Velké nic

Autor
Štítky

Tak nám ve Švýcarsku proběhl krátký summit Putin - Biden. Původně jsem o něm chtěl něco napsat už včera... ale nakonec jsem se v podstatě musel vrátit k Walteru Kraftovi. Jednoduše proto, že nebylo o čem psát. 

Než se nám oba kluci z nejvyšší společnosti sešli, byla média plná informací pro přípravách, jak to tam hlídají vojáci, policajti, jak Rusové i Amíci poslali svoje bezpečnostní delegace, jak byl omezen pohyb ve vzdušném prostoru, pomalu nám nezapomněli sdělit, jaké kytičky budou na stole. 

Vy jste si začali

Autor
Štítky

Víte co se stalo po upálení Mistra Jana Husa? Nic! Neproběhl žádný pogrom na katolické kněžstvo. Nikdo nepozabíjel v Kutné Hoře tisíc Němců. Nepadla vláda, žádní úředníci nebyli propuštěni. Nikdo nemobilizoval, nesvolával zemskou hotovost. Jen česká šlechta poslala celkem kultivovaný dopis a radikálové na Karlově univerzitě se také ozvali. Ale jinak nic. Normální země, na středověk normální stav. 

Přemýšlím, jak mám postupovat...

Autor

Tak se stalo, co jsme všichni čekali. Včera byl u pražského městského soudu potvrzen rozsudek nad Michalem Walterem Kraftem za podněcování k nenávisti. U soudního jednání byl přitomen i Petr Hampl, který to na svém fejsbůku komentoval takto: 

Městský soud v Praze dnes potvrdil rozsudek nad Walterem Kraftem. Je tak otevřena cesta k trestnímu stíhání, Hampla, Kurase, Tomského, Kechlibara, Kovářové, Samkové, Vondrušky a desítek dalších.

Nepředstavujte si žádné emotivní soudní jednání. Walterovi prostě přečetli připravený rozsudek. Moje shrnutí:

Myslím, že to bylo poprvé

Autor

Jistě si vzpomenete, jak jsem před několika týdny dával jako jeden z prvních blogerů (ne-li úplně první) na sklo článek o pirátském nápadu na podstatné zvýšení daně z nemovitosti. Udělal jsem kolem toho článek ve svém stylu, jako obvykle jsem si nijak nekomplikoval život, veškeré dohledávání jsem nechal na vás čtenářích, tu ironii jsem si při psaní ohromně užil a článek jsem ukončil tím, že není zapotřebí nic dalšího, jen se postarat, aby ten pirátský materiál vyšel na veřejnost. 

Hokejové paralely

Autor
Štítky

Hokejové mistrovství světa pro nás skončilo už před týdnem. Pro někoho byl tento „výsledek“ očekávaný, pro některé zklamání. A to z toho seniorská repre vyvázla s nejmenší ostudou. Dorost i junioři dostali na frak a hokejová veřejnost je opět ve varu. Hledá se viník. Samozřejmě e-trenéři na Novinkách.cz mají jasno a volají po odvolání Pešána, tak jako před několika lety volali Říha ven, předtím Růžička a Hadamczik a možná i Hlinka s Lenerem. Někteří lidé, kteří se pohybují v hokejovém prostředí „čuli“ průser a tato tečka pro ně byla logickým vyústěním něčeho, co se kdysi zanedbalo.

Světlanka

Autor
Štítky

Samozřejmě mi v uplynulém týdnu neunikla návštěva lídryně běloruské opozice Světlany Tichanovské. Toho času v litevském exilu. Náš krysík Vystrčil ji provedl po městě a označil ji za běloruskou prezidentku. Zeman jí navrhl, že by u nás měla mít zastoupení a kancelář. Mimochodem - tomu se divím úplně nejmíň. Jestliže se převrat v Bělorusku financuje odsud, jestli že u nás školeni ti demokratiční lídři a u nás se plánují demokratické protesty (a po nich ty nedemokratické), tak je zcela logické, abychom tu měli také oficiální kancelář ne? 

Proč by se mělo neočkovaným v něčem bránit?

Autor
Štítky

Dneska se vrátíme ke koronavirovému tématu a prokydáme si blíže onu demonstraci před poslaneckou sněmovnou, kde Volného příznivci pořvávali na příchozí tak intenzívně, že se Pekarová Adamová rozhodla raději nevystupovat z auta.  Takže i když si myslím, že Volný svou demonstrací střílí mimo, alespoň tohle mi udělalo radost.  

.... a mohl bych ty dotace vidět?

Autor
Štítky

Krátký Volnobloklý úvodník: 

Tak nám včera proběhla ta demonstrace před sněmovnou proti covid pasům. V hlavní roli Volný blok a Trikolóra. Zpívá Ilona Czáková... Demonstrující vytvořili uličku hanby pro poslance a zaměstnance sněmovny. Pokřikovali, dělali bordel... 

Hamáčkovo gestapo připravené k zásahu (jak upozorňoval Vlastimil) nezasáhlo.