Jak se skáče z vlaku?
Krátký pirátský úvodník:
- Read more about Jak se skáče z vlaku?
- 367 komentářů
- Log in to post comments
Krátký pirátský úvodník:
Přemýšleli jste někdy, jak byste naložili s výhrou ve Sportce? Kdyby na to přišlo a vyhráli byste jackpot? Najednou byste měli peněz víc než dost, najednou by šlo i to, co jindy nejde.
Zajisté si všichni pamatujete nachlastaného šéfa evropské komise Žána Klóda Junkera. To byl ten pán, který si jednou pustil hubu na špacír a popsal příliš otevřeně to, co bylo leitmotivem nejen evropské politiky posledních třicet let. Salámovou metodu.
Dnes ještě zůstaneme u tématu muslimské migrace z Běloruska, jen si to zasadíme do širšího rámce. Mimochodem... dá se to udělat ještě absurdnější? Migranti z Iráku přicházejí do EU vlastně skoro od severu. Tak mocná je dnešní doprava, která je i přes zvyšující se ceny paliv stále ještě směšně levná. Tak levná, že za pár tisíc sednete do letadla, obletíte si Jůnii z úplně jiné strany a zkoušíte jejich pohraniční bdělost z nečekaných směrů.
Tak nám naše Bé Pětka podepsala koaliční smlouvu. Vybrali si příznačné datum bitvy na Bílé hoře. Jsou tam hoši všichni. I ti čtyři Piráti. Sto osm hlasů ve sněmovně, velmi pohodlná většina a k tomu mají k dispozici svého obětního kozla na kterého budou házet všechny své domnělé i skutečné hříchy a kterého mohou vyhnat do pouště. A i když to udělají, stále budou mít většinu sto čtyř hlasů.
Jistě jste v poslední době postřehli v internetovém eteru sérii článků o tom, jak se ekonomicky Evropa posouvá do míst, kde se lidské tělo setkává se židlí. Všechny tyto bohužel pravdivé predikce z úst různých ekonomů, odborníků i znalců na všechno typu Jiří Pehe se sbíhají k jednomu tématu a sice k Zelenému údělu, kterým nás chce svaz evropských socialistických republik oplodnit. Zelený úděl by zasloužil separátní článek. Já ale napíši několik odstavců, proč si i já myslím, že se Evropa a potažmo ČR posouvá ke krachu a není to zdaleka jen problém ekologie a ochraně klimatu.
Tak jsem si s velkým zájmem přečetl, jak nám EU připravuje novou bezemisní budoucnost. Jak nám byl představen výborný akční plán úředníků z Brusele, díky kterému se s emisemi nezmění vůbec nic, ale zato se nám všechno zdraží a jestli to takhle půjde dál, za chvíli to tu bude vypadat jak v Horní Voltě, protože nebudeme mít ani auta, ani elektřinu, ani průmysl, jen tu bude všude krásně zeleno.
Dnešní článek je vidlácký kam až to jenom jde. V podstatě se mě osobně dotýká a snad bude jednou hrát významnou roli pro všechny tuzemské zemědělské producenty. Jednou třeba bude ovlivňovat významným způsobem prakticky celý zemědělský sektor a navíc je nádherným předvolebním tématem a zrcadlem současné české politické scény. A to i přesto, že podle mě zákon zůstane jenom na papíře a k nějakému zásadnějšímu průlomu díky němu zatím nedojde.
Ale ovlivní výhled do budoucna.
Krátký koronavirový úvodník:
Zdá se, že reprodukční číslo opravdu klesá. Ne tak, jak včera psali novináři , protože ti nevědí o čem mluví. Ale už druhý týden jsou počty skutečných nakažených za Masterovou předpovědí. Navíc stále roste počet denních testů. Pokud v této republice děláme pětačtyřicet tisíc testů denně tak bych čísla okolo patnácti tisíc pozitivních stále ještě považoval za vypovídající.
V posledním roce mi dramaticky přibylo "řetězových mailů". Přece jenom jsou Kydy pevnou součástí blogerského prostoru a tak přibývá lidí, od kterých pravidelně dostávám nejrůznější maily. Dokonce mi občas přijdou moje vlastní články napsané třeba před rokem.