Arjánské Lipany

Autor
Štítky

Asi jste také zaznamenali zprávu Terezy Spencerové, že Írán před svým raketovým útokem na americké základny informoval švýcarské velvyslanectví a pro jistotu i své kolegy v Iráku... To aby se to k američanům doneslo úplně spolehlivě. Nakonec letěla řada obstarožních raketek, americká protiletecká ochrana zůstala vypnutá, rakety zbořily několik prázdných domečků a bylo po všem. 

Drsný Donald udělal bububu, ale tím to skončilo, íránská televize spustila pár oslavných cirátů na téma obrovské nebetyčné facky Velkému satanovi, kterého se jediné pravověrné děti Alláhovy neleknou a teď už se bude mluvit jen o spadlém ukrajinském letadle, které samozřejmě nechal sestřelit Putin

Tak nějak se vytrácejí pochybnosti o domluvené hře a zůstávají jen úvahy, od kterého momentu je to celé nahrané a kdy to ještě bylo myšleno vážně. Jestli to vůbec někdy bylo naostro a nejen divadýlko.  Očividně ani jedné straně se do velké zničující války nechce a je to jenom dobře. Vlastně nejlepší hodnocení jsem si přečetl v jakémsi komentáři, že tento nový způsob boje by se měl praktikovat dál... generálové a papaláši na sebe budou posílat drony a chudák násilím nastrčený do mundůru bude mít klid... 

Já zkusím jednu ze svých vidláckých nezávazných úvah.... 

Generál Sulejmání byl prý nejen schopný, ale i oblíbený. Porovnejte to s našimi Petry Pavly, Opaty a jinými zelenými gumami. Zároveň ten Sulejmání měl vysoké postavení v režimu, vícekrát jsem zaznamenal, že se jedná o režimní dvojku, ale zcela určitě patřil mezi ty nejmocnější a nejvlivnější íránské borce. 

Zároveň to byl voják, který se dožil relativně vysokého věku, to znamená, že se nenechal zabít ve jménu Alláha, ale zřejmě mu to racionálně myslelo. Nečekal, že by mu Alláh zajistil neprůstřelnost, nevrhal se s praporem džihádu vpřed a dokonce i v generálské funkci jednotek Kuds mu to pálilo a volil ty správné prostředky. Byl to on, díky komu se o šiítských milicích mluví jako o vlivné a široce rozmáchlé síle.  Zkrátka a dobře, tento generál nebyl fanatik ani středověký vykladač islámu. Zřejmě měl i slušné povšechné vzdělání, jako voják musel být i technicky zdatný... mýlím se, když ho označím za krásný příklad moderního člověka, kterému půlka íránského vedení nesahá ani po kotníky? Žádný bigotní magor, žádný student madrasy, člověk přímo stvořený k tomu, aby Írán přivedl do moderní doby a poslal na smetiště dějin ty Chamaneího bláboly. 

Nedávno tam v Íránu měli masové demonstrace, protože tam mají všeobecnou mizérii. Protesty nastartovalo zdražení benzínu a dalších základních potřeb a režim měl celkem co dělat, aby se s tím vypořádal. Jestlipak za panem generálem nepřišli nějací ti demonstranti a nenabídli mu titul Šaha, případně prezidentskou funkci, až padne ta zkorumpovaná středvoěká klika ajatoláhů... Lidi ho mají rádi ne? O tomto samozřejmě nic nevíme, ale když jsem viděl ty davy při pohřbu, tak mi to jako zcestná myšlenka nepřijde. 

Když íránská armáda dokázala takhle pěkně poinformovat američany o raketovém útoku, mohla je také poinformovat o generálovi, který je odpůrcem jakékoliv dohody s USA, který nejvíc tlačí, aby se žádná nová jaderná dohoda nepodepisovala, zároveň má přízeň davu a kdyby se po Sorosem vyvolaných demonstracích stal novým diktátorem právě on, měl by Trump dalších pár vrásek navíc. 

Dál už ten příběh známe... jedna raketka a z generála zbyla jen ruka s prstenem. Sám Sulejmání ještě svému režimu posloužil i po smrti, protože sjednotil íránce do jednoho šiku v jejich polostředověké zemi a najednou se mi umírněný Rúhání začína jevit jako vynikající machiavellista. Třeba se za tím jeho přiblblým výrazem skrývá chladně logický mozek. 

Raketová odveta je pak už jen konečným divadýlkem. Brzy také zjistíme, jak moc jsem mimo... Buď budou následovat další provokace, nebo pozvolné usmiřování. 

Abychom pak jednoho dne nezjistili, že jsme byli svědky íránských Lipan, kdy umírnění husité porazili radikály bránící se narovnání poměrů. 

Abychom do roka a do dne neměli jedernou dohodu s Íránem a Irák bez USA i našich vojáčků, protože odteď už se za Prahu bude bojovat zase někde jinde. Já osobně bych navrhoval celou armádu poslat do Řeporyjí - mohla by tam dělat paritu jednomu psychopatovi. 

Je samozřejmě jasné, že bez ohledu na naznačené varianty, Trumpovo porušení všech norem a íránská zbabělost se do budoucna někde projeví. Zapomenuto to nebude a vynoří se to v ten nejblbější možný okamžik. 

 

 

 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 3.9 (47 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

V článku je krásně popsána manipulace mysli lidí. Oni to host hoši, ať již Američané, nebo oni z blízkého východu (nejen), velmi dobře umí.

Průměrný počet slepic: 4.2 (9 hlasů)
Trvalý odkaz

Nemůže být každý den posvícení.

Průměrný počet slepic: 4.6 (7 hlasů)

ale pomaleji, než zprvu vypadalo.

Průměrný počet slepic: 3.4 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

byl jako odveta docela srandovní, přikláním se rovněž k Vidlákovo názoru.

Průměrný počet slepic: 3.8 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Co jsem viděl snímky napadených základen, byly tam zničené nějaké objekty, ale žádné krátery vedle ve volném prostoru. Na tu vzdálenost u obstarožních raketek docela slušná přesnost.

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

Увидимся позже.

Průměrný počet slepic: 4.2 (10 hlasů)
Trvalý odkaz

svými dřevěnými letadly. Z nich bude pvo ůplně vedle.

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Dřevěnými letadly vybavenými dřevěnými solárními panely.
Sice nikdy nevzlétnou, ale nezanechávají uhlíkovou stopu, jen stopu dřevěnou.

Průměrný počet slepic: 4.4 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

já myslím, že Írán není tak neschopný, jak je to naznačováno, ale je to určitá hra. Jen ale je zajímavé u zříceného letadla - zrovna ukrajinské, Pentagon ví, že íránské rakety, ale "omylem", najisto to ví pejsek Trudeau a Boris Johnson - ti už ví, že íránské rakety, ti prý už mají "důkazy" /i když trosky ještě nevychladly/, někdo tvrdí, že zas Putin - dodané ruské rakety. Není to "déja vu"? Írán pozval k vyšetřování i zástupce Boeingu.

Průměrný počet slepic: 4.8 (11 hlasů)

Proč letadlo zrovna ukrajinské?
Pokud to byla havárie, způsobená technickou závadou, tak to byla prostě náhoda, a Boeing se současnými problémy bude dělat psí kusy, jen aby to technická závada nebyla.
Pokud to byl sestřel, tak volba ukrajinského letadla je volbou ideální. Koho Ukrajina zajímá? Jak se může Ukrajina bránit? Jak může dohlížet na vyšetřování? Jak může odolat tlakům z jakékoliv strany? Nijak!
Kdyby to bylo éro německé, francouzské, švýcarské, švédské, kanadské, nedejbože ruské či americké (ti tam nejspíš nelítaj), a ještě víc nedejbože čínské, to by byla asi jiná píseň. Nu a Malajsijci tam buď taky nelítaj, nebo zrovna nějak nebyli po ruce či co. Tak to padlo na Vasily.

Průměrný počet slepic: 4.8 (12 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Hezky k tomu dneska Vlk, ona tohle je prostě jeho parketa.

Průměrný počet slepic: 3.3 (9 hlasů)

přijde mi, že nehořel motor nýbrž podvozek ...
( druhé video )

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Od té doby co předpovídal, že Milion chlívků začne násilnosti a tónem předpovědi si to přál, od té doby co si v každém článku kopá do prezidenta i premiéra pro mne přestal být zajímavý i svými ekonomickými analýzami. Což byla ještě poslední věc, která mu jakž tak šla.
A jestli se nepletu, tak před několika dny předpovídal, že mezi USákem a Iránem dojde po zavraždění Sulejmáního k válce. To už může jen zapšklý stařec, který poztrácel většinu schopností rozumného myšlenkového pohybu v dnešním světě.

Průměrný počet slepic: 4 (6 hlasů)

Nezamrzej v čase. Válka može bejt kvůlivá tomu, co se nastartovalo teďka i za rok nebo za 10 let.

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

pak by měl velitel jednotky PVO vyhledat osamělou komůrku a neprodleně se zastřelit, protože sundal éro jako hrom pár desítek metrů od hustě obydleného a pěkně velkého sídliště.
Čemuž nevěřím.
Takže sestřelil-li někdo to ukrajinské letadlo, nebyli to Iránci. Tomu by odpovídala úporná snaha USA dostat se k "černým skříňkám" (ač dobře vědí, že dle předpisů ICAO na nic takového nemají právo a už vůbec ne nárok). Dle předpisů ICAO vyšetřuje pád letadla země, nad jejímž územím se nehoda stala, a eventuálně přizve k vyšetřování vyšetřovatele ze země/zemí, z nichž pocházeli pasažéři a posádka. Jenže na palubě nebyl ani jeden obyvatel USA.
Ukrajina byla k vyšetřování přizvána a projevila zájem o účast. Pak ale dostala noty a obratem začala hulákat o sestřelení nebo terorismu. I to nasvědčuje tomu, že Íránci letadlo nesundali.

Průměrný počet slepic: 4.7 (20 hlasů)

K Vidlákovi.
Byla bych střídmější v těch odsudcích, despektu a pohrdání.
O Iránu, o "Chamaneího blábolech, zkorumpované klice ajatoláhů, íránské zbabělosti" víme jen to, co nám předkládají "naše západní" média.
Proč má Vidlák zapotřebí používat obraty jako "přiblblý výraz" (Rúhání) fakt nechápu?
Nechová se tím trochu jako nějaký PAL, co u nás pere do vzhledu Zemana, není to fakt zbytečné?!
U nás byly také "masové demonstrace", tedy i zde máme pak za Babiše všeobecnou mizérii?
O čem nic moc nebo nic nevíme, tak bych ten despekt, co nám podsouvají, já spíše brzdila.
Navíc když i tu případnou "mizérii" tam mají v důsledku "našich" sankcí!

Moje úvahy se ubírají Občane stejným směrem.
V politice (hnusnější, než si kdo z nás dovede připustit) byl nyní jasný úkol, odvést co nejrychleji světovou pozornost od mordu generála a USA. Aby se prostě i média a svět zabýval něčím jiným.
A tady se podařilo využít přenos nejen pozornosti, ale dokonce i negativního narativu.
Za den dva si už na předchozí událost a malér USA nikdo z běžných lidí ani jen nevzpomene.
A o tom to je.

Sice prý "omylem", ale to Irán, ten to "zavinil"......a zase ten despekt, jací jsou ti Iránci zaostalí a i vojensky neschopní mamlasové, ach jo!
Nyní už dokonce dvě rakety, není to ještě málo Pentagone.....?!
Satelity ukáží maximálně co se stalo (pokud), ale už ne PROČ a KDO dal ten příkaz střílet...
Splést si rozpoznatelné civilní letadlo v dnešní době řízení provozu a sledování letadel..?
PROČ se letoun (americký Boing) přestal prý hlásit, co říká na událost třeba Rusko, Čína?
NIC není vyšetřeno, ale "skřípaliáda" na Západě už jede....
176 lidí jako my, rodin, osudů, kteří byli v blbý čas na blbém místě a možná kolaterálně zavraždění jako ten generál a spol., ti by nás zejména měli trápit, to i my jsme mohli a můžeme kdykoliv být na jejich místě!

Průměrný počet slepic: 4.8 (32 hlasů)

In reply to by MAJKA (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zdravím Majko
Kdykoliv píšu o blízkém východě, je to pro mě taková směs ironie a problematických faktů. Víte oni ti ajatoláhové jsou pořádně zkorumpovaní dosti podobně jako u Saúdů - jen nemají tolik peněz. Ačkoliv... Prostě kolem jejich státních špiček je celá řada bratrů bratránků, příbuzných, kmenových přátel a dalších. S bratrem proti bratranci... s bratrem a bratrancem proti celému světu... Írán je ropná velmoc, která má problém dát vlastním lidem benzín... Já jaksi neumím být na straně tmářských vykladačů islámu.

Lidi jsou tam samozřejmě úplně normální... mají také parlament a volby. Ale kromě toho tam mají klerikální partaj, která je nad tím vším, ve všem má prsty a všechno slyší. Nevidím žádný důvod, proč bych měl takový režim milovat. Ani obyčejní íránci ho moc nemilují. Což je samozřejmě skvělá příležitost pro USA jim tam po zkorumpovaných klerikálech nainstalovat stonásobně zkorumpované proamerické hajzlíky. Nedělám si iluze, že by Íránci prohlédli ten pěkný zpěv o demokracii, která se pak promění v pěkně hnusnou záležitost. Neprohlédli jsme to my, neprohlédli to Ukrajinci, nepohlédli to v Gruzii. Ani íránci netuší, co se na ně chystá... Íránci tam mají něco dost podobného našemu Husákovskému československu.
Víte já nemám moc rád výmluvy na sankce... Mají tam bídu, protože sankce... Kdo je dneska nemá? Přitom mají za humny Rusko i Čínu. Mají přístup na světová moře. Samozřejmě že snakce tomu napomáhají, ale bídu mají především kvůli jejich mulláhům, kteří vidí Satana v každé racionální úvaze.
A do třetice... víte já toho Rúháního skutečně považoval za takovou "úlitbu" Západu... Dosadíme si neškodného nýmanda, který bude dělat pozitvní PR na Západě, budeme tím ukazovat naší otevřenost a ochotu k dialogu, on se bude hlavně usmívat a tvářit se pozitivně, svatouškovsky a trochu přiblble a to je jeho hlavní úkol. Teď už si to myslet přestávám. Zdá se, že ten chlap má jen skvělé maskování. Něco jako prezident Si Ting Ping. Ten také vypadá úplně neškodně... ale není.

Průměrný počet slepic: 4.1 (7 hlasů)

Vidláku, byl jsem v Teheránu v roce 1994 (nebo 1995?). Mj. na soukromé návštěvě u rodičů našeho tlumočníka. Ve své "reportážní" knize, vydané 1999, jsem se jen zmínil, že se u nich na stole přitom objevila i láhev vodky. Až po letech jsem se dozvěděl, že je kvůli této poznámce vyšetřovala ta jejich náboženská policie. Moc jsem se divil, jak vůbec mohla někoho na iránském velvyslanectví ta moje knížka zajímat, jak se jim dostala do rukou (jen 2 tisíce výtisků) a že jim to vůbec stálo za to, když jsem navíc Irán i Teherán líčil spíše v pozitivních barvách. Navíc jsem se o jejich zemi nijak široce nerozepisoval, nebylo to nijak hlavní téma, opravdu jen zmínka. A ještě navíc jsem se dost zasloužil o pozitivní vyznění Dnů íránské kultury v roce 1995 v Praze..... A oni do tlumočníka tak! Zda se to za čtvrt století nějak změnilo nevím, ale tehdy , jak jsem seznal později, asi opravdu policejní stát, hlavně na venkově dosti tmářský.

Průměrný počet slepic: 4 (3 hlasů)

In reply to by Godot (neověřeno)

Trvalý odkaz

Proč Ukrajinské? Když připustíme, že se jedná o předem připravenou provokaci,(myslím skutečný sestřel , ale něčím jiným než poměrně velkou raketou systému THOR, ale třeba jen nějakým malým přenosným systémem, tak bylo ukrajinské letadlo zvoleno dobře, kdo jiný má úlomky raket THOR?, Kdo jiný by posílal na místo své vyšetřovatele, kteří mají zkušenosti s podváděním okolo MH-17? Takže tomuhle bych rozuměl.Smyslem by bylo zapomenout na Sulejmáního a ukázat Irán jako nezodpovědné zločince kteří používají Ruské rakety. Nicméně této konspiraci zas až tak moc nevěřím. Jedná-li se o technickou závadu, pak plně chápu snahu Američanů o zpochybnění závady a navedení vyšetřování jiným směrem, pak by jim vlastník letadla v tomto případě Ukrajina přišla vhod. a vše jde cestou první , zpravodajská hra a rozsypání úlomkú těchto raket "odborníky" z UK na místě pádu.Zpravodajská hra a Belincat se k tomu hodí velice moc. Boeing má opravdu velké potíže a kapitalista když má opravdu velké potíže, tak je schopen opravdu všeho.Na rozdíl od Vlka jsem přesvědčen, že Irán neudělal žádnou chybu, když nevydal skříňky američanům, naopak by to byla velká chyba! Vyšetřovat se má doma.

Průměrný počet slepic: 5 (13 hlasů)
Trvalý odkaz

Je to jako pimprlové divadlo a my na to koukáme jako děti ze třetí třídy a dohadujeme se, jestli kašpárek porazí krále nebo naopak. A fandíme tomu či onomu.
Vidlák se hezky domýšlí, ale vzhledem k tomu, že všichni o tom pozadí a o tom, kdo vodí loutky, celkem prd víme, je jeho odhad podle základní statistické teorie trefný z 50 % - buď to bylo tak, nebo jinak. Až tak moc důležité to pro nás konkrétně není, protože jsme to ovlivnit nijak nemohli, nemůžeme a moci nebudeme.
Ámen.

Průměrný počet slepic: 4.6 (11 hlasů)
Trvalý odkaz

Proč jenom mi ten prsten připomíná pas Muhammada Atty...

Průměrný počet slepic: 4.5 (15 hlasů)
Trvalý odkaz

Pravdu se dozví až historikové. Mnohé roky jsme nepochybovali, že Japonci 7. prosince 1941 zákeřně přepadli Pearl Harbour. A pak se po otevření archívů ukáže, že o tom útoku Američané věděli předem a chtěli sjednotit národ, kterému se nechtělo do války kvůli vzdálené Evropě nebo nějakým válkám Japonců v Asii.
Můžeme být svědky něčeho podobného. Válku měl vyprovokovat už sestřel MH-17. Sestřel letadla na Středním Východu vyšumí za pár měsíců. Vzpomínáte, jak se ztratilo jiné letadlo z Malajsie někde nad Indickým oceánem? Ani se o tom moc nepsalo. Současný sestřel letadla za týden vyšumí.

Průměrný počet slepic: 4.7 (13 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

ruského letadla na Sinaji.
Německo asi tehdy mělo docela sevřené půlky, protože v Izraeli školilo Gruzínce jako na potvoru v leteckém boji a PVO a jako na potvoru pár desítek km od dopadu letadla.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Jenom technická - že američané minimálně tušili že budou Japonci na Pearl Harbor útočit nemění nic na faktu, že ten útok sám BYL zákeřný a věrolomný.

Dnešní situace kolem generála mohla být výsledkem zpravodajských her samotného Iránu, na který Trump skočil (aby se iránské špičky zbavili radikálního konkurenta, jak naznačuje Vidlák, historicky může jít třeba o Sověty, kteří podvrhli československé rozvědce informace o spolupráci Tuchačevského s Německem, abychom tuto informaci předali zpět Sovětům - je samozřejmě i výklad, že podvrhávali Němci, aby zbavili sověty kvalitního velitele, stejně jako že poddvrhávali oba (či jeden z nich věděl a druhému to nevadilo)). Stejně tak může jít o hru kohokoliv jiného. Irán mohl být skutečně překvapen...

...což ale neznamená, že chce válku, stejně jako je otázka, zda ji skutečně chtěl samotný Trump. Pokud tedy varovali Iránci před odvetou, mohlo jít (a mně to tak přijde) skutečně jen o hru, aby se vlci na obou stranách nažrali a kozy zůstaly celé (takové ty americké tomahawky bombardující Sýrii). Zda je ta hra předem domluvená, či zda vyplývá z pravidel "potřebujeme ukázat svaly, ale válku nechceme" které obě strany chápou a obě se jimi řídí, jen těžko rozhodneme.

Také - jde-li o to varování, si Irán nemohl úplně rozhádat irácké šíity, kteří by třeba zahynuli.

Jde-li o Boeing, tak samozřejmě by byla pro firmu technická porucha katastrofou. Pokud by ale nakonec i šlo o nechtěný sestřel iránskou PVO (samozřejmě je Irán zodpovědný za to, co sundá a mohla to klidně chyba být), stále zde zůstává ona příčina a následek - tedy šlo o událost přímo související s atentátem ze strany USA (bez něj by na raketovou odvetu nikdy nedošlo, tedy ani se zapnutím PVO na ochranu před odvetou). Stejně jako zůstávají k zamyšlení historické precedenty, kde jiné státy dokázaly sejmout osobní letadla v rámci cvičení... a pak za to kapitány střílejících lodí ještě povýšit. A všechny takové sestřely nakonec vyšuměly do prázdna. Rozmazávaly se jen ty, jež se hodily k politickému nátlaku na střílející zemi.

Průměrný počet slepic: 4.9 (13 hlasů)

Přeci jenom bych šetřil slzami nad zákeřností a věrolomností útoku Japonců, však od doby, kdy se přestaly sjednávat termíny a místa bitev snad ani jiné útoky nejsou (a ten poslední u civilního letiště v Bagdádu je toho krásným důkazem). Nebo snad je nějaké čestné a dušínovské zahájení válečných jatek? Ani formalita vyhlášení válečného stavu na vlastním skutku nic nemění...

Průměrný počet slepic: 4.5 (4 hlasů)

Ano. Však každý takový útok zákeřný a věrolomný je.
Trochu mi podsouváte slzy, protože podle mě si Japonci za války s nácky dvakrát nezadali. A tedy zdá se, že mi podsouváte snad i nějaký výklad.

Zatím bez slepic

V poslední době jsou vlastně všechny útoky zákeřné a s nějakým vyhlašováním války si nikdo moc hlavu neláme. Zabití Sulejmáního dronem je jen další vraždou nepohodlných osob dronem. A pokud je boj veden proti protivníkovi maskujícímu se jako civilisti, nelze o nějakém čestném chování nai mluvit.
Japonský útok byl na Pearl Harbour byl zákeřný a USA jej k tomu určitě nenutily. Ale když už se měl útok proti území USA stát, válečné klice se docela hodil. Do té doby obyvatelé USA válku moc nepodporovali.
Za co budeme považovat druhou válku v Perském zálivu proti Iráku? Tam šlo o útok na základě vylhaných argumentů o zbraních hromadného ničení a jak Irák nespolupracuje se zbrojními inspektory, což byli vlastně dosazení špioni. Někteří z nich určitě. Na podkladě vylhaných argumentů OSN schválila útok proti Iráku ve 2003. Šlo o válku spravedlivou nebo zákeřnou? Byla posvěcena OSN, ale důvody byly vylhané.
Jen je poněkud ošidné dnes hodnotit z morálních pozic předchozí války. Prostě se staly a pravdu nakonec vždy určí vítěz. Měřítkem, zda je válka morální nebo ne je nakonec pouze vítězství. Vítěz je morální a vede spravedlivý boj vždy, zatímco poražený je potrestán. Ve skutečnosti jsou všechny války stejně zákeřné, viz Vámi uvedený případ kapitána křižníku Vincennes za sestřelení Iran Air 655. Aby nemuseli kapitána postavit před válečný soud za vraždu civilistů, vyznamenali jej.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

Že v každé agresi je prvek zákeřnosti (v novodobých válkách tuplem) už z čirého pragmatismu naprosto nijak nezpochybňuji. Zákeřné je tu válku vyvolat. I kdyby vyhlášenou. Protože i férovka "Kolik ti je?" "patnáct." "Nás taky, pojď na férovku!" je zákeřnou. Jen jsem nechtěl, aby ta vaše původní formulace Pearl Harboru snižovala japonskou vinu.

Z výše uvedeného snad vyplývá jasně, že za zákeřnou a věrolomnou považuji i druhou válku v Zálivu. Byť byla avizovaná. Stejně tak by Hitler zákeřně napadl RČS, kdybychom odmítli - s vědomím následného útoku - mnichovský disktát.

Průměrný počet slepic: 4.5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

a odkedy to bolo divadlo.
Takze to - co vidlakovi uslo. trochu chronologicky. Plus moja konspiracia.
CIA analytici poradili Trumpovi likvidaciu iranskeho generala. Zdovodnenie sa uz nedozvieme. (za 50 rokov - mozno)
Trump na to kyvol a za par hodin bolo hotovo.
Zjavnym prekvapkom bola reakcia Iranu. A teda urcite nebola likvidacia z iranskej strany kalkul. Ked vas mlatia - malokto si zela by vas bud dorazili alebo maltili este viac.
V sulade s mentalitou a zahnanim do kuta - Iran odhadzuje rukavice a avizuje vstup do ringu.
A teraz to pride. Izrael v prvej reakcii deklaruje a zdoraznuje - ze to nie on !!!
Neviem ci vam to dochadza. V Izraeli boli posrani az za usami - aka kucapaca z toho vyzera byt.
Moja konspiracia naslednych krokov.
Rusi nastartovali telefony a opytali sa v Teherane co dalej. Mozno sa niekde v moskve zisiel nemenovany iransky atase s americkym atase pod dohladom ruskeho atase :D a amici dostali na vyber. Bud totalka. Alebo si nechaju vlepit facaka, bo urobili kokotinu, za ktoru si proste musia nechat pacit.
Rusi mozno amikom vysvetlili, kolko asi S300 predali do Iranu. A nech mi tu napise niekto aky zasadnuy rozdiel je medzi S300 a S400 (okrem elektroniky a citlivejsej anteny... ) :D
Mozno aj Cina niekde spomenula, ze jej balisticke rakety schopne nicit lietadlove lode sa mozu stratit a nahodou sa objavit na iranskej odpalovacej rampe. Na dne mora sa budu crepiny tazko hladat.
A tak amici kyvli na tiatro. A Izrael sa v danom momente vratil k retorike ako kazdemu rozkope rit len co si pomysli nieco zle o svatej zemi.
Ze si Trump umyl ruky bolo vidno na tej prvej konferencii po utoku. Vacsinou je tam sam. Teraz ho tam cakala eskvadra zodpovednych generalov a vsetci sa tvarili neveselo :D Trump len ukazal - a takychto kokotov mam za poradcov :D :D :D
Vysledok je ale brutalny.
Izrael stratil tvar a ukazal, ze ma vacsi strach nez prezentuje,
USA stratili tvar. UZ nie su nedotknutelni. Uz im mozno bombardovat ich vojenske zakladne. Nieco neuveritelne este pred par dnami... co len pomysliet.
Rusko a Cina neuveritelne na koni. Iran zaviazany Rusku i Cine. Ale s pocitom, ze ma vacsi respekt u amikov ako sa prezentuje,
Jedine co by som nechcel aktualne robit - je pisat oslavne ody na americku svetovu dominanciu v CNN. To musi byt v tejto chvili ozaj tazky job :D :D :D :D :D

Průměrný počet slepic: 4.4 (17 hlasů)

Nezní to špatně, ale jak to do toho zapadá ta komedie s letadlem?

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)

In reply to by Vrabčák (neověřeno)

Trvalý odkaz

PVO pri letisku s blbou obsluhou v blbom case. Mozno

Vcera ale rovnakemu Boeningu horel motor tusim vo Svajciarsku. Len bol este na zemi.

Ak by ich sundala PVO - asi by sli rovno k zemi a nerobili obrat na letisko.

Průměrný počet slepic: 5 (8 hlasů)

In reply to by Zvedavec (neověřeno)

Trvalý odkaz

Máte pravdu, spíš to vypadá na závadu palivového systému motoru, kdy nejdříve začal kerosin hořet na boku letadla a teprve potom bouchl motor. To vysvětluje, že s letadlem šlo manévrovat nejméně 5 min. Po zásahu raketkou z Toru, tepelně naváděnou, by motor bouchl hned a pravděpodobně by sebou vzal i kus křídla a letadlo by šlo ve vývrtce k zemi. Podle videí k tomu evidentně nedošlo. Nastalo až v závěrečné fázi, po explozi motoru Zdali předmětem závady byla sabotáž třeba již na Ukrajině, kdy stačí relativně malinkou náložku, spouštěnou rádiovým signálem umístit na přívodní potrubí někde před motorem je věc jiná.

Průměrný počet slepic: 4.6 (8 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

Blbě jsem se vyjádřil- souhlasím s tím, že letadlo "spadlo samo". Spíš ta komedie okolo, ze strany Ukrajiny a poskoků USB.
To nemají noty od šéfů? Nebo se chtějí jenom zavděčit?

Průměrný počet slepic: 5 (4 hlasů)

In reply to by pragmatik (neověřeno)

Trvalý odkaz

pragmatik.
Přesně.
Sestřel raketou a hned po startu na mezinárodním letišti,je blbost.
Jistě protivzdušná obrana Iránu byla v pohotovosti,ale to vůbec nejde tak rychle a už vůbec ne při tak nízké vzletové výšce.
Kdyby se jednalo o poruchu motoru a jak je uváděno,že se vraceli na letiště i při zátěži paliva,by se možná pokusili přistát.
Takto to ukazuje,že byly roztříštěny ve vzduchu a palivo dokonalo své.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Celí ten špektákl okolo atentátu na Sulejmáního nebýt toho, že při něm umírají lidi, by byl po týdnu zdařilou komédií.
Ve složitých proměňujících se kulisách se míhá velké nepřehledné množství herců s maskami na tvářích v pestrých kostýmech. Hlavních dějových linií je několik, navzájem se prolínají. Do toho spadne letadlo.

Můžete mít s Vašimi závěry docela pravdu.

Prase aby se v tom vyznalo.

Průměrný počet slepic: 2.5 (8 hlasů)

s konspirací přece jenom trochu přehnal.

Průměrný počet slepic: 3.3 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

Pane Vidlák.
To je na mokrý hadr na hlavu.
Tak složité to nebude,je příliš moc mrtvých,sice víme,že to Usáka vůbec netrápí o 200 víc nebo méně.
Sice hodně překážel Sulejmáni,když rozjížděl jednání o míru,zastavení války,vyhnání USA armády z BV,ale aby překážel duchovenstvu Iránu,nepředpokládám.Možná někdo z kydačů zaznamenal včera na Primě záběr,jak tam někdo nese obuv kanady s některé oběti pádu letadlo.Kdo asi pospíchal na odlet a ještě v kanadách.Jen moje domněnka,plné letadlo agentů,co rychle museli zmizet,bohužel,mrtví svědek,dobrý svědek.

Průměrný počet slepic: 3.8 (8 hlasů)

ten počet Kanaďanů na přelet do Kyjeva byl opravdu vysoký - ale vzhledem k předvedené obuvi to mohla být grupa vysokohorských turistů, co se tam kochali krásami přírody

Průměrný počet slepic: 3.4 (8 hlasů)

že ti Kanaďani byli v Íránu navštívit rodiny a domluvit jejich cestovní pobyt (na věčné časy a nikdy jinak) do Kanady. A přes Ukradinu ta cesta byla nejlevnější.

Průměrný počet slepic: 4.9 (7 hlasů)

Paní insegnante.
Možná nám někdo vysvětlí,to kochání vysokohorské přírody.
Sice něco bylo popsáno jinde o navádění palebné síly.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

V podstatě všichni ti Kanaďané byli původem z Íránu.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

In reply to by babaluba (neověřeno)

Trvalý odkaz

Akorát že z Iránu do Kanady nic přímo nelítá, tak museli přes něco. Vybrali si Kyjev.

Průměrný počet slepic: 3 (1 hlas)

In reply to by babaluba (neověřeno)

Trvalý odkaz

...Z Iráku...

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

ukrajinské letadlo, myslím, nakonec prospěje Iránu. I když už mají dnes všichni jasno, že ho sestřelili Iránci, ať úmyslně nebo neúmyslně, Trumpovi nebudou ti pozůstalí gratulovat k odstranění Sulejmáního, ale budou mu spílat, že kvůli němu přišli o blízké. A Trump bude marně vykládat na předvolebním shromáždění, že zavražděním generála zachránil x životů Američanů, když hodně lidí na světě si řekne, že kdyby nebylo odstranění generála, nebylo by ani 176 mrtvých nevinných lidí. Čili v podstatě vítězství Iránu.

Průměrný počet slepic: 3.1 (8 hlasů)

In reply to by Milan Jonáš (neověřeno)

Trvalý odkaz

Zajímavé vítězství mrtvého generála po bitvě. Nakonec po něm pojmenují nějakou vojenskou jednotku.

Průměrný počet slepic: 1 (1 hlas)
Trvalý odkaz

23:35

Mluvčí íránské vlády popřel, že ukrajinský letoun zasáhla raketa.

"Všechny ty zprávy (o zasažení letounu raketou) jsou psychologickou válkou proti Íránu… Všechny země, jejichž občané byli na palubě letadla, mohou poslat své zástupce. A naléhavě vyzýváme Boeing k vyslání svých zástupců,(!!!) aby se zúčastnili zkoumání černých skříněk," citovala agentura prohlášení mluvčího.

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Zkrátka Sulejmání mohl být něco jako Mustafa Kemal Ataturk. Válečný hrdina v I. světové. Ten využil své popularity a po válce úplně kulturně předělal Turecko, především z něj udělal sekulární stát. Klidně věřím, že ajatoláhům mohl v tomto směru připadat Sulejmámí nebezpečný.
V Turecku sice pořád drží čestnou stráž u Ataturkova hrobu, ale Erdogan velice pomalu ale soustavně pracuje na likvidaci jeho reforem.

Průměrný počet slepic: 4.6 (5 hlasů)

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.