Rakety

Autor
Štítky

Vezmu to dneska obráceně...

Řekněme, že se někdo opravdu vážně snaží zahájit válku s Íránem. Kvůli tomu se vypověděla jaderná dohoda, přitvrdily se sankce, začalo se bombardovat šiítské milice, našly se díry na tankerech, které byly připsány té správné straně, vybuchla rafinérie a samozřejmě za to zase mohl Írán a do povětří byl vyhozen oficiální představitel státu se všemi důsledky z toho plynoucími. 

Řekněme, že se to nakonec i podaří. Írán nebude moci ustupovat do nekonečna. Jednoho dne by kolem dokola mohlo být příšli mnoho US vojáků, příliš mnoho bombardérů, příliš mnoho letadlových lodí a příliš mnoho vojenského materiálu. Írán si v blízkovýchodní kultuře nemůže věčně nechat dělat na hlavu, ale klidně může obětovat nějaký ten milionek obyvatel. Ztráta tváře se ajatoláhům neodpustí, zato milion mrtvých bude k poctě Alláhovi.

Řekněme, že se Vidlák mýlí a Írán atomovku nemá, bo jsou to jen tupí arabáši (nejsou), kteří by bez ruských a čínských zbrojovek nevyrobili ani náboj. Řekněme, že Írán sice má velikou armádu, ale technicky zastaralou, rozloženou sankcemi a korupcí. Řekněme, že Írán ve většině toho co říká blufuje. Nemají na uzavření Hormuzu, nebo alespoň ne na dlouho. Nejsou schopní udržet větší útok letadel od hranic a nejsou schopni způsobit US army žádné masivní ztráty. 

Řekněme, že právě tomuto věří americký prezident, neboť mu to našeptávají jeho jestřábi, vojenskoprůmyslový komplex, CIA i další skupiny. Řekněme, že toto všechno je i pravda. 

Na druhou stranu, ten stejný Írán má stovky raket středního doletu. Které sice nemusejí být významně přesné, ale každopádně dokáží strefit něco tak velkého (malého) jako je Izrael. Stejně tak platí, že tam mají chemické zbraně. Možná nemají sofitikované nervové plyny, ale obyčejný chlór či yperit rozhodně mít budou. Stejně tak budou mít i Antrax a nějaké další biologické sračičky. Mají také slušnou dávku obohaceného uranu. Možná ne dost čistého na atomovku, ale na špinavou bombu by to stačilo určitě. 

Navíc Írán nemusí střílet někde od Teheránu. Hizbaláh má svoje základny v Libanonu i Sýrii a je schopen na městské aglomerace odpalovat tisíce a tisíce zbastlených raket krátkého doletu. Totéž dokáže i Hamás z Gazy a zřejmě u palestiského Fatáhu by se také ledacos našlo, Minimálně by toho bylo dost na totální přehlcení izraelské protiraketové obrany. Slušnou práci odvede i obyčejný minomet či zakopané dělostřelectvo. 

Írán dostal jasný vzkaz, že USA nebudou šetřit životy režimních papalášů. Všichni ti Rúháníové, Chameneíové, Mahdíové, Sadrové, Ahmadínežádové a jim podobní už dnes stoprocentně vědí, že v případě války by se po nich šlo a skončili by na špagátě jako Shaddám. Nebo na věčném útěku jako bin Ládin.Vědí, že nedostanou šanci na exil, odchod a dožití. 

Írán možná nemá šanci vážně uškodit USA. Možná nezvládne dlouhodobě zablokovat Hormuz. Možná nezvládne dlouhodobě vzdorovat leteckému útoku. Možná nezvládne vzdorovat americké invazi.

Ale rozhodně zvládne ke své zkáze přibrat Izrael a možná i další země okolo sebe. V Dubaji je třeba moc pěkný terč - poměrně vysoká budova a kolem plno amerických turistů v těch nejluxusnějších rezortech. Další hezké terče jsou v Rijádu i leckde jinde. Írán možná nemá šanci, ale rozhodně se může postarat, aby se o jeho zániku mluvilo ještě hodně dlouho. I bez atomovky. A ještě déle, pokud by atomovku měl. To by Izrael mohl vymazat z mapy hodně spolehlivě. 

Možná právě proto začal i jestřáb Netanjahu couvat. Už od včerejška mluví o tom, že Trump Sulejmáního vraždu s Izraelem nekonzultoval. Dost možná se mu už doneslo neoficiálními diplomatickými kanály, co se stane, kdyby skutečně na Írán někdo zaútočil. Možná mu jeho Mosad potvrdil, že Írán v případě Izraele moc neblufuje. 

Začíná to vypadat tak, že jediný komu se útok na Sulejmáního hodil, je Trump sám. Kdyby se převolební kampaň nevyvíjela slibně, může si spustit svojí vlastní pořádnou válku, která americké preference dost přepracuje...  Chtějí ho impíčovat a kdo ví, co na něj ještě mají a vytáhnou to letos na podzim... nakonec by se mu pořádná válka mohla ještě šiknout. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.8 (46 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

vyšumí.

Průměrný počet slepic: 3.3 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Protivníci stáhli půlky
rada starších kouří lulky;
míček je na naší straně
je nás mnoho, máme zbraně
jsou to kyje, velbloudi
nepřítel je odloudí
za otýpku sena s medem
na oslovi domů jedem.
Jak zachovat čest?
Zaútočit v šest?
Nebudem to nijak hrotit
musíme věc přehodnotit.

Průměrný počet slepic: 3.6 (14 hlasů)
Trvalý odkaz

Proč všechno přepočítáváte na rakety, kanony?
Vždyť reakce Iránu může být naprosto jiná.
Generála v jaké situaci?
Vezl odpověď ze Damašku Saudum, nebo ne?
Co když se domluví Assad se Saudy?
To bude průser pro Bibiho a jeho pejzatý.
Co když se najednou arabové zblázní, domluví se a postaví se za Libanon?
A Izraelský plány na dodávky plynu do Evropy krachnou?
Bude to bolet Trumpetu? Ano a sakra hodně.
Je takové množství variant a Peršani jsou velice kreativní.

Průměrný počet slepic: 4.7 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Irán útočí minimálně na tři základny v Iráku, kde jsou amíci. Nasypali na ně dost raket ze svých základen v západním Iránu.

Průměrný počet slepic: 4 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Vidláka i vlka to dnes začalo.
Je to průser, je to na hovno...

Průměrný počet slepic: 4.4 (14 hlasů)

Tytam jsou rozpory mezi šiíty a sunnity uvnitř země. Ve vztahu Irán - USA panuje nebývalá jednota. Nenávist k USA je v současné chvíli určující, a bylo by to moc špatné vedení země, kdyby toho nevyužilo.
Dávám vám za pravdu, je to začátek. Asi by bylo rozumnější přihlížet zpovzdálí, protože tato vražda není v souladu s mezinárodním právem a není dobré být na té straně, která je vinná.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/foreign-policy-trumpova-strateg…
Před cca dvěma hodinami uveřejněný článek prof. Harvardské university - ještě nezachycuje útok.

Jinak -TENTO útok sám o sobě ZATÍM vpodstatě nemění situaci.
S nějakou odvetou Trump i zbytek světa stoprocentně počítal.
Situaci by měnilo, pokud by naopak Irán nesplnilsvé výhružky. Pak by Trump eskaloval situaci sřoprocentně, takto jen devadesátiprocentně :-( .

Důležité budou i způsobené škody, zvláště případní mrtví Američané.

Na rozdíl od Ládika se (spolu s valným zbytkem světa) obávám, že tahle spektakulární vražda významného politika znamená teatrální totální rozbití už tak nabouraného systému mezinárodního práva. Něco takového by si VEŘEJNĚ A PŘIZNANĚ nedovolil ani Hitler.
Důležité jsou i " plánované kolaterální ztráty" v formě jen tak mimochodem zabitého vítajícího politika "spřáteleného ochraňovaného státu".
Bez významu není ani americký zákaz vstupu iránským vyslancům na půdu OSN.
Prostě se mnoha lidem zdá, že planeta je v rukou naprosto nevyzpytatelného psychopata - nebo ještě nějaké horší skupiny v pozadí.
Tohle nevyšumí, bez ohledu na to, jaké budou nebo nebudou viditelné následky v nejbližší době.

Průměrný počet slepic: 4.9 (34 hlasů)

rozporcování novináře Saudy. Saudové tím osvědčili své partnerství s našimi vzory demokracie, pravdy a lásky.

Průměrný počet slepic: 3.7 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

před 19 minutami
Ukrajinský letoun se 180 lidmi se zřítil poblíž mezinárodního teheránského letiště imáma Chomejního. Podle agentury Isna o osudu pasažérů a posádky z Boeingu 737-800 nejsou zatím zprávy. Zatím není jasné ani to, zda neštěstí souvisí s eskalací napětí mezi Íránem a Spojenými státy.

Průměrný počet slepic: 3.8 (11 hlasů)

nikdo nepřežil a letadlu hořel motor. Na netu je pár videí a to letadlo (motor, motory?) skutečně začalo hořet krátce po vzletu a po dopadu na zem vybouchlo.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Írán zahájil útok na síly pod vedením USA v Iráku, informovala v noci na středu americká armáda. Teherán podle ní odpálil více než tucet balistických střel z íránského území na nejméně dvě irácké základny s vojáky koalice vedené Spojenými státy.
Ilustrační foto, Irák
Ilustrační foto, Irák | Foto: ČTK

Podle amerického prezidenta Donalada Trumpa pokračuje zjišťování obětí a škod, zatím je však podle něj vše v pořádku, uvedl v noci. Nejmenovaný americký funkcionář v Pentagonu agentuře AP řekl že útok si vyžádal velmi málo obětí nebo vůbec žádné mrtvé a zraněné.

"Zatím je to moc dobré! Máme zdaleka nejsilnější a nejlépe vyzbrojenou armádu na světě!" napsal také Trump a dodal že na ráno chystá prohlášení.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)
Trvalý odkaz

jako by byl veden tak, aby - pokud možno - způsobil žádné nebo jen minimální škody.
US reakce jsou rovněž pozoruhodné - od Trumpova mnutí si pracek po "Hoďte na něho síť a pojďme konečně jednat".
Každopádně to Targus řekl i za mne - je to průser a je to na hovno...

Průměrný počet slepic: 4.3 (7 hlasů)

Odpálili 15 raket, 4 selhali, 1 padla blízko letiště v Erbílu v iráckém kurdistánu, 10 zasáhlo leteckou základnu Al Asad v Iráku, zatím žádné větší ztráty, hodně divné je ale sundání ukrajinského boeingu, začal mu hořet motor hned po vzletu, chvíli ještě letěl s hořícím motorem, pak další výbuch a šel prudce k zemi, trochu moc velká náhoda, zrovna když Irán odpaluje rakety... https://twitter.com/TheBelaaz/status/1214757041123803136?s=20

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

5 tuctů bude kopa. Možná bylo zasaženo čtvrt tuctu letadel a dva tucty vozidel.... proč přešli novináři na tucty?
Přiletí tucet tomahawků a vyřadí tucet migů a dva tucty raket typu kaťuša. Uslyšíme decibely války a pak to vyšumí. Bude dvojí interpretace a ani jeden zpravodaj.

Průměrný počet slepic: 2.8 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

pvo. Nebyla v činnosti. Podivné. Zprávy budou kecy. Museli vědět, že tucet vzlétl, to je vidět na radarech všech účastníků. I metodou polovičního nadběhu se dá zdařile zasáhnout, když se chce.

Průměrný počet slepic: 3.3 (3 hlasů)

nahodili motory a usedli s těmi pár letadly na svoje lodě v gulfu. Tam íránské rakety nepoletí. Kdyby jo, byla by mela. Tam pvo funguje a otevřel by se úl.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

doteraz sa Izrael i USA riadili pravidlom, ze kto do nich chlebom ci spendlikom - tomu to vratili kamenom a poriadnym roksorom.
Takze USA v ramci svojej bohorovnosti odpalili generala, ktory pricestoval na oficialne pozvanie irackeho premiera. Bravo. USA si to mozu predsa dovolit. A nik im nic nemoze. Pretoze aj za jedneho zabiteho americana - nie vojaka ale zoldaka - zbombardovali siitske milicie. Nik nebude zabijat amikov - nie??
Aktualne im ale Iran poslal zopar vceliciek. Takze otazky zo zvedavosti:
1 - co akoze robila ich PVO? Ci US zakladne nemaju ziadnu PVO??? :D
2 - ako zareague USA, ked im niekto oficialne zbombarduje vojensku zakladnu/zakladne??
3 - uvedomuju si USA ze ich zakladne su ostrovceky uprostred mora nepriatelov??

Trump by mal zverejnit, ktory analytik mu poradil tu kokotinu. Vsetkych generalov co mu to poradili by mal degradovat na vojakov. Osobne si myslim, ze vojaci boli proti. Skor to tipujem na CIA co sa vyjadrila ze to bude skvela message.
Vojna ako taka asi nebude, pretoze kongres uz ide blokovat Trumpa aby nemohol to co mohli jeho predchodcovia... A v USA je uz tolko pohlavi, ze muzske pohlavie nestihne naplnit vojenske kvoty a doteraz si pamatam videjko z odvodu thajskej armady :D :D :D
Transsexuali a vobec - thajcania - muzi - v perfektnom mejkape, v tesnych a kratkcyh satockach, na vysokych podpatkoch, s dobre urobenymi umelymi kozami - vysvetluju komisii, preco nemozu - ako muzi - nastupit do armady. Som sa skoro pocikal pri tom videjku.:D :D :D

Průměrný počet slepic: 5 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

se Íránu nepovedlo. Dron nevzlétl. Pozemní armáda je statečná, ale protivník není na dosah. A nebude, ani kdyby ho Talibové pustili.

Kopí tlučou o štíty
už vidím ty šíity
pochodovat proti větru
zašívají díru v svetru.
Amík pustil televizi
má úplně jinou vizi.

Průměrný počet slepic: 3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Dovedete si představit ty stažené půlky naší generality... že by se u Bagdádu začalo o Prahu bojovat naostro?

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

jenom za řeporyje.

Průměrný počet slepic: 4.6 (20 hlasů)

Dovedu.
Ovšem zapředpokladu, že by u Bagdádu byla v bojových oblastech ta naše vrchní generalita osobně přítomna.
Což si pro změnu představit nedovedu.

Průměrný počet slepic: 4.9 (10 hlasů)

Generál Lopata v Bagdádu
vzpomíná smutně na Dádu
a její žížalu Jůlii
a na evropskou únii...
Jaký tu dostanu úkol?
Samá toyota vůkol
samé dělo a puška
tady to bude fuška
dostat se k velení v klubu,
tady mi rozbijou hubu.
Vozil bych třeba proviant
nejsem přes žádný deviant
jako generál Baloun
co by sežral i valoun.

Průměrný počet slepic: 4.4 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Včera jsem psal:
"Tak mě tak napadá, že nejvíc by Irán potrestal a poškodil strůjce atentátu na Sulejmáního, pokud by nepodnikl NIC.
Museli by nastrojit další provokaci."

A dnes mohu konstatovat - stalo se. Irán provedl na škále tu nejumírněnější reakci.
Americká reakce - zestručněno - nic se nepřihodilo.

Průměrný počet slepic: 4.3 (8 hlasů)

Zajímavé by bylo vědět, kdo všechno zahynul v tom zcela náhodně zříceném letadle, které hned po startu z bagdádského letiště začalo hořet ve vzduchu a rozprsklo se chvíli poté, co se na amerických základnách nic nepřihodilo.
Ale možná že se jednalo jen o standartní běžnou závadu Boeingu 737.

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

Co způsobilo zřícení ukrajinského boeingu mířícího z Teheránu do Kyjeva a smrt všech nejméně 160 lidí na palubě?

Podle íránského úřadu pro letectví letoun havaroval pravděpodobně kvůli technickým problémům. Zatím však není jasné, jak úřady tak brzy po zřícení stroje k tomuto názoru dospěly.

Média spekulovala o možných souvislostech neštěstí s eskalací napětí mezi Íránem a Spojenými státy. Připomeňme, že Teherán v noci provedl raketové útoky na armádní zařízení v sousedním Iráku, které používají američtí vojáci. Šlo o odplatu za zabití elitního generála Kásema Solejmáního.

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

velvyslance a do Íránu míří lidé ze zamini a obrany.
Podle UNIAN bylo na palubě "two Ukrainian passengers, as well as up to 13 crew members from Ukraine, had been on board the plane. The remaining passengers aboard the Boeing 737 were foreign nationals, including 71 Iranian citizens, 73 Canadian citizens, four German citizens, three UK citizens, eight Swedish citizens, and six Afghan citizens."
Letadlo směřovalo do Kyjeva.

Zdroj: "https://www.unian.info/society/10821494-ps752-crash-in-tehran-mfa-ukrai…;

Zatím bez slepic

Nikoliv jejich smrt, ale jejich počty mi přijdou legrační.
Osm Švédů, tři Angláni, čtyři Němci a třiasedmdesát Kanaďanů.... to budou nepochybně samí rodilí mluvčí... žádní připrchlíci.

Průměrný počet slepic: 4.5 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

Od Iránu je to zkouška nervu Trumpa a dalších.
To podstatné je v Iránu v pohotovosti.
Pokud by Trump zavelel a splnil vyhrůžky,pak ani nechci domyslet,co by nastalo.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Raketa už letí, letí!
Zamáváme, milé děti
je to její první let,
vydala se na výlet.
Vzrušení nás popadne
když to dobře dopadne
a doletí do cíle;
bylo by to nemilé
kdyby měla závadu
a spadla na zahradu
mezi švestky nebo kvítí,
bylo by to, děti, v řiti.

Průměrný počet slepic: 4.3 (18 hlasů)
Trvalý odkaz

Tak si vyberte, které budete věřit:
USA: jestli vůbec, tak jen pár mrtvých a raněných (Trump: All well ...)
Írán: nejméně 80 mrtvých a dalších 200 zraněných (https://www.tehrantimes.com/news/443924/Over-80-U-S-forces-dead-in-Iran…)

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Řekněme, že celý článek neobsahuje žádnou informaci. Vše je v rovině možná, že. Neobsahuje ani žádnou reflexi posledních let událostí či nějakého směrování. Je to zhruba na úrovni, když se v nekonečném počtu objevovaly články o demonstracích Minářorva spolku - a věštil se z toho budoucí osud ČR, Babiše a vesmíru až do jeho konce.

Moje doporučení je chvíli počkat, co se z toho vyvrbí, a jaké to přivane informace.

Můj odhad je, že Izrael ohrožen není. Tedy alespoň ne příliš více než běžný lokální standard. Dokonce si myslím, že Izrael má větší vítr a autoritu z ruské reakce na vraždu Sulejmáního, než ze samotného Íránu. Rusko už delší dobu dává najevo, že žádný stát nenechá moc vyskakovat, pokud začne vracet válku. A Izrael už párkrát přetáhl po pazourech.

Můj odhad je, že Írák/Írán udělají pár odvetných akcí, mířených zejména na USA. Možná pošlou pár raket na USA základny, udělají pár rozhodnutí ve vládách, třeba zákon, že USA vojáci jsou teroristé, a udělají nějaké útoky či škody na USA v lokálních rybnících. USA si to nechá líbit, protože si spočítá, že přehmat to byl - a pár škrábanců na jeho základnách je něco, co je velice laciná cena. Arabové budou spokojeni, že udělali bububu, USA bude spokojeno, že z toho nebylo více. A znovu, USA se více než Íráku/Íránu bojí ... Ruska, Indie a Číny, která už začíná mohutně protestovat, a tak dále, a tak dále, a tal dále, ...

Co je skryto je - kdo vraždu nařídil, a jaký byl cíl této vraždy. Protože Trump má za sebou tlak na domácí půdě, a má x skupin, které nechává být. Např. Židy, protože je přibuzenskému Židu povděčen, že určití Židé podpořili Trumpa ve volbách, a jejich podporu potřebuje opět. Je to akce, kde za nitky tahal Izrael? Židé? Nějaké elity? Vojensko-průmyslový komplex, který už několikrát ukázal, že vládu USA už respektovat nemusí? Nebo je to akce Trumpa? Mělo to přeskládat síly v regionu? Nebo mělo ukázat USA citizens, že USA jsou stále ruler over world? Nebo prostě Donald Trump si dupnul, že USA first, ať si zbytek světa říká co chce? Je to snaha vrátit válku na Blízký východ, a udržovat válečné napětí a nedovolit mír? Je to pomstva za zničení ISIS, toho USA projektu? Nebo USA si chce nějak zajistit suroviny na Blízkém východě? Je to ... možností je neúrekom.

Každá strana si je vědoma, že si nemůže dělat co chce. A to platí i pro Írák a Írán. Dokonce to platí i pro USA. Proto nekonečné krevní pomsty - ani na Izraeli - se těžko budou konat. Jo, Netanjahu má také naděláno v kaťatech, ale na základě svého postavení v Izraeli. Mimochodem, hrozilo mu a hrozí vězení přímo v Izraeli, pokud se něco nezměnilo. A také hraje o svou kůži.

Nebo měla ta událost něco zakrýt, nějakou jinou událost, o které se teď ve stínu vraždy Sulejmáního nemluví?

Doporučoval bych analýzy dělat poněkud sofistikovaněji. Začal bych tím, že neexistuje jen jediná událost na světě - ať je tou událostí vražda Sulejmáního nebo dříve demonstrace Minářových sekt, nebo ... Ty vidlácké analýzy (s malým v, tedy jedná se o analýzy určitého druhu, nikoli od určité osoby), které celý svět zjednoduší na jedinou událost jako tento článek, a vyvěští z něho osud celého vesmíru na 20 miliard let dopředu pro nejbliží miliardu galaxií kolem Mléčné dráhy - jsou velká slabina Vidlákových kydů. A obecně analýz nejvyššího šéfa a majitele VK.

Průměrný počet slepic: 4.3 (12 hlasů)

jsou normální lidi
každý věci vidí
z pohledu své hlavy
ať černý či plavý.
Sází tady růže
bo tu se to může;
někdo cítí vůni
jiný smrad
někdo hovno kuní
dá sem rád.

Průměrný počet slepic: 3.8 (8 hlasů)

Pane Donald Trump.
Když už myslíte něco zakrýt,spíš pokrýt a to Bělorusko.

Průměrný počet slepic: 3.6 (7 hlasů)

Tak Vidlák už několikrát konstatoval, že nemá ambici provozovat zpravodajský portál přinášející informace, které jinde nejsou. Vytváří naopak prostor, kde se dá o věcech věcně diskutovat z různých pohledů. Ty informace přinášejí diskutující, ale jen jako podporu svých argumentů nebo pro změnu tématu. Jestli od toho čekáte víc, pak chybu hledejte u své klávesnice. Mimochodem, taky se tu nebojuje o to, který kohout vydrží nejdýl na hromadě hnoje.

Průměrný počet slepic: 4.8 (16 hlasů)

Ve skutecnosti zpravodajskou hodnotu ma clanek A DISKUSE.

Stejne jako jinde. Nektere clanky I na PL ani nectu. Prectu nadpis a jdu se podivat do diskuse. Tak se dostanu k jadru veci nejrychleji.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

Nemyslím si, že by byla úplně chyba, když není vyvěšený článek nabytý komplexními informacemi, nebo to není světoborná analýza.
Článek bývá více či méně kvalifikovaný podnět – téma k diskuzi či polemice.
Tam se většinou teprve odehraje snůška informací i z těch nejvzdálenějších koutů a mainstrémem nejupozaďovanějšícjh pohledů.
Na tom základě se dá pozměnit nebo utvořit názor – každý ve své hlavě a sám za sebe.

Průměrný počet slepic: 4.9 (8 hlasů)

Že článek neobsahuje žádné nové informace? A proč taky, informace šumí, šumí,... mění se, mění se,... tož od toho jsou komentáře, aby novým šuměly.... :-)

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Myslím,že stačí sledovat,přísun zbraní raket letadel,do Evropy,kolem Iránu a vypadá to špatně.
Letí bombardéry B-52 na BV,převážejí se rakety na Rumunské základny,bitevní lodě jsou na cestě,takže,ani to modlení nepomůže.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

vůně ropy.

Průměrný počet slepic: 4.6 (9 hlasů)

In reply to by zemedelec (neověřeno)

Trvalý odkaz

řspdl, stejně jako z lodí. Jsou to mobilní odpalovací rampy. Pozemní podpora není potřeba, všechno je čisté, vojsko u obrazovek.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Aerolinky už zakazují přelety civilních letadel nad Iránem.
Tož, aby pak ti naši hrdinové nemuseli domů stopem !

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

Snad 15 let ! Tak to už mám jistě nadosmrti vystaráno.
Ale myslel jsem to dobře, mám jako správný občan starost o bezpečnost našich synů v první linii.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by Puck (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zatím nemáme mrtvé v první linii. Ale kdyby se fronta otočila...

Průměrný počet slepic: 4.2 (12 hlasů)
Trvalý odkaz

Nebyl bych na Vidláka tak přísnej.
Když srovnáte jeho analýzy s anállízami spousty našich i zahraničních profesionálů, kteří za sebou mají štáby zpravodajů...

Jistě, Spencerová či Petránek ani Kmoníček Vidlák - ani nikdo z nás - není.
Ale spoustu profesionálních politologů Vidlák strčí do kapsy.
Nehledě na to, že evidentním Vidlákovým cílem je nastartovat diskuzi, dialog, přemýšlením o problému. Tedy něco, co dnes najdete málokde.

Nemám pocit, že by Vidlák někdy rigidně prosazoval svůj názor a nebyl schopen a ochoten jej korigovat.

Souhlasím s vámi, že nemáme komplexní informace. bohužel je ale v současné chvíli nejspíš nemá ani Putin, tím méně Váš psychopatický jmenovec.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)

In reply to by Asfaltový holub (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zrovna se nabízí tolik aktuálních témat! Doba je přímo těhotná událostmi, a dokonce se nás bytostně a přímo dotýkajících.

1) Jak je to s Babišem. Hlasoval/slíbit/potvrdil, že dne 2. prosince 2019, že Česká republika přijme Bruselem určený podíl migrantů do ČR?

2) Zákaz domobrany - mohutná to snaha naší vlády.

3) Pokuta 10 mil. Kč pro náš autorský svaz OSA.

4) Momentální soud s ímámem, který podporoval Islámský stát - a u soudu rovnou řekl, že na české zákony kálí, protože jediný zákon je pro něho šaríja, a jediná autorita Alláh. Ať si nakašlou. Toto je zrovna symptom, který je pro ČR sakra důležitější než nějaký Sulejmání.

5) Jak se dodržují sankce proti Rusku, když Německo zařizuje Nord stream, a obchoduje s Ruskem daleko více než v době nez protiruských sankcí.

6) Konec svobody slova: 15letý trest hrozí za schvalování zabití vojáků v Afghánistánu.

7) Situace na Ústavním soudu.

8) Nápis na brněnské mešitě, aneb muslimové sobě jako provokatéři.

9) Závazek EU na uhlíkovou neutralitu, a co to bude znamenat.

10) Blížící se ekonomická krize.

11) Transparency international želuje Babiše, protože prý není zkorumpovaná jak tvrdí Babiš.

12) Nový systém vlakových jízdenek, který prudce bystří paměť, a vyžaduje doktorát z atomové fyziky.

13) Transgender muž prý porodil dítě. Aneb kam se to svět řítí.

14) Putin zveřejnil mnoho tajných materiálů z minulého století, aby kontroval snaze EU vyvinit Hitlera z dějin 2. světové války.

15) Vraždění křesťanů v roce 2019 - a proč to Západ ignoroval.

16) Arbitráž s Diag Human.

17) Istanbulská smlouva

A tak dále...

Průměrný počet slepic: 4.6 (24 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.