Venezuela

Články

Zdá se, že se všem jejich přání splní

Autor
Štítky

Ve Venezuele se začalo střílet. Kamiony s humnitární pomocí byly zastaveny armádou. Byli u toho nějakcí mrtví  a prý stovky raněných. Incidenty se odehrály na hranicích s Kolumbií i Brazílií. Zmatené zprávy z médií jsou plné údajně dezertujících vojáků a dojímavých obrázků. Jak už jsem vidlácky říkal už potřebujeme jenom tu hezkou zastřelenou demonstrantku, aby bylo na CNN a BBC co ukazovat. 

Kde to vázne?

Autor
Štítky

Všimněte si... ve Venezuele mají takové středověké dvojpapežství - tedy dvojprezdientství, kdy jeden posílá druhého do horoucích pekel, přijíždí a nepřijíždí tam humanitární pomoc, velmoci se angažují a neangažují, je to tak typický americký zadní dvorek, ozývají se velkohubá gesta tu od Trumpa, tu od jeho kamarádů, tu od jeho domácích nepřátel, ale nějak se nic neděje... Žádná americká intervence, žádná námořní pěchota, žádná nová brigáda mučedníků od Orinoka v americkém žoldu... nic. Dokonce to snad trochu utichá. 

Co nám uniklo?

Autor
Štítky

Zeman poslal blahopřejný dopis americkému mopslíkovi ve Venezuele Guaidóovi. Blahopřál mu k odvaze se jmenovat prezidentem, přirovnal situaci ve Venezuele k sametové revoluci a novopečeného nezvoleného (a zatím značně nejistého) prezidenta pozval k nám. 

A já se ptám, uniklo nám něco? A hned předhodím několik variant a tak nějak doufám, že vy čtenáři dodáte další:

1. Zeman se ještě doopravdy chce setkat s Trumpem a tak mu maličko podržel. Koneckonců znovu už zvolen být nemůže a na názor voličů se ohlížet nemusí. 

To bude mrtvol

Autor
Štítky

Ve Venezuele začíná být rušno. Leckteré země EU už uznaly za prezidenta nikým nezvoleného amerického mopslíka Guaida. Takhle vypadají ty správné evropské hodnoty. Prostě si vybereme někoho, kdo se nám zamlouvá, vůbec se nemusí obtěžovat s kandidaturou a bojovat o hlasy voličů. Postačí, když bude říkat ty správné věty a bude za sebou cítit americkou moc. K čemu volby že? 

Revoluce č. 35

Autor
Štítky

Dnes si dáme Venezuelu. Jednak proto, že jsem ji zatím okázale ignoroval, jednak proto, že v komentářích pod předchozími články se to odkazy na jihoamerickou zemi (a její ropu) jen hemžilo a jednak proto, že jsem si konečně pokecal se svojí kamarádkou z Kolumbie, která u nás už také byla na zabíjačce a celá situace se mi trochu ujasnila. Začnu prvním bodem a tím je má okázalá ignorace.