Autoři

Autor má silně vyvinutou slabou vůli a soustavně si odpírá požitek z vítězství nad pokušením. Strašně rád píše, ale strašně nerad do šuplíku. Povahou samotář, sám sebe překvapil nedávným zjištěním, že ke psaní potřebuje obecenstvo. 

Autor je rovněž beznadějný čínomil a gramatický fašista. 

Sveřepě trvá na tom, že tahle země je naše. Že rodina je máma, táta a děti. Že návštěva má ctít zvyky domácího. Že je čas na druhé národní obrození. Jedním slovem – extrémista.

 

Opravdu ten, který kdysi dirigoval Sazku, postavil Sazka arénu a i když se o něm psalo ledacos, Sazka byla v zisku a snášela státu i sportu zlatá vejce. Jsem rád, že si na tyto stránky našel cestu nejen jako čtenář, ale i autor. 

Architekt ve výslužbě

věk: senior 

stav: vdovec 

zdravotní stav: odpovídající věku

vzdělání: střední s maturitou

jazykové znalosti :angličtina pro přežití

náboženství: vlastní názor,ke kterému mi pasuje prohlášení mého syna ,takto již také otce dospívajících dětí cituji "kdyby nebylo nic předtím a potom,tak by pak neměl život žádný smysl"

záliby-koníčky: celoživotní tramp chováním i filozofií

životní krédo: "Nebudu močit s ostatními,když se mi zrovna nechce"

mnou nejvíce oceňované vlastnosti u ostatních: kamarádství,fair play hra za všech okolností

mnou nejvíce odsuzované vlastnosti u ostatních: faleš,přetvářka,pokrytectví

mnou nejvíce oceňovaná vlastnost u sebe: že mi ještě Pánbůh zdravý rozum zachovati ráčil

mnou nejvíce odsuzovaná vlastnost u sebe: mnohdy překotné přijímání odsudků bez řádného uvážení.

Vidlákův kolega, co strávil celý život na obilných silech jako technolog, agronom a technik. Vidlák je něco jako moje dítě, protože to já jsem s ním vedl první pracovní pohovor. To já jsem ho poňoukal, aby začal chovat prasata a dodnes mu dávám podobné debilní rady a pak se mu ze svého panelákového bytu směju. 

Hombre - podle toho westernu, kde bandita na hlavního hrdinu volá, jak se jmenuje, ale on odpoví jen "Hombre". 

Stále v nejlepších letech; učitel; manžel a otec dvou dětí; mám rád výzvy; nenapravitelný idealista (to z pohledu druhých, sám bych to takto nikdy neřekl); v životě vše beru z té lepší stránky (ač dobře vidím i ty nedostatky a nedokonalosti), vášnivý čtenář - když je čas; obdivovatel Komenského (kéž bychom mu dnes více rozuměli...)

Anotace od Vidláka:

Poznali jsme se v šerém dávnověku u starého klavíru, kde jsme špatně, falešně, ale o to procítěněji zpívali Love me tender od Elvise Presleyho. Ani jeden z nás nejsme schopni definovat, kdy se ze známosti stalo kamarádství a tím spíš nevím, kdy se tento člověk stal mým kamarádem nejbližším.  Má určitě spoustu špatných vlastností, umí být někdy nepříjemný, kousavý, vzteklý, ale nikdy takový nebyl na mě i když jsem mu zavdal mnoho příčin. 

Mám mladšího bratra, ale ten měl být mým starším bratrem. Ekonomický migrant by se na mého mladšího sourozence hodil mnohem lépe. Mám svého nejlepšího kamaráda, ale s Ekonomickým migrantem mám mnohem více společného. Mám svůj život, své soukromí, svou práci, i svojí třináctou komnatu, ale tento člověk mám v každém tomto prostoru svoje místo. 

Jinak je v Kristových letech, učí se výchovu na prvním dítěti, má fakt hezkou, šikovnou a mladou ženu, lidsky zvládnutelnou práci bez moderních manažerských metod a i když si v životě zažil ledacos, ještě nepřestal být optimista.