koronavirus

Články

Pár socanských myšlenek

Autor

Petr Robejšek, když ještě dělal mentora té své politické straně, která stejně byla jen dalším politickým projektem, tak říkával, že politici nakonec udělají správná rozhodnutí, ale zpravidla až jako poslední možnost, kdy už jim nic jednoduššího a levnějšího nezbude. 

Smrtnost

Autor
Štítky

Pojďme se po delsší době vrátit ke koronaviru. Hamáčka a jeho snahou objednat Sputnik dopředu si necháme na zítra, stejně tak krokodýlí slzy opozice nad odchodem Petříčka. Dnes k tomu řeknu jediné - asi jsem měl pravdu, že se ČSSD udrží ve sněmovně a sežene si i pár voličů, protože v nouzi nejvyšší si Hamajda přečetl komentáře na socanském fejsbůku a zjistil, že nejčastější fráze tam zní: "ČSSD bych nikdy nevolila, ale Petříčkovi fandím". Tohle všechno ale až zítra. 

Akce Sputnik

Autor

Jak vidno, CNN Prima ňůs měla dobré zdroje a sůdruh ministěr Blatník byl včera odejít. Předevčírem se k tomu při tiskovce nechtěl vyjadřovat a včera už se  vyjádřit tak trochu musel... Vlastně je mi kluka líto. Na ministerstvo nastupoval jako respektovaný doktor přes děti s heslem, že slovo "přitvrdit opatření" od něj nikdo neuslyší a končí jako člověk zcela bez reputace, který udělal nejtvrdší lockdowny a ještě při nich prosazoval přímo na kameru takové ptákoviny, jako že respirátor bude mít člověk venku nasazený i když široko daleko nikdo není. To nenapadlo ani Prymulu... 

Byla by tu jedna možnost...

Autor

Krátký sčítací úvodník: 

Jak vidno, Petr Hampl má pravdu. Pro běžný úřad už začíná být problém vytvořit cokoliv použitelného. Sčítací formulář českého statistického úřadu spadl během prvního sčítacího dne. Zřejmě se nepočítalo s tím, že by se tam lidi mohli přihlásit a pokusit se ho vyplnit, protože už čtrnáct dní poslouchají, jaké budou sankce za nevyplnění a jsou vystaveni velmi masivní reklamě ohledně sčítání ve všech veřejnoprávních i soukromých médiích. 

Na věčné časy

Autor

V poslední době jsem se v článcích v diskusi poměrně důkladně věnoval myšlence, že koronavirový odboj proti vládě a jejím opatřením se hladce proměnil v boj za Piráty, kteří mají velkou šanci uhrát fenomenální volební výsledek a získat premiérské křeslo. Ostatní dnes opoziční strany se už dávno netají tím, že budou Pirátům ve vládnutí sekundovat nebo alespoň svítit. 

Byznys o dvanácti nulách

Autor

Dnes budu pokračovat v tom, co jsem načal včera - o tom, že covid epidemie jsou především prachy, prachy, prachy, pak trocha geopolitiky a pak zase prachy, prachy, prachy a pak trocha zdravotnictví a epidemiologie a pak teprve život nějakého zkurveného důchodce, který by stejně za pár let umřel i bez covidu. 

Promiňte mi ten silný výraz s důchodcem, to já jen, abych zdůraznil situaci. 

Opatření nefungují...

Autor

Z Vidlákova textu:

Zkrátka a dobře, opatření vydržela týden docela obstojně, pak druhý týden už jen ležérně a teď už zbyl jen vztek, že to stejně nemělo žádný význam, že další pokles nákaz se v podstatě nekoná a pravdu má i velekněz svědků covidových Prymula, když říká, že lockdowny už stejně nezaberou, protože není morálka na jejich dodržování. 

----------

Zkrátka "Opatření nefungují, protože je nedodržujeme a nedoržujeme je, protože nefungují". - Argumentace v kruhu. 

Několik covidových postřehů

Autor
Štítky

V dnešním článku se chci na covid podívat z jiné strany. Trochu rozbourat ten už zavedený pohled na virus, na jeho šíření v populaci a vrátit se trošku k tomu, co zde na Kydech hlásal především můj bratr Master. Jeho leitmotivem tehdy bylo, že průchod viru populací závisí i na silách a faktorech o kterých nic nevíme.  Různé střípky těchto faktorů se snažil vyčíst ze svých grafů, ale bylo jako čtení změti stop, které se různě překrývají a je velmi obtížné je rozklíčovat. 

Předvýbušné střípky

Autor
Štítky

Tak nám jede třetí týden totálního lockdownu provedeného českým způsobem. Proto to není ani lockdown, ani totální a bohužel, ani třetí týden...  Myslím, že přišel čas ona tvrdá opatření prokydat a pokusit se v tom nají nějaké poučení pro příště. 

A začal bych jedním příkladem ze své praxe skladování obilí.