Protokoly Siónských mudrců...

Autor

... to bylo první co mě napadlo, když jsem si přečetl včerejší Povidlákův text. Text měl ale všechno, co požaduji od článku ke zveřejnění, takže nebylo co řešit. Ale tento text bych zveřejnil i kdyby všechny znaky neměl. Je totiž velmi zajímavý sám o sobě a vůbec nejde o to, jestli ho nekdy přednesl Reagan, či vůbec nějaký američan, nebo jestli prostě někdo (v Rusku) zpětně nedal dohromady pěkné proroctví a připsal ho Reaganovi dodatečně. 

Pro mě je mnohem zajímavější, že se tento text objevil v knize rozhovorů s Miloušem Jakešem. 

Vidlácky říkám, že pokud si Jakeš myslí, že Sovětský svaz skončil právě díky údajné strategii kterou nastolil udajný Reagan ve svém údajném projevu, tak se vážně nedivím, že šli komunisti do kopru i se svojí perestrojkou, Gorbačovem, Jakešem, Biĺakem, Štěpánem a dalšími. 

Nejvíc se mi líbí v textu ten nastolený komunistický sen -  že by bývaly stačily ještě dvě tři pětiletky a Sovětský svaz by USA předstihl a pak by už jen vyhrával a zánik kapitalismu by byl na spadnutí. Tohle tvrdili už od začátku - vždycky jim v té dokonalosti někdo překážel, něco se nepovedlo, třídní nepřítel, zahraniční nepřítel, finanční kruhy, židozednáři, spiknutí v armádních kruzích (Tuchačevský by mohl vyprávět), spiknutí v politických kruzích (Slánský by mohl vyprávět)... 

Právě tohle můžeme dneska vidět v praxi. V SSSR dělali perestrojku a doufaje v zázrak a v Číně se začaly dělat kroky pro skutečný hospodářský zázrak. SSSR dělal z vlastních zdrojů a podle toho to dopadlo a v Číně zatím pěkně pustili do země západní kapitál i západní know-how, všechno jim to zkopírovali a vlastně zrealizovali Leninovu tezi, že kapitalista jim prodá i provaz na kterém ho pak oběsí. 

Upřímně nevěřím ani za mák tomu, že by nějaké dvě tři pětiletky něco změnily. Stejně tak nebylo zapotřebí lidi přesvědčovat o výhodách kapitalismu. To zařídil katalog Neckermannu a občasný turista ze Západu. Lidi upřímně chtěli ty barevné dlouhé regály plné zboží, snili o Mercedesu, chtěli se mít tak jako za Západě. A jakmile to šlo, svrhli komunismus s nadšením a očekáváním, že papaláši ve Straně jsou jediná brzda po naplnění jejich touhy po bohatství. To nadšení si ještě pamatuju. To jim nikdo nemusel vsugerovat, to zvládli lidi sami i bez Havla a jeho řečí. 

Samozřejmě lidi neviděli i tu odvrácenou stránku Západu v nezaměstnanosti, drahé zdravotní péči, ztrátě sociálních jistot, ale mezi námi, to se ztrácí i na Západě a ztrácí se to od té chvíle, co byl poražen jejich komunistický konkurent. Dokud se báli komunistů, tak vypadalo Západní německo jako splněný socialistický sen s větší efektivitou. Až potom začali utahovat šrouby i jim a dělají to dodnes.

Vystřízlivění nastalo ve chvíli, kdy se ukázalo, že tam na západě nejsou žádní bratři, kteří nám chtějí nezištně a upřímně pomoci. Že jsme pro ně jen další Afrika, akorát pracovitější a schopná improvizace. Že jsme pro ně jen jiný druh kolonie. Že k nám nemají žádný upřímný vztah, jen zájmy. Že za třicet let jsme nikoho nedohnali a nikdo nám nějaké dohánění ani zdaleka nedovolí. Že jsme všech těch barevných fasád na panelácích dosáhli za cenu zadlužení a kdybychom to měli dělat za své bez dluhů, tak jsme asi tak stejně výkonní jako jsme byli výkonní předtím za Rusáka. 

A právě ten Rusák si to uvědomil ještě mnohem víc. To byl ten správný claim na zbohatnutí a rozporcování. A to je také to celé co  jim vyčítají - že si tam v mnohem hojnější míře než u nás rusáčci myslí, že je Západ proti nim a chce jim sebrat i to málo co mají. U nás je pořád hodně lidí, co mají pocit, že nás EU má ráda a chce naše dobro. V Rusku je podobných lidí jen pár - především ti, co na výprodeji národního surovinového bohatství vydělali. 

Ale i v Rusku potřebovali západní kapitál i západní technologie, aby byli konkurenceschopní. A pořád to ještě není úplně ono.  I v Rusku místní sní více o Harleji než o ruské motorce. Tady zatím. Za pár let se nejspíš ukáže, že naše inovace jdou už léta nazpátek, zatímco ty ruské jdou třeba ještě vpřed. Například leckterý zemědělec začíná šilhat po traktoru Bělorus. 

Čínský komunismus se bez problémů udržel i když v roce 1990 byl oproti tomu sovětskému slabý slaboučký jen s velkými a levnými lidskými zdroji. Udržel se proto, že tamní pětiletky založené na levné a výkonné pracovní síle skutečně vedly vpřed, zatímco ty sovětské s nekonečnými zdroji kovů i ropy vedly do háje a ani Gorbačov s tím nemohl nic dělat. 

Čína za posledních padesát let dokázala sežrat prakticky všechny americké továrny a udělala z největšího světového věřitele největšího světového dlužníka. Sovětský svaz za stejnou dobu dokázal přijít o víc než kolik jim toho zničil Wehrmacht. A když přicházel ten nový finanční a obchodní wehrmacht, tak ho vítali a tleskali mu, když obsazoval Moskvu bez boje.  A trvalo deset let, než je to přešlo. 

My jsme také tleskali... ale nám toho nechali trochu víc a také jsme toho víc měli a tak nám to dochází až teď. Putin začal dělat nové Rusko cca v roce  2000. My jsme ještě ani nezačali a zřejmě ani nezačneme. Nemáme z čeho. Putin má alespoň armádu díky které mu může být jedno, kdo formálně vlastní továrnu Mercedesu u Petrohradu. Když na to přijde, nikdo mu jí neodstěhuje. 

Když se tedy vrátím na začátek... ano, oni tam na Západě moc chtěli, aby padnul komunismus, ale u nás to lidi chtěli taky. Moc a moc to chtěli. I v Rusku to moc chtěli.  Komunisti strašili s tím, že bude nezaměstnanost, vrátí se bída a bezdomovci. Nikdo jim to nevěřil, ale věřili Havlovi, který slíbil, že se postará, aby nezaměstnanost nebyla.  

Komunismus padnul z vlastních důvodů - protože (stejně jako dneska) se vláda jaksi odtrhla od běžných lidí a jejich problémů. Přestali jim rozumnět až už nebyl nikdo kdo by je bránil. Ani ten ředitel STB Lorenc  je nechtěl bránit. Reagan pro to nemusel dělat vůbec nic, maximálně trochu kamuflovat ty kapitalistické nevýhody. 

Jakmile ale SSSR padl, padly zábrany i u Bushe nebo Kohla a začalo se na tři směny dělat na tom, aby se vrátily důvody pro vznik komunismu. Nejen u nás, ale i v Dojčlandu a kdekoliv jinde. Aby se zase vrátily důvody k třídnímu boji. Aby za práci milionů lidí vznikaly jachty pro superbohaté.  

Po Druhé světové si všechny státy v Ojrópě vyměnily své národnostní menšiny. Aby už nemohlo dojít na novou rasistickou ideologii a rasistickou válku. Teď se maká sedm dní v týdnu a 365 dní v roce pomocí lodí i gumových člunů na tom, aby se přesně tohle také vrátilo. Se vším co k tomu patří.  

A ve školách i na univerzitách se zase maká na tom, aby se zase rozšířilo všeobecné blbství a ignorace faktů, to aby se nám vrátily důvody se mydlit jen tak z debility a beze smyslu. Vychovávají nám novodobé politruky, aby jakýkoliv boj nejen neměl žádný smysl, ale ani efektivitu a nevedl k ničemu dobrému. 

A všechny Fejsbůky se starají o to, abychom nakonec byli všichni osamělí a neschopní se domluvit. To aby se nám řezalo do druhých lépe a radostněji.  

Ale můžeme být v klidu... ani v Rusku ani v Číně není příjemné být proletariátem. A i když nedoženeme Německo v bohatství, oni nás brzy doženou (a předběhnou) v bídě jejich donedávna bohatých středních vrstev.  Řecko, Španělsko, možná i Francie už nás v tomhle dohnali a předhánějí nás.  V nebezpečnosti už nás předběhli dávno... 

Jedna věc se našemu národu musí nechat...  neženeme se nikdy radostně v čele dějin a tím pádem sice nevítězíme v geniálních nápadech, ale také nepadáme při debilních nápadech. Tudíž nový rasistický, třídní, nesmyslný a zbytečný boj nezačne u nás, přijde to jako obvykle - ze Západu.  

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.4 (5 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Jo.
Dost dobrý, Vidláku!!
Stálo za to si na tu půlnoc počkat.

Zatím bez slepic

Opravdu velmi dobrý a velmi aktuální. Opravdu nemusíme být přímo na palubě potápějící se lodi Západu. Naše loď je také ohrožena, ale díky dlouhé, střední i krátké historii nejsme všichni tak otupělí jako na Západě. Na rozdíl od něj máme nějakou šanci. Máme, ale je otázka co s ní dokážeme udělat. Když vidím kolik je u nás Nepřátel lidu, tak ztrácím víru.
Na straně ničení Evropy stojí profesionálové, ale také víme z vlastního pozorování že řada profesionálů jsou pouzí čučkaři. Bude ještě hodně dlouho hodně veselo. Počítat se bude jen výsledek.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Citace:
Čína za posledních padesát let dokázala sežrat prakticky všechny americké továrny a udělala z největšího světového věřitele největšího světového dlužníka.

Výprodej výrobních firem USA započal už dávno před započetím bratříčkování s Čajnou. Jako první byli Japonci se svými trapnými autíčky a motorkami a tranzistory a kazeťáky (pochopitelně ne jenom s nimi), kteří tvrdě zabušili na vrata emeryckých středních vrstev. Již tehdy započal výprodej.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

Tak.

Zatím bez slepic

Pane Targus.
To by chtělo popsat,proč se Japonsko nestalo tygrem Asie a mělo k tomu dobře našlápnuto.
Někdo už zmínil,že snad bude válka mezi USA a Japonskem,co bych tomu i věřil,USA dluží Japonsku snad víc než Číně,kdyby snad došlo na bankrot USA,tak Japonští důchodci si můžou hodit provaz.
Tady je velice dobrý příklad,kde radí USA poradci,země neprosperuje.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

paně zemědělče.
Japonsko zažilo obrovský boom v letech šedesátých. Nejsem ekonom, tím méně historik, abych zde dovedl na několika řádcích vysvětlit, proč tomu tak bylo, případně jaká byla úloha japonských protektorů (USA).
Jako svůj názor bych si dovolil pouze poukázat na skutečnost, že totéž proběhlo v jiném bývalém těžce totalitním státě, který se nacházel zhruba ve středu Evropy. Tento "nejmenovaný" stát má ovšem komparativní výhodu, že se nachází na pevnině a je obklopen satelity s lacinou pracovní silou, která mu umožňuje mít se v globálu dobře, i když už žádným tygrem není.
Abych se vrátil k Japonsku. Vůbec netuším, zda-li mu bylo poskytnuto něco podobného, jako byl Marshallův plán (o jehož výhodnosti můžeme vésti sáhodlouhé debaty), či kdo a zda vůbec poskytl potřebné investice do nastartování ekonomického růstu, anebo zda si jej Japonci vydřeli v potu tváře sami, protože jim bylo prakticky od narození vštěpováno, že důležitější je prospěch nadřazeného celku (občiny, firmy, státu), než prospěch jejich vlastní či rodinný.
Rozhodující je, že Japonsku se podařilo zhruba totéž mnohem dříve, co nyní zažívá Čína.

Zatím bez slepic

Já bych k tomu přidal jednu jednoduchou tezi - Německo i Japonsko po válce nesměly mít žádnou armádu co by stála za řeč a nesměly vymýšlet sofistikované a drahé zbraně. Tak dělali auta, pračky, motorky a kuchyňské spotřebiče. Za války si vyzkoušeli nejmodernější postupy při organizaci práce, protektoři si pamatovali krize po První světové a tak reparace dostávaly jen státy, které s  Dojčlandem a Japonskem obchodovaly.  Reparace totiž byly určité procento z obchodu. USA měly svůj Brenton Wood, což jim stačilo a všichni byli spokojení. Navíc za humny byl SSSR a všichni kapitalisti se v noci budili hrůzou z toho, že by jednou mohli jet v dobytčáku na Sibiř. Tak si odpustili předražené jachty a raději platili pořádné mzdy.  

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Japonsko je ve své podstatě korporátní otrokářský stát, což může dobře fungovat několik desetiletí, ale konečné důsledky pro společnost jsou devastující. Zaměstnanci tam dělají takový objem přesčasů, že jsou běžná umrtí z přepracování nebo sebevraždy.
Výsledkem je apatie, nízká efektivita práce a nechuť zakládat rodiny, polovina populace do 34 let jsou svobodní, zde začíná příběh jedné 24 leté holky co pracovala 7 dní v tahu a spala 10 hodin týdně...jak to asi mohlo skončit
https://youtu.be/a1jGZUbN06M?t=1140

Zatím bez slepic

budu kritizovat i zde.
Žádný otrokář by se nechoval ke své pracovní síle takovým způsobem, ježto si ji musel za hříšné peníze nakoupit na trhu s otroky. A ke draze koupenému majetku, jak známo se člověk chová zcela jinak, než k majetku pořízeném za nula celá nic...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Nevesely, truchlivy
jsou západní kraje,
kde si Abdul s Ahmedem
se semtexem hraje...

Ani u nás, v kolonii
není žádná sranda;
na slovači, v polonii
onuce se plandá.

Bezdomovci, zadluženci
vybírají popelnice
jenom říšští přívrženci
prohánějí jachty v Nice.

Proletáři operují
linku ve dne v noci,
drábové jim tolerují
žvanec ve dvě v noci.

Zatím bez slepic

Do Ruska, na východ.
Tam je ten správný chod.
Jak to, že tam ještě nejseš?

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
Také pochválím.
Jak už to někdo psal,hned po druhé světové,začal hon na SSSR,jen aby nebyl lepší,vhodnější k žití a ty sankce byly dost tvrdé po celou dobu SSSR,jak vidíme slyšíme jsou uplatňované na Rusko pořád,dokonce se teď v prosinci prodloužily o dalšího půl roku a nějak jsem nezaznamenal,že je v Bruselu podepsal i Babiš.Připomenu to znovu,události na Ukrajině,svrab a bída,nedělá dobrý příklad Ruskému lidu,aby se hrnul pod křídla USA.
Dnes už také,kdo brzdil vývoj v naši zemi,kdo připravil přechod ke kapitalismu a jen dodám,právě ti co na socialismu vydělali nejvíc.
Takže, budoucnost nevypadá růžově.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Lide boj se, bude hůř
chlastej pivo, cígo kuř.
Jen drž hubu, daně plať
nežer kořen, jenom nať.
Nakupuj jen elektrické káry
lehneš si na karbonové máry
čum na prohlou obrazovku
když nemusíš na vozovku.
Všechno ti poměří čidla
i napětí od škrtidla
zpívej Ódu na radost.
Tam ten mrtvej už má dost.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Co se mnou bude?
Když nejsem jude?
I když nemám nášivku
mají mě za prašivku
která přidá nadhodnotu
chapadlu či do chobotu
vyvoleným nad Sprévou.
Zdechnutí je úlevou.
V betlémech už řežou kozy
kamiony datle vozí
budují se stupačky
místo hajzlů, na sračky.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Lysá hora bez čepice
kravkám v žlabu chybí píce,
lesy leží na pile
Hynko, Vilémo, Jarmile!
Na pustinu Měsíc svítí
zemský ráj se zmítá v řiti
černý prapor zavlaje,
už ani pes nelaje.
Odevzdal už svoje sádlo
nikdy by ho nenapadlo
že ho prodá Doktor Max
nemocnému na relax.

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Dobrý den, můj dotaz je mimo článek, ale: minulá léta jsem slyšela hrát koledy všude, až do omrzení. Letos je ticho v obchodech, v rádiu a v televizi možná jedna na adventním koncertu. Slyšela jsem, že se mohou hrát až po narození Krista. A jak to teda bylo dřív? takové ticho bylo v minulém režimu, zdá se mi to? Můžete mi prosím poradit, ať neumřu blbá? Děkuji.

Zatím bez slepic

In reply to by levandule (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zřejmě už někdo z muslimské obce zatelefonoval Dvořákovi do televize s tím, že se ho hraní koled dotýká, cítí se frustrovaní a jestli to Dvořák nechápe, měl by se vystěhovat... 

Zatím bez slepic

In reply to by levandule (neověřeno)

Trvalý odkaz

Ano vánoční koledy se hrají v obchodech méně. Už před dvěma roky se objevily články, že koledy v obchodech poškozují duševní zdraví, nebo přispívají k většímu utrácení.

Letos už se objevily první zákazy hraní koled od vedení obchodů. Např. v Anglii zde:
https://www.theguardian.com/uk-news/2019/nov/10/york-shop-bans-cheesy-c…
Stále ještě ofiko z důvodů ochrany duševního zdraví, ale s přihlédnutím k islamizaci Anglie jsou možná i vysvětlení viz Vidlák výše.

Zatím bez slepic

In reply to by levandule (neověřeno)

Trvalý odkaz

Nevím jak v těch nákupních chýších, vyhýbám se, ale u nás na náměstí, na vánočních trzích, jsem si v podání flašinetáře vyslechl německou hymnu. Fakt nekecám, to bych nevymyslel!

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

Když si zde popisujeme vývoj kapitalismu po 1989, jen velmi málo je v tom nastíněna další etapa, že současný západní kapitalistický systém bojuje s přílivem lidí, kteří jej budou vysávat a nikdy do něj nebudou přispívat. Což je ovšem cíl na výměnu stávající podoby sociálního a zdravotního systému do podoby každý za své. Honosně tomu říkáme privatizace. S tím se vrátí mnohé dnes vymýcené nemoci a dříve vyřešené sociální problémy. Tedy přesně systém, který vidíme v USA, kdy vrcholem pyramidy benefitů poskytnutých zaměstnavatelem zaměstnanci je zdravotní pojištění.
Evidentně je naším cílem mít cca. 20% lidí žijících na hranici chudoby a z potravinové banky (exekutoři se postarají), zbytek jakž takž a pouhé 1% nejbohatších bude mít polovinu všeho majetku. Nebo ještě víc. Budeme se mít přesně jako v USA.
Budeme žít ve světě, kde se hospodářské centrum moci přesouvá z Evropy a USA do Asie. Zatím ještě Evropa a USA těží z dobrých podmínek k životu, kdy mohou přetahovat mozky z Asie. Jenže i to se postupně změní, jak bude Evropa a USA chudnout a Asie bohatnout. A pokud si někdo myslí, že zbohatlí Asiaté budou pomáhat chudým Afričanům, tak sní vlahé multikulturní sny. Asiaté a Číňané speciálně se na všechny vykašlou a nikomu nepomohou.
Jediné dobré na tom je, že my už nemáme kam moc padat, spíše budeme stagnovat. Ovšem Němce a Francouze čeká kruté vystřízlivění, protože jejich HDP je nadhodnoceno asi o 30% díky vysávání levné pracovní síly z bývalé RVHP. A i tak si stěžují, jak jsme drazí. Už žijí z podstaty bohatství nahromaděných předchozími generacemi. Zvláště viditelné je to v USA, které vyváží už jen zbraně a demokracii. Zbraně se uchytily, vyvezená demokracie ne.
Tak řešíme rostoucí potíže financování Evropy a USA zadlužováním. Jenže, co budeme dělat, až USA a Evropě jednou svět přestane půjčovat? Hrajeme Ponziho schéma (česky finanční letadlo), a to jednou zkrachuje. Pak přijdou společenské otřesy, stát už nebude schopen platit všechny své zaměstnance, a po záchvatu větších dotací dojde k omezení role státu ve všech oblastech. Uvolněný prostor nejspíše obsadí islám, protože půjde o novou kompaktní ideologii s dostatečným počtem příznivců, která obsazuje Evropu. Za dvě generace islám přečíslí místní populaci a demokraticky si odhlasuje právo šaría.
Když tedy dnes posloucháme rozsudky Evropského soudu nebo našeho Ústavního soudu, jde o rozsudky s časově omezenou platností.
Co s tím můžeme udělat? Vlastně nic. Jen se přizpůsobit nové době a novému vývoji. Ve skutečnosti jsme se sami díky chamtivosti nadnárodního kapitálu dostali do takové situace už ve chvíli, kdy nadnárodní firmy začaly stavět první továrny v Číně.
Musíme počkat, až USA, Německo a Francie zkrachují. Především Francie k tomu nemá daleko. I přes masivní dovoz peněz ze střední a východní Evropy (vzpomeňme si na Veolii) nezvládají financovat svůj zemědělský a socialistický skanzen a směřují ke krachu státních financí. Ještě před krachem Francouzi finančně vysají celou EU a Německo. Současně s krachem celé euroatlantské civilizace zkrachují i nadnárodní firmy. Myslíte si, že se schovají v daňových rájích? A k čemu jim elektronické výpisy z účtů v EUR a USD budou, až Číňan začne za své zboží požadovat svoji vlastní menu? Tím pošle USD a EUR do říše zapomnění.
Budoucnost za 50 let bude patřit asijským měnám a zlatu. Bohatství bude v Asii, v Evropě budeme stejně zaostávat jako za dob socialismu za západní Evropou.
Dobré na tom je, že všechny zajímáme jen jako zdroj zisků, takže se nám výměnou německo - francouzsko - amerického poručníkování za čínské vlastně jen vymění centrum, kde se budeme dotazovat. Máme v tom už praxi ze změny Moskvy na Washington a Brusel, budoucí bude Peking. Rusové hrozbou nebudou, ti mají svých starostí s Číňany dost a spolupracují s nimi jen, protože nemají jinou alternativu.
Naším protivníkem je Čína a trend vývoje lze zvrátit jen tím, že si odepřeme čínské zboží. Takže na to můžeme rovnou zapomenout.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pane Gerd.
Perfektní.
Jen bych trochu oponoval,vůbec ne sami,ale pod dohledem USA.

Zatím bez slepic

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím jsme pod dohledem USA a Bruselu, ale co až se ta dvě centra rozkmotří a naši hlasatelé správných názorů si budou muset vybrat? Ohluchnou a oněmí, jako po vítězství Trumpa? Takže bych to modifikoval na pod dohledem nadnárodních koncernů.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

"Za dvě generace islám přečíslí místní populaci a demokraticky si odhlasuje právo šaría."

Zatím se v minulosti nestalo, že by se vývoj tak nějak vrátil zpět, tudíž tomuto názoru není možné přisvědčit. Že by středověků učení překonalo soudobé vzdělání a ekonomickou sílu? S islámem lze zatočit velice snadně, stačí mu uzavřít peněžní toky a bude zemanovsky vyhladověn.
Věřím, že současné vzedmutí se islámu je jen a jen předsmrtná epizoda. Daleko zajímavější je, co bude následovat, až dojdou současnému kapitalismu síly. Jak jsem již mnohokrát zde uvedl, kapitalismu ke svému působení v současné podobě funguje jen tehdy, když má nové trhy, nebo nové dluhy. Pokud se sejdou obě podmínky v negativním směru současně a jsme od něho vcelku blízko, nastane krize nebývalých rozměrů.

Může se nám to nelíbit, ale kombinace zbožních vztahů nezaměřených úplně na globalizovaný zisk se sociálním rozměrem, takový sociál-soft-kapitalismus asi je východisko. Nebude to socialismus jak nám byl vtlouká do našich hlav, ale trošku soutěživější systém co nejblíže ke spotřebě.

Zatím bez slepic

Kondratěvův cyklus končí vždy válkou a ničením hodnot. My se k tomu stavu blížíme. Máme asi bojovat s Rusy do posledního Ukrajince a Evropana.
Islám je ideologie prosazovaná už i EU. Tomu se už kohoutky zavřít nedají. Brusel si jej vybral za jednotící myšlenku Evropy. Dalo by se říct, že mohli mít rozum a navázat na křesťansko - židovské tradice, ale nenavázali a místo toho prosazují islám. Výsledkem musí být jen neskutečný bordel a islámský ajatolláh na místě papeže. Dost možná už tam skrytý muslim je a působí.
Slabinou islámu ale nejsou peníze, těch mají z ropy pořád ještě dost a jsou součástí nadnárodních obchodů. Slabinou islámu je nereformovatelnost Koránu. Může fungovat v podmínkách zaostalých států s pozůstatky středověkého myšlení, ale v Evropě to bude mít těžší. Přesto zvítězí natalitou.

Zatím bez slepic

Pane Gerd.
Tady to vidím podobně,vůbec se nebráníme islámu a to skutečně povede k zaostalosti států.
Už to bylo napsáno,zhroutí se celý sociální systém,pak teprve začne mela o přežití.

Zatím bez slepic

je každý jedenáctý obyvatel muslim - podle pár měsíců starých údajů norského statistického úřadu.

Zatím bez slepic

In reply to by veverka (neověřeno)

Trvalý odkaz

neber to.
Aneb umírání bílého muže v přímém přenosu.

Zatím bez slepic

Bude vám blivno ! Pokud nejde o placené diskutéry, provokatéry, pak je neuvěřitelné, jak jsou někteří lidé naivní.

Zatím bez slepic

mám moc rád.
Už nevím, kdo prohlásil, že lidská blbost je nekonečná.
Souhlasím...
A když si vzpomenu na svou ségru a švagrovou, jsem nucen souhlasit dvakrát...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

A proč je perspektiva Číny úplně jiná, než ta naše, či Ruska ?
Chyba byla v samotných základech přechodu ze socialismu na kapitalistické tržní hospodářství. Čína si zachovala dirigistické řízení státu, nedovolila živelný přechod. Veškeré odchylky od stanoveného kurzu, rozkrádání, podvádění, případně neschopné řízení privatizovaných závodů, bylo tvrdě trestáno. Cizí kapitál ze začátku neměl o Čínu zájem. Nebyl důvod, Čína neměla suroviny, ani infrastrukturu, ani kvalitní nižší kádry.
Čína také přísně kontrolovala, který kapitál do země pustí a hlídala si, aby případné zisky nebyly odváženy ven. Kapitál tedy nebyl schopen Čínu drancovat, jak se tomu děje u nás a v Rusku. To jsou pravé příčiny, proč je dnes Čína na takové skvělé pozici.

Přechod na tržní hospodářství u nás, jsme si zažili. Vina na současném zoufalém stavu, i na zoufalé perspektivě, je jednoznačně ve způsobu, který jsme zvolili. Způsobené škody jsou nevratné.
V Rusku to komunisté také vzdali a nechali přechodu volný průběh. Naštěstí se, možná ještě včas, vzpamatovali. Putin formálně není komunista, ale na čínském příkladu se poučil. V tak velké zemi není možná bezbřehá svoboda, naopak, musí být silné vedení, aby se došlo k přijatelným výsledkům. Celá lidská historie velkých států to dokazuje. Ostatně, i v USA vědí, proč nezrušili trest smrti.

Zatím bez slepic

Ale ano, dělají z Hitlera mírotvůrce a z nacistů oběti. Stačí k tomu zamlčovat počátek IIWW a uvádět jen události na konci. Tak se vůbec nezmiňuje vyhánění Čechů ze Sudet po Mnichovu 1938, a místo toho se pořád mluví jen o odsunu po 1945. Zrovna tak se nemluví o řádění nacistů na Ukrajině a Bělorusku, místo toho se mluví o znásilňování Němek vojáky Rudé armády. Tedy všechny ty události se staly, ale dost se zapomíná, že by ke všemu nedošlo, kdyby nacisté nezačali jako první. Také je snahou svádět všechny válečné zločiny pouze na SS, zatímco wehrmacht vychází čistý, ale tak to také nebylo. Příslušníci Wehrmachtu páchali válečné zločiny skoro stejně často jako SS.
Zatím jde o posun ve stylu, jak Němci na konci války trpěli. Na to existuje jednoduchá odpověď, že válku vůbec nemuseli začínat. Dále nám zde různí historici omlouvají a relativizují nacismus, když tvrdí, že by nás Němci začlenili do Říše a jen nás poněmčili. Přitom nás chtěli dílem vyhladit a dílem upracovat na Sibiři. Rozhodně s námi nepočítali jako přeživšími, a hodili jsme se jim jen jako pracovní síla po dobu války. Po konečném vítězství nacistů by většinu obyvatel ČR povraždili. A pak adorace šlechty, která se za WWII přihlásila k říšskému občanství, a postupné vracení majetků potomkům. A do toho hlasy, že jsme vlastně za WWII pod Němci vůbec netrpěli. a mlčení o Lidicích, Ležákách, Javoříčku. A nový výklad dějin zaměřený na utrpení roku 1968 a relativizující roky 1938 - 1945.
Je mně smutno, když vidím, jak nacismus pomalu ovládá ČR a zotročuje potomky těch, které se nepodařilo zotročit úplně za celou WWII.

Zatím bez slepic

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Pěkně jste to shrnul na jedno místo. Takto vynikne, jak nacisté, nebo jejich příznivci, či obdivovatelé, postupují. Jde o důkladně promyšlenou, dlouhodobě zaměřenou, operaci.

Zatím bez slepic

Nic překvapivého.
V4, která je vlastně V3 a cíl je možná stále stejný.. , včetně toho Německa.
Proč se stále "spojujeme" s těmi, co nás měli a mají v úmyslu "zlikvidovat" a pohltit....?!
Já vím já vím, zase ta politika a "umění možného"....

Zatím bez slepic

Kdybyste nebyla stará a ošklivá, věděla byste, že Svět započal psát historii 24.8.1938 a hotov byl během týdne.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tak-v-rusku-prekrucuji-dejiny-k-vale…

Zatím bez slepic

1939, samozřejmě...

Zatím bez slepic

Tentokrát Hitlera. Novotný by měl se stavbou počkat. Co když se situace vyvrbí tak, že Vlasovci byli nespolehlivý partner v potírání komunismu ?

Zatím bez slepic

ale taky se špatným žaludkem a číst takovou stoku, jako je Seznam, to opravdu, ale opravdu můj žaludek nesnáší, odkaz mi to potvrzuje, že dělám dobře, když se chci uchovat ve zdraví - i když persony jako Eva Holubová už si přeje, abychom vychcípali

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

to je ta mlada pekna cca 20 rocna s istou afinitou k etanolu?? :D :D :D (vek je znizeny, aby to licovalo so slovom mlada)

Zatím bez slepic

ohledně překrucování historie v EU a uskutečnil to co před pár dny avizoval. A sice, že otevře archivy. A máme to tady. Většina informací je skutečně dobře známá, alespoň my starší jsme se s rolí Francie a VB seznámili už na ZŠ. Pro mně osobně je tam nová podrobněji zmíněná role Polska jež předcházela Mnichovské dohodě i po ní a před paktem MR. Co se týče toho kdo zavinil WWII by podle všeho měli Poláci držet ústa a měli by bývali být jen rádi, že se v tom nikdo moc nešťourá.

Zatím bez slepic

nenecha srat na hlavu.
Nechapem polskych predstavitelov. Bud teda nemaju ani ahnung, co vsetko poliaci vystrajali (co mi pride najpravdepodobnejsie) alebo su natolko sprosti, ze si myslia, ze im nik nepripomenie, ako sa strkali do zadku Hitlerovi (pisomne a s podpisom :D ) a ako si sami odkrojili kus byvalej CSR.

Jediny problem toho celeho je, ze aktualna propaganda sa o tom nezmieni. Media uz davnejsie prisli na to, ze lepsie nez klamat je sa vobec nezmienovat.

A len taka perlicka, kedze ZSSR az o 17 dni vstupil do toho co bolo byvalo Polskom, technicky vzato nenapadlo Polsko, pac Polsko uz 17 dni neexistovalo :D, kedze na zapade uz boli nemci :D :D :D
Dalsi oriesok pre vykladacov minulosti :D :D :D

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.