zbraně

Články

Zbraně na obranu

Autor
Štítky

Jak jsem předpokládal, rozhořela se pod včerejším článkem diskuse o obraně a zbraních na obranu. Doufal jsem, že se dotkneme tématu nové zbraňové směrnice od EU, která bude s nvětším či menším odporem implementována do našich směrnic a díky které zmizí z domácích arzenálů samonabíjecí zbraně s vícerannými zásobníky a zůstanou jen lovecké zbraně s jednou ranou na hlaveň a nějaké ty pistole s menšími zásobníky.

Utrecht a Praha

Autor
Štítky

Nejsem žádným velkým příznivcem zbraní. A to i přesto, že zcela souhlasím s tím, že by naše republika měla mít jakousi národní gardu či vojáky v záloze a každý dospělý muž by u nás měl projít nějakým armádním výcvikem. Chtěl bych, aby každý muž v této zemi poznal od pohledu, jaká zbraň mu právě projela pod oknem, aby uměl rozebrat a složit nějakou tu útočnou pušku, poradil si s plynovou maskou, věděl, ke kterému skladišti munice a potravin je přidělen a kde se má hlásit v případě mobilizace. 

Překvapený L.C.

Autor
Štítky

Musím se přiznat, že tentokrát se podařilo jak Vidlákovi, tak Vlkovi mě dokonale překvapit, protože článek vzniknul již začátkem roku 2017, kdy 17. ledna vyšel na serveru D-FENS CZ a měl vyjít i u Vlka, který jej tehdy dávat na sklo moc nechtěl, což, upřímně řečeno, docela chápu. To, že jej nakonec přece jen vydal, jsem se dověděl vlastně až z dnešního článku :-).

Vidlákovy kvéry II

Autor
Štítky

Včerejší diskuse pod článkem byla zajímavá a tak se u tématu ještě chvíli zdržme. Stejně se nic pořádného neděje. Včera už byly nějaké demonstrace a směrem k víkendu to bude stále zajímavější, ale teď si ještě může chvíli vyprávět o pistolkách.  Já přidám tři krátké příběhy na téma zbraně, které jsem kdysi vyslechl. 

Vidlákovy kvéry

Autor
Štítky

Chtěl jsem původně pokračovat v komentování slovenského příběhu, jak s pravdou nejdál dojdeš, dokud se na obzoru neobjeví dvě pěkné buclaté půlky... Jenže zatím se jen jedná, situace je nepřehledná a v pátek se má zase demonstrovat. Zítra jsem chtěl dát na Kydy svůj článek z Kosy, ale už je to zbytečné, článek jste si mohli přečíst ve včerejších komentářích.  Zkrátka našel se ten aktivní tentononc, co je horší než třídní nepřítel... Ale myslím to v dobrém.