Zatímco jsme demonstrovali...

Autor

Poslední týden jsem se zabýval odkazem našich předků ohledně hrůz Druhé světové války a německé úloze v tomto odkazu a tak jsem trochu zanedbával další události, které se nám nahromadily. Dnes se s nimi letem světem vypořádám a v dalších dnech si některé rozebereme více do hloubky. Dnes budu jen sarkastický, jízlivý a zlý, protože debilita našich i světových elit vystoupala na nový level.

Začnu rozsáhlým ruským útokem na Ukrajinu, při kterém byla opět použita střela Orešnik. Byla z toho velmi působivá videa. Obzory byly zahaleny kouřem, hasiči bojovali s obrovskými požáry, zasaženy byly nějaké byty Porošenka, Jermaka, Mindiče a Zelenského uprostřed Kyjeva… byl to tak silný úder, že najednou ani ukrajinská propaganda nadšeně nehlásila, jak všechny rakety sestřelila.

Z minuty na minutu přestali i u Šafra psát o tom, jak se karta obrací a jak Ukrajina už už zvítězí. Pak se tedy vzpamatovali, protože si uvědomili, že ukrajinská efektivita při zásahu škol na ruském území je výrazně lepší než efektivita Rusů při zásahu škol na ukrajinském území. Ukrajincům stačila jedna střela na desítky mrtvých, Rusové vystřelili stovky střel i dronů a Ukrajina hlásila dva mrtvé… A teď už víte, proč podle pravdy a lásky Rusko prohraje…

Andrej Babiš se také rozhodl přispět k našemu zbrojení tím, že chce prodat pardubickou Explosii. Je to prý hodně zisková firma, učiněná slepice snášející zlatá vejce a proto je zapotřebí ji prodat. Francouzům… Řekněte mi prosím, ve kterém vesmíru je toto chování řádného hospodáře? Ve kterém ekonomickém systému prodává vlastník továrnu, která mu dobře vydělává?

Zlé libtardí jazyky tvrdí, že je Babiš Explosii prodává, aby ho francouzská prokuratura nezabásla za daňové úniky při koupi zámečku, protože ve Francii se prý s takovými jako Babiš neserou. Nevím, jestli je to pravda, ale hodně to vypovídá o libtardím vnímání světa. Nemají vůbec problém s tím, že Francie je podle jejich vlastních slov tak zkorumpovaná, že jim stačí prodat českou továrnu a Babiš je z toho venku…

Nejhorší je, že mají nejspíš pravdu. Ano, přesně takhle to na Západě chodí. Zaplatíte si správný odpustek a je to. Pěkné kamarády to na Západě máme, jen co je pravda.

Ale jinak se tomu pravdoláskařskému smýšlení nedivím. Naučil je to totiž jejich největší guru, Zdeněk Bakala. To je ten, který slíbil lidem byty a pak si je raději nechal. Na Ostravsku ho kvůli tomu tak moc neměli rádi, že pak začal sponzorovat Knihovu Václava Havla. V Praze, samozřejmě, tam žádné byty neukradl a jméno Havel je tam plnomocný odpustek.

Pak uplynulo hodně let, kauza bytů OKD značně přispěla k pádu Sociální demokracie (a k vzestupu Babiše) a teď už Bakala usoudil, že jeho pokání bylo dostatečné a přestal Havlův odkaz sponzorovat. V Knihovně Václava Havla zůstal ekonom Tomáš Sedláček, který tam dostal možnost v praxi předvést svou ekonomii dobra a zla a hádejte, jak to dopadlo? Knihovně hrozí bankrot a odešli všichni její zaměstnanci.

Hele, dovedete si představit, jaké tam musely být EZO poměry, když sedmnáct lidí odešlo ze skvělé placené práce, kde nemuseli nic dělat a vzdal to i Bakala?

Kromě Bakaly to zřejmě v Íránu vzdal i Trump. Prý bude dohoda. Když s tím světová média přišla, nikdo už ani neřešil, jestli ceny ropy stoupají nebo klesají. Přes Hormuz už se asi deset dní v podstatě pluje sem i tam, jenom se o tom nemluví, aby se Velký oranžový otec ve Washingtonu nezlobil. Sice se ještě spekulovalo, jestli nebude další bombardování, ale upřímně – kdyby Trump věřil, že může střílením něco získat, udělal to už před měsícem. Všechno, co má americká armáda k dispozici, to už tam na Blízkém východě od konce dubna stojí na značkách a čeká na rozkaz k útoku.

Jestliže tento útok nepřišel, tak nepřišel jen proto, že i Trump uznal, že by to nedopadlo dobře. Nedělejme si v tomto ohledu o Američanech žádné iluze. Kdyby si mysleli, že jejich problém má bombové řešení, už dávno by bombardovali horem dolem, zleva i zprava. Jestliže Trump nebombarduje, tak jen proto, že na to prostě nemá.

Ale jsem rád, že si to americký velikáš zřejmě dokázal připustit, nechce znovu sahat na rozpálená kamna a nechává celý ten průser co nejvíc vyhnít. Tohle Trumpovi slouží ke cti. Bohužel, nálady mezi americkými voliči jsou takové, že podzimní doplňovací volby jsou zřejmě prohrané a musel by se stát zázrak v podobě hodně nízkých cen benzínu, aby se to otočilo.

Mimochodem… americký federální dluh je už větší než 100% HDP a jeho obsluha stojí ročně asi bilion dolarů. Tedy víc, než americké zbrojení. Nepomohla cla, nepomohlo DOGE, nepomohla ani válka na Ukrajině ani válka v Íránu, nepomohlo nic. Americká válka s dluhy je už větší než americké války ve zbytku světa.

Zpět do Kotlinky…

Babišův ministr Plaga (ten inkluzívní a vítající Landsmanšaft) se rozhodl spáchat politickou sebevraždu. Do srovnávacích testů pro páté a deváté ročníky na základních školách se totiž kromě češtiny a matematiky dostaly i kádrové posudky na rodiny žáčků, kteří měli uvést spoustu velmi citlivých informací nejen o rodičích, ale i o tom, jak se cítí ve škole a jestli náhodou nechtějí umřít… Asi inspirace od Šebelové. Když máte mít právo na eutanázii od třinácti, je nejvyšší čas, v páté třídě vyplnit patřičný dotazník.

Plaga teď sice odpovědnost přehazuje na vrchního školního inspektora a možná dokonce i oprávněně, ale holt, ministr je on a nese odpovědnost. Jak dlouho už je ve funkci? Co udělal pro vypráskání neziskovek ze škol? Nic, že? Aď podá demisi, škoda ho nebude.

Stejně tak, zdá se, Metnar přidělil policejní ochranku Oganesjanovi na brněnskou demonstraci. Asi, aby se mu lépe dařilo provokovat a šikanovat. Už několik měsíců jsme měli podezření, že Oganejsanův gang je napojený na hnutí ANO. Pavel Cimbál zjistil, že pro ANO dělali nějaké reklamní předměty do volební kampaně a tak je klidně možné, že cílené útoky před volbami nešly ani tak od neschopného Fialy, jako od (všeho) schopného Andreje. Jo, když vidíte policii, jak chrání arménského recidivistu, tak se tato podezření potvrzují sama. Přidejte si k tomu ten prodej Explosie a začnete si říkat po vzoru generála Pattona, že jsme možná bojovali se špatným nepřítelem…

Na závěr mi dovolte poděkovat všem, kteří zadali trvalý příkaz na podporu našeho komunitního centra. Před měsícem jsem vás o to požádal a dnes od rána zjišťuju, že je vás hodně, kteří jste to tak udělali. Tehdy jsem mluvil o dvou stovkách – tolik, co stojí zbytečná Česká televize, která prý najde náhradu za Moravcův pořad někdy na podzim, přičemž Moravec sám už vysílá na své soukromé platformě, z konkurenční doložky si nic nedělá, protože co je dovoleno Jovovi, není dovoleno volovi a usvědčuje veřejnoprávní mééédium z naprosté zbytečnosti. Největší libtard, všech libtardů futrál, ukázal, že si jeho služby mohou zaplatit ti, co o to stojí…

A já děkuji všem, kteří si zadalitrvalý příkaz na podporu Vidlákovny a ještě více děkuji mnoha dalším, kteří do trvaláku zadali vyšší částku. Vážím si toho. Naplňuje mě to optimismem a vysloveně mě svrbí prsty, abych s pracemi na Vidlákovně pořádně zabral.

Jste skvělí.

__________________________________________________________________________________

Přátelé, pokud mě chcete podpořit, prosím pošlete dar Institutu českého venkova. Vaše podpora bude do poslední koruny využita pro projekt „Vidlákovny“ . Každý, kdo pošle příslušnou částku, může si na oplátku vyžádat knihy z nabídky.  Číslo účtu: 1769955003/5500 IBAN: CZ8355000000001769955003. Kdo chce, může přímo na stránkách Institutu pro platbu použít QR kód.

Kdo preferuje jednoduché placení, nabízím možnost přes tuto platební bránu: https://donate.stripe.com/28E4gzekn7mlgjS0g3g3600

Hodnocení
Průměrný počet slepic: 4.5 (16 hlasů)

Komentáře

Jakmile čtu o Bakalovi  - vrhnu šavli v dál🤮

Byla jsem ve špatný čas na špatném místě a to politikům zainteresovaným na té věci neodpustim. Zlodějům, lhářům a korupčníkum přeju jen to nejhorší 👎

Průměrný počet slepic: 4.2 (5 hlasů)

po vodě i Explosia?

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Taky v období kdy se nemluvilo o ničem jiném než o sjezdu Lanšmítů, tak Parlament, kde má současná vláda většinu, schválil (15.5.26) možnost zvýšení kapitoly na obranu v rozpočtu o 10% nad částku schválenou Parlamentem a to pouze rozhodnutím vlády. Má to tedy nějaká pravidla a jelikož se mi je nechce psát znova tak podrobnosti jsou kdyžtak tady:

https://www.vidlakovykydy.cz/comment/2205178#comment-2205178

To že Babiš je řízená opozice, která má pouze za úkol sebrat hlasy nespokojených občanů s libtardí politikou a pak je zklamat, musí už teď být jasné každému. Vláda vždy pracuje pro zájmy oligarchů a opozice vždy tvrdí jak by hájila zájmy občanů kdyby byla u moci. Jsou to takové jejich role.  A po volbách se vymění (nebo také ne) ale úkoly a role vždy zůstávají stejné - vláda víceméně globalistická protilidová a opozice slibující politiku pro obyčejné lidi. Běháme v kole jako ten křeček, ale vpodstatě pořád na místě. Politika jde předem určeným směrem bez ohledu na výsledky voleb. Můžeme si vybrat pouze ze stran, které chtějí setrvat v EU, protože vystoupit z EU by bylo přímo proti záměrům globalistů. Proto jsou euroskeptické strany povětšinou zdecimované, protože proti nim jede nepřetržitá štvavá kampaň v médiích, na kterou voliči houfně naskakují. Vpodstatě průměrný český člověk dělá přesně to, co mu nakukají v mainstreamu. Dokud se toto nezmění, tak demokracie tady bude pouze zdánlivá - sice si tady budeme moct volit své představitele, ale vždy to budou pouze lidé, které nám ukážou mainstreamová média. Můžeme si vybrat mezi těmi které chválej, nebo které haněj, ale kdo nesmí být zvolen za žádnou cenu, tak tam ani nebude. Tím se stane že o těch stranách nikdo nic neví, jejich lídři nemůžou mluvit o svých vizích a každému voliči je tedy jasné, že je nikdo nebude volit, takže by to byl vyhozený hlas. Takhle jednoduše se to dělá. Sice jsme oficiálně všichni svéprávní, přesto nám média dělají poručníky a usměrňují nás. Hodně by se jejich pozice změnila, kdybychom je přestali hromadně číst a jejich sledovanost by se dramaticky propadla. A názor že potřebujeme znát svého nepřítele? V situaci kdy mi všechny relevantní informace z mainstreamu shrne ve svých článcích pan Vidlák (včetně vlastního komentáře), nemám žádný důvod klikat na jejich manipulativní články..........Howgh

Průměrný počet slepic: 4.8 (5 hlasů)

Podle tohoto příspěvku se mi jeví, že volby už jsou jako za komančü = můžeme volit jen jednu stranu. To jsme to dopracovali🙏🙄☠️

Průměrný počet slepic: 4 (1 hlas)

..."A názor že potřebujeme znát svého nepřítele? V situaci kdy mi všechny relevantní informace z mainstreamu shrne ve svých článcích pan Vidlák (včetně vlastního komentáře), nemám žádný důvod klikat na jejich manipulativní články"... Tak to je zcela přesné! A v ušetřeném čase můžu jít dělat něco užitečného pro sebe, svou rodinu a své přátele :-)

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

něco k historii německo českých vztahů: 

 

"„Německá zuřivost.“ Badeniho jazyková nařízení a jejich důsledky "
 
"26. listopadu 1897 vyvedla policie z budovy Říšské rady ve Vídni 13 německých poslanců narušujících jednání sněmovny. Následující den byl parlament uzavřen, avšak bouře se přenesla do ulic. Politický systém monarchie se otřásal v základech."
 
"Nařízení měla jeden, patrně nezamýšlený dopad, který si však Němci ihned uvědomili. Tím, že se vztahovala na celé území Čech i Moravy, předpokládala znalost obou zemských jazyků u veškerého úřednictva (kromě resortů, na než se nevztahovala). Přitom bylo zřejmé, že velká část německých úředníků státní zkoušku z češtiny nebude schopna složit, a to i přes čtyřletou lhůtu, kterou obdrželi. Budou tedy muset státní službu opustit. Pravděpodobně je nahradí Češi, kteří se němčinu, fungující jako nadnárodní jazyk monarchie, učili a ovládají. Oproti tomu mezi Němci byla znalost češtiny chabá. Němec obvykle nepokládal za nutné učit se nějaký podřadný slovanský jazyk. Druhý zemský jazyk se na německých školách v Čechách nevyučoval a je známo, že mnozí čeští Němci si na neznalosti češtiny zakládali a chlubili se jí."
 
"Němci v Čechách a na Moravě budou znevýhodněni oproti ostatním rakouským Němcům, kteří se žádný slovanský jazyk učit nemusí. Přidal se i agresivní, nadřazený tón: Povinná znalost barbarského českého idiomu způsobí újmu německé kulturní výši!

Němečtí nacionální poslanci Říšského sněmu se usnesli, že proti nařízením je nutné bojovat všemi prostředky až do jejich odvolání. Hlavní roli převzal vůdce všeněmců Georg von Schönerer (1842 - 1921). Tento politik nijak neskrýval své extrémní postoje; otevřeně nenáviděl slovanské národy a Židy v Předlitavsku, nadto zastával zatím ještě okrajovou myšlenku, podle níž by habsburská říše měla být rozbita a její německé části (včetně českých zemí) připojeny k hohenzollernskému Německu. Všeněmce podpořila německá lidová strana a němečtí pokrokáři. Všichni společně zahájili parlamentní obstrukci, aby neprošla ani jedna vládní předloha."


(ps. Schönerera vychvaloval Hitler v Mein Kampfu...)

 

"Obstrukce se zakládala na využívání, nebo spíš zneužívání jednacího řádu sněmovny. Poslanci překotně předkládali různé pilné návrhy, o jejichž pilnosti se muselo hlasovat. Vyžadovali pak jmenná hlasování, zabírající celé hodiny. Předčítaly se dlouhé petice, pronášely sáhodlouhé projevy. Pokud se vládní většina snad jen náznakem odchýlila od jednacího řádu, přešla opozice k rušení dupáním, boucháním do lavic, křikem či zpěvem.
„Germania iredenta“ a Chebská přísaha
Badeni přesvědčil císaře k uzavření Říšské rady už 2. června. Vedly jej naděje, že letní přestávka přispěje k uklidnění situace, ale stal se pravý opak. Němečtí nacionální politici využili přestávky k aktivizaci veřejnosti. Vyjeli ke svým voličům, organizovali protestní akce, na nichž hřímali proti vládě, která „ustupuje“ Čechům. Protestní akce pod heslem Germania iredenta, které do veřejné debaty vrhl všeněmecký poslanec K. H. Wolf, zasáhly nejen oblast německého osídlení v Čechách a na Moravě, ale také rakouských zemí a dokonce i Německé císařství. Tehdy se nejspíš poprvé ve veřejném prostoru jako návrh řešení česko-německého sporu objevilo slovo vyhnání (Vertreibung); vyhnáni měli být samozřejmě Češi."
"Šovinistické orgie vyvrcholily 11. července shromážděním v Chebu, pro něž se vžilo pojmenování Chebská přísaha. Navzdory úřednímu zákazu se dostavily desítky tisíc lidí. Němečtí poslanci v čele Schönererem slavnostně přísahali, že neustanou v boji, dokud jazyková nařízení nebudou zrušena. Následně se v čele davu vydali přes hranice do bavorského městyse Waldsassen, kde pokračovali v řečnění o neslýchaném útlaku Němců v Rakousku a dožadovali se podpory říšských Němců. Po návratu do Chebu odeslali telegram německému císaři s žádostí o pomoc."
 
Buďte tvrdí! Rozumu lebka Čechů nepřijme, avšak ranám i ona porozumí!
Theodor Mommsen
 
"Situace začala mít mezinárodní rozměr. Z Německého císařství podpořil své rakouské soukmenovce nevybíravými slovy, vyzývajícími k násilí vůči Čechům, slovutný historik Theodor Mommsen (1817 - 1903). Jelikož se jednalo o všeobecně respektovanou osobnost, nemohl německý stát jeho hlas zcela přehlížet. Německo-rakouští nacionalisté, kterým se úspěšně podařilo stylizovat do pozice utlačované menšiny, v císařském Německu nacházeli podporu. Badenimu se od říšskoněmecké diplomacie dostalo varování: Podpoří-li „utlačované bratry“ v Rakousku ještě někdo z významných německých profesorů, Berlín z toho bude muset vyvodit důsledky."
"Množily se zprávy o zvyšujícím se útisku Čechů v oblastech Čech a Moravy, kde Češi tvořili menšinu. Nešlo zdaleka jen o úřední šikanu; přibývaly i brutální fyzické útoky vůči Čechům a jejich majetku. Úřady těmto pogromům zpravidla nečinně přihlížely. Pronásledování českých menšin vyvrcholilo koncem listopadu v Žatci. Místní Němci, podněcováni štvavými protičeskými letáky, uspořádali proti Čechům zuřivou trestnou výpravu. Demolovali zařízení českých spolků, drancovali soukromé byty a jejich obyvatele ohrožovali na životech. Třebaže úřady měly informace, že se něco chystá, nezasáhly."
 
https://medium.seznam.cz/clanek/stepan-svacha-nemecka-zurivost-badeniho-jazykova-narizeni-a-jejich-dusledky-206397
Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

 - ZÁMĚNU PŘÍČIN S DŮSLEDKY, VARUJE KLUB ČESKÉHO POHRANIČÍ

Václav Fišer z Klubu českého pohraničí se podělil o svůj názor na skutečné cíle prvního sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu v České republice.

📌„Historii, fakta, sice nelze změnit, ale jde jim vytvořit nový kontext! A o vytvoření, a hlavně vnucení tohoto nového kontextu generacím bez osobního kontaktu s reálnou historií jde panu Posseltovi a SDL. Součástí tohoto nového kontextu a „narativu“ je mj. obrácení kauzality – záměna příčin s důsledky a vytvoření hlubokého rozkolu v české občanské společnosti. Generačního a názorového.“

📌Sestava německé vládní delegace je jasným příznakem snahy přisoudit akci mnohem větší význam, než by jinak měla,“

📌„Pan Posselt NENÍ mluvčím Německa, potažmo Němců, jakkoli se patrně snaží o vyvolání dojmu, že tomu tak je. Je pouze mluvčím SDL a ten je ještě jen jednou z organizací tzv. Sudetoněmců v rámci širšího německého svazu vyhnanců. Proto je politicky naprostým nonsensem, jestliže naši vládní političtí představitelé vůbec připouští oficiální jednání s touto úrovní zastoupení Německa. Tou má být úroveň mezivládní nebo mezi prezidentská. Jde prostě o akceptování ponížení českého státu a veřejné zpochybnění jeho suverenity z české strany!“

📌„Proč zájmy potomků odsunutých německých nacistů podporuje část českých občanů i bez dotčení temnější rodinnou historií? No protože do značné míry jde o důsledek cíleně pokřiveného výkladu historie s averzí vůči národnímu povědomí, cinknutého antikomunismem a rusofobií přinejmenším za posledních pětatřicet let. A prospěch? Většinou čistě osobní, protože „jsme přece Evropané“, peníze nesmrdí .“

neČT24

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

něco ze zákulisí:

Mimo

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)

V Česku místo výslužky, zaslouženě přes držky. Tihle chlapci potřební, budou se cpáti Nutellou po mnoho dní.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Štetináč na Hrad
Štětináč na Hrad!

V příštích prezidentských volbách volit.

Komunistický převlékací PePa je sice super frajer, hodně se snaží, ale ještě to není pořád ono.

To Štětináč, to by byla jiná liga.

Průměrný počet slepic: 4.8 (4 hlasů)

bez sudetského Tchajwance?

Vystrčil se přikrčil a do řitě se zastrčil. Z řitě trčí, což v Česku frčí. Mnohý tleská, jiný mlčí.

Průměrný počet slepic: 5 (6 hlasů)
Trvalý odkaz

Celý minulý týden se nesl především ve stínu příprav sjezdu Sudeťáků v Brně. I přes odpor parlamentní většiny a nesouhlasu parlamentní opozice se nakonec uskutečnil.

- Na straně Sudetských Němců zůstala opozice obhajující akci... Kolaborace s nacistickými Němci tak v Čechách neskončila po porážce nacistů Rudou armádou, ale pokračuje nadále, veřejně, a ještě v nejvyšších kruzích. Je to v kontrastu s tím, jak se příznivci opozice stavili k ruským motorkářům Nočním vlkům oslavujících každoročně svou jízdou po Evropě konec 2.světové války a vzdávajících úctu všem padlým hrdinům zúčastněným na tvrdém a vítězném boji s fašisty. Na jedné straně adorace potomků Henleinovců a těch, kteří se okamžitě po obsazení Československa objali s hitlerovskými vojáky, na druhé nenávist k následníkům padlých při našem osvobozování, kterých bylo jen u nás přes 135000. A jejichž pomníky členové stran bývalé Pětikoalice v městských zastupitelstvech dokonce ničí.

Protestů v Brně se tedy dle médií zúčastnili především proslulí dezoláti, také komunisté a lidé nechápající potřebu odpuštění. Do davu se opět a s policejní ochranou vmísili propětikoaliční provokatéři Oganesjan a Pšenák. Sjezd se pod záštitou prezidenta republiky Pavla a předsedy Senátu Vystrčila uskutečnil, nikoliv však za smířlivé atmosféry. Demonstrantů se sjelo několik tisíc a následné shromáždění i pochod moravskou metropolí nebyly o Kateřině Konečné, která mimochodem vznesla oprávněný požadavek na válečné reparace na 20 bilionů korun jaksi nikdy nevyplacené, ale o celkovém vnímání křivd, kterých s Němci na československém státu dopustili. A to včetně těch Sudeťáků tehdy žijících v našem pohraničí. Protest se zároveň týkal naši politické reprezentace, respektive té části, která v čele s hradním motorkářem Pavlem výjezdní zasedání Landsmannschaftu podpořila.

Rétorika představitelů opozice je doslova odstrašující. Havel z Top09 v nedávné době spolufinancované z peněz spojených s Dozimetrem byl sice na sjezdu účasten, ale i řada dalších si neodpustila kritiku odpůrců akce. Saša Vondra nevěřícně a odmítavě kýval hlavou nad vládním odsouzením setkání v Brně a přidal se ke kolaborantské části politické scény. Seznam dalších podobných jmen by byl dlouhý a kopíroval by bývalou Pětikoalici, takže nechyběli ani Pekarová Adamová, Bartoš, s Oganesjanem se fotil Kupka a pokračovat by šlo do nekonečna. Nezapomeňme, že Posselta obhajovali ODS, Top09, STAN, Piráti i KDU-ČSL. Při volbách jim to připomeňme...Nepochopitelná byla policejní ochrana poskytnutá Pšenákovi, naopak Oganesjan se na konci akce dostal do konfliktu a zbaběle odjížděl pod tlakem a hrozbou inzultace.

- O víkendu byl aktivní i současný prezident. Prodloužil si svou řadu zážitků a stihnul si osobně vyfotografovat pár plochodrážníků a zároveň se zúčastnit oblíbeného závodu 300 zatáček Gustava Havla. Snaha být lidovým a získávat příznivce uprostřed prostého lidu a davu má možná zakrýt jeho skutečnou tvář, nicméně každý jen trochu přemýšlející člověk se musí této hradní kreatury štítit...Tento hybrid generála, motorkáře a grázla schopného převléci se do jakéhokoliv kabátu nemá už žádné morální právo se za Čecha jen vydávat, natož za všechny hovořit...

- Naším nepřítelem není Rusko, které mimochodem odpovědělo na hromadnou vraždu studentů ukrajinskými drony pořádnou salvou raket a změnilo konečně Kyjev v hořící pochodeň, čímž spustilo další vlnu Zelenského kňourání. Jsou jím Evropská komise, liberálové a naši kolaboranti. Tam musíme směřovat svůj odpor.

Jindřich Kulhavý               https://www.inadhled.live/…na/

Průměrný počet slepic: 5 (7 hlasů)
Trvalý odkaz

na TV pořad:  https://www.ceskatelevize.cz/porady/16614681176-fenomen-doby/226452801120005/

Kdo má zájem, ať shlédne. Já jsem zájem měl a pod dojmem ze shlédnutí jsem hned do TV napsal svůj názor:

Dobrý den.

Prožil jsem na jižní Moravě 38 let. Vzpomínám na besedy s ředitelem Okresního archivu v Mikulově, který, mimo jiné, vyprávěl, jak vřelý vztah měli místní Němci, tedy spíše Rakušané, k vůdci Hitlerovi. A také, že v některých obcích dokonce Wehrmacht musel chránit místní české obyvatele před jejich německými/rakouskými sousedy.

Zajímalo by mě, zda i ti sudetští Němci či Rakušané mají takové diskuze, jaké se vedou u nás, jak se provinili vůči českým sousedům, jaký je jejich současný postoj k tomu, že byli vyhnáni do vnitrozemí?  Zda vůbec také pociťují  nějakou vinu? Zda přemýšlejí nad tím, že se dobrovolně zřekli československého občanství a přijali říšské. Dokonce s nadšením.  Jak se staví k tomu, že sice byli vyhnáni, a RG řádily a vraždily, ale že čsl. vláda nikdy nepřijala  žádný zákon o tom, že by Němci byla podřadná rasa, kterou je nezbytné vyhubit aby uvolnila „životní prostor“  pro "nadlidi".  Zda přemýšlejí nad tím, že, ano, při odsunu bylo zavražděno až 35 000 Němců - otázka je, kolik z nich bylo vrahů z Wehrmachtu (také jsem měl spolupracovníka, který válčil u Leningradu, ale měl českou manželku, tak nebyl odsunut), kápů z koncentráků? Prý tam sudetští Němci patřili mezi nejhorší. A že Čechoslováků Němci zavraždili 10x tolik.

V Brně na Malinovském nám. jsem si četl příběh jedné ženy, která také jako dítě prožila pochod do Pohořelic, ale přiznala, že její otec byl fanatický člen NSDAP, nakonec padl někde v SSSR.

Mnozí sudetští Němci byli aktivní spolupracovníci gestapa,  cenění právě pro svoji znalost češtiny. Jak byli po válce v "demokratickém" Německu potrestáni?

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

"Dnes budu jen sarkastický, jízlivý a zlý, protože debilita našich i světových elit vystoupala na nový level." ............................

Vysvětlení možná bylo zveřejněno včera:

https://degener.cz/proc-nas-politici-nechapou/

Politici, úředníci, soudci .......  prostě žijí zcela  odtrženi od praktického života.  my "dole" máme úplně jiné starosti. A pak se stávají i tragické příoady, za které ovšem nikdo nemůže!

„Nestalo se tam nic nestandardního.“

Viz další příklad:

V debatě se opakovaně vracela ještě jedna otázka: kdo v systému skutečně hájí zájem konkrétního dítěte? A jestli se vlastně při rozhodování dítě někdy neztrácí mezi metodikami, statistikami, kapacitami a představou o „funkční biologické rodině“.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-ve-stinu-stat-vedel-ze-deti-nejsou-v-bezpeci-o-smrti-107-z-nich-se-mlci-306456

Průměrný počet slepic: 4.3 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

které by neměly zaniknout:

https://medium.seznam.cz/clanek/david-rangl-sudetsti-nemci-a-jejich-loajalita-k-ceskoslovensku-279013?utm_campaign=abtest302_asistent_url_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&dop_req_id=q1FDWmfKhGb-202605252158&dop_id=279013&source=hp&seq_no=1

https://medium.seznam.cz/clanek/premysl-strazny-tajny-plan-vaclava-havla-sudetskym-nemcum-nabidl-vraceni-chalup-a-obcanstvi-277932?utm_campaign=abtest302_asistent_url_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&dop_req_id=q1FDWmfKhGb-202605252158&dop_id=277932&source=hp&seq_no=4

https://medium.seznam.cz/clanek/martin-landa-reparace-ktere-nikdy-neprisly-jak-ceskoslovensko-po-valce-prislo-o-miliardy-278811?sznclid=SSAtdHx7eHF_cHhxfnB-fHF8e356e3k1PXR4fn54fHp9fXBxZ3h7fjU9LHR4fn5wfn1-eX96Z3x9ezUqdH4NDAt6C3EKewxxC3B9f39xDXx8DQ0Ie3hxfn15fQx5&utm_campaign=abtest302_asistent_url_varC&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz#source=hp&seq_no=1&dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=blogy.sznhp.box&dop_vert_ab=&dop_vert_id=&dop_req_id=i1eF4JurW1Z-202605252232&dop_id=278811

 

 

Průměrný počet slepic: 3.7 (3 hlasů)
Trvalý odkaz

Taky jsem si pomyslel, co je to za blbost prodávat prosperující firmu, jenže nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Firma Explosia, se před rokem 2015 potácela na pokraji krachu. Těžko říci proč, ale já si myslím že firmu dusily všemožně omezující předpisy EU. Byl to trend EU, nepotřebujeme jaderné elektrárny, a stejně tak nepotřebujeme zbrojní výrobu a zbrojařům všeho druhu budeme házet klacky pod nohy. Teď je trend v EU zcela opačný a zbrojní výroba všeho druhu má podporu EU.

Prodat či neprodat závisí od toho jaký předpokládáme budoucí vývoj. Bude li i v příštích desetiletích pokračovat „hodnotová politika“ EU s důrazem na „neměnné morální principy“, lidská práva, demokracii a mezinárodní závazky tak budou potřeba zbraně, střelný prach, výbušniny atd. Protože na planetě je mnoho států, které hodnotovou politiku nedělají a je třeba je k tomu dokopat. Explsia bude vysoce výdělečná a byla by hloupost ji prodávat.

Počítá li někdo s tím, že nechce li EU zkrachovat bude muset změnit politiku na více pragmatickou a podporovat mezinárodní spolupráci místo válek, potom začne být Expolosia zase prodělečná a je výhodné ji prodat za co nejvyšší cenu. 😊

Průměrný počet slepic: 5 (5 hlasů)
Trvalý odkaz

Kdyz kliknete  - pri psani sveho prispevku - na  sedmou kolonku nad plochou vymezenou pro Vas text  objevi se ramecek. Do nej vlozite Vas odkaz. Kliknete na "ulozit". Vznikly modry text muzete libovolne zkratit a zmenit a zustane to presto jako funkcni odkaz.   Take je asi vhodne  nekolika slovy naznacit Vas nazor na  clanek,  odkaz na nejz  sem vkladate -  zda jej chapete jako zajimavy zdroj informace  nebo naopak jako odstrasujici priklad  

medium.seznam.cz/clanek/david-rangl-sudetsti-nemci-a-jejich-loajalita-k-ceskoslovensku

medium.seznam.cz/tajny-plan-vaclava-havla-sudetskym-nemcum-nabidl-vraceni-chalup-a-obcanstvi

seznam.cz/reparace-ktere-nikdy-neprisly

A kdyz se neco nepovede -  tak je prece k dispozici ta skvela moznost "Upravit" umoznujici v podstate jakoukoliv  potrebnou dodatecnou  upravu Vaseho prispevku

Průměrný počet slepic: 5 (3 hlasů)

Neznám to. Pokusím se to naučit.  Ale otevřely se ty odkazy, že?  Tedy, doufám. 

Zatím bez slepic
Trvalý odkaz

O krásné Olze sním již dlouze. Zatím mohu psát jí pouze. Ale, až jí pojmu za ženu, hned své erotické touhy zaženu. Po dlouhé noci, blízko k ránu, udělám z ní první dámu.

Jó, my, chartisté se přece máme, v každé době si skvěle zachlastáme.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

zůstane nakonec jenom ta lavička. Ale, to už bude opravdu jenom taková labutí písnička.

Na lavičku Venci Havla posadíme Petra Pavla. Ptáte se proč právě na ní? Protože, oba jsou prý národem milovaní.

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Pozoruji nezvyklé změny v našem malém městečku. Ze sídlištních oken se neline řev fanoušků. Troubící auta ozdobená českými vlaječkami jakoby neexistovala. Tak snad alespoň, že si to své vítězství náležitě užili němečtí sudeťáci a jejich čeští přisluhovači. Tož, tak.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

 Lebka sv. Zdislavy se vrátí do hrobu...

Lebewohl!

Úchyl vyhrál nad úchylama. Lebka bez kostry už nebude sama.

Průměrný počet slepic: 5 (1 hlas)
Trvalý odkaz

tři miliony....

Zmakaný, sedřený... tak končí v Česku nejen ředitelé pojišťoven. Hm, nevděčná to práce. Odstupné je láce.

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

v mezích bruselské kurately:

Ano
Ano, bude líp!

 

Průměrný počet slepic: 5 (2 hlasů)
Trvalý odkaz

Hašek

Průměrný počet slepic: 3 (2 hlasů)