Rejpalčin deník

Články

Rejpalčin deník - listopad 2019

Autor

Krátký politický úvodník:

Včera jsem ve Sněmovně viděl novou podobu vlády - Andrejko a Fiala. ANO a ODS. Jako by se už dávno dohodli a teď jen hrají divadýlko pro voliče. Jako by právě tohle byla ta změna, kterou Babiš se Zemanem upekl, protože Hamáček už je jen koule na noze. Snížení daní, které se projeví v každé zaměstnanecké peněžence... Dost velké na to, aby si to volič zapamatoval až do voleb. 

Rejpalčin deník - říjen 2019

Autor

Krátký koronavirový úvodník: 

Üž to tu zanělo v diskusi, ale je to moc pěkný příměr, tak ho ještě více zpopularizujeme...  S Koronavirem je to jako s Titanikem. Ta loď také narazila na ledovec, dostala smrtelnou ránu a potápěla se dvě a půl hodiny. Přičemž dvě hodiny a dvacet minut se v podstatě nic nedělo. Celá katastrofa se projevila až deset (možná jen pět) minut před koncem. 

Rejpalčin deník - srpen 2019

Autor

10.8.2019 – V Moskvě se demonstrovalo za to, aby ten, co je zavřený v base, mohl kandidovat ve volbách a lidi ho mohli volit. Zjevně si Navalnyj potřebuje zajistit, aby se na něj při volbách nezapomnělo, až se zas jednou nechá zavřít. Demoška nebyla povolená, tož policajti lapli několik stovek lidí, ztotožnili je a zase pustili.  Demokratický západ vytrvale skučí, asi jim vadí, že ten diktátor Putin nedal policajtům pokyn jednat s demonstranty tak, jak se jedná se žlutými vestami ve Francii či ve Španělsku s Katalánci.

Rejpalčin deník - červenec 2019

Autor

3.7.2019 – sranda kolem nového ministra kultury pokračuje. Lítají tu návrhy kompetenční žaloby na prezidenta (bo nechce konat), kterou ovšem premiér není ochoten se zabývat, pojmy jako vládní krize a tak. Lid obecný čučí a je mu to celkem fuk, umělci bučí, bo KulMin jim přiděluje prachy a tak tam chtějí mít toho svého, který ty kačky nasměruje do těch správných rukou. Babiš krčí rameny, že on nic, to ČSSD, Hamajda a jeho boys jsou za blbce a Zeman si pokuřuje, pohupuje nožkou a vychutnává to letní hemžení.* Putin dal velký rozhovor Financial Times. Hlavní téma bylo „liberalismus je mrtvý“.

Rejpalčin deník - červen 2019

Autor

3.6.2019 – „nato-boys“ prosvištěli zase jednou českou kotlinkou ze západu na jihovýchod,  prý na cvičení, a pojali ten blbý nápad vzít to po naší skvělé Dé jedničce. Místo vítačů s mávátky lemovali cestu naštvaní řidiči, kteří jim místo ovací nadávali, bo brzdili už tak našponovaný provoz. Kolony vojenských vozidel směly jet max. šedesátkou, ne že by se v některých úsecích dalo vůbec jet rychlejc. Lid obecný internetový rázem vyjádřil pochopení spojeneckým jednotkám tím, že D1 přejmenoval na Ťokův průsmyk a konstatováním, že umíme brzdit či zastavovat vojenská vozidla i bez bojových fabií.

Rejpalčin deník - květen 2019

Autor

3.5.2019 – Ve Venezuele se to opětovně mele, a už to vypadalo, že bude klid. Získat nějaké objektivní info z mediálních kanálů je celkem nemožno, štěkny chválí Guidóa a plivou na Madura, alternativci to mají opačně. Američtí politruci furt chtějí „vojensky zasáhnout“, zatímco Pentagon nemá zřejmě Venezuelu pro příštích pár týdnů na seznamu. Čert aby se v tom vyznal. * Z Ruska pustili do ropných trubek ropovodu Družba ropu s nějakými „organickými příměsemi“, což může znamenat cokoliv od exkrementů po mrtvého tchoře.

Rejpalčin deník - duben 2019

Autor

1.4.2019 – o víkendu se ve 2.kole volil slovenský prezident. Za zhruba 40% volební účasti bere výhru Čaputová, o které ještě před pár měsíci nikdo nic nevěděl,  i když – jak sama přiznala, v politice působí už rok a půl, no považte. Česká i slovenská kavárna jásá, že zas jednou „demokracie zvítězila“.  Když tihleti jásají, tak je zcela zřejmé, že to teda není žádné terno. * Slováci jednají s Američany o uzavření smlouvy o společné obraně, což je jinak řečeno dohoda o přítomnosti amerických vojáků a jejich rodinných příslušníků, a skladování zbraní a munice na slovenském území.

Rejpalčin deník - březen 2019

Autor

1.3.2019 – DJT se slezl opět s Kimem, tentokrát ve Vietnamu. Schůzka hodnocena pro DJT jako „neúspěšná“, též díky jejímu „předčasnému“ ukončení. Ani večeři nedali… Nu, stejně jako jiné sleziny tohoto typu se jednalo o „divadelní představení“, a jelikož před schůzkou prosvištěly kanály informace o „hladomoru v Severní Koreji“, zřejmě měly býti americké konzervy vyměněny za  severokorejské atomovky. Dost možná, že to Kimovi nepřišlo jako skvělý nápad. * Ve Venezuele se též moc nedaří tomu jedinému správnému pohledu na svět, i přes nadějné vrčení z mediálních stok, že Madura „opouští armáda“.

Rejpalčin deník - únor 2019

Autor

5.2.2019 – DJT hrozí, že do Venezuely pošle své komandos. Situace zde je docela nepřehledná, země je rozdělená na příznivce Madura a Guaidóa a svět, jak se zdá, je rozdělen stejným způsobem. Západní země mají zjevně jedinou starost – hlavně nebýt na stejné straně jako Rusko a Čína. * Petříček má ve věci Venezuely za to, že G. je OK, standardně zvolený prezident M. musí od válu. Babiš ho neokřiknul, zato Zeman míní stejně jako zamini, že nezvolený G. je naprosto v pořádku, zato zvolený M. je zcela mimo mísu.