Okamura bude vládnout příště

Autor
Štítky

Po volbách nebude vládnout ten, kdo má pravdu, kdo je morální a kdo má hluboce zakotvený smysl pro čest. Nebude vládnout ten, kdo to myslí dobře, kdo do toho dal všechno, kdo ukázala charakter i srdíčko. Po volbách bude vládnout ten, kdo od prezidenta dostane nominaci na premiéra a komu dá důvěru většina v poslanecké sněmovně. Tečka. Jestli to k tomu navíc bude člověk čestný a charakterní, to je jen příjemný bonus, ovšem není nijak vymahatelný. Vládnout bude ten, kdo poskládá většinovou podporu.  

Vybrala si stranu

Autor
Štítky

Tak nám odvolali Hanu Lipovskou. Tu holčinu, která měla splnit tužby alternativy spočívající v rozkrytí "hadího hnízda" na Kavčích horách. Vzděláním ekonomka, dostatečně mladá, aby měla elán, ale zároveň v "celibátu", takže nemusela svojí pozornost dělit mezi rodinu a práci. Když tenkrát začala, napsal jsem o ní, že působí jako šedá myš, ale o to je nebezpečnější, protože za vytahaným svetrem se skrývá nabroušený mozek. 

Z Mississippi zdraví Petra

Autor

Před několika dny jsem dostal reakci paní Petry z USA - přečetla si naší diskusi ohledně farmářských trhů tam u nich a rozhodla se, že nám naše dohady a domněnky trochu osvětlí. Paní Petro, je to Vaše: 

 

Tak jsem si pročítala reakce na Váš  článek "Zpětná vazba". V úvodu jste zmínil můj komentář k Vašemu programu, kde jsem psala o  farmářských trzích v Mississippi. Čtenář Občan si dal tu práci vyhledat informace a toto napsal:

Proč nemohu volit Babiše

Autor
Štítky

Možná se vám bude zdát, že začínám psát o něčem jiném, ale nakonec souvislost vysvětlím.

Když jsem kdysi, jako mladý muž, přestal jezdit na lodi, šel jsem do lesa. Tam jsem se stal zaměstnancem Československých státních lesů. Když bylo potřeba, nahnali nás tam, když někde byl průser, šli jsme tam.

Tak proto

Autor
Štítky

Můj dnešní článek bude velice krátký, protože dnešní text neobstarám já. Zařídí nám ho osobně Lubomír Volný. Doteď jsem ho víceméně spíše přehlížel a nemyslel si o něm nic valného. Ale včera jsem měl možnost slyšet a přečíst si rozhovor, který dal v pořadu PoliTalk. 

Už jsem tu takhle dělal reklamu Hutkovi a jeho písni o Zemanovi a zubaté, také jsem neměl důvod k tomu něco dodávat a také jsem to velice rád sdílel. Toto je podobné.  Nebudu kolem toho dál chodit, zde máte odkaz: 

Malé zhodnocení epidemie i politických vyhlídek

Autor
Štítky

Před týdnem a něco jsem psal o tom, jak nám koronavirová epidemie nabrala drajv. Oproti předchozímu týdnu se počet případů zdvojnásobil, což je začátek toho slavného exponenciálního růstu, který pak zahlcuje nemocnice i krematoria, protože když se něco pravidelně zdvojnásobuje, tak i malá výchozí čísla příšerně rychle rostou. Dával jsem si tehdy týden rezervu a teď by bylo myslím vhodné vše vyhodnotit. 

Budoucnost odlišná od té volební

Autor
Štítky

Dnes začnu jednou osobní vzpomínkou... s Petrem Hamplem jsem se poznal zhruba před tři čtvrtě rokem u mě na zabijačce. Povídali jsme si dlouho do noci, Petr mi nasvítil úhel pohledu, který jsem do té doby neznal a předložil přede mě celou řadu slušně zpracovaných důkazů nad naší neradostnou budoucností.  Mluvil o tom, kterak jde všechno do háje, jak se přijímají rozhodnutí na vrcholové úrovni, mluvil o připosranosti elit - i těch globálních.