Akce Sputnik

Autor

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel... Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo "přitvrdit opatření" od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu... 

Tak mě mimoděk napadá... nebyla to od Babiš velmi rafinovaná pomsta za podpis milionu peněz chvilek? Vlastně z Blatného udělal úplného pitomce a teď už stačí v Čau lidi nějak jemně dodat, že právě takoví pitomci podepisují petice obskurního hnutí, které zašantročilo šest mega za nic...

Chci také říci, že nastala vzácná chvilka, kdy se s majnstrýmem vlastně docela dobře shodnu na tom, že Blatný vyletěl za blokování 
Sputniku. A pro všechny rejpaly a chytače za slovo ještě dodám, že Sputnik nemíním tu jednu konkrétní ruskou vakcínu, ale všechny ty vakcíny z toho zaostalého východu, který je schopen nejen připravit vakcínu dřív, levněji a ještě je schopen pořádné produkce. Pokud dneska padne termín Sputnik, myslím tím třeba i Sinopharm i ty další Corona vacy, Corona stopky a podobně. 

Hned po uvedení do funkce se sice Arenberger s Babišem na kameru shodli, že Sputnik jedině se štemplem EMA, ale podle mě to byla jen určitá kamufláž. Zřejmě ještě neuzrál úplně čas... 

Babiš si zřejmě také dokázal spočítat, že všechny ty Fajzry sice moc pěkně objednal (a možná i zaplatil), ale realita značně pokulhává za plánem. Ostatně to je přece normální západní stav ne?  Všechno se protahuje a prodražuje už třicet let. Kdy se naposled někde postavila dálnice, letiště nebo most za předem domluvenou cenu a v předem domluveném termínu? Včas u nás vznikají už jenom lejstra, směrnice a zákony. Ty dokonce vznikají v předstihu. Proto máme v Ojrópě GDPR, ale nemáme továrny na vakcíny. 

Stejně tak je přece normální, že evropská a atlantická solidarita je dost jednosměrná. Z východu na západ. Solidární s uprchlíky, to jo, co máme být, ale že by oni byli solidární s dvojí kvalitou potravin, to ne. Bojovat za americké zájmy, to jo, ale že by nám sem dopleskli nějaké vakcíny, to ne, sami mají málo.  Inu, jak asi USA a Británie dosahují svých pěkných očkovacích výsledků? No píchají svým lidem, co bylo určeno pro nás... a  Boris Johnson se tím chlubí, protože ví, že mu to bude voliči přičteno k dobrému a ne naopak. 

Andrejkovi to teda trvalo... internetový cvrkot, minimálně zde na Kydech, byl o měsíc rychlejší. Vrabci si na střeše cvrlikají o tom, že vakcíny nebudou, že Němcům byla jejich slavná očkovací centra (co u nás Babiš nezařídil) k ničemu, protože není čím píchat. Vlastně jediné, co se udělalo včas, bylo lejstro o tom, že přestávka mezi dvěma dávkami bude větší. 

Nepochybuji o tom, že nová kvalifikace ministra je především v tom, aby nedělal ofuky a byl ochoten udělat pro Sputnik co bude nutné a  podmínečně povolit její použití.  Ne hned... až za chvíli, až se provalí nějaký další problém Fajzru a spol. Koneckonců Sputnikem se v zemích třetího světa píchá ostošest a co je dobrý pro černochy, to je dobré i pro šajse čechen. 

Vlastně se teď ukáže všechno to, o čem jsem před měsícem spekuoval a co jsem Andrejkovi radil. Krátce to shrnu:

1. Uvidíme v přímém přenosu, jak dlouhé jsou prsty všech těch Fajzrů a jimi zaplacených úředníků a politiků. Bude řev, nový sůdruh ministěr bude jistě vzápětí navštíven těmi správnými hochy a bude mu vysvětleno, co mu hrozí, jestli Sputnika pustí. Stejně tak bude navštíven těmi druhými, kteří mu vysvětlí, jaké výhody ze Sputnika bude mít a jaké výhody bude mít od prezidenta a premiéra. Jsem dost zvědavý, jak to vyhodnotí. Podle všech známek ze všech ostatních situací by měl zjistit, že ti západní hlavně hodně hlasitě řvou, ale ti východní zase tiše a efektivně konají. Minimálně od anexe Krymu je to krásně vidět... Zatímco ti na západě vyjadřovali solidaritu, ti na východě poslali neoznačené zelené mužíčky. 

2. Uvidíme, jestli Andrej jako stratég alespoň trochu za něco stojí... jestli je někde v Moskvě vedle Šermětějeva nějaký sklad, kde už čeká milion dávek, jen pro ně poslat letadlo. Dávek, které se pak slavnostně vypíchají za deset dní a poletí se pro další. Které koupil Agrofert, nebo které koupil před smrtí Kellner... A jestli na to Andrejko nestačil, jestli ho zastoupil starý Ještěr z Hradu. Tomu připisujeme nějaké ty šachistické schopnosti, takže uvidíme, jak moc se to potkalo s jeho stářím a jestli v churavém těle stále sídlí ten bystrý mozek. 

3. A nakonec uvidíme, jak si stojí leckterý politik i úředník. Uvidíme v přímém přenosu ty překážky, možná dokonce i oficiální sabotáže, házení vidlí, sypání písku do soukolí. Uvidíme, jak si stojí červenosvetrový koaliční partner. 

4. Mimochodem... zaregistrovali jste? Včera v nemocnicích přibylo tisíc pacientů - to se dopočítal prodloužený víkend. Možná se méně testuje, ale podle počtu nemocných bych neřekl, že je už konec. Naopak... dovedu si představit, že koroňáček ještě vystrčí růžky. Pak budu o to víc zvědavý na všechny ty proklamace chřipečkářů - jestli zůstanou svému přesvědčení věrní... jestli je covid stále habaďůra určená k ovládání lidí a za žádnou cenu se nenechají očipovat injekcí... Chorvatsko bude na své území pouštět očkované jakoukoliv vakcínou... tak schválně jak dlouho to covidovým disidentům vydrží, zůstat na okraji a odpustit si radovánky kvůli svému přesvědčení. Tipuju, že skoro nikdo... 

Trošku bych si troufal tvrdit, že Sputnik by mohl značně zamíchat předvolebními preferencemi. Na Sputniku je možné se značně ztrapnit a nebo na něm vyhrát. Je možné se na něm odkopat, Sputnik nasvítí zcela nečekané úhly našich kandidátů do podzimních voleb. Sputnik představuje značné politické riziko, ale pokud bude zvládnut, může to být politická atomovka proti které nebude obrany. I důsledky budou podobně dlouhodobé jako následky jaderného bombardování. 

A troufám si tvrdit, že Sputnik je to, co může odvrátit Andrejovu porážku. Protože jestli se v létě nebude smět do Chorvatska, protože nebudou vakcíny... tak Andreje nezachrání už nic. 

 

 

 

 

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (95 hlasů)

Komentáře

Trvalý odkaz

ale zrovna dneska jsem narazil na informaci, že Moskva ( město) má v záloze/zásobě milion dávek Sputniku V
- gogov.ru -

Moskva má zásobu vakciny
máma má mísu
Ema má maso
a my máme ... ( kulový, jen lačný sliny)

Průměrný počet slepic: 4.9 (22 hlasů)
Trvalý odkaz

Sputniků V s termínem dodání do července 2021.

Průměrný počet slepic: 4.9 (21 hlas)

který se opírá o hlasy voličů, jež zastupuje. Jako Orbán a jako další na řadě (tipuji Kurze). Ten se s tím taky nesere a navíc má zkušenost, čeho jsou "spojenci" schopni, když mu už jednu vládu odstřelili. Voličům se akce "spojenců" nepozdávala a Kurz už vypadá, že ví, na koho se může spolehnout.

Průměrný počet slepic: 4.9 (37 hlasů)

Zeman se taky snaží protlačit východní vakcíny. Podle mne je to jediná šance, jak to přes léto radikálně omezit, jinak tu bude třetí vlna. A zde je šance pro Babišovce. Trocha šikovné propagandy, může argumentovat postojem Maďarů, Němců, Rakušanů a Italů a možností výběru: jestli chceš, ber Sputnik a jeho bratříčky nebo Sinovac. Pokud nechceš, neber, ale do zahraničí tě nepustí na základě tvého vlastního rozhodnutí...

Ještě k "anexi" Krymu. Krym vyhlásil po rozpuštění SSSR, samostatnost. Mělo se konat referendum. Ukři ho tehdy nepustili, referendum znemožnili, ale dohodli se s tehdejší reprezentací na Ústavě A

utonomní republiky Krym. V ní je (bylo) uvedeno, že Krym je součástí UA, ale zároveň bylo zakotveno právo krymské vlády, vyhlásit referendum o čemkoliv. Bez zasahování Kyjeva. A to ústavní právo bylo naplněno.
Nikdo nerozporoval, že se obyvatelé Krymu rozhodli svobodně. Pro připojení k Rusku hlasovalo více než 96 % zúčastněných voličů při volební účasti 83 %. Z toho plyne, že pro připojení k Rusku hlasovala i nemalá část Tatarů, Ukrajinců, Arménů, Řeků a jiných národností.

Nošením dříví do lesa je pak připomenutí, že referendum se konalo v době, kdy v Kyjevě proběhl protiústavní, tedy nelegální i nelegitimní (protože tehdejší vláda UA souhlasila s mimořádnými volbami, aby uklidnila situaci v zemi, které se tak nekonaly, zřejmě proto, ze by zase vyhrála Strana regionů...) násilný převrat. Tozn., že v té době UA neměla de jure žádnou vládu, se kterou by se podle práva dalo jednat a Krym k ní tedy neměl žádné povinnosti. Nehledě na diskriminační proklamace a zákony nové "vlády" a násilnické banderovské bojůvky, dělající "pořádek" na, národnostně odlišném, východě země.
A že Krym byl převeden do USSR z RSSR, bez opory v tehdejším právu SSSR a hlavně bez souhlasu domácího obyvatelstva. ( Obyvatelé Krymu, v době připojení k USSR, s Ukrajinci a Ukrajinou, neměli nikdy nic společného. Nikdy nebyli historickou součástí Ukrajiny. Která ostatně historicky ani neexistovala. Ukrajina, ( s hranicemi na východě, na západě až po II. světové), jak ji známe dnes, vznikla až se vznikem SSSR, je to komunistický projekt. Proto neobstojí jakékoliv srovnání, třeba s pohraničím ČSR.)

Pouhý 1 den byl Krym samostatnou republikou, kdy podal žádost o přistoupení do Ruské federace. Která jej druhý den přijala.
Samozřejmě to bylo koordinované (Rusko nechtělo, z pudu sebezáchovy, pokud chce dlouhodobě přežít, na Krymu US námořní a raketové základny) ale podle tamního práva.

Shrnuto:
Připojení Krymu k Rusku, NENÍ ANEXE.
Krymčané s Ukrajinou neměli historicky nic společné, nikdy se necítili být součástí UA a využili svého ústavního práva.
Na samotném Krymu je tato událost vnímána, jako OSVOBOZENÍ.

Průměrný počet slepic: 4.9 (28 hlasů)

Děkuji dexxi .

Průměrný počet slepic: 5 (10 hlasů)

Další německý region se chce dohodnout na dodávkách vakcíny Sputnik V. Země Mecklenburg-Západní Pomořansko poté, co Bavorsko oznámilo svůj záměr uzavřít memorandum o dodávkách ruské vakcíny proti koronaviru "Sputnik V ", jedná s Moskvou o tomtéž - uvedla televizní stanice NDR s odvoláním na ministra zdravotnictví Země Harryho Glawe.
https://www.ndr.de/nachrichten/mecklenburg-vorpommern/Millionen-Impfdos…
Chystají se objednat 1 mio vakcín s dodáním v květnu/červnu.

Průměrný počet slepic: 4 (4 hlasů)
Trvalý odkaz

A je to. Cesta Sputniku otevřená.
Sice se nebude vědět, která verze dotyčné látky do bude, ale určitě vyjde správně, jinak to ani být nemůže.
Slováci už sice lehce zaplakali, rusáci jim snad poslali šmejdy?
Sputnik je něco jako Kolalokova limonáda. Rány šoky, kuří oka vše vyléčí Sputnik.
Doufejme, že se na očkování dobrovolně přihlásí většina ze zdejšího osazenstva, komunisté a jiní sputnikovci.

Průměrný počet slepic: 1.4 (47 hlasů)

neboť jim píčaputová a další verbež stále brání ve svobodném výběru vakcíny a každý den zdržení stojí další desítky životů. Třetiřadí referenti přiřazení na noční by čuměli, kolik zájemců by upřednostnilo zdraví před správným třídním původem vakcíny, zatímco referentům střihá prdelka drát osmičku, aby na ně samotné nakonec nevybyla trombózní opoušanka.

Průměrný počet slepic: 4.8 (43 hlasů)

Sputnik, ale jiný. Slováci o ruské vakcíně podle tisku nemohou rozhodnout
6. dubna 2021 173
Slovenský státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL) kvůli nedostatku potřebných informací nerozhodl, zda je bezpečné zahájit v zemi očkování ruskou vakcínou Sputnik V. Píše to Denník N.

Průměrný počet slepic: 1.2 (20 hlasů)

že ty SÚKLy jsou z jednoho hnízda :-)

Průměrný počet slepic: 3.6 (10 hlasů)

Hovno jiný, stejný, jen Slováci jej dali zkoumat do necertifikovaný laboratoře. Ta je za prachy schopná vydat jakékoliv prohlášení, Rus už se nasral a žádá vrácení všech dávek a předání vzorků do certifikované laboratoře, Slováci budou mít brzy velký problém.

Průměrný počet slepic: 5 (14 hlasů)

Nazdar!!!

Průměrný počet slepic: 3.7 (9 hlasů)

Pouze komouši a jejich příznivci a jejich celoživotní (dnes důchodci, nadávající svobodomyslným lidem, kteří komouše odmítli a nevolili je - do bolševiků, zřejmě jim to vlezlo na mozek, to jejich celoživotní politické popř. i jiné, např. rodičovské, selhání) voliči.
Osobně znám jen pár lidí, kteří se snaží žít po komunisticku, většinou jde o cizince. Komouši (všechen ten zbytek figurálních či manifestních " komunistů" a jejich stád, vpravdě to individua pokrytecká a lživá - výstavní skříň obyčejných petite bourgeoisie ) samozřejmě mají strach - po komunisticku žít a pracovat, anebo jim to už hned po svatbě zatrhly jejich matrony.
Zmatení pojmů, toto plutokracii také velmi vyhovuje.

Zajímavým by bylo dozvědět se, zda příznivci komoušů měli by v oblibě i jiné výrobky, kterýchžto uvedení na trh podléhá schvalovacím (samozřejmě že důležitý je i rozdíl mezi schvalovacími procedurami různých zemí, míra harmonizace atd.) procedurám. Jen proto, že pocházejí z Ruska.
Anebo zda by se nechali léčit někým, kdo nemá příslušnou atestaci...ale je Rus.

Hysterická je tato doba, doba covidová.

Průměrný počet slepic: 1.5 (23 hlasů)
Trvalý odkaz

"zaostalého východu, který je schopen nejen připravit vakcínu dřív, levněji a ještě je schopen pořádné produkce."

A muzete srovnat produkci treba pfizeru a sputniku? A proc madari horem dolem nakupuji sinopharm nejdraz ze vsech vakcin, kdyz to na vychode delaji levneji?

PS Pro uplnost zduraznim, ze kdyz pisu sinopharm, tak tim nemyslim ani Modernu ani Astra Zenecu ani nic jineho - myslim tim, presne to, ci pisu. Jsem ze stare skoly.

Průměrný počet slepic: 1.3 (23 hlasů)

Čau scallope, ty starej hulibrku… Stav se na jedno libový trabučko, já se tu sám nudím. :-)

Průměrný počet slepic: 4.3 (25 hlasů)

Ale me by odpoved vazne zajimala - pan vidlak jiste vi, o cem pise, takze pro neho nebude problem odpovedet. Nebo mi odpovi jini mistri googlu.

Průměrný počet slepic: 1.7 (16 hlasů)

scallope,
Vy neumíte použít Google? Nedávno jste zde psal, že si vše ověřujete na Googlu. Tak můžete začít s tímto. Musíte se taky trochu snažit sám, přeci Vás nepřipravíme o potěšení z hledání a nalezení informace!

Průměrný počet slepic: 4.9 (11 hlasů)

In reply to by Gerd (neověřeno)

Trvalý odkaz

To vitem, ze jsem to zkousla a neco malo jsem si nasel. Nicmene to nestaci na autoritativni zaver, ktery serviruje pan vidlak. Ale on ma jiste informace overene, preci by nepsal neco, o cem nema ani paru :-)

Zatím bez slepic

Přidat komentář

Prostý text

  • Nejsou povoleny HTML značky.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.