Ukrajina

Články

Ukrajina

Autor
Štítky

Je to ode mne asi trošku odvážné psát Vidlákovi, s jeho rodinnými kořeny na Ukrajině, článek o svém pohledu na ukrajinskou situaci, ale přesto se o to pokusím. Vůbec přitom netvrdím nic o své absolutní pravdě a absolutním chápání všech souvislostí, ale na Ukrajinu pracovně jezdím, byl jsem na severu, západu, východě i jihu, a ačkoliv u takto velké země nelze tvrdit, že bych ji snad znal, něco o ní vím. 

Herec pro mafii

Autor
Štítky

V prezidentských volbách zvítězil komik Zelenskij naprosto pohodlným až drtivým vítězstvím nad dosavadním prezidentem Porošenkem. U Vlka na Kose jsme si již mohli přečíst první rozbor ukrajinských voleb včetně mnoha zajímavých postřehů. Já si ve stejném čase pokecal s příbuzenstvem rozesetým po ukrajinských rovinách, abych se v tom trochu zorientoval. 

Ukrajina na Slovensku a Piráti u nás

Autor

Slovenské prezidentké volby vyhrála Čaputová. Přiznejme si, že to nebylo nijak překvapivé. Už v prvním kole tato dáma významně vedla, měla na své straně prakticky všechna vlivná média, k tomu byla celkem vtipná, pohotová a protože o ní nikdo nic nevěděl, špatně se na poslední chvíli shánělo nějaké kompro.

Ještě pořád je musíme podporovat?

Autor
Štítky

Včera podepsal ukrajinský prezident Porošenko zákon, který všem banderovcům přiznává statut veterána. Tedy i těm, kteří dělali etnicky čistou Volyň, zabíjeli civilisty, Poláky, Čechy a vůbec všechny, kteří se jim nehodili do krámu.  Vsutku pěkný dárek pro celý svět. 

Já nevím, ale dá se ještě nějak lépe vyjádřit, kdo na Ukrajině opravdu vkládne a jakou budoucnost si představuje? 

Chtěl jsem dneska pokračovat ve vánočním tématu, ale tohle je pro mě příliš silné kafe. 

Krym a Sartre

Autor
Štítky

Najednou člověk neví, o čem psát dřív. Ještě v neděli byla nuda, dneska už bychom toho mohli rozebírat... Nicméně k Ukrajině mám osobní vztah a tak budeme rozebírat situaci kolem Kerčského incidentu. Ale hodlám se určitě vrátit k Afghánskému vojáčkovi, který nejprve teroristicky rozstřílel českého psovoda Procházku, pak byl zajat a pak ho při výslechu umlátili. Mezitím se o jeho případu určitě dozvíme víc. 

Ale zpátky ke Krymu.

Milý dárek

Autor
Štítky

Ukrajinské námořnictvo dodalo ruskému prezidentovi Putinovi milý dárek - incident v Kerčské úžině. Vše se stalo v předchozích dnech a na začátek si zopakujeme fakta. 

V Kerčské úžině - tam kde teď stojí ten nový most na Krym došlo k incidentu na jehož konci je několik zraněných ukrajinských námořníků, dva zabavené čluny pohraniční stráže a remorkér. Už jste ve včerejších komentářích mohli zachytit první názory čtenářů, kdo začal a proč. Asi nepřekvapí, že právě tady na Kydech se bude více věřit ruským prohlášením než těm ukrajinským.  

Horizont události

Autor
Štítky

Koukám se takhle na ČT 24 na pořad Horiziont a co nevidím... 

Mou oblíbenou Ukrajinu, kde mám polovici rodiny. 

Reportáž o letním táboře, kde se ukrajinské dětičky učí zacházet se zbraněmi, dozvědí se tam, že Rusové nejsou lidi, dozvědí se tam, že bojují za bílou Evropu a vůbec se tam naučí dovednostem potřebným  pro zabíjení lidí. Kdo to organizuje? Ukrajinští nacionalisté. Kdo na to přispívá? Ukrajinský stát.