Horizont událostí
- Read more about Horizont událostí
- 65 komentářů
- Log in to post comments
(úvaha spíše nematematická)
Změna znamének plus a mínus na obou stranách rovnic je takový jednoduchý počtářský trik, se kterým se (skoro)každý z nás seznámil kdysi ve škole a postupně ho zapomněl. Jen si pamatujeme, že to jde a je to funkční a kdybychom potřebovali připomenout detaily, vezmeme do ruky nějakou jednoduchou učebnici matematiky a za pár minut už zase víme.
Mně by se líbila a změna znamének také při označování lidí ohledně jejich vztahu k EU.
Také to máte pořád na talíři? Jak se nám v Evropě formuje to tvrdé unijní jádro (s Německem v čele) a kdo se k němu nepřidá, ten špatně dopadne, bo dvourychlostní Evropa je realitou a je určitě dobře být s těmi, kdo se integrují. Naši elitní představitelé nás neopomenou varovat, jaká katastrofa by byla se k tomuto jádru nepřidat a proto musíme urychleně odevzdat všechny pravomoci Bruselu, přijmout Euro a bedlivě poslouchat, co říká Máma Merkel, protože ona má vždycky pravdu.
Britové měli kdysi svou doktrínu zahraniční politiky, která říkala, že na kontinentě nesmí vzniknout hegemon, který by je mohl ohrozit. Proto po celé své dějiny intrikovali proti silnějšímu, spojovali se se slabším a pokud ten slabší zesílil, klidně se spojili se starými nepřáteli proti starým přátelům a pak zase naopak. V průběhu dějin podporovali nejčastěji Francii proti Habsburkům, Habsburky proti Rusku, Německo proti Francii, Prusko proti Rusku, Rusko proti Francii, diktatury proti demokratům, demokraty proti diktaturám, nacisty proti bolševikům...
Ve Francii proběhl soud s českým řidičem kamionu, který byl chycen policí poté, co mu v kamionu našli několik migrantů, kteří se chtěli ukrýt v nákladovém prostoru a dostat se tak do Anglie. Řidič se hájil tím, že o migrantech nevěděl, že mu vlezli do auta na odpočívadle a tuto jeho verzi potvrdili i zmínění migranti, kteří vypověděli, že mu mezi náklad vlezli na tajnačku.
Rozmohl se u nás takový nešvar, podepisujeme, abychom nevybočili z proudu? ( lumíků)
Vždycky se někdo v té vládní klice najde, co podepíše za ČR, ale prý namnoze samé právně nezávazné dokumenty.
Ještě se tento týden vrátíme k syrským sirotkům a poslankyni šojdrové, protože tato paní za to stojí. Dokonce i takový buran jako Vidlák o ní dostal více informací, než si přál. Ale nemohu už déle odkládat jedno prozatím netknuté téma, které je podle mě předehrou konce EU. Až se to celé stane, vzpomeňte si na to, že konec EU byl odhlasován velkou většinou a naše repubika se na tom podílela.
Četli jste Annu Kareninu? Nebo Kreuzerovu sonátu? Nebo Vzkříšení? Všechno jsou to pozdní díla velkého klasika ruské i světové literatury Lva Nikolajeviče Tolstého. Pokud jste nečetli, vřele doporučuji. Budete se asi nudit dlouhými pasáženi "o ničem", ale v konečném důsledku není v jeho dílech ani jedno nadbytečné slovo. Každý charakter se vyvíjí, každá postava má svůj smysl, Tolstoj není jen ruský realista, ale je vysloveně apoštol své doby, apoštol humanismu, který ovlivnil kupříkladu Masaryka.... a také mě.
Tak se nám co nevidět potkají Trump a Putin. Oba majitelé atomových kufříků, oba lídři jaderných velmocí, oba velitelé fakt nechutně velkých a dobře vyzbrojených armád. Po delší roztržce, ktará začala americkou velkou hrou na Ukrajině a Putinových protitazích, kdy se najednou Rusko a Amerika nemuseli, teď tu máme průlom. Prezidenti se nepotkají někde v kuloárech jiného setkání, ale pokecají si spolu a to dokonce nejspíš i beze svědků. Mám k tomu pár poznámek:
Čím se vyznačuje císař? Jaký znak odlišuje Velkou Británii kdysi královnu všech oceánů, říši nad níž slunce nezapadalo od té dnešní? Nejsou to jenom peníze a ekonomická síla, byť ekonomika zpravidla stojí za vzestupem státu ze kterého se stane říše. Jaký je rozdíl mezi říší a státem?