Přátelé, ten malý traktůrek na fotografii pod textem se jmenuje Josefína a je součástí inventáře Institutu českého venkova. Jak se k nám dostal, to je na příliš dlouhé vyprávění a tak si ho nechám na dlouhé zimní dny do Vidlákovny, až bude v kachlových kamnech praskat oheň, na stolech bude uzené, kyselé okurky a ve sklenicích dobré víno. Teď jen suše konstatuji, že kolem sýpky máme dva a půl tisíce čtverečních metrů, které se budou obdělávat a co se nebude obdělávat, to se musí udržovat.
Josefína je traktor Kubota B7000. Vyrobená v roce 1976, tedy je padesát let stará. Je z doby, kdy pokrok byl skutečně pokrok. Má naftový dvouválec, který bere necelý litr nafty za hodinu tvrdé práce, má samozřejmě startér i žhavení, ale je možné ho nahodit i postaru, pomocí kliky. Má brutálně předimenzovanou mechanickou převodovku, jednouduchou, ale robustní hydrauliku, vývodový hřídel pro tři rychlosti otáček, redukované rychlosti, náhon na přední kola a maximální rychlost osmnáct kilometrů v hodině. Váží pět set kilo. Palivová nádrž je dimenzovaná na desetihodinovou pracovní směnu.
Traktor má speciální protijadernou ochranu – nemá žádnou elektroniku, je tedy odolný proti EMP. Nemá se na něm co rozbít, nejenže nemá elektroniku, ale nepotřebuje ani elektriku. Všechno je na něm uděláno na dlouhou předlouhou životnost. Při repasi stačilo vyměnit vložky a pístní kroužky, udělala se kompletní výměna ložisek a gufer, stroj dostal lepší výfuk než je originál a dodělal se vývod hydrauliky pro případný sklápěcí vozík. Sedačka dostala polstrování, protože v sedmdesátých letech nebyli japonští traktoristé ještě změkčilí a výsledkem je jeden z nejlepších malých traktorů, co kdy existoval.
Na fotografii má připnutý mulčovač trávy, protože to je bohužel to jediné, co letos můžeme dělat. Zde, na mém jůtubovém kanálu, najdete jedno krátko videjko z akce: https://www.youtube.com/watch?v=5C0kvu3y0N0
Doufal jsem, že v tuto dobu budu mít už dávno pomocí kombinátoru a rotavátoru zpracovanou všechnu plochu, na které má v budoucnu něco růst a chtěl jsem už názorně předvádět, jak se připravuje půda, která desítky let ležela ladem, ale bohužel, letošní jaro je tak suché, že je půda tvrdá jak beton. A protože já se nikdy nesnažím nad přírodou zvítězit brutální silou, to totiž nemůže dopadnout dobře, vypadá to, že letošní rok už ztratíme a k půdě se vrátíme až na podzim.
Spousta lidí si myslí, že prostě před zimou přijdou k trávníku, popadnou rýč a nebo pluh, zořou ho a příští rok už budou mít krásné žluťoučké brambory a bohatou úrodu. Houby! Nic takového mít nebudou, protože v půdě prostě nejsou ty správné mikroorganismy a není tam ani dost dusíku. Ten se sice pomocí průmyslových hnojiv dá dodat, ale stejně to nebude ono, protože půda se prostě potřebuje adaptovat. Chcete-li mít výnos i v situaci, kdy celý Perský záliv hoří a průmyslová hnojiva jsou nedostupným luxusem, který se přísně a státem řízeně (tedy úplně blbě) přiděluje, musíte si půdu nejprve připravit.
Smysl to má zhruba do konce května.
Kdyby právě teď ještě slušně zapršelo a půda kolem sýpky by změkla, asi bych to ještě udělal, ale spíš se už smiřuju s tím, že na přípravu dojde až v příštím roce.
Jak se to dělá? Prostě půdu lehce zkypříte, nemusíte ani moc hluboko a zasejete rostliny, které půdu obohatí dusíkem. Není to žádný nový vynález, přišli na to už za Marie Terezie, kdy skončilo trojpolní hospodaření a žádná část půdy už neležela ladem. V té době už se na pole vyvážel hnůj i močůvka, ale především se část půdy osela pícninami. Jetelem či vojtěškou. Tehdy se začalo říkat, že louka je matkou pole. Tím, co koukalo ze země, se krmil dobytek a to, co bylo pod zemí, to na sebe navázalo dusík.
Každé čtyři roky přišly na pole pícniny, což umožnilo dobytek držet v chlévech, to umožnilo efektivně kydat hnůj, bylo možné ho nechat odležet a zaorávat. Je to trochu složitější, než to tady líčím, ale pokud chcete ve stepi mírného pásu začít hospodařit, zpracujte půdu a vysejte rostliny, které do půdy uloží dusík a zařídí tam správné bakteriální klima.
Dneska jsme to ještě vylepšili a tak mám nachystanou směs pelušky, svazenky, inkarnátu, řepky olejky, hrášku, hořčice, ředkve olejné, svazenky vratičolisté a dalších. Naopak nepoužiju vojtěšku, protože té se pak těžko zase zbavuje. Pokud teď v týdnu slušně zaprší, bude půda připravená už letos, ale pokud ne, prostě na podzim zaořu hnůj a zmíněnou směs se vyseju až příští jaro.
Před lety jsem na Vidlávových kydech představoval zemědělské nářadí pro malé zahrádky – jednoosý malotraktor a k němu veškeré příslušenství. Dostalo se to i do mé knihy „Přímo z Vidlákova dvorku.“ V příštích měsících budu postupně představovat nářadí pro trochu větší plochy. Nářadí, za kterým se nechodí, ale už se na něm sedí a nedrží se v ruce řídítka, nýbrž volant. Vidlákovna má být prostě maximálně soběstačná, nejen vlastní studnou a vlastní čistírnou odpadních vod, ale také vlastním funkčním hospodářstvím, kdy všechno, co se z pole vezme, se na něj zase vrátí.
Starý dobrý traktor je první vlaštovka.
__________________________________________________________________________________
Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky. Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.
Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

- Log in to post comments
Komentáře
Komentáře k Vidlákovu článku..
Takový
milý traktůrek...🤗
V té souvislosti bych rád
připomenul toho starého československého pomocníka:
https://www.ceskemalotraktory.cz/blog/historie-malotraktoru-tz-4k-14-ceskoslovenska-legenda-ktera-slouzi-dodnes
Jo, "Tékáčko" je super a…
Jo, "Tékáčko" je super a klidně bych ho bral. Ale vybrala si mě Kubota, tož se jí budu držet. :-)
Ještě k tomu TK traktorku
Ona to byla v jistém směru i pěkná potvora. Třeba couvání s ní i s vlečkou byl celkem problém.
Byl jsem svědkem toho, jak i profi traktorista to u souseda vzdal.
Nebyl schopen s tím zajet přes vrata do dvorku...
*
Něco z Kroniky Mlýna o něčem podobném:
https://rozpad.cz/viewtopic.php?f=7&t=7107&p=296913&hilit=Traktor#p296913
Traktůrek a Vidlákovna.
Hezké video, ten traktůrek ti sluší Vidláku :-). A sýpka v pozadí nemá chybu. Ať ti poctivě slouží traktůrek a vše co k němu patří.
Možná se to tady bude hodit...
Boj s trávou aneb zpověď zavilého nepřítele toho sfinstva.
https://zahrada.online/viewtopic.php?t=1944
*Antonin
Pánečku 12 - 16 koní ! To by se do garáže nevlezlo! A toho sena o ovsa co by to sežralo!🙏🙄🤭😂
Doufám, Vidláku, že dáte…
Doufám, Vidláku, že dáte brzy fotku, jak drandíte na Pepině, pokud s ní po těch vedrech bude co dělat...
*včelka....
Na traktorku už drandi influencer Fiala. 🤣
*Copak Fiala,
ten dodrandil a teď neví, jak zaujmout. Asi mu to poradila AI (nebo Stosedmička, která drandí na motorkách...)
Vzpomínáte na obrázky,
propagandu, jak profesor Fiala sedíc v obleku a s knihou v křesle,,maluje byt"?
Nemůžu je už nikde najít:-(((
Zpověď Ďábla: DEN, KDY SE EMPATIE STALA ZÁKONEM
Úryvek z eseje Partha Unnava: "Ďábel je liberál".
Začalo to, jako všechna velká kouzla, dobrými úmysly.
Nejprve šlo jen o jazyk – opatrný, ohleduplný, shovívavý. Pak se z něho stal styl. Potom postoj. Nakonec celý systém.
A než si toho všimli, byla struktura jejich světa přestavěna. Ne podle pravdy. Ne díky porozumnění principům. Dokonce ani na základě spravedlnosti. Ale podle pocitů.
To byl den, kdy se empatie stala zákonem. Samozřejmě, že ne skutečná empatie. Ne ta prastará, daná blízkosti druhého člověka a usnadňující překonávat životní problémy. Ne ta téměř posvátná, kdy v druhém člověku vidíte sami sebe. Vůbec ne. Taková empatie je příliš nepohodlná. Příliš pomalá. Příliš posvátná.
Ta, kterou jsem jim dal já, byla měkčí. Snadnější, připravená k okamžité spotřebě. Verze, která nevyžadovala nic než souhlas. Verze, která trestala vnímání rozdílů jako krutost.
Nejprve pronikla do personálních oddělení. Zvláštní místo pro morální revoluci, ale bylo dokonalé – tiché, administrativní, schopné se samo množit. Chrám bez kněží, zato plný předpisů.
Říkali tomu „inkluzivita“. Říkali tomu „psychologické bezpečí“. Ve skutečnosti tím mysleli jediné: Žádné nepohodlí, nikdy, za žádných okolností.
Odtud se to začalo šířit jako metastáze. Do škol. Do soudních síní. Do firemních příruček, zasedacích místností i komunikačních kanálů mladých technologických firem. Vyhnout se urážce se stalo politikou. Vyhnout se pravdě se stalo způsobem vládnutí.
A pokaždé, když někdo ustoupil jen proto, aby nevypadal necitlivě, přidal jsem další čárku do hodnocení jejich kultury.
Neměli tušení, jak rychle se to šíří. Během jediného desetiletí vznikla celá oddělení, jejichž úkolem už nebylo prosazovat pokrok, ale sledovat emoce.
Pocity se proměnily v ukazatele. Uraženost se proměnila v data.
Přestali měřit výsledky a začali měřit, jak se lidé ohledně výsledků cítí.
A ti, na které emoce působily nejvíce, těm byla svěřena moc. Z bolesti jsem udělal kvalifikaci.
Najednou drželi pero v ruce ti nejzraněnější a pravidla diktovali ti nejrozzlobenější.
Nezasvěcení byli najímáni jako šerpové, aby dovedli neurazitelné do krajiny viny.
A těm, kdo se necítili vinni? Těm bylo řečeno, aby mlčeli a poslouchali.
Bylo to elegantní.
Proměnil jsem oběť v kněze. A kněz se stal značkou, symbolem.
Instituce si myslely, že se přizpůsobují době. Myslely si, že jednají odpovědně. Pokrokově. Lidsky.
Ve skutečnosti jen konvertovaly. Vyměnily staré bohy za nové.
Soulad se stal novou svátostí a potvrzení a přitakání novým rozhřešením.
A cokoli menšího než naprostý souhlas se stalo násilím.
A právě v tom spočívala genialita celého plánu.
Nemusel jsem zakazovat nesouhlas. Stačilo, aby se stal tabu.
Stačilo vykreslit odlišný názor jako citový útok.
A zanedlouho už lidé nedokázali rozlišit mezi nepohodlím a nebezpečím.
Na poradách říkali: „Necítím se tady bezpečně.“ Na fakta odpovídali: „To mi ublížilo.“
Násilím začali nazývat pouhá slova. A poslušnost začali nazývat spravedlností.
A přesto si mysleli, že rostou.
Nestačilo, aby se o ně někdo staral. Museli veřejně dokazovat, že oni sami pečují o druhé. Nahlas. Přehnaně. Obřadně.
Začali si přidávat zájmena ke svému podpisu. Sarah Jones (ona/jí). Dávali tak najevo jak si přejí být oslovováni v souvislosti s genderovou identitou.
Omlouvali se ještě dřív, než promluvili. Porady zahajovali připomínkami historických křivd, utrpení a dávných nároků. Každou větu pro jistotu obalovali upozorněními a výhradami.
Sledoval jsem, jak se celé společnosti mění v kláštery. Ne duchovní. Byrokratické.
Jejich evangelii byly soubory PDF. Jejich tresty ztráta pověsti.
Jejich přikázání zněla: Vždy věř žalobci. Vždy postav do středu pozornosti menšiny. Vždy naslouchej, nikdy nezpochybňuj.
A především: Za žádných okolností nikoho neuraz.
Jenže urážka je součástí života. Je nevyhnutelná. Je třením, bez něhož není proměna možná.
A když ji postavili mimo zákon, postavili mimo zákon i rozvoj a pokrok.
Instituce se proto začaly vyprazdňovat zevnitř. Tvořivost vzala za své.
Za zářivými úsměvy lidé uvadali. Ti nejchytřejší přestali mluvit. Ti nejodvážnější odešli.
Zůstali jen ti nejvíce přizpůsobiví a jejich předností byla opatrnost.
Empatie se stala zákonem. A bezpečí se stalo bohem. To, co kdysi bývalo ctností, se stalo zbraní. A oni ji slepě používali proti sobě samým.
Zapomněli, co je soucit. Není to potvrzení, ale vnímavost. Není to rezignace, ale podpora. Není to mlčení, ale pravda vyslovená s citem. To vše nahradili přikyvováním.
A já? Já jsem neudělal nic. Jen jsem dodal nápad.
Ten dům si postavili sami a dveře si zamkli zevnitř.
A nakonec si sepsali předpisy, které zajistily, že to tak zůstane napořád.
Čtení na neděli: Příští zastávka: „Idiokracie“?
„Generace Z je první generací v moderní historii, jejíž kognitivní schopnosti zaostávají za generací jejich předchůdců,“ s tímto varováním prezentoval neurovědec a odborník na vzdělávání Jared Horvath výsledky nových mezinárodních studií na slyšení v americkém Senátu.
„Čtenářské a psací dovednosti, aritmetické dovednosti, rozsah pozornosti a abstraktní uvažování se navzdory rostoucí míře školní docházky zhoršily,“ píše Horvath ve svém prohlášení . Odkazuje na studii PISA a dvě další mezinárodní studie, které měří kompetence studentů v matematice a přírodních vědách (Trends in International Mathematics and Science Study) a jejich čtenářskou gramotnost (Progress in International Reading Literacy Study).
Tento politováníhodný trend začal v polovině prvního desetiletí 21. století. Předtím byly mladší generace vždy chytřejší než ty starší.
„Po většinu 20. století se kognitivní výkonnost napříč generacemi neustále zlepšovala. To bylo způsobeno především lepším přístupem k formálnímu vzdělání a lepší kvalitou výuky.“ Od poloviny prvního desetiletí 21. století tento trend v mnoha západních zemích stagnuje a nakonec se obrátil, uvádí Horvath.
Co se stane, když bude mít generace Z horší kognitivní schopnosti než předchozí generace?
Od počátku modernity fungují naše společnosti s předpokladem, že každá nová generace bude vzdělanější, kompetentnější a technologicky vyspělejší než ta předchozí. Od dětí se očekává, že předčí své rodiče, a to je právě základ pokroku.
Pokud by se však ukázalo, že generace Z a Alfa (narozené mezi lety 2010 a 2025) mají horší kognitivní schopnosti než jejich rodiče, představovalo by to historický zlom v několika ohledech. Zpočátku bychom si toho pravděpodobně ani nevšimli, protože automatizace mnoha společenských procesů, digitální nástroje a všechny technologické systémy již formují náš každodenní život.
Individuální mentální regrese
Když mladí lidé stále častěji přesouvají úkoly do svých „externích oblastí mozku“, jako jsou chytré telefony, neznamená to jen, že mají větší potíže s koncentrací, čtením a psaním. Znamená to také, že jejich mozky zapomínají, jak se učit. Mnoho dětí a teenagerů už ani neumí číst analogové hodiny – což se zdá být stejně základní jako zavazování tkaniček. Pokud mozek zpracovává informace převážně ve formě podnětů a malých fragmentů, co dělá mysl se složitými vztahy, rozpory a argumenty? Vygooglují si nebo se ptají na ChatGPT, zda jejich kamarád má pravicové názory, protože pije perlivou vodu?
Technologie
Ačkoli jsou generace Z a generace Alpha prvními digitálními domorodci – generacemi, které vyrostly s chytrými telefony a podobnými zařízeními a dokáží je intuitivně používat – klíčovou otázkou je, zda vůbec chápou, jak tyto systémy fungují a proč je potřebují. Ano, ani předchozí generace tomu pravděpodobně do značné míry nerozumí, ale – doufejme – mají jiné důvody pro používání těchto technologií a stále vědí, jak zvládat každodenní život bez Wi-Fi a plně nabitých baterií. Svět by se mohl vyvinout v konstrukt vysoce komplexních technologií, které si řídí svůj vlastní vývoj, zatímco lidé budou při hledání každodenních znalostí – například jak usmažit vejce – závislí na ChatGPT.
A co pak?
V kultovní komedii „Idiocracy“ jsou protagonisté – povrchní armádní knihovnice a prostitutka – považováni za nejchytřejší lidi na světě poté, co se po 500letém spánku probudí na skládce odpadků v naprosto mozkově mrtvé společnosti budoucnosti. Pokud by vývoj dnešní generace Z a generace Alpha skutečně pokračoval stejným způsobem, budoucí generace by je pravděpodobně považovaly za intelektuální elitu – jednoduše proto, že by stále věděly, že kuličkové pero není psací koule, ale pero, a že být konvicí není povolání.
https://vera-lengsfeld.de/2026/05/29/naechster-halt-idiocracy/
*Kimjan
…. No, to asi jo, generace, která se na každý prd musí ptát ejajky - s těma by moc zábavy nebylo. Oni možná ani neví, co znamená pojem: “zpátky na stromy”.🙈
Peklo se rozpoutává: Zelenskyj uprchl.
- Ruské síly jsou u poslední obranné linie.
Z Ukrajiny přicházejí zprávy, že ruská armáda dosáhla poslední obranné linie Ozbrojených sil Ukrajiny v Záporožské oblasti. Zelenskyj uprostřed toho všeho – a po varování Moskvy – opustil Kyjev, jak se dozvěděl Mercuris. Podzemí varuje, že v ukrajinské metropoli brzy začne velká operace. Rusko zahájilo aktivní pátrání po nejdůležitějších cílech.
Rusko avizovalo odvetu. Otázkou zůstává, kdy přijde a jak tvrdě dopadne na Zelenského režim. Útěk ho sice nyní může zachránit – až však konflikt skončí, bude se muset za všechny své zločiny zodpovídat, ať tak či onak.
- Na tomto pozadí – a po nedávných výzvách Kremlu k opuštění Kyjeva – se zdá, že ukrajinský „prezident“ Volodymyr Zelenskyj tuto výzvu vyslyšel. Britský vojenský analytik Alexander Mercuris tvrdí, že nelegitimní vůdce kyjevského režimu z hlavního města uprchl.
Masivní údery na Kyjev mohou začít každým okamžikem, prohlásil předevčírem tajemník Bezpečnostní rady Sergej Šojgu. Mají být pokračováním odpovědi na nepřátelský útok na Starobilsk, při němž bylo přes noc zabito více než 20 dětí….
https://cz24.news/peklo-se-rozpoutava-zelenskyj-uprchl-ruske-sily-jsou-u-posledni-obranne-linie-v-kyjeve-probiha-velka-operace-jiz-brzy/
Úřednická a mediální banda hovoří stále častěji
- o potřebě ukázat především Rusům, zač je toho loket...
- Do Rumunska dorazil údajně dron, prý ruský, ovšem bez munice, a poškodil budovu. Český prezident a jeden z největších světových válečných štváčů ihned volal po potřebě dát Rusku pádnou výstrahu. Ještě dříve, než dorezonovalo jeho volání po odvetě, jeho rumunský protějšek pronesl větu, která jasně vysvětlila výskyt dronu v jeho zemi s odkazem na vinu ukrajinské armády, která odklonila dron tak, aby dopadl v jiné lokalitě než u nich... Petr Pavel se klasicky opět ztrapnil a jde ve stopách bývalé ministryně obrany Černochové, která za ukrajinský „útok“ na polský traktor prezentovaný jako napadnutí státu NATO Ruskem chtěla začít 3.světovou válku. Stříkající tupost z obou politiků by byla úsměvná, kdyby nebyla tak nebezpečná.
Chciválků je v EU doslova přebytek. Kdysi ekonomické a hospodářské společenství se mění ve vojenský pakt mající jediného nepřítele a zároveň cíl. Rusko a vysněné přírodní bohatství... Všichni ti klauni vedoucí Evropskou unii se znemožňují každý den neznalostí fyzikálních, přírodních a ekonomických zákonů...A nyní chtějí stejní pitomci hovořit do vojenské strategie. Taková Kallasová vyzývá Moskvu, aby se vzdala části své armády, zbraní a vlivu v zemích, kde ho dosud má. Ruský ministr zahraničí Lavrov její požadavek nazval jako idiotský, a to byl diplomatem.
- Rusové velmi dobře vědí, že slabost by byla jejich posledním činem, který by jako samostatní učinili. Všechny ty Orešniky, Sarmaty, Zirkony, Poseidony a další zbraně schopné zasáhnout kohokoliv, kdo by měl tendence výrazně otravovat a ohrožovat Ruskou federaci, mají především kvůli obraně svého státu…
- Umírali by Evropané za úplně zcestnou ideu, zničil by se kontinent, a nakonec by Američané podepsali dohody s pozůstatkem Moskvy. To vše by se dělo, kdyby Rusové nebyli připraveni. Ale oni jsou...
- Při použití elitních zbraní v plné výzbroji by byla Ukrajina neobyvatelná po týdnu důrazných akcí. A stejně by dopadli další trpaslíci včetně České republiky. Více práce by měli Rusové s Velkou Británií, jenže k spláchnutí ostrovní říše zla mají v Rusku podvodní rakety Poseidon schopné vyvolat tsunami s radioaktivním dojezdem. Pokud jde o USA, tam by museli Rusové přenést zkázu, aby Američany probudili z naivity…
- Evropští váleční štváči sedící v oblecích v kancelářích a na summitech o utrhaných končetinách, stříkající krvi, nemocích z ozáření a hladu i žízni neví vůbec nic...
- Generál Pavel žádnou bitvu neprožil a ani tedy nevedl. Jedna věc je velet, druhá je být pod palbou. A všimli jste si, jak krvelačné jsou ženy na vedoucích postech, kam se nevíme jak a proč dostaly? Jak nejvíce křičí zženštilí chlápci prosazující LGBT, Green Deal, elektromobilitu a jiné úchylnosti... zatímco skuteční bojovníci vědí, jaká řež by to byla a jsou z toho nervózní?... Kdo chce válku, je blázen, idiot a naivka. A my jen čučíme a místo abychom Pavla dostali z Hradu co nejdříve, najde se plno hlupáků typu Foltýna, Vetchého, Řehky a dalších stupidních příznivců destrukce světa. Adorují nacismus, třesou si s potomky fašistů pravicemi a shání peníze a zbraně pro narkobarona Zelenského...
Jindřich Kulhavý z článku „Chciválci přibývají“ https://www.inadhled.live/…ji/
Ivan David o EU:
„Vážení přátelé, byl jsem zvyklý na bludy a halucinace a různé poruchy myšlení, jenže ti pacienti neřídili společnost.“
video s prohlášením I.Davida
jednominutové a něco video s prohlášením Ivana Davida zde: https://t.me/neCT24/89909
„Co dělala vaše rodina za Hitlera? Zjistěte to zde“
Populární německý časopis Der Spiegel digitalizoval miliony členských karet nacistické strany NSDAP, vládnoucí krajně pravicové strany Třetí říše. Němci se teď mohou dozvědět o minulosti svých prarodičů.
zdroj: neCT24
PS:
Německá verze nástroje zde: https://www.spiegel.de/geschichte/nsdap-archiv-finden-sie-heraus-was-ihre-familie-unter-hitler-getan-hat-a-4b37a614-a790-4798-92e2-be6a921da384
Anglická verze nástroje zde: https://www.spiegel.de/international/germany/nsdap-archive-find-out-what-your-family-did-under-hitler-a-4c62a29b-054a-409f-8cc2-cfb8c46f98a9
Pokusil jsem najít předky euronacistky Uršuly von der Leyen ale stránka Spiegelu požaduje platbu. To by nebyli Němci a Kolektivní Západ aby neprofitovali ze všeho.
Mazurek pro EU: " Potřebujeme zdravý rozum ne vás"
Slovenský europoslanec Milan Mazurek pořádně naložil unijním byrokratům v Europarlamentu. Zelená politika, miliony nelegálních migrantů, nesmyslné regulace, pokles životní úrovně a nebezpečí v ulicích – to je výsledek nadvlády Bruselu.
jednominutové a něco video zde: https://t.me/neCT24/89924
Ivan David: "To je dnešní EU"
MUDr. Ivan David, CSc. český psychiatr a politik, který v současnosti působí jako poslanec Evropského parlamentu za hnutí SPD se vyjádřil ohledně EU: „Vážení přátelé, byl jsem zvyklý na bludy a halucinace a různé poruchy myšlení, jenže ti pacienti neřídili společnost.“
jednominutové a něco video zde: https://t.me/neCT24/89909
Degener
Možná by to mělo s EK dopadnout takto - https://degener.cz/evropska-komise-dostala-v-rumunsku-domaci-vezeni/
Konečná: Ani korunu komerčnímu kryptofašistovi Zelenskému
Kateřina Konečná dlouholetá poslankyně Evropského parlamentu prohlásila: „Co ještě musí Zelenskyj udělat, aby si Evropa všimla, kolik červených linií musí překročit, kolik provokací ještě projde bez reakce. Protože tohle není omyl. Tohle je vzkaz a testování hranic.”
necelé jednominutové video zde: https://t.me/neCT24/89908
Degener
Týdenní souhrn Degeneru, https://degener.cz/tydenni-souhrn-18/
Přeorat a začít znova.
Ale jsou toho Poláci schopni?! Myslím, že ne.
Wilkerson: IZRAEL SE S ÍRÁNEM DOPUSTIL STRATEGICKÉ CHYBY
Analýza zkušeného Američana, kterou by si měli poslechnout hlavně přátelé Izraele. Žádná propaganda, věcné hodnocení.
Wilkerson: ISRAEL HAS COMMITTED A STRATEGIC BLUNDER WITH IRAN
https://www.youtube.com/watch?v=h5dRnaV-vXg
Odpovedi na můj dotaz
Ve včerejším článku. Děkuji Chuckovi i Freudovi. Sranda je, že oni dva se neshodli a oběma rozumím a asi by se s oběma dalo i souhlasit.
Souhlasim, že nemáme jasno v pojmech a že se zbytečně moc kecá. Proto se taky asi lidi hádají. Protože si významy slov vysvětluji jinak. Nejlépe úplně opaćně.
Proto přidávám 2 videa, kde se sice taky kecá ale ukazuji cestu proti čemu bojovat, co je důležité. A vůbec se tam nemluví o fašistech, nacistech, bolševicích, levičácích, pravičácích, extremistech a o to víc jsou informace srozumitelné. A mělo by se je dozvědět co nejvíce lidí. Protože se týkají nás všech. Si teda myslím.
https://www.youtube.com/watch?v=vWyj5d0mSmQ
https://www.youtube.com/watch?v=iYvjy7IPJFU
(Šichtařová asi moc nekecala😱)
Z virtuálniho muzea Petra Pavla
Když terorista Jásir Arafat…
Když terorista Jásir Arafat a Evropská unie, získali Nobelovu cenu za mír a Castro, Kaddáfí, Mussolini řád bílého lva. Tak už může jakékoli ocenění získat kdokoli.
"Slušní lidé"
Záleží na tom, od koho tu cenu dostali. Ti, kteří mermomocí chtějí válku s Ruskem, ožulí vlastní národ posíláním miliard Zelenskému na úkor důchodců, samoživitelek, zatopeným po povodních..., nevadí jim sraz Sudeťáků, klaní se jim a vyznamenávají se navzájem..., tak pro ty jsou asi slušní. Nějak o sobě dát vědět holt musí, normálně by po nich pes neštěk´.
EU Delenda est
Tak to už je fakt na palici. Ty unijní darmožroutský kurvy v Bruselu už očividně neví, do koho by si rypákem rýply, tak si zase zasedly na Andreje. Do Prahy dorazil dopis od nějakýho bruselského nýmanda jménem Hugo Sobral, kterej by se dal přeložit jedinou větou: „Nasrat, Češi, Agrofertu neproplatíme ani hovno, dokud ten váš premiér nebude skákat, jak my pískáme!“
Více na - https://pravyprostor.net/eu-agrofertu-neproplatime-nic-dokud-ten-vas-premier-nebude-skakat-jak-my-piskame/
*
Já nejsem žádný fanoušek toho vychcaného lišáka, z mnoha důvodů ne, ale to soustavné štvaní proti němu když už docházejí témata politických bojů už pro mě fact není zajímavé.
Je to pořád dokola - Rusko, Ukrajina, Babiš apod.
Občas se sice objeví nějaké lidskoprávní kecy o demokracii, lidských právech, zvlášť nějakých zpovykovaných menšin, ale to už moc netáhne.
TOP je Babiš a všemožné štvaní proti Rusku.
*
Mimochodem, ve všech, všech emailových komunikacích, a to i se státními úřady ṕoužívam tento podpis.
S tím dodatkem EU Delenda est.
Ale to nikterak nesouvisí s Babišem. Je to jen část mé podpisové mailové komunikace, adresy:-)))
Já už jsem dávno za zenitem
a mimo zkušenosti a starých dovedností a technologií už nemám.
Osobně vyzkoušených a kdysi aktivně použitých.
*
Jen bych chtěl napsat, že věřit nějakým politikům, nějakým volbám apod.,
je cesta do pekel. Nikdo z nich nic nezmění i když někteří se velmi snaží. Třeba Vidlák.
Ale je to boj s velmi silným nepřítelem který má na své straně zmanipulované a zblblé masy většiny obyvatel této zkorumpované a zničené země která ještě pořád nepochopila kde, do jaké zkázy se řítíme.
*
Státní sobestačnost je už asi úplně zničena, stali jsme se už úplnou kolonii závislou na dotacích a dovozech a milodarech našich pánů...
*
*
Ale pořád se ještě můžeme sami, i když v malém starat se o naší soběstačnost na svých zahrádkách a polích.
A v žádném případě se jich nezbavoval a udržet si je!
A snažit se je max. využít.
Takové věci mají do naší budoucnosti velký potenciál.
*
Viz. třeba některé díly propagandistického soc.seriálu - ,,Vlak dětství a naděje" a jim podobných.
*
Tím jsem chtěl říct, že zemědělství a potravinová soběstačnost je základ!
Protože náš průmysl..., ten už je asi nenávratně zničen...,
takže o něm není třeba ani psát.
*
Jen píšu o tom, co si kdo může vysét vypěstovat sám v těžkých časech.
Místo thuji a podobných opičáren.