Církev

Články

Omlouvám se

Autor
Štítky

Mám dneska na návštěvě kamaráda JakuPa. Maličko přetahujeme čas, míru i spánek. Máme velmi výstižnou debatu nad tématy, které by se vám čtenářům asi zajídaly.  Mám toho natolik plnou hlavu, že bohužel nejsem schopen napsat nic smysluplného. 

Proto jen hodím do debaty i to naše téma... 

JakuP má v naší církvi laický post v předsednictvu našeho nejvyššího orgánu. A dneska jsem se dozvěděl, že to sice není řečeno naplno, ale plán pro nejbližší (i vzdálenější)  budoucnost by se dal nejsnáze přeložit větou... čekání na zázrak. 

ČCE a ČSSD

Autor
Štítky

Je to dvanáct let... Byl jsem čerstvě ženatý a byly volby do sněmovny. Paroubek byl premiérem a ČSSD dostala víc než 32% hlasů. Ale ODS ji předstihla a měla 35%. Nakonec začal vládnout Topol a pravice. Není to zase až tak dávno. Tehdy můj nový švagr seděl nad volebními výsledky a radoval se, že ČSSD dovládla. Ale měl obavy z budoucnosti. Stačí prý, aby se sociálníi demokraté obrátili k populismu a mohli by vyhrát. Byla to zbytečná obava. 

K čemu je vlastně církev...

Autor
Štítky

Můj nejlepší kamarád bydlí na druhé straně republiky prakticky přesně po úhlopříčce. Oba pocházíme ze stejného okresu, jsme stejně staří a poznali jsme se na církevní půdě při přípravě na jistý křesťanský rituál. Ne nebylo to nic strašného ani zajímavého, to si jen maminky dojemně pobrečely, že už jsme vlastně skoro dospělí (bylo nám čtrnáct), bratr farář pronesl velkolepou řeč o nových mladých a nadějných křesťanech, poprvé jsme dostali chleba a víno a bylo po všem.