školství

Články

Mládí

Štítky

Scházíme se zde, jak jsem vypozorovala, proto, abychom presentovali nebo korigovali své vlastní názory. To je velmi dobré, protože je to podnětné, je to aktivizující a motivující. Velkou většinou se shodneme na tom, že současná vzdělávací soustava od škol základních až po školy vysoké naše (všechny, české) děti nerozvíjí, ale (nevím, do jaké míry záměrně) je nechává pohnívat (vyjma oborů technických, doufám).

O učitelích s láskou

Autor
Štítky

Můj článek z neděle měl docela drsnou diskusi a bez mučen í přiznávám, že jsem k ní přispěl tónem článku, který měl vlastně vyznít úplně jinak. došlo mi to až po příspěvku od Standy.e a zcela mimořádně jsem se do diskuse také zapojil... abych trochu eliminoval škody. Nijak zvlášť se mi to nepovedlo. Proto to zkusím napravit samostatným článkem. 

Školství jako celek v praxi

Autor
Štítky

Začnou rovnou bez obalu... žádné školství už dávno nemáme. Máme jen prozatím nezničené pozůstatky jakéhosi nápadu Marie Terezie, která chtěla mít vzdělané poddané a jen tak mimochodem svým nápadem zajistila, že děti chodily do školy místo do právě vznikajících továren. Narozdíl třeba od Anglie. 

My dneska máme už jen školy a v nich učitele, ale žádný systém to nemá, ničeho se to nesnaží dosáhnout a čím déle to sleduju, tím větší mám dojem, že lidi v tom angažovaní už to chtějí hlavně doklepat. 

Položím pár Vidláckých otázek: