migrace

Články

Limes Romanus

Autor
Štítky

Krátký úvodník, tentokrát o velkých penězích: 

Nejbohatší čech - Petr Kellner zahynul při pádu vrtulníku. Nebudu si špinit hubu nějakými spekulacemi v čem všem byl namočený, nebudu mu otloukat o hlavu přátelství s ruskými oligarchy a s čínských režimem. Chci pouze konstatovat, že když Pánbůh dopustí, i motyka spustí a ani miliardy peněz, ani kvalitní ochranka, ani to nejšpičkovější, co se na této planetě dá koupit, nestačí. Ve smrti jsme si všichni rovni a není rozdíl umřít v traktoru nebo vrtulníku. 

Ani jeho loutkovodiči tomu nevěří

Autor
Štítky

Sotva se Joe Zombiden ujal svého úřadu, jeden z jeho prvních kroků byl vymezit se vůči jeho předchůdci. Zrušil trumpovy protimigrační dekrety, protože bránit migraci je autoritářské, nedemokratické, jsou to chudinky lidi z utlačovaných zemí a pro civilizovaného američana je povinností se o ně postarat. 

Je těžké zůstat optimistou

Autor

Jakmile napíšu nějaký článek o uprchlících, migrační vlně, imigraci a o svém spíše negativním postoji k velkohubému přijímání migrantů (protože ve skutečnosti se o ně nikdo nepostará, nikdo jim nedá práci a v mnoha případech ji ani nechtějí, takže sklouznou k bezútěšnosti, od toho je krůček k drogám, násilí a podobně), vždycky dostanu několik mailů od různých čtenářů, kteří mi posílají řadu argumentů, že to zbytečně hrotím. 

V médiích nic...

Autor

Vraťme se dneska opět na tureckou hranici, kde dochází na pokračování politiky jinými prostředky. Turecký sultán přitvrzuje a vyhlašuje své nároky na leckteré řecké ostrovy u kterých prý bude probíhat bojenské cvičení a střelby ostrými a tak bude lepší, když tam turisté raději nepojedou. 

Ve veřejnoprávních a pravdomluvných médiích ani čárka, ani slovo, ani krátký šot na kameře. Nula. Zprávy podává jen Ivan David a pár dalších blogerů, kteří už jen informováním o této věci dokazují svojí xenofobii, proruskou propagandu a nedemokratické smýšlení. 

Přehánění je stejně kontraproduktivní, jako zatajování

Autor
Štítky

Prakticky po celou koronavirovou krizi u nás na Kydech probleskují zprávy především Ivana Davida - bývalého ministra zdravotnictví a nyní ojroposlance za Okamuru, o situaci na Turecko - Řecké hranici. Jeho svodky se pravidelně objevují u nás v komentářích. Cítím nutkání k tomu říci pár osobních názorů. 

Migrace vs. Korona

Autor
Štítky

Skoro to je jako boxerský duel. Na jedné straně se nám pozvolna šíří Koroňáček, který v Itálii lidi slušně kosí. Za jeden den 28 mrtvých, to už je číslo k zamyšlení. A z potenciálně ohrožených oblastí se o víkendu vrátilo domů 25 tisíc čechů. Kolik z nich nám teď běhá po supermarketech, vesele chrlí virus kolem sebe a špatně jim začne být až někdy příští týden? 

Konzuláty nabízí pomoc v krizových situacích

Autor
Štítky

Dnes mám pro vás docela zajímavou věc. Dostal jsem ji od nejmenovaného známého, který z dobrých důvodů nechce být jmenován. Nicméně náš blog pravidelně sleduje a jelikož je insider v uvedeném oboru, máme se prý povzdělat v dnešní realitě kamionového provozu. Čas od času toto téma proběhne diskusí. 

Tož počtěte si. 

Porodnost vs jiné možnosti

Autor
Štítky

Aby se nám udržel v České republice počet obyvatel, případně aby mírně rostl, potřebujeme k tomu docela solidní imigraci. Dost lidí se z republiky vystěhuje a i když se teď aktuálně situace drží vyrovnaná díky porodnosti silných ročníků husákových dětí, ubývá nás. Troufám si tvrdit, že za čtyřicet let polistopadového vývoje jsme přišli a ještě přijdeme o dobrých půl milionu obyvatel, kteří se nenarodili, protože počet dětí na ženu je méně než dvě. 

Mohou vyhrát?

Autor
Štítky

Mailem mi přišel velmi zajímavý dotaz jedné čtenářky, která si přeje zůstat anonymní. Tu a tam do naší diskuse přispěla a už vícekrát chtěla vznést dotaz na naše staré, hloupé a ošklivé diskutéry a tím se také odhalit jako stará hloupá a ošklivá. Nakonec dotaz poslala mailem a mě vám to tak zaujalo, že jsem odpověď zformuloval v článek. Otázka je to velice těžká a zřejmě si zaslouží mnohem více prostoru, ale to zhodnotíme až po dnešních komentářích.