí, které o našem státě a našich představitelích ještě máme. A jsem si téměř jistý, že ztratíme iluze nikoliv výběrově o některých, ale o všech. 

A ještě existuje jedna varianta - bianco šek pro Babiše, aby už nikdy volby nebyly. Není volební zákon, protože poslanecké vyžírky se nedokázaly na ničem dohodnout, je koronavirus, je krize, co bys chtěl cype. Chceš chaos a bordel? Chceš volby jak v Americe?  (také jsem si nemyslel, že to někdy řeknu) Tak nepyskuj a koukej jít pěkně do rachoty jinak drž hubu, my tě zatím zachráníme a dočasně budeme vládnout bez mandátu. A samozřejmě jednotkou dočasnosti je jeden furt. 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.4 (97 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

možností a pravděpodobností, co nás čeká.
Ale jak jsem napsal ve včerejším závěru diskuze, není se moc čeho bát. Bruslograd má ještě dost sil na to, aby nás ve svém náručí udržel. Minimálně do roku 2033, kdy chtějí čeští posranci - pardon - poslanci odejít od uhelné energetiky. A pokud se mamá Makrele podaří postavit k Nord Streamu i dostatečný počet paroplynových elektráren, máme vystaráno i poté. Soudruzi nás nedají. Kdo by na ně hákoval...

Průměrný počet slepic: 4.7 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Taky si myslím, že ÚS nedohlédl důsledků svého rozhodnutí. Tohle má potenciál dopadnout úplně jinak, než zamýšleli, pro dolních 10 mio samozřejmě blbě...

Průměrný počet slepic: 5 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

No, do budoucích voleb by mělo být na Ústavní soud vyhlášeno stanné právo. Ještě jeden takový aktivistický zvrat a nebude mít kdo politikařit.
Z druhé strany to dopadlo tak, jak nejlépe mohlo. Nebude zákon, nebudou již vyhlášené volby. Babiš nenuceně udrží trvalou vládu a to bude ta správná demokracie.

Průměrný počet slepic: 4.1 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

To už fakt není Praha. Ale uznávám, že mně z té dálky celkem splývá Bohumín, Havířov, Karviná jako "někde hned u Ostravy". (Jej, to zas dostanu stran věku a vizuálního vzhledu. A Těšín s Třincem taky, abyste věděli.)
K načasování měl pravdu Zeman, ústavní soud udělal díru a není nikde psáno, že se do voleb stihne zalátovat. K faktickému dopadu hlasování je to ale asi dobře. Když poměrný, tak poměrný - nejdemokratičtěji to chtěli před lety udělat komunisti (to sou paradoxy) - celá ČR jeden volební obvod. A kdybysme si to mohli dovolit, tak bych k tomu přidal volební klauzuli 0,5% = 1 křeslo poslance.
A v podstatě mi dává logiku i stejná hranice pro koalice, když si dokážou domluvit jednu kandidátku. Jen to načasování je krajně podezřelý.

Průměrný počet slepic: 5 (21 hlas)

To fakt nejsou ostravské městské části? Něco jako v našem statutárním městysi třeba Doubravka?
Už mě to nebaví, pořád nějaké novinky.....

Průměrný počet slepic: 4.7 (14 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

městské části Ostravy.
Ova má 214 km2 a cca 288 tis. ob,
Pha má 496 km2 a cca 1 300 tis. ob.

Z toho je vidět, že Ostráva, cype, je fajne mjesto uplně ganc. A fajne budě, dokud se nezastavějí volné plochy po zrušených fabrikách. Pak tu budou dopravní zácpy, jako všude jinde.
Jinak Ostrava má okolo 30 městských částí, jejichž jména jsou podle bývalých vesnic.

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

Větší fór než Doubravka je Újezd nebo Bukovec. :-)

Zatím bez slepic

Jel jsem po Ostravě a zklamu tě, nevidím rozdíl mezi Brnem, Budějicema nebo Prahou z hlediska rychlosti průjezdu...

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

neumíš zvolit čas a správnou komunikaci. Já zcela běžně prolítnu v dopravní špičce asi 23 km z Bartovic na konec Poruby za 20 minut. Jistě, je možno zvolit trasu, kterou se budeš kodrcat hodinu.

Průměrný počet slepic: 3.9 (7 hlasů)

Ale toto platí o Brně, který znám taky, takže to dokazuje, pouze, že ty máš znalost Ostravy a já Brna, ale nikoliv, že v Ostravě je nižší provoz jak v Brně.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

tranzitní trasy, které jsou použitelné pro auta nad 3,5 t. Prosím, abyste ze mne nedělal většího pitomce, než jsem.
A netvrdil jsem, že v Ostravě je menší provoz. Ostrava má všeobecně více čtyřpruhů s minimem světelných křižovatek, z nichž dva jdou přes centrum. Brno nic podobného nemá. A navíc tam žije na skoro stejné ploše dvojnásobek obyvatel, z toho se nevykecáte.

Průměrný počet slepic: 3.5 (4 hlasů)

Důvod zpoždění při cestě do práce je jasný, u Těšína se čepuje pivo a grilují steaky. https://cnn.iprima.cz/u-tesina-se-cepuje-pivo-a-griluji-steaky-mam-na-t…

Zatím bez slepic

Tak nejdřív fakta ke tvrzeni "A navíc tam žije na skoro stejné ploše dvojnásobek obyvatel"
Brno: 1700/km2
Ostrava: 1300/km2
Tedy skoro dvojnásobek je u tebe 1,3? kdyby to bylo 1,7, tak bych se omluvil, ale takto říkám, že co se čísel týče máme jiný pohled...

Průjezd ostravou vs Brnem, tak Brno projíždíš, když budeme brát "transit" buď jihem nebo jenom od Svitav "na prahu" nebo "na ostravu", jihem není prakticky žádný semafor, od Svitav "naprahu" 1ks ;) a pouze jedno uzké hrdlo po výjezdu s tunelu, ale průjezd i ve špičce co jezdím 20 minut v tom hrdle ;)
Takže pokud je špička, tak můžeš i na ostravu tudy, pokud není jedeš cez druhej tunel, tam je samaforů více, ale jedeš celou dobu po 4 proudovce.
Prakticky "průjezd brnem" není 4 pruhy jenom ono hrdlo...
Takže co se týká počtu pruhů u průjezdů, tak jsme na tom prakticky stejně, kromě onoho hrdla, taky máím jinou představu "všeobecně více".

Z jihu máš 2 přivaděče 4 pruhy do centra, ze severu až k teplárně praktikcy taky, nebo když to dáš přes tunel, tak 4 pruhy máš k rondu nebo až ke Zvonařce co už je cetrum určitě...

Nějak nemám pocit, že by Ostrava měla něco jiného než Brno, co jsi vyjmenoval máme taky ;)

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

…. jsem o tom diskutoval s okresním hejtmanem.
Vidláku, beru to sportovně, a tak ohledně té zhůvěřilosti Ústavního soudu a Rychetského obzvláště nemám žádných připomínek k vašemu dnešnímu textu.
Jen vzpomínám (proto ten Dub), jak jsem vás před pár dny upozorňoval. že tipovat v dnešní nestabilní situaci výsledek podzimních voleb je bláhové.
Možností budoucího vývoje je tolik, že to spočítat nedokážu. A orientovat se v nich už vůbec. Může se to změnit, ale ten můj osamocený volební hlas se čím dál tím víc tlačí k Japonci. Hajzlík jeden (ten hlas), dělá si co chce (zatím).

P.S.: Kurnik, kdyby mi někdo před převratem vykládal jaké "legrace" se dožiju, nikdy bych tomu nevěřil.

Průměrný počet slepic: 5 (30 hlasů)

Godote, od převratu mám jaksi sny o Francii po pádu Napoleona - teda s tím že současnost je vyloženě burleskní fraška. Když vemu i to co mají za velkou louží .... rok bude opravdu ještě o hodně zajímavější - na zdejším políčku vidím hlavně hemžení špatně vyvoraných myší, jako za perestrojky, ale jaksi hodně umocněné.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

a když si vzpomenu na ty plány co jsem měla až budu v důchodě, kam všude ... jo kulový, moc jxssem toho nestihla takže alespoň dík za net, i když ... co ty mladé čeká a myslej si že nee... uff

Průměrný počet slepic: 4.3 (4 hlasů)

a když si vzpomenu na ty plány co jsem měla až budu v důchodě, kam všude ... jo kulový, moc jxssem toho nestihla takže alespoň dík za net, i když ... co ty mladé čeká a myslej si že nee... uff

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Fakt jsem se celý den držel, a píši až teď, protože tohle je jednoznačně téma pro mě, na rozdíl covidu, kterému se (tedy diskusím o něm) zde vyhýbám. Velmi rychle před spánkem a uvidíme zítra:
1, musím vzpomínat na slova mého profesora z fakulty, pozdějšího ctihodného soudce ÚS, který mi po jednom semináři ohledně problematiky bytů (resp. údržby bytového fondu), kterého se zúčastnil Rychetský, jako právník bytového družstva Pokrok (snad jsem se nespletl) a kde plácal (Rychetský) neuvěřitelné bláboly o vedoucí úloze strany v zajišťování bydlení obyvatelstva: "Von byl vždycky neuvěřitelně blbej a ještě to vždycky byla vychcaná kurva. Věřte mi to, studente (říkal mi studente, i když jsem dávno nebyl), znám ho odmalička. A ta jeho blbost a touha po moci nás ještě bude stát spoustu problémů." O jejich nepřátelství na ÚS, kde se krátce potkali, se vyprávějí legendy.
2, všichni (!) se shodli na tom, že načasování je chybou. I ti, komu pomáhá. Je na ně totiž vidět.
3, AB a hnutí ANO tohle rozhodnutí velmi pomohlo, a být jím, tak bych dnes pil Crystal. Jestli jsem moc předtím nevěřil na připravované koalice, tak teď na ně nevěřím vůbec.
4, Také se těším na účast jiných koalic, které vzniknou z trpaslíků.

A teď vážně. Spolu s Okamurou se fakt bojím Senátu. Touha některých senátních politiků chopit se vlády je nekonečná, a dovedu si představit, že už si to se Skopčáky a Aspenem domlouvají. Scénář jednoduchý:

a, nedomluví se PS se Senátem. Z nedohody je všemi médii i zahraničními obviňován AB
b, volby se nemohou konat
c, PS končí, vláda nemá komu podat demisi, takž vládne dál
d, vládne Senát pomocí zákonných opatření, vláda i prezident se sice budou vzpouzet, ale "lidový hněv" zajistí, že budou postupně z vlády podávat demisi jednotlivý ministři a každého, koho prezident do vlády jmenuje nebude přijímán v zahraničí
e, teprve po určité době Senát dovolí volby do PS, ale přizpůsobí je potřebám zájmových skupin. Jestli si někdo myslí, že jsem se zbláznil, ať se podívá do USA nebo na Ukrajinu a nebo jenom na Slovensko........

Je to tak úplně hloupá představa?

No nic, zítra se pokusím rozebrat, co bude preferovanou variantou v PS, místo dosavadního zákona, alespoň podle toho, co mi řekly moje zdroje...

Hezkou dobrou noc, IK

Průměrný počet slepic: 4.7 (62 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

aby si to v poslanecké přečetli a porozuměli tomu

Průměrný počet slepic: 4.6 (14 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

Skutečně se jednalo o největší české bytové družstvo Pokrok v Praze (stále přes 20 tisíc bytů). Rychetský byl právník, Ota Karen předsedou. Karen se pak stal (spolu)zakladatelem pojišťovny Kooperativa. Už je po smrti.

Průměrný počet slepic: 4.5 (11 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

Kdybyste poslouchal fialovýho modroptáka za jednu partičku, tak byste se dozvěděl, že už to mají vymyšlený.
Fláknou pro koalice 7/9/11, trošku přepočítaj, přerozdělej posrance a je vymalováno
Protože jak zdůraznil, soud nezmínil absolutní rovnost hlasů, tedy správně, protože to je stejně dosažitelné jako komunismus, tedy idea a co se týká koalic tuším, že je tam požitá termín - nespravedlivý -.
Pirátská sekta a spol s tím je taky srozuměna.
No a kdo zbejvá, Okamura, tomu je to jedno ten si bude mlejt svoje. Ale pokud budou potřeba jeho hlasy dá je. Pak je na řadě Hamajda, tomu nic jinýho nezbejvá, než s tím ve finále, ale až ve finále , to podtrhuji, taky souhlasit, jinak ho jeho genossepartaj uškrtěj. Kdo by jinak platil ty dluhy, když se tady nabízí sice drobnej, ale přesto přivýdělek? Tedy se musí pokračovat ve žvanírně. A navíc na tom vydělá jak je státotvornej.
No a komunisti s tím taky musej souhlasit, protože jinak by popřeli sami sebe.
Takže, zbyde jen protestní hlas Andrejka.
Tedy! pokud Andrejko nesáhne do kešeně a nezacáluje za socany tu sekeru a to on neudělá, protože hrozně rád rozdává z cizího. Jeho majno je jen a jen jeho majno.

Průměrný počet slepic: 3.6 (15 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane IK Váš pohled je pro mě velmi inspirativní, díky za něj a ještě oceňuji znovu a znovu schopnost Vidláka otevřít a popsat téma, toto téma je (a ještě si asi neuvědomujeme jak moc) mimořádné...
No a k tomu Rycheckému, poznal jsem mnoho lidí, kteří měli dar uspět v diskuzích, jedni své oponenty uřvali, jiní je upozadili barvou svého hlasu, pan Rychecký své posluchače doslova a do písmene "užvanil".

Průměrný počet slepic: 5 (15 hlasů)

In reply to by MNOP (neověřeno)

Trvalý odkaz

Spíše bych řekl, že Rychetský své posluchače unudil.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

Je zde ještě varianta. Před termínem ukončení PS nebo hned po nějakém neúspěšném hlasování o ústavě podá vláda demisi a hrad jmenuje úřednickou vládu v čele s např. AB . Je to reálné?

Průměrný počet slepic: 4.5 (6 hlasů)

In reply to by Immanuel Kant (neověřeno)

Trvalý odkaz

Naprosto přesná dedukce možnosti, co se může reálně stát. Už na to myslím kdosi v diskusi upozornil.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Sníš rohlík, zaplatíš daň. Vykadíš rohlík zaplatíš daň. Čemu furt blboni nerozumí?

Průměrný počet slepic: 3.7 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Když přiznal, že ten jeho zákon, co tu téměř třicet let nějak fungoval je ŠPATNÝ, JAKOU MÁME JISTOU/ NEBO JAKÁ MŮŽE BÝT JISTOTA, ŽE TA NYNĚJŠÍ tzv- OPRAVA JE SPRÁVNÁ?
No a ještě .... neměl by být z toho následujícího jednání ZCELA VYLOUČENÝ?

Průměrný počet slepic: 3.8 (15 hlasů)

Protože Rychetský a spol. tím výrokem nemají pravdu, pokud rovnost hlasů, tak musí být absolutní, tedy nesmí přebírat hodnotu hlasu člověka co nešel k volbám/volil stranu co se tam nedostala, strany/strana co se tam dostala, to už je přepočet, kdy dostává váhu na úkor druhého...
Když bude relativní, tak nelze obhájit, že "přepočet větší straně" není košér, ale předání/přepočítání hlasů stran co se tam nedostali, těm co se dostali je košér... Platí buď předání hlasů nebo nepředání, ne předání co se zrovna líbí, protože jsem dneska vstal a opařil se čejem...

Průměrný počet slepic: 4.6 (22 hlasů)

Naprosto přesný postřeh.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

kdyby Bureš volby prostě zrušil ...

Vítězný únor taky většině Čechů nějak extra nevadil. Demokracie není vhodná pro každý národ a vyvážet ji do kotlinky je velký experiment. Češi si to dobře promyslí .... a klidně se vrátí k normalizaci.

Průměrný počet slepic: 2.1 (27 hlasů)

Jestli někdo volby zrušil, tak je to Senát a Ústavní soud. A Bureš jsi leda tak ty.

Do Senátu se beztak nevolí, ty kašpary už chodí volit jen Geislerová s Holubovou a nějaké jiné škeble.

Průměrný počet slepic: 5 (33 hlasů)

No tedy Scallope - z Vás ještě bude normálně politolog komentátor. Sice to říkáte jako obvykle velmi expresívně, aby nikdo nebyl na pochybách, co si o mě a nás ostatních vlastně myslíte a jak jste nad věcí, ale jinak jste to trefil dokonale.  
Ano, dnes už si dovedu představit spoustu situací, kdy by zrušené volby byly lepší varianta než chaos v ulicích. 

Dovedu si představit spoustu situací, kdy by Babiš jako trvale dočasnýá premiér byl lepší než nějaký nový Hitler vzešlý z lidového hněvu

Dovedu si představit, že se obyvatelstvo vrátí k normalizaci a ještě bude každý den děkovat Bohu/přírodě, že to takhle dobře dopadlo.

Události nabírají tak raketový spád a jsou takovým tempem vpřed, že si už dovedu představit úplně všechno. Jestli to takhle půjde dál, odhaduju životnost Kydů tak ještě na rok až dva. Pak už mě někdo z moci úřední (nebo samozvané) prostě vypne. A za rok budeme vzpomínat na tuto dobu s nostalgií, jak bylo všechno ještě krásné a jednoduché.   

Průměrný počet slepic: 4.4 (37 hlasů)

moc mě sereš, a to jsem v opozici k naprosto všem a všemu, co se v Čechistánu děje.
:-)))
Dost srandy. Pravdou je, že cenzura je nyní velice blízko bodu, v němž si za socíku drzý mluvčí koledoval o basu natvrdo.
Ostatně je pravdou, že pár trestů za verbální a psané projevy už zde padlo.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)

Tradiční strany by dokázaly volební zákon změnit - on v podstatě stačí návrat před oposmluvní dobu. Právě Babiš postavil svou politiku na nenávisti k ostatním politickým názorům, vždyť VŠICI KRADNŮ. Trump podobně hulákal JAIL HILLARY. Ale demokracie je založena na střídání u moci a tedy je potřeba se s opozicí domluvit ... jenže tím Babiš nutně popře Babiše.

Ze strany Babiše to není nic osobního, on sám vyrostl z divokých devadesátek a raketový nárůst jeho bohatství přišel díky spolupráci s tradičním Grossem. On nemá žádný problém s tradiční politikou, jakožto ryze bezhodnotový jedinec se domluví i s mafií, v tom problém není. Jeho boj proti tradičním stranám není dán jeho presvedc ním, ale čistě proto, že mu to vyšlo ve výzkumech - přesně toto po něm totiž chtějí voliči typu vaší party. Právě v tom je problém: když se začne domlouvat s opozicí na zbraně volebního zákona, ztratí více voličů, kteří chtějí tradičním a prozápadním partajim akorát nakopat prdel. Andrejko nemá problém se domluvit s kýmkoliv, ale koblihy mu to kazí :-)

Lidi byste do ulic nehnal, kdyby hrozilo, že volby nebudou. Rušit Vás tedy nikdo nebude - vždyť byste nám vysvětlil, že ta návrat normalizátorů může nadnárodní kapitál - Češi přeci nikdy za nic nemůžou!

Průměrný počet slepic: 2 (17 hlasů)

ta neni pro každýho, neni. To je abych tak řekl věc, v který se ne každej dost dobře vyzná. To se nezkouší na lidech, ale na prasatech. Na těch rudejch a hnědejch, co jich bylo 55%, ale jak řikám, prostě to neni pro každýho. Nebo podivejte se, Schwarzenberg, že jo. Takovej hodnej kluk, chytrej, všechno, ukotvenej, a najednou bác ho, prej urovnat vztahy s Ruskem. No podivejte se, to je potom těžký tohle. Prostě tu demogracii je potřeba tak nějak dávkovat po kouskách, že jo, a než bude pro všechny, tak je potřeba se dívat, že jo, dívat se učit se od někoho, a nebojim se říct klidně to i svěřit někomu, že jo, kdo má z toudlenctou demogracií vopravdu bohatý, bohatý zkušenosti. A taky ví, jak poradit, ano poradit těm, kteří vyloženě tápou a taky samozřejmě a nutně jak se vypořádat s těma, který tu demogracii jenom využívají a nechápou, vůbec nechápou širší souvislosti a tyhlenty kontexty všechny! Prostě situace je vážná, velmi vážná, a my už prostě nesmíme, nesmíme dovolit, aby to na podzim dopadlo jako za posledních osm roků už tolikrát.

Průměrný počet slepic: 4.8 (19 hlasů)

To střídání u moci alias demosgráca, chápou blboni jako zastupování před vyšší mocí. Ale ta se nevolí. Proto se jedná o podvod na lidech, kerým zbylo ze všech možných práv jen právo na hudrání jazykem. A to eště jen dočasu.

Gdyby takhle střídali blboni svoje potřeby, tak už dávno vymřeli. Hotové.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

No, Vidláku, tak to dopadne s každým národem, kerej uhne před svými základními potřebami a volí v podvodném sečítání hlavy, keré se pak v zákoutí domůiví proti všem. A v senátních volbách už nejde ani o domlouvání, tam si své politické důchodce můžou zvolit jejich strany a rodinky, gde sou jejich kydy po zásluze propláceny. To je demosgráca.

To je systém, kerej blboňům v jejich prospěch uzákoní akorát právo mluvit, tedy to, co by každej blboň dělal stejně. Ale právo na život, bydlení, žrádlo nebo vodu už nemá.

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

má moc a prachy.
A každý má svou cenu.
A máme zde koroňáka. Třeba... Anebo vyvstanou nové "hrozby", o nichž ještě nic netušíme.
Chlape, dejte si po ránu šptamprlu a buďte trošku kreativní! S malou násobilkou a vyjmenovanými slovy tuhle válku opravdu nevyhrajete!!!

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)

Zrovna jsem skončil ve škole a mám dost :o)) Buď jsou skvrny na Slunci, nebo něco jiného, ale dnešek je infarktový nejen kvůli vynálezu ÚS.
Už aby bylo zítra 16:30...

Průměrný počet slepic: 3.7 (7 hlasů)

přijedete Vidlákovi vyžrat špajz, můžem se domluvit a já vám něco málo přivezu.
A když píšu málo, tak tím myslím málo, ne že se tam přihrnete s vydrhnutým kýblem!

Průměrný počet slepic: 5 (9 hlasů)

... proč by mě měl vadit, v ten den jsem se narodil, každý rok ho slavím !!! Letos to bude již po 73-té ... tož asi tak.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

In reply to by robertík 007 (neověřeno)

Trvalý odkaz

jako obvykle aniž by jste četli :
Kola dějin se točí zpět ─ k fašismu ze 30. let 20. století v Německu
SVĚDCI COVIDOVI ŽÁDAJÍ “KONCENTRÁKY” PO VZORU NĚMECKA. CO BUDOU ŽÁDAT PŘÍŠTĚ?
O detenčních centrech, které zřizují v Německu, již některé weby psaly, tedy brzy poté, kdy se tato informace objevila v zahraničních alternativních médiích. Nyní už konečně tuto informaci potvrdila i česká sdělovadla (např. ZDE).
Pokud jste čirou náhodou na tuto informaci nenarazili, tak jen připomínám, že tato detenční centra mají fungovat pro odpírače karantény. Tedy pro ty, kdo nařízenou karanténu opakovaně poruší.
Tady se jedná o princip. O to, že se tu mají do detencí umisťovat občané na základě zcela vymyšlených čísel a opatření, jejichž účinnost je více než sporná. Pak není divu, že se občas najde rebel, který se nesmyslnému nařízení snaží vzepřít. V Německu jsou navíc lidé mnohem vzpurnější, než u nás, což ovšem svědci covidovi v jejich zaslepenosti nevidí. Zrovna v době, když se naposledy demonstrovalo na Václaváku, se demonstrovalo i v Berlíně a to s mnohem větší účastí. Nehovoříc o Vídni, kde proběhla letos již druhá velká demonstrace, přitom Rakousko má méně obyvatel, než my.
Ať je to jak chce, může to nakonec dopadnout tak, že se ukáže prstem třeba na ty, kdo si odmítnou nechat aplikovat prokazatelně nevyzkoušenou vakcínu. A ti, kdo ji odmítnou, budou umístěni do stejných detencí. S tím rozdílem, že pak už budou muset podobných center vybudovat ještě víc, neboť odpor proti nevyzkoušeným vakcínám je například v Německu ještě větší, než u nás. A vždy se, bohužel, najdou i ti, kdo budou podobným totalitním praktikám tleskat.
Nápadu na “koncentráky” tleskala skoro polovina čtenářů Novinek na Seznamu, kde byl článek o detenčních centrech zveřejněn. Pod článkem udělali k tomuto tématu anketu, kde se dotazovali, zda čtenáři souhlasí s podobnými “koncentráky” také u nás. Celých 45 % našinců by podobné zařízení u nás uvítalo. Pohled na diskuzi, kde mnozí tento krok německé vlády kvitovali, pak hovořil za vše.
Je neuvěřitelné, kolik je u nás lidí, kteří by podobné detence jiným lidem přáli. Přitom těm stejným idiotům nijak nevadí například průchozí hranice, přes něž k nám (a přes nás pak dál do Německa) proudí ročně tisíce vetřelců ze zemí, z nichž s sebou přinášejí mimo jiné i nemoci, které jsou typické pro jiné kraje. Nevadí jim, že zde byly poměrně nedávno nekontrolovatelně roznášeny spalničky, občas se stane, že si některý ze zahraničních pracovníků přinese tuberkulózu, černý kašel nebo jinou nemoc. Nevadí jim ani to, že se pravidla požadují jen po Evropanech, ale po tisících muslimských vetřelců, kteří nyní proudí do Evropy, nikdo žádná pravidla nepožaduje. Ti dokonce mohou cestovat i bez dokladů.
Co si vůbec myslet o lidech, kteří si myslí, že covid se obloukem vyhýbá MHD, hypermarketům, fabrikám a testovacím místům, ale vyráží do pustých nočních ulic, na lyžařské vleky, do malých obchůdků, kadeřnictví a hospůdek, kde lze počet hostů velmi jednoduše regulovat? Co si myslet o lidech, kteří věří lidem jako je Bill Gates, Klaus Schwab či Angela Merkelová? Tedy režisérům či scénáristům tohoto divadla?
Uvidíme, kam až Německo dojde. To oni totiž udávají směr, kterým se ubírají okolní státy. Naše loutky jen coby poslušní správci protektorátu plní předem dané noty. Možná i u nás na podobné koncentráky dojde, třeba i s těmi sprchami s kyanidem. Samozřejmě, za potlesku všech svědků covidových.

Napsala Slovanka

Průměrný počet slepic: 3.7 (34 hlasů)

Však pouze konstatujete stav a nenavrhujete řešení.
A S TÍM PŘICHÁZÍM JÁ HAVRAN 57. VELIKÝ.
Vytvoříme ne jeden, ale dva koncentráky - jeden pro "CHŘIPEČKÁŘE" a druhý pro "SVĚDKY COVIDOVÉ".
Pokud někdo oznámí, že určitá osoba je typu CH, bezpečnostní složky ji přesunou do příslušné obory ("koncentrák" asociuje v lidech pravděpodobnost určitých nepříjemností) a oznamovatel obdrží finanční odměnu. Pokud bude nahlášena osoba typů SD, šup s ní tam kam patří a opět odměna.
S ohledem na povahu lidí předpokládám, že během týdne, maximálně dvou zůstane mimo obory pouze jeden člověk a to bude ten nejlepší a stane se vládcem Česka.
V zájmu spravedlnosti pak o obsahu sprch v oboře CH rozhodnou občané z obory SD a naopak. Když tak sleduju rostoucí (a někým neustále podporovanou) zášť, typuju, že se navzájem obšťastní zmíněným kyanidem a konečně zavládné v této těžce zkoušené zemi klid a mír.
Jediným problémem bude, kdo zajistí sociální dávky pro nové občany a kdo jim přestaví kostely na ...

Průměrný počet slepic: 4.6 (16 hlasů)

"...mimo obory pouze jeden člověk a to bude ten nejlepší a stane se vládcem Česka."
Nikoliv, to nebude ten nejlepší, to bude ten lichej na kterého už nezbyl oznamovatel.
Doprčic to jsme to ale dopracovali.

Průměrný počet slepic: 4.9 (14 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.