budoucnost

Články

Já se připravuju

Autor

Včera mi přivezli sedmdesát metráků kvalitního ruského černého uhlí. U Moravských Budějic se nachází maličká vesnička Blanné a v ní sídlí pan Kašík, který prodává štěrky, písky a... uhlí. Je jediný, kdo dokáže za normální peníze sehnat kvalitní matroš. A už je s prodejem uhlí skoro jediný. Ostatní ten obchod flákají. Dodávají draze rakouské brikety nebo polské uhlí. 

Pár socanských myšlenek

Autor

Petr Robejšek, když ještě dělal mentora té své politické straně, která stejně byla jen dalším politickým projektem, tak říkával, že politici nakonec udělají správná rozhodnutí, ale zpravidla až jako poslední možnost, kdy už jim nic jednoduššího a levnějšího nezbude. 

Je nebo není s křížem po funuse?

Štítky

Můj svět odchází a mizí.  Moji vrstevníci a dokonce i mladší ročníky odcházejí klepat na nebeskou bránu.  Troufnu si tvrdit, že jen malé procento mé generace se pohybuje na  blogové scéně internetu, většinou ani neví, co to je a zejména mají úplně jiné starosti než si něco klofat na klábosnici nebo přečítat.  Nevím, do jaké míry si mladá generace uvědomuje skutečnost, jak děsivě byl zdejší stát devastován na neokoloniální gubernii čtvrté říše. Většina stařešinů mého věku to vnímá s velkou depresí.

Jsme pomalu vařené žáby v mlíku? Jsme!

Autor
Štítky

Vidlák vyzval čtenáře blogu k napsání článků na téma, zda jsme žáby v mlíku. Přesněji jde o část článku:

Celkem se tady na Kydech shodneme v názoru na Piráty a jejich plány na vládnutí. Neměli bychom něco dělat? Oni nám přece fakt podepíší migrační pakty a i kdyby byli u moci jen půl roku, bude to stačit na podpisy smluv, které nepůjdou vzít zpátky.

Nebo ta celá EU...  neměli bychom dělat víc pro odchod?

Žáby v mlíku a šimpanzium

Autor

Přátelé, odpískáme to. Vidlácké sympozium bude rozumné odložit. I kdyby současný stav klesajících počtů nákaz na koronavirus trval dál, určitě se nezačne rozvolňovat povolením větších akcí.  Za tři týdny a kousek budeme rádi, když otevřou obchody a to ještě za přísných podmínek.  I když už asi bude povolené cestování po republice, nemohu provokovat sousedy tím, že u Vidláka bude mejdan... Situace není dost dobrá. 

Prasátko zůstane v chlívku a bude mít odklad. 

Vize moderního světa

Autor
Štítky

Krátký fotbalový úvodník: 

Pokud budou čeští fotbalisté při mezinárodních utkáních faulováni a budou si potřeboval ulevit, doporučuji jim držet se češtiny. Té nikdo nerozumí. V zápase Slávie ve Skotsku se Kúdela vyjádřil o svém protihráči, že je fucking guy. A chudák černoch slyšel, že je fucking monkey. Svým způsobem to zní dost podobně... I když Scallop říkal opak, tak Kúdela bude potrestán, protože to by nešlo aby nějací šajse čechen měli pravdu. 

Kde nic není...

Autor
Štítky

Prakticky každý měsíc se na Kydech objeví článek, který se vysmívá dnešním mladým krásným a chytrým, především kvůli jejich (ne)vzdělání. Hodně z těchto článků jsem napsal já sám, ale nebyl jsem jediný. Mnohokrát jsme zde konstatovali, že dnešní mladí neumějí nic opravit, neumějí vzít do ruky nářadí, nevědí, co je v přístrojích a nástrojích uvnitř a mají stále mlhavější představu o principech, jak co vlastně funguje.