ekonomická krize

Články

Když klesají ceny...

Autor

Máme nejvyšší čas zhodnotit současnou situaci v zemědělství, protože nám jaksi přichází zima a až do jara se na velkých širých rodných lánech už nic neodehraje. Zemědělská sezóna skončila, ozimy jsou v zemi, sklizeň je pod střechou. Do konce roku už se bude jen pobíhat s lejstry, smlouvami a nabídkami. Většina obilí sice zůstane ležet v silech, ale několikrát změní majitele. Pojďme si tedy říci, jak to dopadlo a co nám to přinese.

Fáze popírání

Autor

Fáze popírání – litterate.cz

Když jsem se snažil si udělat nějaký obrázek o bratrské invazi sovětských vojsk v šedesátém osmém, hodněkrát jsem na to narazil. I lidé, kteří měli vazby na Západ a měli k dispozici informace od přátel za železnou oponou a skutečně od nich slyšeli varování, že se k nám chystají vpadnout sovětské tanky, tak stejně těmto informacím nevěřili. Nedovedli si představit, že by se něco takového mohlo doopravdy stát.

Co za to dostaneme?

Autor

https://www.litterate.cz/co-za-to-dostaneme/

Naše politické elity nám řekly, že jsme ve válce, protože zlé Rusko zaútočilo na nebohou Ukrajinu. Vysvětlili nám, že dějiny začaly 24. února, že si nemáme všímat předchozích osmi let trvalého střílení, protože to není důležité. Vysvětlili nám, že NATO je obranná organizace a jeho přibližování k Rusku opravdu nemá co dělat s velmocenskými ambicemi.

Ten hajzl!

Autor

Tak nám klesnou daně... 

Na toto téma proběhla moc pěkná tiskovka. Babiš s Hamáčkem si tam pěkně notovali, jak zruší superhrubou mzdu a my, co každý den budujeme kapitalismus odspoda, my budeme mít nižší daně. 

Ihned po tiskovce vyskočila pěkná řada pěkných grafů, ze kterých jsem vykoumal, že moje vidlácká maličkost si měsíčně polepší o zhruba dva tisíce. Bude to tak akorát, abych nepřišel o přídavky na děti... 

Příprava na špatnou válku

Autor

Dneska mám narozeniny a nostal jsem k nim milý dárek... home office. Proto se teď budeme potkávat více a častěji, já mohu aktuálněji reagovat a vůbec, když jsme teď všichni zavření doma, alespoň nám nebude smutno. 

Můj tatínek mě včera upozornil, jak jsme se zase připravovali na špatnou válku... To bylo pořád o hybridních hrozbách, Rusko už pomalu dobývalo Pabaltí, bylo nutné dávat peníze na zbrojení především formou nákupu amerických zbraní, bylo zapotřebí uvědomělosti a příslušné nenávisti k Rusku. 

Krize

Autor

V diskusích se teď rozhořela docela velká bitva ohledně krize. Zda už nastal nebo nenastala, zda ji máme za dveřmi, nebo je to celé nesmysl. Tož jsem si řekl, že je to takové pěkné nedělní téma. Navrhuji to dnes udělat následovně: