energetika

Články

PF 2022

Autor
Štítky

Tak se to doopravdy stalo. Němci vypnuli avizované jaderné reaktory a příští rok hodlají vypnout další. Do toho stále certifikují Nordstrým a avizují, že letošní zimu jím opravdu žádný plyn do Dojčlandu nepřijde. Vypnutí německých jaderných elektráren zařídila ještě Merkelová... ono je to s ní vůbec zajímavé, protože byla (tuším) čtyři volební období kancléřkou, takže vlastně může za všechno co se v Německu v příštích několika letech stane. 

Další nevyžádaná rada... tentokrát pro uhlobarony

Autor
Štítky

Jistě vám neunikla celá řada článků, které nám ohlašovaly konec uhelných elektráren. Například Tykač počítá s uzavřením svých českých uhelek do roku 2030. ČEZ už leckteré elektrárny uzavřel a na konci letošní topné sezóny vypne i poslední černouhelnou elektrárnu Dětmarovice. Sokolovská uhelná odstavila svou paroplynovou elektrárnu a místo ní natáhla fakt tlustou rouru na plyn... 

Hrdina

Autor
Štítky

Nechtěl jsem věřit vlastním glaukomovým očím, když jsem vzal v sobotu 26.10.2019 do ruky deník Právo s hlavním titulkem na první straně:
„Havlíček: Bez jádra to bude uhlí“
Současný český ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v rozsáhlém rozhovoru vysvětluje české perspektivy v energetice. Jasně a bez politické korektnosti. Nenašel jsem ten článek nikde na webu, a tak z něho vybírám: