Vyčištěný politický vzduch

Autor

Dnešním textem ukončím tento válečný týden, který byl pro mě pozitivnější, než jsem si ještě v pondělí myslel. Svět alespoň na chvíli nebalancuje na okraji jaderného armagedonu, Ukrajina byla vykázána do patřičných mezí… ne, svět se nestal lepším místem, ale naši papaláši alespoň na chvíli přestali hasit oheň benzínem a ukázali touhu ty nasyslené miliardy pěkně prožrat, propít a proinvestovat. A to by se v jaderné zimě dělalo poněkud obtížně.

Druhým pozitivem bylo, že se všichni během posledního roku a půl pěkně odkopali. Válka už je taková. Extrémní situace vás donutí se jasně vymezit. Když se střílí, umírají lidé, dodávají se zbraně a maršálové plánují velkolepé strategie, tak můžete těžko slibovat na obě strany a velmi špatně se vám mlží o vašich záměrech. Ano, můžete změnit prapor, můžete přeběhnout k nepříteli, ale nemůžete to utajit. Všechno se ukáže.

A tak jsme dneska v situaci, kdy o našich politicích víme to důležité. Kam a jak se postavili, když šlo o jednu z největších bezpečnostních krizí od Druhé světové války. Už nejde všem nabízet všechno. Už nelze dělat marketing pomocí příslibů, jak všechno bude, dokonce i to, co si navzájem protiřečí. Každý nějak jednal a teď si voliči budou rozmýšlet, jestli to skutečně bylo v jejich zájmu. Nikdo u nás nezůstal stranou, nikdo se svému jasnému vymezení nevyhnul i když třeba chtěl.

V dalších volbách budou voličské preference vypadat úplně jinak.

V mezičase se ještě hodně stane. Hospodářské problémy naší země nijak neskončily. Ještě se projeví nákupy nových zbraní, čeká nás další zima „bez ruských energií,“ která nemusí být vůbec mírná, čekají nás překvápka po návratu z dovolených, čeká nás summit BRICS v Jižní Africe, nejspíš vypovězená obilná dohoda mezi Ruskem a Ukrajinou a další a další.

Například se ještě vůbec nezačalo mluvit o tom, že NATO chce mít na východních hranicích prý až 300 tisíc vojáků v pohotovosti. To je podle mě také ten důvod, proč jsme museli s USA rychle uzavřít hentu obrannou dohodu, která přece vůbec nic neznamená… Proto se z Mošnova začalo dělat logistické centrum. Jestli má mít NATO na východních hranicích takovou armádu, tak to sežere materiálu, že si to nedovedeme představit. Ostrava kdysi vyráběla ocel, teď bude překládat americké zbraně. Jak dlouho ještě Ukrajina vydrží? Půl roku? Nic bych za to nedal, že ve chvíli, kdy se její obrana začne sypat, tak si pěkně „pozveme americké vojáky“ a nic bych za to nedal, kdyby to už zařizovala nová vláda. O Péťovi totiž začal majnstrým psát opravdu ošklivé věci. Předčasné volby nebudou, chraň Bůh, prostě nám prezident PePa najmenuje nějakou úřednickou vládu, která se bude opírat o zbytky Pětikolky a hnutí ANO. A než se dopracujeme k volbám, bude nad Mošnovem vlát americká vlajka a kolony americké techniky se stanou běžným koloritem.

Jediné, co teď ještě nevíme, jestli bude hranice NATO tam, kde je teď, nebo jestli bude na Dněpru. Opět je to tak trochu účet bez hostinského… nevíme, co mají v plánu Rusové a Číňané. Ale slovo dedolarizace se (s půlročním zpožděním) začalo objevovat i na Novinkách.

Podle mě ale už vláda propásla tu nejlepší chvíli k odchodu. Vsadili na vítězné tažení, ale že nevítězí, zjistili o půl roku později, než dezoláti. Vsadili na podporu Ukrajiny a teď už nejspíš Stanjura ví, že bude muset platit henty garance za ukrajinské půjčky. Ukážou se vybrakované armádní sklady, ještě víc vyhřeznou chybějící léky i doktoři. A pokud mají dezinformátoři pravdu, nejspíš nás čeká ještě jedna pořádná uprchlická vlna z Ukrajiny. To až Rusové přejdou do ofenzívy…

Měli bychom začít přemýšlet nad podzimem. Ještě se nic z toho nestalo, ještě nám tu americké vlajky nevlají, ještě tu nesedí úřednická vláda, které bude náš osud úplně ukradený a bude ještě víc než Péťa dělat to, co jí nařídí někdo zvenčí.

Myslím, že je v zájmu nás všech, vyřvat si předčasné volby. Žádné obměny kabinetu, žádné úřednické vlády. Žádná legitimita vzešlá ze sněmovny, kterou jsme navolili za úplně jiné geopolitické konstelace. Za poslední rok a půl jsme „my dole“ ušli slušný kus cesty. Máme vlastní média, máme vlastní politiky, máme vlastní nezávislé komunikační kanály. I u nás se teď ukáže, jestli takhle práce k něčemu byla. Pokud máme mít alespoň podíl na budoucnosti, nesmíme se spokojit s kosmetickými změnami.

Každý politik ukázal, kde stojí. Ať ve sněmovně nebo mimo sněmovnu. Už dlouho nebyli všichni tak dokonale nasvícení, jak jsou teď. V příštích měsících navíc dojdou svého naplnění takřka všechny politické činy posledních dvou let. Spektrum je široké. Je z čeho vybírat. Henty internety jsou plné rozhovorů, videí, rozborů, komentářů i chyb a hloupostí. Na každého politika i každý politický směr se dá kouknout z mnoha stran a úhlů. Česká televize není vůbec zapotřebí, její novinářská práce je jedna z nejhorších a nejslabších. Každý si může nechat poradit, každý se může rozhodnout sám. Kdo dnes nemluví přímo k voličům, ten jako by nebyl.

Podle jednoho z posledních průzkumů tři čtvrtiny lidí neschvalují, kam se naše země ubírá. Máme znovu společný zájem demonstrovat – za předčasné volby. Ať se vše jasně ukáže. Nikdo teď nesedí na dvou židlích a každý jasně ukázal, jak si představuje budoucnost a všechno se zhmotňuje přímo před očima. Nedovolme, aby tuto politicky vyjasněnou situaci začala maskovat nějaká (prezidentem najmenovaná) banda nikým nevolených Kolářů. Presstituti nás už nevymlčí.

Kolem nás se bude dít to samé. Slováci, Rakušani… Ukrajinská bouřka slušně vyčistila politický vzduch.

Pokud mě chcete podpořit v mém Vidláckém úsilí, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Každý, kdo Institut podpoří částkou alespoň 350,- Kč si může v objednací aplikaci na Vidlákových kydech zadat adresu pro zaslání knihy. Platby jsou už spárovány s aplikací. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Doporučuji poslat platbu a druhý den si zadat adresu pro zaslání. Stačí přímo na Vidlákových kydech kliknout v záhlaví na „objednat knihu.“

V červenci nebudu knihu rozesílat. Vidláci jsou od slunka do slunka na poli. Ale žádná adresa ani platba se neztratí a od srpna budeme opět distribuovat. Systém si váš dar pamatuje, ať byl odeslán kdykoliv.

Všem dárcům děkuji.

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.7 (217 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

Obávám se, aby tu bandu nikým nevolených nevedl právě amíky "vystážovaný" Kolář. Koho jiného by tím PePa pověřil než svého kámoše a stvořitele.

Průměrný počet slepic: 4.6 (70 hlasů)

Vážená paní Májo, 

toho se určitě obávat nemusíte. To báchorka o úřednické vládě jsou jen takové kydy....

Milkman 

Průměrný počet slepic: 1.8 (41 hlas)

Neodpověděl jste na to, co jsem včera poslala na vaši reakci, když jste tvrdil, že o žádných dotacích pro Schwarzenberga nevíte... Poslala jsem několik odkazů, kde byste si mohl doplnit, co nevíte. Máte to asi nějak pomotané, takže propříště raději "když nevím, tak mlčím"

Průměrný počet slepic: 4.4 (36 hlasů)

Vážená paní Májo, 

díky Vašemu příspěvku již nyní vím, že pan Schwarzenberg (=jeho společnosti) dostal dotace v celkové výši 116 329 112 Kč

O dotacích pro pana Kalouska se tam nepíše nic, jen že odpustil nějakou sankci společnosti pana Schwarzenberga za pozdní kolaudaci projektu, na který byla poskytnuta dotace.

Ano, při určitém zjednodušení to má nějakou podobnost s kauzou Čapí hnízdo pana AB, a chováním paní Schillerové a paní Dostálové, při jejich chránění zájmů AB.  Rozdíl je v tom, že AB vycucal na dotacích 16 000 mil. Kč a Schwarzenberg 116 mil. Kč.

A další rozdíl je v tom, že já nemám problém napsat, že Schwarzenberg je dotační parazit, který je ale oproti AB malou rybou.

Vy si raději ukoušete všechny prsty, než abyste napsala, že je AB dotační parazit. Jestli Vám vadí, že dotace čerpá feudál, tak by Vám úplně stejně mělo vadit, že je čerpá i impérium jednoho miliardáře.

Milkman  

  

 

.  

Průměrný počet slepic: 1.6 (33 hlasů)

In reply to by Milkman

Trvalý odkaz

Ruka ruku myje. Kalouskova ruka.

Průměrný počet slepic: 4.6 (21 hlas)

Jaroslav Doubrava: Zhodnocení situace!

 

Když Rusko vpadlo na Ukrajinu a z našeho mainstreamu se začaly sypat ty informace, jak Rusové prohrávají, jak jim Ukrajinci dávají na prdel a k tomu byly ty obrázky Javelinů, zničené techniky, ukradených tanků apod., tak se mi tomu nechtělo moc věřit.

Měl jsem informace z obou stran a v podstatě jsem věřil i nevěřil.

Celou dobu mne totiž dráždily ty detaily.

Jednak jsem pořád nemohl uvěřit, že Putin, kterému posledních deset let vycházelo ausgerechnet úplně všechno, který byl schopen velmi sofistikovaných a složitých strategických úvah, který zachránil Asada v Sýrii, s Turky se od sestřeleného Suchoje dopracoval k Turkisch Streamu, zachránil Tokajeva během jednoho dne, zachránil Armény a přitom nenasral Azery, dopracoval se ke strategickému partnerství s velmi složitou konfuciánskou Čínou, umetl si cestičku do Afriky, v Mali za rok vyřešil to, co Francouzi nezvládli ani s českou pomocí za deset let, tak ten stejný Putin najednou šlápne vedle, vypne mozek, vypne tajné služby, vypne armádu, vypne informátory i dezinformátory, přestane z ničeho nic poslouchat lidi, kteří mu deset let radí dobře a udělá takhle VELKOU chybu…?!?

 

Dál mi pak vadily ty staré obrněné šroty. Všechno tanky T-72 nebo horší. Co to sakra dovezli před ten Kyjev?

K tomu staré transportéry, stará letadla a vlastně i staré vrtulníky. Nemusel bych zrovna vidět Armaty, ale kurňa, Rusko má fakt hodně tanků T-90.

Stejně tak se kolem Kyjeva motali jacísi záložáci nebo jednoročáci, kteří fanfaronsky vjížděli do ukrajinských pastí.

 

V té stejné době ale na jihu postupovaly ruské armády přímo ukázkově.

Cherson dobyly z chodu, skok do Melitopolu, pak skok do Berďansku, pak skok do Mariupolu.

Během prvního týdne byla Ukrajina odříznutá od Černého moře. Ukrajinská propaganda mluvila dokolečka dokola o Kyjevě a ta ruská zase o Donbasu a Mariupolu.

 

Stejně tak nikoho v Rusku neštvala funkční železniční síť, přivážející obrovské zásilky techniky a Javelinů.

Nevadily jim rafinérie, sklady, nádraží a vlastně ani kasárna.

V prvním měsíci války Rusové zničili plošně vlastně jen radary a různé komunikační prostředky.

 

Rusko prý přecenilo své síly, Ukrajina má šanci vyhrát, stačí dodat těžké zbraně, Rusko vlastně žádnou moderní techniku nemá, za chvíli jim dojde jídlo, náboje, rozpadne se jim měna, svět je jednotný a na naší straně.

 

A pak to postupně přicházelo – Rusové byli schopni zničit hypersonickou střelou Kinžál i podzemní bunkr, který měl odolat jadernému výbuchu.

K tomu začali „kalibrovat“ různá kasárna se zahraničními žoldnéři, celkem bez problémů eliminovali většinu z té západní vojenské pomoci, sotva se Javeliny dostaly do zákopů, ruské tanky zmizely a nastoupilo ruské dělostřelectvo.

 

Putin na přehlídce nevyhlásil mobilizaci, stejně tak nevyhlásil Ukrajině válku. Od začátku doteď vlastně vysílá signály, že Ukrajina je jen malá lapálie na hranicích kvůli které nestojí za to, dělat válku.

Bylo od samého začátku vidět, že Rusové válčí na půl plynu.

Pak už začalo být zřejmé, že tam mají méně vojáků než Ukrajina a stejně postupují.

Jen to dělali „divně“.

Strašně pomalu...

 

Šafrovo fórum po celou dobu dává ty nejoptimističtější zprávy, jak Západ s Ukrajinou slavně vítězí…

Mezitím však zjistíte, že rubl stále posiluje, tamní centrální banka snižuje úrokové sazby a že Gazprom vyplatí dividendu, jakou svět neviděl.

A největší fór je, že se mezitím z Gazpromu stáhli všichni zahraniční podílníci, jejichž akcie koupil takřka zadarmo ruský stát.

Takže nejenomže Gazprom vydělal neskutečný balík peněz, ale ještě z toho Putinovi zbude mnohem, mnohem víc.

 

Trvalo vlastně dva měsíce, než si všichni ti západní politici všimli, že odříznutí Ukrajiny od Černého moře vlastně splnilo Rusku ty nejbláznivější sny.

Nejenže má pohádkové zisky z prodeje ropy a zemního plynu, ale bude mít i pohádkové zisky z prodeje obilí, přičemž prý letos oseli o milion hektarů víc než loni.

Připočítejte si, že už zabrané oblasti na Ukrajině přidají dalších deset milionů tun do ruské bilance a zjistíte, že Putin je schopen nakrmit Afriku a Afrika je schopná zatlačit na Evropu, aby s těmi sankcemi přestali.

 

Pak se dočtete, jak Gazprom platil všechny ty Gréty a grýndýly… a užiteční idioti ničili naši energetiku ze všech pozic a když jsme něco namítali, nadávali nám do konspirátorů a ruských švábů.

Nejlepší agent je ten, který ani neví, že slouží Putinovi.

Jaké to asi je, když všichni ti Bursíci, Kateřinky Žak, Magdaleny Šipky, i ti energetičtí zmocněnci Bartuškové zjistí, že pracovali z plných sil pro Rusko?

A s nimi všechny ty učitelky, co dětem vysvětlovaly ekologii, ty biomatky, které podepisovaly petice proti dostavbě Temelína a vybudování jaderného úložiště…

 

...A jako nejlepší fór je to, že zároveň válku financujeme i Ukrajině, aby vytrvala v odporu co nejdéle a tím co nejdéle udržela bezprecedentní ruské zisky.

On ten Kyril každý den slouží mše, abychom zůstali takhle blbí a udrželi co nejdéle v chodu tu mašinu na peníze….

...Najednou Čína kupuje ruskou ropu se slevou, Indie kupuje ostošest, Saúdové si klidně dovolí nebrat Bidenovi telefon.

 

Pak slyšíte, že se představitelé NATO neformálně dohodli, že raději některé zbraně na Ukrajinu dodávat nebudou.

Kromě toho Ukrajincům nedodali ty skutečně moderní vychytávky, v podstatě jim dali stejné zbraně, jako už mají, jen v jiné ráži, aby to dělalo logistické problémy.

A najednou to ruské nekonání dává smysl…

Válečná cenzura nám ty nejdůležitější věci totiž neřekne.

Někde v centrále NATO a v Bílé chýši sedí ti, kteří tohle všechno spunktovali.

Vrazili do toho desítky miliard dolarů, spojili s tím své politické kariéry, vyhrotili situaci skutečně na hranu atomové války.

A všude vyhřezávají důsledky. Hrozí jim nový Afghanistán.

Hrozí jim, že všechny ty oběti, které žádali po svých voličích, byly zbytečné.

Hrozí jim poválečné důsledky.

Teď se tam někde v Bruselu rozhoduje, jestli nás do té války zatáhnou doopravdy, protože jim začíná docházet ten průser.

 

Teď se tam perou dvě úvahy.

Vycouvat z toho pomalu ven a nechat Ukrajinu, ať si to vyžere sama a nebo do toho jít se vším všudy.

Teď právě se tam rozhodují, jestli Rusové brzy udělají strašný chemický útok, protože tohle Putin dělá vždycky - těsně před vítězstvím pustí plyn na bezbranné ženy a děti.

 

Rozhodují se, jestli se nás všechny pokusí ještě jednou oblbnout a zatáhnout nás do opravdové války se všemi těmi dobry dálkového bombardování, poprav za zbabělost a pronásledování nepohodlných názorů.

Teď se teprve opravdu rozhoduje o našem osudu a máme jen dvě špatné varianty.

Buď snášet skutečnou válku a nebo snášet ten průser, který nám náš Volodymir Fialkovskij nadrobil.

Ten, kdo pojede jednat za Putinem o plyn a ropu, ten tam pojede jako poražený.

Za všech okolností.

Proto bych se přimlouval Fialu nesvrhnout, ale minimálně ho tam do Moskvy ještě poslat, ať si sype popel na svoji politologickou hlavičku.

To si užiju.

Ale ať tak či onak, Západu se to nakonec podařilo.

Udělali z regionální mocnosti opět velmoc první kategorie.

Dali Rusku zadarmo všechno to, co tam za třicet let vybudovali. Automobilky, plynovody, ropovody, vrty, doly, farmy, továrny, vzácné prvky, všechno.

K tomu zbavili Putina konkurence, semknuli kolem něj ruský lid a zrušili vliv Západníků.

Zařídili mu skvělé ceny pro jeho suroviny, dali mu Afriku i Arábii. Zařídili, že Rusko nemusí dodržovat pravidla WTO…

Když si to tak vezmu, Putin sám tomu všemu přidal jen drobnost – několik přístavů v Černém moři, trochu té ukrajinské černozemě a pár dalších, poněkud rozstřílených, továren.

(zdroj: Radek Vohradsky)

 

 

Průměrný počet slepic: 4.8 (77 hlasů)
Trvalý odkaz

Vážený pane Vidláku, 

samá ohromující proroctví, které pochopitelně nemohu nechat bez komentáře: 

Opět popořadě:

1) V dalších volbách budou voličské preference vypadat úplně jinak...

....a to prosím pěkně jak? První volby nás čekají do EP, a to hned na jaře 2024. Jaký odhadujete výsledek Alternativy? Dostane se pan Racjhl do Evropského parlamentu? 

2) Proto se z Mošnova začalo dělat logistické centrum...

Tento projekt se připravuje již delší dobu a jednání o logistickém centru začala už v době, kdy byl ministrem obrany Lubomír Metnar za ANO. Impuls pro jeho vybudování vzešel od kraje (hejtman opět za ANO), který měl zájem o větší přítomnost Armády ČR v regionu, kde dosud sídlí pouze 53. pluk radioelektronického boje a průzkumu. Přípravou tohoto centra je bezpochyby naplňováno prohlášení vlády Vašeho kamaráda pana Babiše: "Členství v NATO je pro zajištění obrany naší země klíčové a nemá alternativu. Bezpečnostní záruky kolektivní obrany ale nejsou samozřejmostí. Chceme být našim spojencům spolehlivým partnerem. Proto budeme věrohodně vytvářet své vlastní obranné kapacity a aktivně přispívat ke kolektivní alianční obraně".  Takže až zase někde budete s panem Babišem mudrovat, tak se ho poptejte, proč už za jeho vlády začala příprava tohoto zrádného logistického centra.

3) Dedolarizace je pojem, který je mezi ekonomy diskutován přinejmenším od finanční krize z roku 2008. Jestli čekáte, že se na Novinkách dočtete nějaké aktuální informace z jakéhokoliv oboru, tak to ledacos vysvětluje.     

4) Předčasné volby nebudou, chraň Bůh, prostě nám prezident PePa najmenuje nějakou úřednickou vládu...

To se zcela jistě tento rok nestane (=jmenování úřednické vlády) a docela bych se vsadil, že se to nestane do konce volebního období. Kam na to chodíte?

5) Myslím, že je v zájmu nás všech, vyřvat si předčasné volby.

Tím "v zájmu všech" myslíte těch několik desítek tisíc lidí, co dokázal pan Racjhl dostat na Václavské náměstí? Čekáte, že jich na podzim dostane na Václavské náměstí nějak výrazně více? O tom silně pochybuji. Rozhodně se s Vámi vsadím o co chcete, že pan Rajchl nemá na to, aby tuto vládu tento rok "shodil". A příští rok zmizí do Bruselu nebo prokáže, že je skutečný břídil, protože nesežene hlasy ani na to, aby se toho Bruselu dostal (tedy alespoň nějakých 150.00 hlasů).   

6)  Za poslední rok a půl jsme „my dole“ ušli slušný kus cesty.

A přesto jste nikam nedošli. Reálné politické výsledky jsou 0. Nebo jste připraven tuto samochválu nějak kvantifikovat, ideálně počtem procent ve volbách pro konkrétní strany reprezentující Alternativu?

7) Máme znovu společný zájem demonstrovat – za předčasné volby. Ať se vše jasně ukáže. 

A co budete dělat, když se jasně ukáže, že předčasné volby nemají nějakou významnou podporu mezi občany? Na kohopak to svedete? 

Milkman 

 

Průměrný počet slepic: 2.2 (69 hlasů)

Na diskusi reaguji jen výjimečně, ale dneska se mi nechce spát, tak udělám výjimku... 

1. Odhaduji, že Babiš ve volbách do EP nedostane tolik, kolik mu budou věštit průzkumy a Rajchl uspěje líp, než mu budou věštit průzkumy. Okamura si podle mě polepší alespoň o jednoho europoslance. Volby jsou samozřejmě daleko a vstupují do nich různé černé labutě, nečekané události a chyby politických lídrů, takže nebudu přebíhat událostem. Ale kdyby volby do EP byly teď za čtrnáct dní, tak bych řekl, že Rajchl bude mít čtyři až pět europoslanců, Okamura tři až čtyři, Babiš šest až sedm. 

2. Já jsem ani slovem neřekl nic o zrádném centru, jen jsem řekl, že Mošnov je pro mě kandidát na první místo, kde podle smlouvy o pozvání vojsk budou Američané. A myslím si, že to bude brzy, což opět nejvíc poškodí Babiše, protože ten teď všude nahlas říkal, že tady žádní američtí vojáci nebudou. 

3. Jak dlouho je dedolarizace diskutovaná mezi ekonomy, to nevím, ale vím, že zrovna včera vyšel článek o tom, jak centrální banky různých zemí stahují z USA své zlato domů a snižují dolarová aktiva. Což doteď fakt v běžném majnstrýmu nevycházelo. 

4. Já myslím, že tahle vláda nepřežije vánoce, protože nás na podzim čeká ještě víc jobovek než bylo letos. 

5. Já obsluhuju svých 200 tisíc čtenářů a to jsou ti o kterých si troufám tvrdit, že předčasné volby jsou v jejich zájmu. Kolik je za nimi dalších lidí, to se ukáže letos na podzim. Byl jsem první, kdo po Rajchlově demonstraci řekl, že demonstrantů není víc než bylo. Ale také jsem byl první, který poukázal na to, že Rajchl na základě zjištěné skutečnosti změnil taktiku. Což mi chybělo u Ládi Vrabela. Ten snil o tom, že se něco stane, ale nic se nestalo. Rajchl o ničem nesní, ten prostě přizpůsobuje svoje konání okolnostem. Já si myslím, že pokud Rajchl neudělá nějakou chybu a vydrží mu nasazení, tak se do EP v pohodě dostane. 

6.  Je poněkud chucpe se dovolávat volebních výsledků, když nebyly žádné volby. Ale kvantifikovat Vám to můžu asi takto... loni v tuto dobu jsem měl na facebooku asi 3000 přátel a prakticky nikdo v této republice mě neznal. Dneska mám 25 tisíc sledujících, dosah 200 tisíc čtenářů měsíčně, rubriku na Parlamentních listech, Prvních zprávách a na Sputniku. Na všech těchto platformách mě čte dalších cca 200 tisíc čtenářů.  Minulý týden měly moje texty na Tiktoku Petry Rédové shlédnutí 160 tisíc lidí. Můj běžný článek si nasdílí 600 - 1000 lidí, čímž se vyrovnám kterémukoliv politikovi, dokonce je překonávám, protože i když mají třeba o řád větší dosah, za jejich texty je ochotno nést kůži na trh zpravidla méně lidí než za ty mé. Navíc mě sdílejí zpravidla skuteční čtenáři z masa a kostí a žádné prázdné profily, jako je tomu u Blyštivého Péti. A ano, z toho usuzuji, že jsme spolu se čtenáři ušli docela pěkný kus cesty. Uměl bych ho vyjádřit i v penězích, ale to si nechám až na konec roku, až budu zveřejňovat účetní uzávěrku. 

7. Pokud se jasně ukáže, že předčasné volby nemají významnou podporu, tak napíšu, že nemají významnou podporu a budu se zamýšlet nad jinou taktikou. Takhle si představuju racionální postup. Rozhodně nebudu snít o něčem, co se nestane. 

Průměrný počet slepic: 4.7 (113 hlasů)
Trvalý odkaz

Vážený pane Vidláku, 

děkuji za věcnou reakci a především za odhady. Nejprve stručná reakce a pak jeden návrh. 

1) Připustím-li, že se v prognosách politických nálad mýlím a Vaše odhady, jak to jde všechno ke dnu, jsou správné, pak by v době voleb do EP už měly probíhat demonstrace na Letenské pláni (když to trochu přeženu). Jinými slovy řečeno, čas by měl hrát ve prospěch Vašich prognóz, takže opozice + PRO by měla do jara 2024 ještě o nějaké ty poslance posílit. 

2) Měl jsem dojem, že stavbu logistického centra přičítáte této vládě, ačkoliv ten proces přípravy začal již za vlády AB. A tato vláda AB byla přinejmenším stejně "NATOhujerská" jako vyčítáte vládě PF. Přesto mám dojem, že kritiku spojujete vždy jen s vládou PF, ačkoliv AB se choval stejně a myslím, že by se i nyní nechoval nijak výrazně jinak, než vláda PF. Jinak řečeno, co Vám u AB nevadí, tak u PF je důvodem ke kritice.

3) V majnstýmstrýmu, a to zleva doprava, nijak kvalitní novináře nenajdete. Vlastně je to všechno jen takový Blesk s méně fotografiemi. Nechápu Vaše soustavné nerealistické očekávání, že tam najdete nějaké kvalitní články nebo analýzy. Je to všechno povrchní a píšou to většinou nějací cucáci bez životních zkušeností a bez znalostí. Ovšem sledování "alternativy" je také lahůdka. Jediný, koho považuji za smysluplné poslouchat, je Petr Hampl, jinak to je něco strašného. Vy sám třeba posloucháte ty dva zapšklé politruky MaP? To jsou přeci totální pošahanci a paranoici. A Hájek? Ten se už dávno zcela utrhl a volně pluje vesmírem šílenství. A to nemluvím o zcela katastrofální úrovni zdrojování článků, které tady s oblibou někteří tapetují.

4) To je slovo do pranice, já bych je tento rok neodepisoval. 

5) Pokud jde o čtenáře, tak i případných 200.000 návštěvníků Vašeho webu není totéž, jako 200.000 podporovatelů. Za prvé si myslím, že chybně interpretujete údaje o návštěvnosti, protože jedna IP adresa není totéž jako jeden unikátní čtenář. Třeba já se na Váš web divám na stolním počítači, na mobilu i na iPadu. Zároveň se na web divám doma, v autě nebo někde v restauraci. Všechny tyto návštěvy jsou pro Vás zdánlivě jako návštěva unikátního čtenáře, ačkoliv jsem to vždy "jen" já :-). Myslím, že nerozlišujte mezi přístupem ze statické IP adresy a přístupem z dynamické IP adresy, což vede k mylným odhadům o počtu čtenářů. Za druhé Váš web doporučuji všem mým známým, protože mi přijde zajímavý. Někteří už ho také pravidelně čtou. Ale silně pochybuji, že by se kdokoliv z nich stal voličem pana Rajchla nebo někoho podobného. Někteří z nich jsou sice voliči AB, ale to byli již dříve. A za třetí, jak jsem se koukal na Vaše články do historie, tak obvyklý počet hlasů u Vašeho článku je v řádech nižších stovek (200-500). Pokud byste obhospodařoval 200.000 čtenářů/příznivců, tak ten počet hlasů u Vašich článků bude podle mne minimálně v tisících. Ale to není podstatné, jak jsem již několikrát psal, považuji Vaši činnost za prospěšnou, protože se Vám něco nelíbí a děláte něco pro to, abyste to změnil. Jestli oslovujete 200.000 čtenářů nebo 20.000 je v principu jedno. Jen si prostě myslím, že tu sílu "alternativy" výrazně přeceňujete. Tím neříkám, že to děláte záměrně. Možná vás prostě jen pohltilo nadšení, zatímco já jsem v některých věcech velmi skeptický.

6) V podstatě totéž, co bod bodem 5. Když jsem si shodou okolností kdysi dělal lovecký lístek, tak jsem najednou s údivem zjistil, kolik lidí kolem mne jsou myslivci. Do té doby jsem to vůbec netušil. Ale nevyvozuji z toho, že se najednou z ničeho nic výrazně zvýšil počet myslivců v ČR. Prostě jste se stal známý v určité sociální bublině, která se (ve vší úctě k Vám) nijak zásadně (=řádově) nezvětšila ani po Vašem vstupu. Ta bublina (=příznivci PRO) má nějaké tvrdé jádro 5-10 % a zbytek obalu jsou lidé, kteří budou na něco nadávat vždy, jednou volí Okamuru, Věci veřejné, pak Šlechtu, mezi tím Babiše, teď možná zkusí Rajchla nebo nějakého jiného dobráka. Také si myslím, že to jsou mnohdy lidé, kterým ve skutečnosti je jedno, jestli máme svobodu slova, jestli platíme Eurem nebo korunou, nebo kdo je u vlády, protože je ve skutečnosti trápí jejich špatná sociální situace a hlas dají komukoliv, kdo jim slíbí nějaké peníze. Ale uvidíme ve volbách.

A teď ten návrh. Píšete, že a) Rajchl bude mít minimálně 4 až 5 poslanců ve volbách do EU a b) že vláda do konce roku 2023 padne.

Já tvrdím, že JR bude mít maximálně 2 poslance v EP a vláda do konce roku 2023 nepadne (=tj. PF bude ke dni 31/12/2023 stále premiérem ČR).

Když budu mít pravdu já (to znamená, že OBA mé předpoklady vyjdou) tak mi dáte Vaši knihu s osobním věnováním + nějakou dobrou domácí paštiku. Když Nebudu mít pravdu já (=JR bude mít 3 a více poslanců v EP a/nebo PF nebude k 31/12/23 premiérem ČR), tak nabízím nějaký kvalitní rum (např. Diplomatico)  nebo vodku (např. Carskaja). Berete?

Milkman         

P.S. K té návštěvnosti Vašeho webu se schválně podívejte na tuto stránku. Možná Vám poskytne poněkud překvapující zpětnou vazbu k čtenosti Vašeho webu (např. mne docela překvapil údaj o tom, jak krátce se většina návštěvníků zdrží na stránce). Někde jste psal, že máte bratra, který se v IT vyzná, takže třeba to můžete porovnat s nějakými vlastními údaji.  

 

Průměrný počet slepic: 3 (38 hlasů)

Nejvíc čtenářů mám na fejsbůku. Kydy dost zaostávají i za Litterate. A hlavně - já mluvím o dosahu. V této republice existuje odhadem tak půl milionu lidí, kteří vědí, kdo je Vidlák, vědí že píšu blog a tuší, co v něm píšu. Víc nepotřebuju. Nejsem tu od toho, abych lidem dával pravou a jedinou víru. Jsem tu od toho, aby tu zněl i jiný hlas než majnstrýmu. 

Síla Alternativy není ve mně - Alternativa, to je těch milion hlasů, co propadl ve volbách. Takže její sílu ani nepodceňuju ani nepřeceňuju, ale mám o ní poměrně přesnou představu. Je to milion hlasů, které nedostala žádná z parlamentních stran a zároveň jde o hlasy lidí, kteří chodí pravidelně k volbám. Je to dost velké číslo, aby bylo jazýčkem na vahách v každých volbách, proto mi stojí za to se těmito lidmi zabývat, snažit se je pochopit a zkoušet pracovat na tom, aby si svojí sílu uvědomili a využili. To je celé. Až ve volbách propadne desetkrát méně hlasů, budu svůj úkol považovat za splněný. 

K Babišovi jsem měl kladný vztah přesně do té doby, dokud jsem si myslel, že je šance, aby se stal českým Orbánem. Ale on tuto možnost sám odmítl a rozhodl se, že se stane šestým členem Pětikolky, jen s tím rozdílem, že by jejich politiku dělal lépe. 

Lidé přemýšlejí slovy. Na co nemají slovo, o tom nepřemýšlejí. Já jsem tu od toho, abych dodával ta slova. Prostě abych říkal jiné věty, než které říkají v České televizi. Chci, aby je lidé slyšeli a přemýšleli o nich. To tady chybělo, ale teď už nechybí. Nemíním poměřovat, kdo říká lepší a kdo horší argumenty. Prostě chci, aby kromě nevyprovokované ruské agrese zaznělo i to, že Ukrajina od roku 2014 ostřeluje Donbas. atd, atd. Já neočekávám od čtenářů, že mi radostně uvěří. Nepotřebuju to. Stačí mi, když o tom budou přemýšlet. A proto zvyšuju svůj dosah, co to dá. 

Vaši sázku beru, ale nejste jediný, s kým mám vsazeno, takže se mi pak přihlašte o výhru nebo prohru. 

A klidně bych se s vámi potkal někdy u mě. 

 

 

Průměrný počet slepic: 4.8 (87 hlasů)

Souhlas, Vidláku, Orbán je borec, nejlepší politik ne-li na světě, tak v Evropě určitě. Chodí mi jeho projevy do mailu a všechno, co říká, mluví z duše všem nevymytým mozkům. To si tu může hrát na politiky kdekdo, jemu nebude sahat po kotníky nikdo. A jestli Fiala s tou škodlivou partou, která je proti všemu českému, i proti samotným českým lidem, vydrží nebo nevydrží do Vánoc, na tom nic nezmění. Ani Češi nejsou Maďaři. Sednou na špek každému, kdo se vykecává v televizi. Dokud mají co do huby, politika jde stranou, vidím to i u svých známých.

Průměrný počet slepic: 4.5 (42 hlasů)

Tak sázka domluvena. Na jaře 2024 se uvidí a já doufám, že mne čeká počtení a paštička :-).

Děkuji za nabídku, ale mám to k Vám trochu z ruky. Ale až budete někde poblíž, tak Vás jistě přijdu pozdravit.

Milkman

P.S. Nevěděl jsem, že jste na FB, považuji ho za ďáblův vynález, který krade duši, nebo minimálně osobní data.  

 

Průměrný počet slepic: 2.3 (15 hlasů)

a jiný zná pavučiny, kterými se loví duše a hlasy. 

Je mnoho lidí, kteří umí situaci popsat stejně dobře jako pan Vidlák. 

Je mnoho lidí, kteří umí mazat stopy lumpů jako ta liška stopy ocasem (podle staré pohádky pro ponaučení). 

Kdopak si vzpomene, že mně před týdnem vyvraždily lišky celý kurník, když včera byl ten sousedův kurník už asi pátý?

Tady, v České republice se denně ztrácí miliardy. Ale ta média nám každý den nasypou nový škopek informací  k zobání.

Kdo si dnes položí otázku: Kdo a proč vraždil lidi na Majdanu ? 

Kdo zavraždil lidi v Oděském domě odborů a proč nezasáhla policie? 

Zvesela my poddaní platíme solární šlechtě za jejich solártunel.

Zvesela platíme komusi Emisní povolenky.

Zvesela je budeme platit za každý komín a výfuk.

Když nebudouti Vidláci klást alespoň otázky, nikdo se nebude namáhat dávat odpovědi.

Průměrný počet slepic: 4.5 (25 hlasů)